Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.055.843
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Wifi ili LAN?
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Wifi. Ista kartica u mob i router prilikom mjerenja.

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ok, probao se spojiti sa mobitelom na router B315s i na speedtestu dobivam višestruko veće brzine ego na laptopu.

 

Da li netko zna što bih mogao napraviti?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Spoji ruter na laptop sa metar LAN kabla pa vidi brzinu.

Sa wifi je nepouzdana veza ovisna o preprekama i smetnjama na kanalu iz okoline.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DarK.xy kaže...

Ok, probao se spojiti sa mobitelom na router B315s i na speedtestu dobivam višestruko veće brzine ego na laptopu.

 

Da li netko zna što bih mogao napraviti?

 Promjeni Wifi karticu u laptopu očito je stari model sa malom propusnošću ili spoji laptop lan kablom

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2018 22:44 (DDavorin).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Bluetooth je blokirao signal, a kartica je losa

16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nije baš tak jednostavno, platiti im 10mj ili kolko već hoću za niš.

Alternative, A1 - ima ga tu dosta ljudi al nemam pojma koje brzine daju + treba postavljati tanjur, opet bušiti po kući, a tak sam fino zamislil sa dvije P56 i tele 2.

Za Tcom niti ne znam kaj nude, a da je iskoristivo u mom kraju...

Stalno mislim budu nekaj napravili ti "Šveđani"!
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ma iskre ti ostaju samo ih preusmjeriš prema A1 baznoj stanici A1 ti bi bio u svakom slučaju bolji jer emitira na dvije frekvencije a svi oko tebe imaju routere od A1koji radi na jednoj frekvenciji (cat4) predpostavljam da ti imaš MF 286 od tele2 on radi savršeno na vipu na 800+1800 ja sam sad dva tjedna ispitivao kod sebe i brata sva tri operatera pa se prebacujemo gdje je bolje evo sad sam na A1 zato A1 sim u router i ispitaj i t com isto ispitaj meni su još sve tri sim aktivirane do nove godine

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2018 9:47 (DDavorin).
Moj PC  
0 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Bacanje novaca sa antenama jednostavno ...bazne stanice su preopterećene i brzine su takve kakve jesu.Nepotrebno kupovanje .....brzine će biti još niže kako tele 2 bude dobivao više korisnika a sve zbog politike HT-a da ne ulaže u DTK. Inače zakonom propisana minimalna brzina neta u RH je 1 megabit .
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2018 23:09 (petric1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Da, 1mbps za fixnu liniju, za mobilni net ne postoji donja granica, s razlogom, jer bi svatko onda imao razlog da raskida ugovore kad se sjeti, sto nikako nije u cilju operaterima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kada je trebalo kupovati koncesiju za 800MHz onda su tele2 tupili: Mi nećemo imati 4G. Ok nećete. Eto vam ga sad, sa jednom frekvom nemate prolaz kod ljudi. Teško i sa dvije, ali bi opet bilo bolje nego sada.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

tele2 ti ima 4g i na band1 2100Mhz znači ima dvije frekvencije

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Bilo bi vrijeme da nekaj naprave...
Al teško kad se niko ne buni.

Homebox izgleda samo 100gb, to mi nije dosta, a nisam noćna ptica + ne skidam niš da bi bilo korisno.

Za Tcom iskreno niti ne znam kaj nude mobilno.

Bilo bi super da morem iskoristiti svoj router i antene za probati.
Al je caka da su tcom i a1 bazne točno iza njihovog opsega rotacije.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Kada je trebalo kupovati koncesiju za 800MHz onda su tele2 tupili: Mi nećemo imati 4G. Ok nećete. Eto vam ga sad, sa jednom frekvom nemate prolaz kod ljudi. Teško i sa dvije, ali bi opet bilo bolje nego sada.

Nisu rekli da neće imati 4G nego da u tom trenutku nisu bili zainteresirani za 4G. 

 

Da te podsjetim, mreža je kompletno nadograđena krajem 2015., a natječaj za frekvencije održao se u 2012. godini, ako ne i prije. Tele2 je najmanji operater u Hrvatskoj, a osudili su se napraviti ono što dva vodeća operatera nisu.

 

Kad pređemo na DVB-T2, osloboditi će se dodatne frekvencije koje će ići mobilnim operaterima.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Armor kaže...
Bilo bi vrijeme da nekaj naprave...
Al teško kad se niko ne buni.

Homebox izgleda samo 100gb, to mi nije dosta, a nisam noćna ptica + ne skidam niš da bi bilo korisno.

Za Tcom iskreno niti ne znam kaj nude mobilno.

Bilo bi super da morem iskoristiti svoj router i antene za probati.
Al je caka da su tcom i a1 bazne točno iza njihovog opsega rotacije.

 imaš i opciju još 100GB za 30kn

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Dali se može homebox sim kartica stavit u drugi ruter i koristit?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ekipica ja i dalje imam problem s pucanjem wifia.. no da se ja ne igram sada sa servisom sa odlaskom u Ri i nošenjem rutera (jer sam sa Raba i baš ne mogu dobit slobodno) zanima me imate li koji 3G/LTE ruter za preporučit za kupiti....

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dali je pala brzina neta i drugima koji su na tele2 pokucnom? Evo od Božića do danas pala brzina drasticno. Brzina je trenutno 1mb/sek (10mbps jel). Inače je daleko iznad 40/40 up i down.

GAMER
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
crocro23 kaže...

Dali je pala brzina neta i drugima koji su na tele2 pokucnom? Evo od Božića do danas pala brzina drasticno. Brzina je trenutno 1mb/sek (10mbps jel). Inače je daleko iznad 40/40 up i down.

 evo kod mene trenutno (Otok Rab)

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...
crocro23 kaže...

Dali je pala brzina neta i drugima koji su na tele2 pokucnom? Evo od Božića do danas pala brzina drasticno. Brzina je trenutno 1mb/sek (10mbps jel). Inače je daleko iznad 40/40 up i down.

 evo kod mene trenutno (Otok Rab)

Kodmene Virovitica

http://www.speedtest.net/result/7919332573

-
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

@Gale92

Da bi bio siguran da li je do 3/4G ili do WiFi spoji se na ruter LAN kablom...

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...

@Gale92

Da bi bio siguran da li je do 3/4G ili do WiFi spoji se na ruter LAN kablom...

 i što recimo ako na LAN kablu bude radilo sve kako spada?

6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Najvjerojatnije zagušen kanal WLAN-a.
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
Najvjerojatnije zagušen kanal WLAN-a.

 oprosti što bi to značilo...odnosno što mi je napraviti?

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

..provjeriti koji kanal je sa najslabijim signalima iz okoline i postaviti ga u ruteru fiksno .

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ova opcija bezbroj gb na tele 2 tj. 5 gb svaki dan + 2 gb koliko god puta želiš. Da li ti se odmah aktivira tih 2 gb ili? Jer kad potrošiš tih 5gb i nemaš interneta da li sa aktivacijom putem poruke odmah stigne tih 2 gb? Zanima me jer još važem da li pokućni ili bezbroj gb + raspali(razgovori i poruke). Svako toliko pogledam neku utakmicu (iptv) ili nba (stream) pa ako u roku par min stigne tih 2gb onda bi rađe tu opciju sa raspali+bezbroj gb. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mariclius kaže...

Ova opcija bezbroj gb na tele 2 tj. 5 gb svaki dan + 2 gb koliko god puta želiš. Da li ti se odmah aktivira tih 2 gb ili? Jer kad potrošiš tih 5gb i nemaš interneta da li sa aktivacijom putem poruke odmah stigne tih 2 gb? Zanima me jer još važem da li pokućni ili bezbroj gb + raspali(razgovori i poruke). Svako toliko pogledam neku utakmicu (iptv) ili nba (stream) pa ako u roku par min stigne tih 2gb onda bi rađe tu opciju sa raspali+bezbroj gb. 

 5 giga imaš u startu da. kad prođeš trošiš svoje pare koliko sam skužio, sve dok ne pošalješ poruku za novih 2gb. a kako se brzo aktivira tih 2gb neznam, ako ide atuomatski preko servera, onda je vjerovatno instatno ili ovisno koliko je opterećen server.

 

ali ako se ne misliš igrat s aktivacijama svako malo, bolje dvije sim kartice, jednu za pozive, drugu za pokućni 1tb prometa. sad sve ovisi koliko prometa radiš na mobitelu.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pa u biti baš za pozive potrošim malo, a ovo da dobiješ za minutu dodatne gige bi bilo super. Svako čekanje 5,10 i više minuta mi ne paše kad gledam neku utakmicu. Bit će da je najbolje onda pokućni + ostavim svoj trenutni bonbon broj. Hvala. Lp

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

dodatne 2GB ti stigne cim posaljes  poruku 5sec otprilike  brzina ovisi samo o tvojoj brzini pisanja poruke

Moj PC  
2 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2018 14:48 (petric1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice