Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.058.072
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav, jel ima kakvih caka kod ovog neograničenog neta u tele 2? Mogu li ga uzeti kao primarni internet izvor bez da se smanjuje brzina po potrošnji ili išta slično?

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
maks0806 kaže...

Pozdrav, jel ima kakvih caka kod ovog neograničenog neta u tele 2? Mogu li ga uzeti kao primarni internet izvor bez da se smanjuje brzina po potrošnji ili išta slično?

 Jedina caka je da je to mobilni internet i nikakve brzine ti nisu garantirane. Ja sam to čudo uzeo za more i naravno sa uz milijun turista to nije bilo nešto. Kad sam malo isprobao kod sebe doma, bilo je maks 15-20 megabita, isto Zagreb. Brzina se smanjuje nakon 1Tb u razdoblju od 18-24 ako se ne varam.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo121 kaže...
maks0806 kaže...

Pozdrav, jel ima kakvih caka kod ovog neograničenog neta u tele 2? Mogu li ga uzeti kao primarni internet izvor bez da se smanjuje brzina po potrošnji ili išta slično?

 Jedina caka je da je to mobilni internet i nikakve brzine ti nisu garantirane. Ja sam to čudo uzeo za more i naravno sa uz milijun turista to nije bilo nešto. Kad sam malo isprobao kod sebe doma, bilo je maks 15-20 megabita, isto Zagreb. Brzina se smanjuje nakon 1Tb u razdoblju od 18-24 ako se ne varam.

 1 TB

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
passat kaže...
J.....

od 18-24 ako se ne varam.

 1 TB

 od 18-23. kad se pređe 1TB prometa skidaju brzinu na 1/1 mbita.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
To nije baš moguće pri normalnom korištenju. Ma totalna pizdarija, živim u centru grada i ne žele povući instalacije za normalan brzi net. Imam spori 10mbps net sa pingom od barem 100ms u svemu kompetitivnom online i ako dvoje ljudi doma gleda 1080p video... Well bolje ne :P
Hearthstone: Maks0806#2960
5 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

To mogu limitirat, a ne mogu limitirati ako je veza zagusljiva da sve limitiraju na istu brzinu -.-

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

zna li netko koje su postavke u outlooku za outgoing mail server, ne mogu slati mailove?

ne prolazi mi ni smtp.tele2.hr niti mail.tele2.hr (mail mi je t-com-ov)

hvala

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Stavi smtp.ht.hr i uključi prijavu s postojećim HT korisničkim podacima, tj. da ti koristi iste podatke za dolazni i odlazni server.

mail.tele2.hr ne postoji već dosta dugo.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

hvala ti, ali ne pomaže mi to, ne prolazi

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Da ne otvaram novu temu, moze neka realna procjena koliko traziti za mf283+ i mf286 routere,imam viska, pa da ne stoje bezveze.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
damirg123 kaže...

zna li netko koje su postavke u outlooku za outgoing mail server, ne mogu slati mailove?

ne prolazi mi ni smtp.tele2.hr niti mail.tele2.hr (mail mi je t-com-ov)

hvala

 TLS i port 587

11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pula net ne želi uocpe raditi  Ima još neko probleme. 

 

4g uopce ne radi, 3g jedva

 

 

stvarno ih treba bojkotirati, i zabraniti im rad u hrv, pa oni nisu normalni, kad im posaljes upit dobijes automatski odg. 

 

Provjerom po broju od pokućnog interneta xxxxx nismo utvrdili nepravilnosti kao niti poteškoće u radu mreže na području Pule. Savjetujemo isključivanje i uključivanje routera te odabir samo 3G signala u postavkama uređaja. Želimo napomenuti kako je riječ o mobilnoj usluzi koja radi na principu SIM kartice kvaliteta signala, brzina surfanja i latencija će konstantno varirati ovisno o više parametara kao što su udaljenost od bazne stanice, koliko je korisnika povezano na istu baznu stanicu kao i ti te ponašanje tih korisnika u smislu downloada i uploada, vrsti uređaja, preprekama između uređaja koji se koristi i bazne stanice, vremenskim uvjetima itd. Informirani smo kako na pojedinim lokacijama postoji slabija pokrivenost ili opterećenje mreže te sukladno tome radimo na poboljšanju postojeće i izgradnji nove infrastrukture kako bismo osigurali i povećali kvalitetu naših usluga. Tin

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 22:47 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
U Zg radi i 3G i 4G. Za sada.
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
aleng3 kaže...
damirg123 kaže...

zna li netko koje su postavke u outlooku za outgoing mail server, ne mogu slati mailove?

ne prolazi mi ni smtp.tele2.hr niti mail.tele2.hr (mail mi je t-com-ov)

hvala

 TLS i port 587

 sorry, što je TLS ?

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
damirg123 kaže...
aleng3 kaže...
damirg123 kaže...

zna li netko koje su postavke u outlooku za outgoing mail server, ne mogu slati mailove?

ne prolazi mi ni smtp.tele2.hr niti mail.tele2.hr (mail mi je t-com-ov)

hvala

 TLS i port 587

 sorry, što je TLS ?

 Zaštita tj. vrsta sigurnosti.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
aleng3 kaže...
damirg123 kaže...
aleng3 kaže...
damirg123 kaže...

zna li netko koje su postavke u outlooku za outgoing mail server, ne mogu slati mailove?

ne prolazi mi ni smtp.tele2.hr niti mail.tele2.hr (mail mi je t-com-ov)

hvala

 TLS i port 587

 sorry, što je TLS ?

 Zaštita tj. vrsta sigurnosti.

 na žalost izgleda da nisam dovoljno pametan za ovo....uz sve moguče pokušaje- nula bodova

čekam da mi se javi  netko iz tele2.... jer niti njihova korisnička podrška ne zna

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
damirg123 kaže...

zna li netko koje su postavke u outlooku za outgoing mail server, ne mogu slati mailove?

ne prolazi mi ni smtp.tele2.hr niti mail.tele2.hr (mail mi je t-com-ov)

hvala

 Incoming Mail Server (POP3): pop.ht.hr

 

Outgoing Mail Server (SMTP): mail.ht.hr

 

Ukoliko se spajaš preko drugog providera, potrebno je unijeti njihov odlazni server, a za dolazni upisati pop.ht.hr.

 

Ako na mreži HT-a koristiš e-mail adresu drugog providera, potrebno je unijeti njihov dolazni server, a odlazni upisati mail.ht.hr, odnosno smtp.ht.hr za pristupanje preko mobilne mreže HT-a.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
damirg123 kaže...

zna li netko koje su postavke u outlooku za outgoing mail server, ne mogu slati mailove?

ne prolazi mi ni smtp.tele2.hr niti mail.tele2.hr (mail mi je t-com-ov)

hvala

 Incoming Mail Server (POP3): pop.ht.hr

 

Outgoing Mail Server (SMTP): mail.ht.hr

 

Ukoliko se spajaš preko drugog providera, potrebno je unijeti njihov odlazni server, a za dolazni upisati pop.ht.hr.

 

Ako na mreži HT-a koristiš e-mail adresu drugog providera, potrebno je unijeti njihov dolazni server, a odlazni upisati mail.ht.hr, odnosno smtp.ht.hr za pristupanje preko mobilne mreže HT-a.

 OK, možda nisam dobro objasnio:
imam mail kod t coma: ime.prezime@zg.t-com.hr

promijenio sam operatera, sada imam pokućni tele2 internet, sve mi radi ok jedino što ne mogu preko outlooka slati mail, mailove primam bez problema

znači postavke su : incoming mail server: mail.t-com.hr...može i pop.t-com.hr....može i pop.ht.hr....može i mail.ht.hr,.,..,bilo koji da upišem mailovi uredno dolaze, ali ne mogu slati mailove jer više ne koristim niti t-com niti vipnet, sada se spajam preko tele2 i trebam postavke za tele2 outgoing server

pokušao sam sve moguće, ali ne ide da ga jebeš

opet sam zvao SZK i opet ništa, ne može me spojiti sa tehničarom, moram čekati određeno vrijeme, ali nitko kod njih ne zna koliko je to

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2019 19:41 (damirg123).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Mislim da tele2 nema svoje outgoing servere. To je usluga koju pružaju mail provideri, a neki net provideri ograničavaju pristup drugim outgoing serverima putem standardnog porta u sklopu anti-spam politike. Međutim, ti i dalje možeš koristiti t-com odlazni server uz TLS ili SSL postavke i pripadajući port, to nema veze s tvojim net providerom.

 

Međutim, s obzirom da nisi više korisnik t-coma, jako je glupo pouzdati se u njihov mail. Oni jesu mail provider, ali je ta usluga vezana uz druge njihove usluge i ako više nisi njihov korisnik, možeš ostati bez pristupa mailu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Najbolje ti je koristiti SMTP onog provajdera ciju e-postu imas. Google - od googla, Outlook od Microsofta, svi oni zahtjevaju autentikaciju naravno.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

probaj još ovo smtp.ht.hr, uključi SSL, port 465

Moj PC  
4 0 hvala 2
5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

probaj još ovo smtp.ht.hr, uključi SSL, port 465

 

eeeeeeeeeeeeeeee, svaka čast

ovaj port je dobar

šljaka

Bravo Ti

Hvala na trudu

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ekipa svaka cast , kad se skupe mudre glave, pametnije su od studenata  sa fasciklima koje listaju i citaju odgovore u sluzbi za korisnike...

pa eto imam i ja pitanje, ali ne o neogranicenosti interneta u teleta niti pripadajucih im brzina

nego o pokucnom ruteru( sjetite se, kad ja tud i mali ruter)

i stvarno ide svuda samnom

 

a sad bi mu upiknuo neku antenu, al ne neku vanjsku glomaznu, nego nesto tipa "veslo" ili kaj bi vec moglo pasat

moj ruter je huawei B315s-22

 

mislil sam mozda nekaj ovak

https://www.reichelt.com/at/de/de/en/antenne-4g-wlan-dualband-sma-stecker-kippgelenk-delock-12430-p162454.html?r=1

 

ili nesto od ovog

https://www.adm.hr/subcategory.asp?subcate=mrezna-oprema-antene&cate=mrezna-oprema&id=428

 

ovo sam trazio

https://www.pcshop.hr/unutarnje-antene/antene/111/

 

nemam neke preference kaj se tice ducana, cijene i tak to, al da je antena mala (dobro moze i kabel 1-2 metra da ju gurnem kroz prozor) i da pojacava signal.

4G naravno, wifi je iskljucen i spajam se kablom

ajde pliz nabacite koju ideju jer apsolutno ne vjerujem nikom u tele 2 ducanu niti prodavacima po shoping centrima kaj neznaju kaj pricaju

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ti linkovi nemaju dobru 4G antenu (prvi link je 4G ali loša, a drugi linkovi sadrže samo wifi antene 2,4GHz).

Najprije moraš znati da li bi uopće dobio na brzini , tako da iziđeš bar smartfonom (tele2) na prozor ili negdje uviše i provjeriš download brzinu jer je na većini mobilnih odašiljača problem sa previše korisnika pa se DL smanji na ispod UL brzina.

Jedine širokoojasne za više LTE bandova su LPDA antene (riblja kost) ali zato nemaju veći gain od 8dBi.

Yagi NIJE širokopojasna kao ni većina dobrih panel antena,  ali za JEDAN band se može koristiti ako je tako rađena  npr. za tele2 band od 1800MHz.

Drugi problem je koaks koji nebi smio biti tanji od 5mm jer ovisno o dužini može čak "pojesti" cijeli signal koji je antena dobila .

Često puta se vanjskom antenom dobije puno bolji signal što ne znači da ona ima puno dBi , već sa te lokacije ima bolji prijem uslijed vidljivosti prema odašiljaču.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 10:41 (AF139).
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo, AF139 me preduhitrio, i napisao sve što sam htio i ja!

 

Kod tele2 antena jednostavno (uglavnom) ne pomaže. Činjenica je da im je veće ulaganje u marketing nego u infrastrukturu, a to za posljedicu ima što ima.

 

(mogao bih sad sve najgore napisati o njima, ali da ne zatrujem ovaj post, ostati ću pristojan)

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 10:44 (ZdravacVZ).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav svima,

 

evo moje friško iskustvo sa Pokućnim (ili kako ću ga ja odsad zvati "Nepredvidljivim") na 4G signalu.

 

Brzina downloada varira od TA-DAAA! 0.08 (nije tipfeler, 80 kilobajta u sekundi  ) do 32 Mbps, upload u pravilu mrvu veći. Oko podneva je čak par sati u komadu držalo solidnih 30 Mbps. Veza je puknula samo jednom u dva dana (iako ne bi trebala niti jednom...). Najgore je navečer, između 1 i 10 Mbps downloada. Okolica Zaprešića je u pitanju, pokriveno 4G signalom. Bazna stanica je udaljena cca 2 km od mene, nema nikakvih većih zgrada niti zapreka između nas.  Mijenjanje lokacije unutar kuće (prvi kat, drugi kat i tavan) malo utječe na brzinu. Prebacivanjem na 3G signal se brzina spušta na 12/4 Mbps i opet počinje vrludati (mada manje).

 

Mobitel sa T-Comovim SIM-om na 4G-u u TIM ISTIM PROSTORIJAMA najčešće drži 24 Mbps downloada i skoro nikad ne padne ispod 20 Mbps.

 

Huawei B525 router je u pitanju, bez eksternih antena. Razmislio sam o kupnji dvaju eksternih antena usmjerenih prema najbližoj baznoj (sa njima bih mogao dobiti LOS) i montaži dotične skalamerije, ali po svemu sudeći i sa njima nemam garanciju za apsolutno ništa... Skroz je moguće da bih bacio nekoliko stotina kuna a opet dobio periode sa brzinom dialupa, iz razloga koji nemaju veze sa mnom i koji mene kao krajnjeg korisnika u biti niti ne zanimaju. Ne poznajem nikoga od koga bih mogao posuditi dvije antene pa da mogu isprobati da li će to mijenjati išta.

 

Nisam očekivao nikakve astronomske performanse, ali ako T-Comov 4G može uredno držati brzinu onda ne znam zašto bih ja trebao upaliti komp i imati odjednom brzinu od TA-DAAA! 100 kbps iz vedra neba.

 

Otkazat ću pretplatu budući da sam unutar probnog roka. Razmislit ću o Homeboxu sa dodatnih 100 GB, i dalje je jeftinije nego ova opcija. Šteta, jer sam htio brzi i mobilni internet (a A1 Homebox ima klauzulu o neprenošenju). Ovako - ništa od Pokućnog, pardon, Nepredvidljivog za mene.

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nema problema kod mene , mali grad i tjt :D 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ekipica pozdrav ponovno,

nakon što sam kupio novi ruter a ZTE poslao na servis, sve je bilo u redu.

Do prije dva dana kada sam primjetio da mi dugo "otvara" bugov forum i uopće mi ne želi otvoriti gmail.....

 

Dok recimo kada se spojim na t-com ruter otvara sve kako treba...

 

 

dali je imao tko slučaja s ovime...

 

koje postavke trebam namjestiti ili št već?

Pokušao sam i sa nekoliko browsera (Opera, Chrome, MF) ali ista priča na svima.....

 

Hvala unaprijed za svaku pomoć....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
mariclius kaže...

Ova opcija bezbroj gb na tele 2 tj. 5 gb svaki dan + 2 gb koliko god puta želiš. Da li ti se odmah aktivira tih 2 gb ili? Jer kad potrošiš tih 5gb i nemaš interneta da li sa aktivacijom putem poruke odmah stigne tih 2 gb? Zanima me jer još važem da li pokućni ili bezbroj gb + raspali(razgovori i poruke). Svako toliko pogledam neku utakmicu (iptv) ili nba (stream) pa ako u roku par min stigne tih 2gb onda bi rađe tu opciju sa raspali+bezbroj gb. 

 5 giga imaš u startu da. kad prođeš trošiš svoje pare koliko sam skužio, sve dok ne pošalješ poruku za novih 2gb. a kako se brzo aktivira tih 2gb neznam, ako ide atuomatski preko servera, onda je vjerovatno instatno ili ovisno koliko je opterećen server.

 

ali ako se ne misliš igrat s aktivacijama svako malo, bolje dvije sim kartice, jednu za pozive, drugu za pokućni 1tb prometa. sad sve ovisi koliko prometa radiš na mobitelu.

 

Da li jos uvijek vrijedi to da se nakon potrosenih 5 GB unutar jednog dana na Bezbroj GB tarifi moraju svaka dva sljedeca GB najprije aktivirati? Jer trenutno na:

 

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/mobilni-internet-na-bonove/

 

pise:

 

Postoji li neko ograničenje kod BEZBROJ GB podatkovnog paketa?
U Tele2 je internet stvarno neograničen! Sve neograničene usluge uvijek imaju načelo pravednog korištenja u sklopu Uvjeta korištenja. Njegova svrha je zaštita od zlonamjernog korištenja kako bismo omogućili istu kvalitetu pristupa mreži od prvog do zadnjeg GB. Svim korisnicima tarife BEZBROJ GB dodijeljeno je gotovo nedostižnih 1TB podatkovnog prometa unutar 30 dana od aktivacije tarife. Ako ih potrošiš, pristupna brzina internetu ograničit će se do 1Mb/s kod skidanja i slanja podataka o čemu ćemo te obavijestiti. Ta brzina i dalje osigurava odlično korisničko iskustvo.

 

Istovremeno na:

 

https://www.tele2.hr/neogranicena-sloboda-surfanja/

 

pise:

 

U TELE2 Internet je stvarno neograničen
Vidiš neograničeno, a misliš si "da, baš!"? Ali čitaj dalje.
Svaka neograničena telekomunikacijska usluga uvijek ima određeno načelo pravednog korištenja u sklopu Uvjeta korištenja. Njegova svrha je zaštita tebe kao korisnika od zlonamjernog korištenja usluga kako bismo ti omogućili istu kvalitetu pristupa mreži od prvog do zadnjeg GB u mjesecu. To osigurati nije lako, ali smo pronašli način i zato u Tele2 neograničeno stvarno znači neograničeno.

Svim korisnicima obveznog podatkovnog paketa BEZBROJ GB svaki dan dodijeljeno je 5 GB podatkovnog prometa. Nakon potrošenih 5 GB samo moraš potvrditi da želiš dalje nastaviti surfati nakon čega ti se dodjeljuje novih 2 GB prometa, bez ikakve naplate i tako bezbroj puta u danu. Koliko god gigabajta ti srce želi.

 

Ima i treci text koji se odnosi na Bezbroj GB uz pretplatu:

 

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/mobilni-internet-uz-pretplatu/

 

gdje pise:

 

U TELE2 INTERNET JESTVARNO NEOGRANIČEN
Vidiš neograničeno, a misliš si "da, baš!"? Ali čitaj dalje.
Svaka neograničena telekomunikacijska usluga uvijek ima određeno načelo pravednog korištenja u sklopu Uvjeta korištenja. Njegova svrha je zaštita tebe kao korisnika od zlonamjernog korištenja usluga kako bismo ti omogućili istu kvalitetu pristupa mreži od prvog do zadnjeg GB u mjesecu. To osigurati nije lako, ali smo pronašli način i zato u Tele2 neograničeno stvarno znači neograničeno.

Svim korisnicima BEZBROJ GB interneta dodijeljeno je gotovo nedostižnih 1TB podatkovnog prometa mjesečno. Nakon potrošenih 1TB zadržavamo pravo smanjivanja brzine na 1Mbps samo u periodu od 18-23h u danu, do isteka tog mjeseca. 1 Mbps i dalje osigurava odlično korisničko iskustvo u tom periodu najvećeg opterećenja mreže, a u ostatku dana slobodno surfaj po redovnim brzinama, i gomilaj terabajta koliko ti srce želi.

Stvarno neograničeno.

 

 

Da li se na kraju na mobilnoj tarifi Bezbroj GB (jos uvijek) mora ili ne mora nakon potrosenih 5 GB unutar jednog dana aktivirati 2 po 2 GB slanjem SMS poruke i da li se tova SMS poruka naplacuje? Ili su sad nova pravila pa je to ogranicenje zamijenjeno s ogranicenjem od 'nedostiznih' 1 TB mjesecno?

 

Na sta mislis pod ovim: 'kad prođeštrošiš svoje pare koliko sam skužio, sve dok ne pošalješ poruku za novih 2gb.'? Ne mislis valjda da bi ti se ako imas tarifu Bezbroj GB koju si platio 200 kn i koja vrijedi 30 dana, u slucaju da u jednom danu potrosis 5 GB s kartice poceo skidati novac??

Chupo
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2019 2:20 (Chupo).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ne skida novac nemaš interneta dok ne aktiviraš 2Gb i tako u nedogled u tekućem danu potrošiš aktiviraš potrošiš aktiviraš........

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice