Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.585
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Jesi pitao u Tele2 jel imaju kakvih antena za taj Huawei router?

 Da, to i kažem. Nemaju pojma gdje se može nabaviti i kažu da ih nikad nisu ni imali -.-"

ma evo, dosadno :D
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Moze li mi netko objasniti ovu 17.tocku u "Uvjetima koristenja" TELE2

 

"17. Usluge iz ovih Uvjeta korištenja nisu namijenjene za komercijalnu uporabu, preprodaju trećim stranama, P2P (peer to peer protokoli za dijeljenje podataka), kao M2M rješenje (machine to machine / device to device za upload i/ili download) i slično."

TiONiO
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Imaš Facebook? Ako da, pitaj ih u privatne poruke gdje se mogu kupiti te antene za Huawei router. Odgovor ćeš dobiti u roku od par minuta.

Tionio kaže...

Moze li mi netko objasniti ovu 17.tocku u "Uvjetima koristenja" TELE2

 

"17. Usluge iz ovih Uvjeta korištenja nisu namijenjene za komercijalnu uporabu, preprodaju trećim stranama, P2P (peer to peer protokoli za dijeljenje podataka), kao M2M rješenje (machine to machine / device to device za upload i/ili download) i slično."

Netko je već rekao kako su to najvjerovatnije napisali da se zaštite od pravnih problema. Što se torrenta tiče, see this.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 15:32 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Imaš Facebook? Ako da, pitaj ih u privatne poruke gdje se mogu kupiti te antene za Huawei router. Odgovor ćeš dobiti u roku od par minuta.

 haha, sve isprobano.. pitao ih i ne odgovaraju na tu poruku :P

ma evo, dosadno :D
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jole-Ri kaže...
Marko :D kaže...

Imaš Facebook? Ako da, pitaj ih u privatne poruke gdje se mogu kupiti te antene za Huawei router. Odgovor ćeš dobiti u roku od par minuta.

 haha, sve isprobano.. pitao ih i ne odgovaraju na tu poruku :P

Ako ti ne odgovore u roku od 10 minuta, pošalji im ponovno poruku. Ne vjerujem da ti neće odgovoriti na pitanje jer odgovaraju baš na sve.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jole-Ri kaže...
Marko :D kaže...

Jesi pitao u Tele2 jel imaju kakvih antena za taj Huawei router?

 Da, to i kažem. Nemaju pojma gdje se može nabaviti i kažu da ih nikad nisu ni imali -.-"

 http://www.ebay.com/bhp/lte-antenna

 

Pa pase ti bilo koja antena sa SMA konektorom za LTE mrežu ja mislim.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jole-Ri kaže...
Marko :D kaže...

Jesi pitao u Tele2 jel imaju kakvih antena za taj Huawei router?

 Da, to i kažem. Nemaju pojma gdje se može nabaviti i kažu da ih nikad nisu ni imali -.-"

 linkao ja na prijasnjoj stranici imam ovo : http://www.ebay.de/itm/LTE-Antenne-4G-Verstarker-fur-Telekom-Speedport-Hybrid-Router-SMA-Kabel-Adapter-/261994401150?hash=item3d00154d7e:g:ZQkAAOSwfcVULTjI

 

al na huawei b593u-12 ruteru, upravo bio u tele2 i uzeo bez ugovorne obveze i kupio njihov ruter posto ima gigabitne portove naprema ovom, javim ovdje kad se aktivira kartica i isprobam

10 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!
trenutno koristim mobilni internet od tcoma i imam usb modem alcatel onetouch l100. zanima me mogu li sa ovim modemom preci u tele2 i koristiti pokucni internet. je li ovaj modem otkljucan. nisam vise pod ugovorom

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
SEYOboy kaže...
trenutno koristim mobilni internet od tcoma i imam usb modem alcatel onetouch l100. zanima me mogu li sa ovim modemom preci u tele2 i koristiti pokucni internet. je li ovaj modem otkljucan. nisam vise pod ugovorom

 

 Ja imam neki Huawei modem od T-Com-a. Uredno prima Tele2 karticu :)

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Vkm996 kaže...
SEYOboy kaže...
trenutno koristim mobilni internet od tcoma i imam usb modem alcatel onetouch l100. zanima me mogu li sa ovim modemom preci u tele2 i koristiti pokucni internet. je li ovaj modem otkljucan. nisam vise pod ugovorom

 

 Ja imam neki Huawei modem od T-Com-a. Uredno prima Tele2 karticu :)

 kako se spajas na net. koristis li tcomov programcic internet manager za spajanje na net ili si skinuo tele2 program za spajanje

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
SEYOboy kaže...
Vkm996 kaže...
SEYOboy kaže...
trenutno koristim mobilni internet od tcoma i imam usb modem alcatel onetouch l100. zanima me mogu li sa ovim modemom preci u tele2 i koristiti pokucni internet. je li ovaj modem otkljucan. nisam vise pod ugovorom

 

 Ja imam neki Huawei modem od T-Com-a. Uredno prima Tele2 karticu :)

 kako se spajas na net. koristis li tcomov programcic internet manager za spajanje na net ili si skinuo tele2 program za spajanje

 Koristim taj tcom-ov. On ti sa kartice sam učita postavke za Tele2

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Eto kako sam i obećao, prispojio sve, proradilo istog časa, slika brzine/pinga, ja zadovoljan , možda se još nešto promjeni kroz večer, novi sam :)

 

 

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Probaj izmjeriti prema Optimi ili Terrakomu. 

9 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Sad je to sve super, ali zanima me kak to bude kasnije, kad bude vise korisnika neograničenog interneta. Sad je to još koji tu i tamo, ali ako se proširi to malo ozbiljnije, mislim da onda u prosjeku ne ginu brzine on jedno 15-20 Mbps maks, možda i manje u vrijeme najvećeg opterećenja. No, vjerujem da će Tele2 ako ima bude ovo uspješno i povećaju broj 4G korisnika prebaciti dio 2G i 3G spektra i naprave carrier aggregation na nekih 225 ili 250mbps.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo121 kaže...

Sad je to sve super, ali zanima me kak to bude kasnije, kad bude vise korisnika neograničenog interneta. Sad je to još koji tu i tamo, ali ako se proširi to malo ozbiljnije, mislim da onda u prosjeku ne ginu brzine on jedno 15-20 Mbps maks, možda i manje u vrijeme najvećeg opterećenja. No, vjerujem da će Tele2 ako ima bude ovo uspješno i povećaju broj 4G korisnika prebaciti dio 2G i 3G spektra i naprave carrier aggregation na nekih 225 ili 250mbps.

 ne vidim nikakav problem u više korisnika. vidim problem jedino da se 100 ljudi spoji na isti odašiljač i skida u isto vrijeme. to može biti problem. ali 100 ljudi na 100 različitih odašiljača nema nikakvih problema.  najbitnije da imaju dobru temeljnu mrežu iza tih odašiljača. a mislim da imaju.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
JozoBozo121 kaže...

Sad je to sve super, ali zanima me kak to bude kasnije, kad bude vise korisnika neograničenog interneta. Sad je to još koji tu i tamo, ali ako se proširi to malo ozbiljnije, mislim da onda u prosjeku ne ginu brzine on jedno 15-20 Mbps maks, možda i manje u vrijeme najvećeg opterećenja. No, vjerujem da će Tele2 ako ima bude ovo uspješno i povećaju broj 4G korisnika prebaciti dio 2G i 3G spektra i naprave carrier aggregation na nekih 225 ili 250mbps.

 ne vidim nikakav problem u više korisnika. vidim problem jedino da se 100 ljudi spoji na isti odašiljač i skida u isto vrijeme. to može biti problem. ali 100 ljudi na 100 različitih odašiljača nema nikakvih problema.  najbitnije da imaju dobru temeljnu mrežu iza tih odašiljača. a mislim da imaju.

Na Facebooku su rekli kako su osigurali kapacitete i da s veseljem očekuju korisnike. 

 

Btw jeste vidjeli novu reklamu? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 21:48 (Marko :D).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
matekws kaže...

Eto kako sam i obećao, prispojio sve, proradilo istog časa, slika brzine/pinga, ja zadovoljan , možda se još nešto promjeni kroz večer, novi sam :)

 

 

 Pa jel moguce da tako mali ping na LTE?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Imam još jedno pitanje, osim ovih 169 kN (ak ne uzimam router), naplaćuje li se naknada za pristup mreži ili neki drugi dodatni troakovi?
Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Neznam nadimak.. kaže...
Imam još jedno pitanje, osim ovih 169 kN (ak ne uzimam router), naplaćuje li se naknada za pristup mreži ili neki drugi dodatni troakovi?
Hvala

Ne. Ako uzmeš samo SIM karticu, plaćaš samo 169 kn mjesečno.

 

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/start-paket/uz-pretplatu/

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 22:06 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Stvarno su izbacili ponudu, ja još ne vjerujem. Nisam takvo što očekivao barem za još 10 godina.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Eto, ja uzeo pokućni... :) Brzina 65 download, 50 upload. Ja zasad zadovoljan, vidjet ćemo kako će se stvari razvijati...

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Sad imam jedno pitanje.. Taman sam prije 4 mjeseca uzeo na 2 godine iskon i brzina mi je 24mbps. Prije sam imao simpa za turiste i bio prezadovoljan brzinom, a ovo od tele2 mi je jos bolje. Pitanje kako raskinuti pretplatu u iskonu? Koliko se placa raskid?

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
acarnoje kaže...

Sad imam jedno pitanje.. Taman sam prije 4 mjeseca uzeo na 2 godine iskon i brzina mi je 24mbps. Prije sam imao simpa za turiste i bio prezadovoljan brzinom, a ovo od tele2 mi je jos bolje. Pitanje kako raskinuti pretplatu u iskonu? Koliko se placa raskid?

 to i mene zanima. ja imam još do nove godine. ali zasad sam u ugovoru vidio, vratit uređaj/uređaje, te nadoplatit sve troškove do dana kad raskineš. sad koliko je to HAKOM uvažio u te ugovore neznam, i mora li bit kvaka recimo loša linija ili neki drugi valjani razlog da bi se moglo raskinut uopće ili se može samo ovako iz vedra neba, ja bi drugom operateru, doviđenja. :D

10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Hakom metar plus - besplatna app dostupna za android i iphone mjeri parametre mobilnih mreza.

Ako sam dobro shvatio, namjera je da građani mjerenjem ne samo provjere sebi signal nego da mjerenjima naprave neovisnu kartu kvalitete signala za javni interes. Može se filtrirati po operatoru tako da ćemo (ako dovoljno svi mjerimo) imati kartu stvarnog stanja, a ne ono što operatori serviraju.

Pridruzite se, pozovite druge, mjerite, i dajte doprinos projektu koji ovisi iskljucivo o odazivu korisnika mobilnih mreza
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
acarnoje kaže...

Sad imam jedno pitanje.. Taman sam prije 4 mjeseca uzeo na 2 godine iskon i brzina mi je 24mbps. Prije sam imao simpa za turiste i bio prezadovoljan brzinom, a ovo od tele2 mi je jos bolje. Pitanje kako raskinuti pretplatu u iskonu? Koliko se placa raskid?

ranko091 kaže...
acarnoje kaže...

Sad imam jedno pitanje.. Taman sam prije 4 mjeseca uzeo na 2 godine iskon i brzina mi je 24mbps. Prije sam imao simpa za turiste i bio prezadovoljan brzinom, a ovo od tele2 mi je jos bolje. Pitanje kako raskinuti pretplatu u iskonu? Koliko se placa raskid?

 to i mene zanima. ja imam još do nove godine. ali zasad sam u ugovoru vidio, vratit uređaj/uređaje, te nadoplatit sve troškove do dana kad raskineš. sad koliko je to HAKOM uvažio u te ugovore neznam, i mora li bit kvaka recimo loša linija ili neki drugi valjani razlog da bi se moglo raskinut uopće ili se može samo ovako iz vedra neba, ja bi drugom operateru, doviđenja. :D

Za raskid ugovora morate se javiti Iskonu i oni će vam izračunati koliko će vas to koštati.

 

Ugovor možeš raskinuti i prije roka, ali to se plaća. Dakle, ne moraš imati nikakav poseban razlog za raskid ugovora, to je tvoja stvar. Pravo na besplatni raskid ugovora imaš samo ukoliko ti ISP ne može isporučiti ugovorenu uslugu.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Za raskid ugovora morate se javiti Iskonu i oni će vam izračunati koliko će vas to koštati.

 

Ugovor možeš raskinuti i prije roka, ali to se plaća. Dakle, ne moraš imati nikakav poseban razlog za raskid ugovora, to je tvoja stvar. Pravo na besplatni raskid ugovora imaš samo ukoliko ti ISP ne može isporučiti ugovorenu uslugu.

 da to sam i mislio. sjećam se da sam čitao o tome. da za raskid mora bit neka tehnički neriješiva greška.

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Uzeo sam i ja, medutim da bih izvukao maksimum od 4G veze ( na Tele2 stranici moje mjesto tj. okolica Cakovca nema 4G signala) router sam stavio na tavan.
Ja sam prezadovoljan jer koristim Iskonov Adsl 6Mbita dl i 0.7 Mbita up.
Prosudite sami jel se isplati hehe
Battlenet - TheProdigy#2234
 
3 0 hvala 2
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
Marko :D kaže...

Za raskid ugovora morate se javiti Iskonu i oni će vam izračunati koliko će vas to koštati.

 

Ugovor možeš raskinuti i prije roka, ali to se plaća. Dakle, ne moraš imati nikakav poseban razlog za raskid ugovora, to je tvoja stvar. Pravo na besplatni raskid ugovora imaš samo ukoliko ti ISP ne može isporučiti ugovorenu uslugu.

 da to sam i mislio. sjećam se da sam čitao o tome. da za raskid mora bit neka tehnički neriješiva greška.

 kazes da je nemoguce dobit brzi i kvalitetniji internet od njih :D to je tehnicki nerjesiva greska bi se reklo :D

 

evo ja se zajebavao sa antenama, bez antena imao nekih 50 down i 40 up , sa antenama i pozicioniranjem od preko 2 sata dobio ovo :

http://www.speedtest.net/result/6248250003

 

treba malo vise vremena uzet, ako netko pokusava nac odasiljac probajte na mobitelu sa OpenSignal aplikacijom, prikaze sve towere od providera kojeg imate na mobu u okolici, pa lakse usmjerite antene.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
neo666 kaže...

 kazes da je nemoguce dobit brzi i kvalitetniji internet od njih :D to je tehnicki nerjesiva greska bi se reklo :D

 

evo ja se zajebavao sa antenama, bez antena imao nekih 50 down i 40 up , sa antenama i pozicioniranjem od preko 2 sata dobio ovo :

http://www.speedtest.net/result/6248250003

 

treba malo vise vremena uzet, ako netko pokusava nac odasiljac probajte na mobitelu sa OpenSignal aplikacijom, prikaze sve towere od providera kojeg imate na mobu u okolici, pa lakse usmjerite antene.

 znam da je tehnički nepremostivo. ali nemaju oni tu šta. usluga je stabilna već više od 7 godina, nikad pukla. tako da s te strane skidam im kapu. jedina 2 puta je bilo kad su kopali cestu i potegli kabel, i drugi put kad je susjed po ledu počistio telefonski stup. :D

 

i lijepe fine statistike vidim. a te antene to su omni direkcionalne(360 stupnjeva) . one bacaju signal pod 30 stupnjeva oko svoje osi. pa si po tome računajte kamo ih usmjerit.

 

 

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Po ovoj app OpenSignal kod mene imaju tri towera. Sva tri u jednoj ulici do moje. Nema greške gdje treba okrenut.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice