Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.058.243
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MrBlc kaže...
Stvar je čisto lobiranja. Ne mora biti zagarantirano 40 Mbit/s, dovoljno je 4 Mbit/s na 4G i 1 Mbit/s na 3G. To nije isto kao i zagarantirana velika brzina, već čisto da se ne događa nekontrolirani rast korisnika koji rezultira neupotrebljivom uslugom zbog čiste pohlepe operatera (Tele2 i dalje aktivno radi na povećanju broja korisnika iako infrastruktura ne može poslužiti ni postojeće).

 da ali moraš uzet u obzir da je ovo mobilna usluga i kako kontrolirat takvu stvar. i kako god okreneš dolaziš do internet neutralnosti, kako onda znati ima li netko prioritet ili ne. sve je to jako teško izvedivo a da obe stranke budu na dobitku.

 

po meni, samo više odašiljača i veću agregaciju frekvencija za veće max brzine. s time bi se odmah sve rasteretilo.

11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ja sam ubacio tele 2 karticu od pokucnog u mob. nisam bas ruter ako ima uopce ikakve razlike

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...

 da ali moraš uzet u obzir da je ovo mobilna usluga i kako kontrolirat takvu stvar. i kako god okreneš dolaziš do internet neutralnosti, kako onda znati ima li netko prioritet ili ne. sve je to jako teško izvedivo a da obe stranke budu na dobitku.

 

po meni, samo više odašiljača i veću agregaciju frekvencija za veće max brzine. s time bi se odmah sve rasteretilo.

Operater vidi serijski broj kartice i QoS servisu javi da ta usluga ima veću razinu prioriteta kako bi održala kvalitetu. Ako na nekom području dolazi do zagušenja, onda novom korisniku neće moći ponuditi tu razinu usluge.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Laicki i bez previse rszmisljanja bi se pronaslo barem 3 dobra nacina kako to izvesti...a kamoli ne neki strucnjak....

Ok, ja bih sad trebao vjerovati da ovo moje povecanje brzine nema nikakve veze s prigovorom i trazenjem informacija o raskidu ugovora? Interesantno jako,bas me zanima do kad ce trajati.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Eh,sad sam primjetio,mozda netko zna..... U speedtestu vise nemam tele2 kod odabira servera...tocnije nema tele2 zagreb, nudi mi svedski, ruski, bilo ciji, ali od hrv servera imam sve osim tele2.... U cemu je fora?
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Meni je pisalo da su ukinuli sve servere koji ne podržavaju https, vjerojatno zato. Bilo ih je manje, sad se neki vraćaju (valjda kako koji aktivira https).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Damir22 kaže...
Eh,sad sam primjetio,mozda netko zna..... U speedtestu vise nemam tele2 kod odabira servera...tocnije nema tele2 zagreb, nudi mi svedski, ruski, bilo ciji, ali od hrv servera imam sve osim tele2.... U cemu je fora?

 Tako i kod mene nesto Tele2 server na speedtestu koriscicka sluzba nema pojma.

Speedtest nudi A1 kao zadani server

http://www.speedtest.net/result/7960994937

-
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Tako je, a1 i meni stalno odabire....

Evo, nesta se ipak promjenilo, dalo zbog zalbe, dali zbog najave raskida ugovora ilo nesto totalno nevezano....

Ovo je dnevni minimum, po noci ide i preko 30....

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

I kod mene mjesec dana super a sad ovako neupotrebljivo ni za obično surfanje. Srećom pratio sam ovu temu pa nisam uzeo pod ugovor. Lokacija Zagreb, Gornja Dubrava. http://www.speedtest.net/result/7962784714

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 22:30 (markox).
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Zaista nakon nekoliko e-mailova, nakon neznam koliko poziva službi za korisnike, oni i dalje neznaju što uraditi sa mojim problemom vezanim uz pucanje wifia. Kazuju mi da ga pošaljem na Agram servis i da sam plaćam popravak. Sada ja vas kolege forumaši pitam ako sam mogao ugovor za tele 2 pokućni sklopiti preko telefona a oni mi sada spore i ne žele poslati novi ruter na isti način na kojima sam dobio i ovaj, tko je ovdje više lud? Tele 2 VELIKA SMEĆA

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ako je router pod garancijom (godina dana minimalno), sve sto trebas je spakovati router, ponjeti onaj "racun" sto si dobio kad si potpisivao ugovor, ili sami ugovor da se vidi datum kupnje, te otici na tele2 prodajno mjesto. Reklamiras router, kazes da ne radi, oni ga zaprimaju, dobivas potvrdu, a oni ti daju zamjenski router, imas pravo na njega. I to je to.

Naravno,imaj na umu, ovo je meni receno kad sam pitao kako ide postupak reklamacije routera, ne mora znaciti da je ovo apsolutna istina....

Moj prijedlog je da odes na neko tele2 prodajno mjesto, kazes da imas problema s pokucnim i da sumnjas u router, da si probao s drugim uredjajem i da sve radi normalno (sto bi isto avakako trebao probati) te da zelis reklamirati router.....pa ces cuti sto ce ti reci.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Damir22 kaže...
Ako je router pod garancijom (godina dana minimalno), sve sto trebas je spakovati router, ponjeti onaj "racun" sto si dobio kad si potpisivao ugovor, ili sami ugovor da se vidi datum kupnje, te otici na tele2 prodajno mjesto. Reklamiras router, kazes da ne radi, oni ga zaprimaju, dobivas potvrdu, a oni ti daju zamjenski router, imas pravo na njega. I to je to.

Naravno,imaj na umu, ovo je meni receno kad sam pitao kako ide postupak reklamacije routera, ne mora znaciti da je ovo apsolutna istina....

Moj prijedlog je da odes na neko tele2 prodajno mjesto, kazes da imas problema s pokucnim i da sumnjas u router, da si probao s drugim uredjajem i da sve radi normalno (sto bi isto avakako trebao probati) te da zelis reklamirati router.....pa ces cuti sto ce ti reci.....

 Sve je to meni jasno, ali ja sam ugovor sklopio preko telefona a razlog toga je što živim na Rabu (a mi na Rabu nemamo Tele2 centar) već je prvi u Rijeci.... a da bi stvar bila još apsurdnija bio sam u Rijeci u Tele 2 trgovini te su mi rekli da nikako ne može biti stvar do rutera te zamijenili SIM karticu.......

15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Odi ponovno u trgovinu i reci da router ima materijalni nedostatak (on je neovisan o garanciji i rok zha prijavu nedostatka je dvije godine). Ako odbiju preuzeti, reci da ćete onda riješavati preko inspekcije.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...

Zaista nakon nekoliko e-mailova, nakon neznam koliko poziva službi za korisnike, oni i dalje neznaju što uraditi sa mojim problemom vezanim uz pucanje wifia. Kazuju mi da ga pošaljem na Agram servis i da sam plaćam popravak. Sada ja vas kolege forumaši pitam ako sam mogao ugovor za tele 2 pokućni sklopiti preko telefona a oni mi sada spore i ne žele poslati novi ruter na isti način na kojima sam dobio i ovaj, tko je ovdje više lud? Tele 2 VELIKA SMEĆA

 

Kad je pokućni zapravo mobilna tarifa, a router si kupio na rate. Kao i s mobitelima, ako ne radi, nosi na servis, nema tu kao kod fiksne da dolazi tehničar i mjenja.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Nema izlaska tehničara, ali zakon je zasan - trgovac mora preuzeti uređaj u svojoj poslovnici i proslijediti ga servisu i ne smije korisnika uputiti da sam nosi na servis. Garancija je onoliko koliko traje, ali postoji i materijalna odgovornost trgovca koja vrijedi 2 godine i postoji paralelno s garancijom.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ali da bi stvar bila gora, rekli su mi da ja plaćam servis.....kao da sam ja kriv da wifi ne radi od samog početka kako treba... sada mi je žao da ga nisam vratio u roku od 14 dana.... al ajde reko popravit će se ali ništa... kada sam naivan...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ovo ko se razumije sudar celija sve razlicite oznake ???

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav svima,

 

planiram uzeti Tele2 Pokucni internet bez ugovorne obaveze sto znaci da bi njihov router trebao platiti 1000kn.

Vjerujem da se za te novce moze kupiti bolji router od onoga koji oni nude (Huawei B525).

 

Moze li mi netko predloziti neke provjerene 4G LTE routere?

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
GuciGuc kaže...

Pozdrav svima,

 

planiram uzeti Tele2 Pokucni internet bez ugovorne obaveze sto znaci da bi njihov router trebao platiti 1000kn.

Vjerujem da se za te novce moze kupiti bolji router od onoga koji oni nude (Huawei B525).

 

Moze li mi netko predloziti neke provjerene 4G LTE routere?

 

Hvala unaprijed.

 Taj ruter nades na mjusci za 400kn i zvjer je....

-
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...
GuciGuc kaže...

Pozdrav svima,

 

planiram uzeti Tele2 Pokucni internet bez ugovorne obaveze sto znaci da bi njihov router trebao platiti 1000kn.

Vjerujem da se za te novce moze kupiti bolji router od onoga koji oni nude (Huawei B525).

 

Moze li mi netko predloziti neke provjerene 4G LTE routere?

 

Hvala unaprijed.

 Taj ruter nades na mjusci za 400kn i zvjer je....

 Imate li iskustva sa njim mozda?

Nick na BL: [CRO] Pegasus_HR
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Imam ga kupio novog sa njuske za 400kn prezadovoljan

Evo brzine trnutno..

http://www.speedtest.net/result/7967129986

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

Imam ga kupio novog sa njuske za 400kn prezadovoljan

Evo brzine trnutno..

http://www.speedtest.net/result/7967129986

Ima li u Hrvatskoj podrska za 5GHz?

Nick na BL: [CRO] Pegasus_HR
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
GuciGuc kaže...

Ima li u Hrvatskoj podrska za 5GHz?

 bit će kad izađe 5G mreža. do onda se strpi.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
GuciGuc kaže...
Ima li u Hrvatskoj podrska za 5GHz?

 Ima

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 21:07 (DDavorin).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pozdrav svima, ja trenutno imam ovakve brzine pa me zanima bi li to moglo/trebalo biti bolje..
Ima li netko sa područja Srednjaka ili Jaruna da ima bolje brzine? Ne bi bilo loše kad bi download bio malo bolji
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
GuciGuc kaže...

Ima li u Hrvatskoj podrska za 5GHz?

 bit će kad izađe 5G mreža. do onda se strpi.

 5G i 5GHz nije isto ako na to mislite.

Nick na BL: [CRO] Pegasus_HR
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
GuciGuc kaže...
ranko091 kaže...
GuciGuc kaže...

Ima li u Hrvatskoj podrska za 5GHz?

 bit će kad izađe 5G mreža. do onda se strpi.

 5G i 5GHz nije isto ako na to mislite.

"5G will use spectrum in the existing LTE frequency range (600 MHz to 6 GHz) and also in millimeter wave(mmWave) bands (24–86 GHz)"...

 

vip koristi trenutno testnu 3.5ghz.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
GuciGuc kaže...
ranko091 kaže...
GuciGuc kaže...

Ima li u Hrvatskoj podrska za 5GHz?

 bit će kad izađe 5G mreža. do onda se strpi.

 5G i 5GHz nije isto ako na to mislite.

 Imaš u svakom većem gradu 5Ghz mrežu

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
I to i dalje nije isto što i 5G mreža.
5G mreža je mobilna mreža, a 5GHz je wlan mreža, što su dvije različite stvari s različitim protokolima. 5GHz radi na, gle čuda, 5GHz frekvenciji, dok 5G može raditi i radi na drugim frekvencijama.
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

GuciGuc je pitao za 5Ghz mrežu a to je Wifi mreža koju ima svaki grad u hr na to se i odnosio moj odgovor ne vidim da je on spomenuo lte 5G mrežu( koja će biti u EU raspon od 3.4Ghz do 3.8Ghz)

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice