Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.049.363
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin mislim naravno na 800MHz. 1800 i 800 MHz. Koje se onda spoje lijepo. Nešto konkretno. Od te 2100 MHz nema nitko koristi.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2018 16:43 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Otvorio sam novi thread sa related problemom, ako netko ima kakav konstruktivan prijedlog za rješenje s brzinom, puno bi mi značilo

https://www.bug.hr/forum/topic/tele-2/tele-2prevara/265376.aspx

Spajky
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

DDavorin, hvala na korisnim informacijama. Naručiti ću  pa ću vidjeti kako to funkcionira, bitno da je bez ugovora to bezbroj gb+ raspali. Lp;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...

ekipica ja i dalje imam problem s pucanjem wifia.. no da se ja ne igram sada sa servisom sa odlaskom u Ri i nošenjem rutera (jer sam sa Raba i baš ne mogu dobit slobodno) zanima me imate li koji 3G/LTE ruter za preporučit za kupiti....

 huawei e5186s-22a

 

huawei b525

 

huawei b618s-22d

12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

imam tele 2 pokučni u Oneplus 5 mobu i trebao bi na put u njemačku, pa me interesira da li je itko imao iskustava da li net radi u "romingu" ili je ograničen samo na HR?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Huawei B715s-23c Router 4G++3CA LTE-A categori 9.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Buki6 kaže...

Huawei B715s-23c Router 4G++3CA LTE-A categori 9.

 i jel dobar kakva su ti iskustva sa tim routerom? koje brzine imaš?

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 14:57 (DDavorin).
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nemoš vjerovat kako su ljudi zabrijali da ovakav onakav ruter omogućava neznam kakve brzine.De zbrojite se bazna stanica .....ukupna brzina .....podjeljeno na n broj korisnika (koji surfaj ,skidaju ,gledaju ,i šta ti ja znam ....nekad će biti super a redovno će biti između 5 ili manje megabita u sekudi!De više otkačite sa tim kakav tko ima ruter jer to ništa ne znači!

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 21:34 (petric1).
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

petric1 Dobar router znači puno tvoji speed testovi koje si stavio u par postova prije dok gledam tvoj najbrži je moj najsporiji evo pa gledaj što znači dobar router imaih od cijele godine

 

http://www.speedtest.net/results?sh=56072395ffc3558a36edb7ed9fa6be83

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Momak gledaj ....aj da ti  nacrtam jer vidim da ne kužiš pojam djeljenja internetske veze a sve što znaš je klaftati :u mene dobra jaka brzina ,u mene jak ruter zvučiš kao seljačina .Možeš imat zlatni ruter kući i platit ga pola milijuna a opet u neko doba kad se svi spoje  njih 150 na istu bazu kao i ti  imat češ brzinu kao onaj što ima ruter od 150 kuna sa njuškala.Nije tebi  to baš najjasnije?Ili ti tvrdiš da češ upravo ti zbog super mega rutera biti pošteđen i samo če tvoj kanal radit bez redukcije brzine?De nemoj me jeba...koliko imaš 17 godina?Stvarno si glup.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 14:35 (petric1).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

da moj je pozlačen a što se tiče godina mogu te po šibice poslati, Nije vrijedno se raspravljati s tobom jer nemaš pojima otehnologiji samo natucaš što si negdje čuo ili pročitaoi još i to si krivo protumačio. Zato smiri strasti u pravu si bolji je router koji se može spojiti samo na jednu frekvenciju nego onaj koji može vuči sa dvije i istovremeno! A tebe ako to ne zanima šta se uključuješ u raspravu o kojoj nemaš blage veze!

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 15:53 (DDavorin).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo ga na opet.... pa jel ti kužiš da vučeš sa neznam koliko frekvencija tebi nema pomaka jer se u isto vrijeme nađeš sa 150 drugih usera na istj baznoj  stanici.Ta bazna ima neku vršnu brzinu koju djeli na vas 150 i ne radi po principu tvoj ruter bolji njemu veća brzina.Nego podjeli svima koliko može i ćao kakao.Nije to tebi jasno momak?

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
U slučaju Tele2 4G, dobar router znači MOŽDA bolji prijem ovisno o mikrolokaciji routera i eventualno dodatnih mogućnosti routera.

ZTE MF286 može biti bolji od Huawei B315s što se brzine tiče samo po tome da ima podršku za 5 GHz Wi-Fi, ali da se na oba spoje računala LAN kabelom, razlike efektivno ne bi ni bilo.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 17:38 (robogo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Nadam sa da je samo tipfeler:)

ZTE MF286, a ne 268

:)

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Informacija..

 

http://www.poslovni.hr/tehnologija/hakom-otvorio-javnu-drazbu-od-10-mil-eura-348637

 

..tko bi rekao da Tele2 ima najmanji dio mobilnog banda u HR

11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja sam vec godinu i pol na tele 2 pokucnome. Lokacija gornja kustosija. I mogu rec da mi u 95% slucaja radi super.

 

Gledam IPTV u hd i full hd, online gaming na ps4,par mobitela,laptopi,youtube preko smart TV-a. Sve sljaka super 95% vremena. Zna ponekad zezat tipa u subotu navecer i onda me zna IPTV zajebavati. Brzine su mi uglavnom izmedu 30-60mbps. Zna pasti i na 10-13mbps i onda IPTV zeza ali uglavnom je 30+. 

Zato mi je cudno kad citam ovu temu i svi se zale na lose brzine. Mozda ja jednostavno imam srece.

 

Evo vam jedan SS. Sad sam izmjerio brzinu. Ovo je sa upaljenim IPTV i dva povezana mobitela. 

PSN:Tomislav025
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Vidim na poslovnom da je otvorena nova dražba za tri bloka od 5MHz. Link

 

HT se ne smije natjecati, a A1 smije za samo jedan blok tako da će Tele2 moći uzeti dva bloka ilitiga 10MHz što je dosta za 75 megabita ako se ne varam pa bi mogli tijekom godine mogli postaviti CA i dignuti brzine na 225 megabita jer imaju rok od godine dana da uključe te frekvencije u 4G mreže. Ovo je 2100 MHz pa moguće da neće pokretati CA u ruralnim područjima već samo u onima s većom gustoćom korisnika jer ima manji domet od 1800 MHz.

 

Edit  Aha, vidim da je AF139 već napisao, pardonček.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 12:32 (JozoBozo121).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
goodie kaže...

Mene zanima kakvi su Vam pingovi u igrama(bf5, pubg i sl.)

 

Brzina downloada mi i nije toliko bitna, bitne su mi latencije u igrama.

Dali i latencije variraju kao i brzina?

Ako može netko neka napiše ili postavi par screenshotova ako ima volje.....bio bi zahvalan.

 Ja igram bf5 ping mi je uglavnom izmedu 20-45 tak bar pise u igri. U mjesec dana recimo da jednom imam problem sa netom na ps4.

PSN:Tomislav025
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
omomomomoomm kaže...
...

Zato mi je cudno kad citam ovu temu i svi se zale na lose brzine. Mozda ja jednostavno imam srece.

 

 

 Pa, normalno da se bune oni koji imaju problem, a potpisali su ugovor na 2 godine. Nama ostalima, kod kojih je, za sada, sve OK (pu, pu, da ne ureknem) što da se falimo i samo solimo rane drugima.

 

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Znaci i ti si zadovoljan. Meni je zao sto drugi imaju tolike probleme, ocito mi imamo srece samo je pitanje do kada ce nas ta sreca pratiti. Ali kazem oko godinu i pol imam pokucni i nemam problema. Najvise me brinuo gaming posto cesto igram online na ps4 i to FPS igre i radi mi puno bolje nego prije kad sam imao tcom preko zice. Tamo me svaki dan zajebavalo nesto a ovdje skoro nikada.  Ali da imam opciju neke dobre brzi e preko zice uzeo bi odmah ali nazalost za sad nista od toga kod mene. Maksimum mi je izmedu 14-20 a to mi je premalo vecinu vremena.

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
15.2. odluka pa možda neke žalbe pa dokumentacije i rok mog ugovora ode prije nego se možda nekaj napravi - kod mene.

Ne moram ni spominjati da je "usluga" nekih 5-10mbps, osim kad nisu školski praznici, vikendi, ljeto, zima ili dan... Opa

Općina je potpisala neke ugovore za širokopojasni interet još krajem '17, ko zna kad bu i to...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
omomomomoomm kaže...

...  Ali da imam opciju neke dobre brzi e preko zice uzeo bi odmah ali nazalost za sad nista od toga kod mene.

 Imam tu opciju, 50/10 Mbps kod T-Coma. No, bezobrazno su preskupi i do daljnjeg sam otkazao uslugu. Upload kod Tele2 je 5x brži uz istu brzinu downloada. Tako da više nemam potrebe koristiti seedbox, a opet me ispadne osjetno jeftinije.

 

Ukoliko ikada budu ponudili neke primjerenije brzine možda ću razmisliti o povratku.

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 13:19 (Jura iz druge galaksije).
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Vjerojatno je dobro u malim sredinama ... već u urbanim sredinama nema neke sreće a kamoli u turističkim mjestima gdje ljeti ping ide na +100 i moš zaboravit bilo kakvo online igranje.Da Jednostavno trenutno ste uboli dobru poziciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jeli mi netko moze reci kako testirati tele 2 signal? Inace procitao sam bio negdje davno da ima neka aplikacija za mobitel, ali nisam zapisao kako se zove.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
GoogleHydrant kaže...

Jeli mi netko moze reci kako testirati tele 2 signal? Inace procitao sam bio negdje davno da ima neka aplikacija za mobitel, ali nisam zapisao kako se zove.

 ma imaš tih aplikacija koliko hoćeš. samo upiši network signal u tražilicu i izbacit će ih koliko ćeš...

11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel ovo ok ? Hvala 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2019 12:52 (NeoDJW).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav,

Imam huawei b525 i vidio sam da se spominje koristenje 800+1800. Na koji nacin je to moguce podesiti i sto je potrebno za to?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Crni Petar4 kaže...

Pozdrav,

Imam huawei b525 i vidio sam da se spominje koristenje 800+1800. Na koji nacin je to moguce podesiti i sto je potrebno za to?

 Treba ti samo operater koji ima 4G na obje frekvencije na tvom području, a router odradi ostalo automatski(spaja se na obje frekvencije)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
tomislav91 Pokućni ne radi u roamingu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2019 1:24 (Tomyhr).
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Inače uzeo sam ove dvije antene yagi, nisam ih još upogonio zbog nosača,mislim da bi mi trebale biti dosta za pojačanje,nego :

 

1. njih treba staviti pod 45 stupnjeva ??

 

2. njih treba staviti pod 90 stupnjeva jedna od druge \ / (tak nekak) ???

 

3. jel treba na još kaj paziti ???

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice