Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.051.129
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

niti 150 DL a UL slažem se treba biti bolji

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Ranko ti ne znaš čitati. Pišem za 5G čija bazna ima kapacitet od 88 gigabita. To je dovoljno za 880 ljudi po sto megabita. Misliš da će ih biti toliko po baznoj. Ne pišem o jadnom 4G i njegovih 150 megabita. Daj nauči čitati.

 Kolika je propusnost 4G bazne stanice?

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
A može bit i 1,2 gigabita, ali to nema valjda nitko na svijetu. Jer im se ne isplati više puno ulagati u 4G kad ide 5G. Uglavnom je na 5G više gdje onda imaju komociju slagati i brzinske pakete.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2019 16:12 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
Chupo

 Pročitaj ovo još jednom 

 

Svim korisnicima obveznog podatkovnog paketa BEZBROJ GB svaki dan dodijeljeno je 5 GB podatkovnog prometa. Nakon potrošenih 5 GB samo moraš potvrditi da želiš dalje nastaviti surfati nakon čega ti se dodjeljuje novih 2 GB prometa, bez ikakve naplate i tako bezbroj puta u danu. Koliko god gigabajta ti srce želi

 

Pošto si sam to spomenuo pa sam ti odgovorio i za pretplatu. Dal bon možeš nadoplatiti samom sebi sms-om?? Pa svaki operater ima tu mogućnost! A to što ti nisu blokirali podatke u osnovnom paketu to se moraš žaliti njima.

 

Nemam pojma sta je to 'obavezni podatkovni paket'.

 

Cinjenica je da su podaci na Tele2 stranicama koje sam naveo pogresni i da im stranica za nadoplatu bona, provjeru stanja i promjenu tarife ne radi nego mi napise da je taj link 'samo za korisnike bonova', kao da to nisam.

Chupo
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Chupo

 

Ne znam zašto tebi ne radi meni radi i preko Moj Tele2 portala i bez registracije.

Tele2 portal Tele2 portal
bez prijave bez prijave
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
A može bit i 1,2 gigabita, ali to nema valjda nitko na svijetu. Jer im se ne isplati više puno ulagati u 4G kad ide 5G. Uglavnom je na 5G više gdje onda imaju komociju slagati i brzinske pakete.

 možeš ti slagat ako imaš preko čega. da se isključi 3g mreža i agregira u 4g, dobio bi duplu brzinu preko noći. frekvencijskog spektara nema. a za novi 3500 mhz spektar za 5g treba cijela nova oprema i antene. i još treba računat da 3.5ghz spektar još teže probija kroz zidove nego trenutni 1.8ghz. tako da će vanjske antene mislim postat pod obavezno u 5g kad dođe.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Trebat će postavit bazne duplo gušće nego sada. Živi bili pa vidjeli pisat ćemo jel nam bolji 5G ili 4G. Uglavnom ja očekujem manje oscilacija brzine tokom dana nego danas. Ovo je pretjerano.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Chupo

 

Ne znam zašto tebi ne radi meni radi i preko Moj Tele2 portala i bez registracije.

 a mozes i nazvat sluzbu za korisnike s moba, nemora bit ista mreza, i reci im broj od internet linije, i broj s bona i oni ti to ukucaju

ja sam tak radil kad se nisam mogo ulogirat u racun da nadoplatim bon, a imao sam razlicite operatere za net prek stika na bonove i za mob

 

stik je za vip i nisam nikad slal sms za obnovu racuna, nisam cak ni karticu nikad vadil iz stika, a bil mi je 3-4 godine jedini net, lap + stik i tak sam se fural

i dalje ga imam za svaki slucaj, al je sad tele glavni net

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
14 godina
moderator
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da li je Huawei B525 iz tele2 zaključan na njihovu mrežu?

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: http://bit.ly/gbcouponscro
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
XXX-Man kaže...

Da li je Huawei B525 iz tele2 zaključan na njihovu mrežu?

 

 

Moj je otključan. Tako bi trebalo biti za sve modele. Evo primjera - staviš Simpa karticu i promjeniš apn od Tele2 u APN od HT (Postavke - Upravljanje profilom - Novi profil) 

 

Korisničko ime i lozinku ostavite prazno.

 

Naziv profila: Odabrano ime
Korisničko ime: 
Lozinka:
APN: internet.ht.hr

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2019 12:42 (Njambris).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
nadimak2244 kaže...

Nema najnize brzine, svi dijele brzinu i kao ne moze se limitirati svima jednaka brzina, a ako prekoracis dl, onda mogu limitirati brzinu stvarno nejasno.

 naravno da se može limitirat brzina za korisnike. ali to veže niz problema nepotrebnih. recimo imaš 10 ljudi na 100 megabita. svakome 10mbita, 9 ništa ne radi ovaj 10-ti i dalje ima 10 mbita. 90mbita brzine bačeno u vjetar. i to govorimo recimo o fiksnoj liniji, a sad još dodaj da je ovo bežično i prenosivo. komplikacije rastu eksponencijalno. dosele ti se 20 ljudi , više nemaš 10 nego 3 mbita makar ostalih 29 niš ne radi.

 To se lako riješi, ograničiš broj kućanstava po baznoj stanici i to je to, pa ne treba samo trčat za kratkoročnim profitima na štetu kvalitete usluge. Nakon dosega maks broja kućanstava graditi novu baznu stanicu ako postoji perspektiva za iskoristivost te stanice do maks kapaciteta a ako nije moguće za područje u rangu te bazne onemogućiti pružanje novih internetskih usluga i riješena stvar.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2019 22:14 (pomett).
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav ekipi.

22 mjeseca kako koristim pokućni internet. Naravno da su brzine kakve su bile u početku opale jer se i broj korisnika kroz vrijeme povećavao.

Imam d-linkov 921 ruter koji ima na sebi štap antenice. Probao sam sa vanjskim antenama, prvo sam napravio dvije lpd antene za 1800 mhz -/+ 100 mhz koje baš i nisu se najbolje pokazale.

Kupio preko ebay panoramu WMMG-7-27 i s njome dobio takve brzine da sam jedva stranice otvarao 1 megabit .

Tu istu antenu sam posudio prijatelju koji je od prilile na istoj udaljenosti od stanice kao i ja 1,5 km  i gle čuda on dobiva neke brzine koje ja nisam vidio mjesecima 50/50 na tele2 ruteru.

Ajd imam doma i neke jagice za 1800mhz napravim nosać za njih pod 45 stupnjeva 35 cm razmak od sredine buma itd. postavim ja to i dobijem od prilike brzine kao i sa štap antenama na ruteru (ruter na tavanu).

Ping je stabilan i kreće se od 18 do 22. Brzine su max oko 30 do min oko 5., uglavnom je to sredina 15.

Jedino još ostaje da donesem neki drugi ruter i da s njime ispobam antene jer kolega kad mi pošalje brzine koje dobija jede mi mozak.

Ili sam na takoj lokaciji da eto ebiga.

 

Uglavnom nikakave sreće do sada sa vanjskim antenama . Sve je posudba antene kolegi pokrenula ovo apsolutno mi nije jasno odakle mu 50.

 

Lokacija na poslu je na sasvim drugom kraju mjesta na od prilike istoj udaljenosti imam pokućni preko malog d-linka  932, stavim ga na klupicu od prozora 1,2 m od tla i na laptopu brzine 30-50/50.

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lord22 kaže...

Pozdrav ekipi.

22 mjeseca kako koristim pokućni internet. Naravno da su brzine kakve su bile u početku opale jer se i broj korisnika kroz vrijeme povećavao.

Imam d-linkov 921 ruter koji ima na sebi štap antenice. Probao sam sa vanjskim antenama, prvo sam napravio dvije lpd antene za 1800 mhz -/+ 100 mhz koje baš i nisu se najbolje pokazale.

Kupio preko ebay panoramu WMMG-7-27 i s njome dobio takve brzine da sam jedva stranice otvarao 1 megabit .

Tu istu antenu sam posudio prijatelju koji je od prilile na istoj udaljenosti od stanice kao i ja 1,5 km  i gle čuda on dobiva neke brzine koje ja nisam vidio mjesecima 50/50 na tele2 ruteru.

Ajd imam doma i neke jagice za 1800mhz napravim nosać za njih pod 45 stupnjeva 35 cm razmak od sredine buma itd. postavim ja to i dobijem od prilike brzine kao i sa štap antenama na ruteru (ruter na tavanu).

Ping je stabilan i kreće se od 18 do 22. Brzine su max oko 30 do min oko 5., uglavnom je to sredina 15.

Jedino još ostaje da donesem neki drugi ruter i da s njime ispobam antene jer kolega kad mi pošalje brzine koje dobija jede mi mozak.

Ili sam na takoj lokaciji da eto ebiga.

 

Uglavnom nikakave sreće do sada sa vanjskim antenama . Sve je posudba antene kolegi pokrenula ovo apsolutno mi nije jasno odakle mu 50.

 

Lokacija na poslu je na sasvim drugom kraju mjesta na od prilike istoj udaljenosti imam pokućni preko malog d-linka  932, stavim ga na klupicu od prozora 1,2 m od tla i na laptopu brzine 30-50/50.

Ja sam nabavio one iskre 2 udaljen 3km od odasiljaca signal-75dbm uglavnom zadovoljan

https://www.speedtest.net/result/8120751323

 

 

-
9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
pomett kaže...

 To se lako riješi, ograničiš broj kućanstava po baznoj stanici i to je to, pa ne treba samo trčat za kratkoročnim profitima na štetu kvalitete usluge. Nakon dosega maks broja kućanstava graditi novu baznu stanicu ako postoji perspektiva za iskoristivost te stanice do maks kapaciteta a ako nije moguće za područje u rangu te bazne onemogućiti pružanje novih internetskih usluga i riješena stvar.

 S obzirom da se usluga reklamira kao prenosiva i da ju mozes imati gdje želiš, ovdje bi čak bilo mjesta za tužbu. S druge strane, A1 ima homebox koji se ne može prenositi i oni ga upravo tako reklamiraju.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 18:11 (JozoBozo121).
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo121 kaže...

 S obzirom da se usluga reklamira kao prenosiva i da ju mozes imati gdje želiš, ovdje bi čak bilo mjesta za tužbu. S druge strane, A1 ima homebox koji se ne može prenositi i oni ga upravo tako reklamiraju.

Pokreni tužbu, onda. 

 

Kako se samo nitko toga nije prije sjetio...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...

Pokreni tužbu, onda. 

 

Kako se samo nitko toga nije prije sjetio...

Da si pročitao jednom pozorno što sam citirao i što sam odgovorio s razumijavanjem shvatio bi što piše.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Imam viska kabela od iskra p56. U kuci sam nasao ove nastavke, da li ih je moguce kako iskoristiti, da ne kupujem one za krimpanje jer nemam kliješta za krimpanje?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ne znam sta se desava sa teletom al brzine lude, skidam 7-8mb/s u ovo vrijeme, zadnji put to imao prije vise od po god.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dennocro kaže...

ne znam sta se desava sa teletom al brzine lude, skidam 7-8mb/s u ovo vrijeme, zadnji put to imao prije vise od po god.

 prošli potpisani ugovori. :D meni isto zadnjih dana. kroz cijeli dan bez problema 10mb/s

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
dennocro kaže...

ne znam sta se desava sa teletom al brzine lude, skidam 7-8mb/s u ovo vrijeme, zadnji put to imao prije vise od po god.

 prošli potpisani ugovori. :D meni isto zadnjih dana. kroz cijeli dan bez problema 10mb/s

 ja sam bez ugovorne obveze, bas radi ovog da ih mogu odkantati kad zelim

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
dennocro kaže...

ne znam sta se desava sa teletom al brzine lude, skidam 7-8mb/s u ovo vrijeme, zadnji put to imao prije vise od po god.

 prošli potpisani ugovori. :D meni isto zadnjih dana. kroz cijeli dan bez problema 10mb/s

 Takodjer.

40/35 u najudarnije vrijeme..

Preko noci 80/40

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da 50mbs proslo 8 navece dobro je....

https://www.speedtest.net/result/8125033802

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pitalo ih, pustili su novih 10+5 MHz u pogon
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
Pitalo ih, pustili su novih 10+5 MHz u pogon

 Mozes malo pojasnit??

-
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
Pitalo ih, pustili su novih 10+5 MHz u pogon

 Ja to ne vidim po mojoj brzini

https://www.speedtest.net/result/8125210983.png
 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2019 21:35 (dimax).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...
robogo kaže...
Pitalo ih, pustili su novih 10+5 MHz u pogon

 Mozes malo pojasnit??

 da i meni bi bilo objašnjenje neko potrebno. to su pustili na različitim odašiljačima ili na istim odašiljačima sa agregacijom?

 

jer po ovome što sad mjerim i dalje je isti snop frekvencije. 150/50 max.

 

a i ja sam smiješan. nemože moj 4g lte stick više od 150/50, jer je CAT 4 verzija. to bi morao testirat netko sa CAT 6 ili više verzijom LTE modema, možda mobitelom novije generacije. ili ove nove CAT6 rutere što nude.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2019 4:37 (ranko091).
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kod mene zadnjih dana znatno lošiji signal ali puno konstantnije i više brzine.

Zapravo me bacilo na signal ko bez dvije P56-ice, iako ih u routeru prepoznaje.

 

RSRP je 103-104 sa prijašnjih 87-89, sukladno tome i ona druga vrijednost sa 61-65 na 81.

Sama kvaliteta signala je skoro pa zakucana na 4-3, a i SINR je sad dosta bolji, iako još ne kak bi trebalo, no vrti se iznad 11.

 

Brzine su skoro stalno 52/17, čemu dajem 2 zvjezdice jer trembbam viši upload.

Uvek je bilo iznad 20, obično oko 25-28, sad je ovo pad od 1MB/s, kaj je puno...

No download je drastično gore, ko nekad ali opet, rađe bi 40/30 - iako je sve to malo!

 

Čekam tu novu baznu, obećanu za uskoro...ili ode i ja.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kako mi je tele2 jedina solidna opcija korištenja interneta, a ugovor je istekao, naletio sam na ovu ponudu. LINK

 

Mislio sam nastaviti bez ugovora ali sad razmišljam da uzmem ovaj novi ruter, stari i tablete prodam. Zna li netko koji je točno model tableta te koliko bi se moglo dobiti za 2 godine korišten Huawei B315s-22 ruter? 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Preporuka routera za pokućni internet? Plaćati Tele2 30kn mjesečno ili kupiti neki drugi, po mogućnosti jeftiniji?

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ja za sada ne vidim ništa bolje brzine zbog tih novih 15MHz. Jedino ako to nije na 2100 MHz? Onda sumnjam da ću i vidjeti bolje.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2019 14:57 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice