Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.049.819
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Koristim Tele 2 pokućni od 2017. U početku je bilo super, ali s vremenom prosječna brzina opada. Valjda zato jer sve više ljudi dijeli mrežu. Brzine su dobre od ponoći pa do recimo 7 ujutro. poslijepodne i navečer brzina mi padne nekad i ispod 2Mbit/s. I postaje sve gore. Nažalost živim u predgrađu Kutine i nema (niti će vjerovatno IKADA biti) planova za optiku. Prije ću dočekati 5G flat rate pokućni.

Twitch-Duxcro
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DuxCro kaže...

Koristim Tele 2 pokućni od 2017. U početku je bilo super, ali s vremenom prosječna brzina opada. Valjda zato jer sve više ljudi dijeli mrežu. Brzine su dobre od ponoći pa do recimo 7 ujutro. poslijepodne i navečer brzina mi padne nekad i ispod 2Mbit/s. I postaje sve gore. Nažalost živim u predgrađu Kutine i nema (niti će vjerovatno IKADA biti) planova za optiku. Prije ću dočekati 5G flat rate pokućni.

 

To ti je zbog toga što trenutno Teletina2  zamjenjuje  stare kornjače sa novima sa Sicilije , te će vozit sa 2x većom brzinom .....

🤔

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...

Jel nekom poznato dali Tele2 u pretplati ima mogućnost usluge MultiSIM na istom broju

ranko091 kaže...

 nema. pitao sam ja već. ali nazovi ti slobodno opet. ja sam to pitao prošle godine. možda se nešto promijenilo.

 pito ja prosli mjesec, bas za pokucni, rekli ne

a ja taman mislio imat jednu sim u ruteru doma a drugu u telefonu da glumi tablet za net

ionak ih nebi mogo koristit u isto vrijeme, al qita, nedaju telci

al to je ta data sim, mozda je za pretplatu drukcije, nazovi ih i pitaj

P.S. spid -test SL.brod

ping 24

DL 11.38 Mbps

UL 40.58 Mbps

kak ono kazu, "znate gospodine, ako vam je UL puno veci od DL onda morate resetirati ruter" ™

makar UL nije veci nego je DL puuuno manji nego sto bi trebo bit

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.10.2019 22:01 (ED63).
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

postoje one kartice za kloniranje pa probajte kupiti i klonirati, naletio sam na to al nisam siguran da li radi. barem da radi al ne istovremeno da se ne mora saltati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Bok ljudi,

 

Planiram uzet Tele2 pokućni. U Zg sam, pa me zanima par stvari.

Isplati li se vise uzeti neki drugi router ili ovaj koji oni nude?

Kakav je online gaming s time?

 

Nisam power user, samo torenti, surfanje i igre.

 

Thx

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Haywire kaže...

Bok ljudi,

 

Planiram uzet Tele2 pokućni. U Zg sam, pa me zanima par stvari.

Isplati li se vise uzeti neki drugi router ili ovaj koji oni nude?

Kakav je online gaming s time?

 

Nisam power user, samo torenti, surfanje i igre.

 

Thx

 Svi Huawei routeri B oznake su ok routeri za to što ti trebaš uz predpostavku da imaš odličan signal i ne previše opterečenu baznu stanicu! Jedini problem je što su brendirani kao i taj od Tele2 pa su neke mogučnosti routera izostavljnene npr port forwarding, bridge mod neke 4G funkcije.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
Haywire kaže...

Bok ljudi,

 

Planiram uzet Tele2 pokućni. U Zg sam, pa me zanima par stvari.

Isplati li se vise uzeti neki drugi router ili ovaj koji oni nude?

Kakav je online gaming s time?

 

Nisam power user, samo torenti, surfanje i igre.

 

Thx

 Svi Huawei routeri B oznake su ok routeri za to što ti trebaš uz predpostavku da imaš odličan signal i ne previše opterečenu baznu stanicu! Jedini problem je što su brendirani kao i taj od Tele2 pa su neke mogučnosti routera izostavljnene npr port forwarding, bridge mod neke 4G funkcije.

 

Ok, bitno da mi služi na ovo navedeno. Hvala ti puno na pomoci.

6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Danas bio u tele2...išao odjaviti,ne zato što ne valja(upravo suprotno)nego zato što mi je trebao samo sezonski...izgleda da ovo bolje radi po selima nego u gradu...manje se ljudi spaja:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

 Svi Huawei routeri B oznake su ok routeri za to što ti trebaš uz predpostavku da imaš odličan signal i ne previše opterečenu baznu stanicu! Jedini problem je što su brendirani kao i taj od Tele2 pa su neke mogučnosti routera izostavljnene npr port forwarding, bridge mod neke 4G funkcije.

 nisam pratio temu o tome. ima li originalni FW za te brendirane rutere? jeftino se prodaju, a bez bridge mode-a su mi beskorisni.

 

i naravno ima li način da ih se flasha?

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
HCMAA kaže...
Danas bio u tele2...išao odjaviti,ne zato što ne valja(upravo suprotno)nego zato što mi je trebao samo sezonski...izgleda da ovo bolje radi po selima nego u gradu...manje se ljudi spaja:)

Upravo tako. U selima i manjim mjestima pokućni internet radi najbolje zbog malog broja ljudi, dok u gradovima radi dosta loše zbog velikog broja ljudi. U gradovima ne vidim smisao korištenja 4G interneta kod kuće kada su isti većinom pokriveni nekom boljom tehnologijom poput optike, koaksijalnog kabela ili čak bakrene parice (na dosta mjesta je sada dostupan VDSL, pa korisnici koliko toliko mogu dobiti nešto veće brzine)...

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 20:17 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

krivo

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 21:04 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
DDavorin kaže...

 Svi Huawei routeri B oznake su ok routeri za to što ti trebaš uz predpostavku da imaš odličan signal i ne previše opterečenu baznu stanicu! Jedini problem je što su brendirani kao i taj od Tele2 pa su neke mogučnosti routera izostavljnene npr port forwarding, bridge mod neke 4G funkcije.

 nisam pratio temu o tome. ima li originalni FW za te brendirane rutere? jeftino se prodaju, a bez bridge mode-a su mi beskorisni.

 

i naravno ima li način da ih se flasha?

 Naravno može se napraviti flash. Napravio flash na svim routerima B serije od ovog Tele2 23a pa do 618 imaš na 228 stranici par slika flashanog b525 od Tele2. 

 

https://i.imgur.com/NxEx4pF.jpg  ako ti ne otvori link kad klikneš iskopiraj ga 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

 Naravno može se napraviti flash. Napravio flash na svim routerima B serije od ovog Tele2 23a pa do 618 imaš na 228 stranici par slika flashanog b525 od Tele2. 

 

https://i.imgur.com/NxEx4pF.jpg  ako ti ne otvori link kad klikneš iskopiraj ga 

 koristiš li ti bridge mode, ili ti je to glavni ruter? i koliko je stabilan u bridge mode i samostalno?

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ranko091  Ne koristim bridge mod. FW sam mijenjao zbog drugih mogućnosti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Tele2 4G+ kod mene još uvijek ovako kao na slici. Kad se upiše USSD kod *107# zna se dogoditi da se prebaci na 3G zbog predugog očitavanja koda pa treba ponoviti par puta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ivicask kaže...

 Tele 2 sam spojen, na poslu imam loš signal mjerim 70-100mbit.

CA 1+3 radi na tele2!+

 Evo da ti pojasnim ove dvije slike prva ne govori dali si na Tele2 infrastrukturi ili na HT HR. Ali druga kaže da si na HT HR i to na Band 3 1800Mhz. Ispod pise samo susjedna ćelija B1 2100Mhz i nema nikakve oznake ni MCC ni MMC znači da nisi spojen na nju. Inaće i HT HR ima 4G na 2100Mhz.Piše 1800+a taj + na 1800 ima samo HT HR. Tako da si spojen na HT HR infrastrukturu ,a na HT HR na 1800+ brzina max je 225Mbps na toj frekvenciji. Tako da i dalje stoji Tele2 nema 4G+! 

1 1
2 2
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 22:27 (DDavorin).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
ivicask kaže...

 Tele 2 sam spojen, na poslu imam loš signal mjerim 70-100mbit.

CA 1+3 radi na tele2!+

 Evo da ti pojasnim ove dvije slike prva ne govori dali si na Tele2 infrastrukturi ili na HT HR. Ali druga kaže da si na HT HR i to na Band 3 1800Mhz. Ispod pise samo susjedna ćelija B1 2100Mhz i nema nikakve oznake ni MCC ni MMC znači da nisi spojen na nju. Inaće i HT HR ima 4G na 2100Mhz.Piše 1800+a taj + na 1800 ima samo HT HR. Tako da si spojen na HT HR infrastrukturu ,a na HT HR na 1800+ brzina max je 225Mbps na toj frekvenciji. Tako da i dalje stoji Tele2 nema 4G+! 

 Onda je HT pustio 4g+? I Btw ne kužim kako nisam spojen na tele 2 recimo sad sam doma i imam 3 crte signal 4g+ i mjerim 50mbit, kad odem ručni odabir mreže i odaberem HT 4g dobim full signal i onda isto imam 4g+ al full signal i mjerim preko 150mbit jel mi je odašiljač pod nosom samo se brzo sam prebaci natrag na tele i niži signal. Onda između cega me prebaciva, dva HT repetitora? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 22:58 (ivicask).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ivicask kaže...

 Onda je HT pustio 4g+? 

 HT ima4G+ između frekvencija 1800+800 , 1800+2100  800+2100 i naravno ima agregaciju i 3CA tri frekvencije. i ova kako se piše 2CA_3C(intra-band non-contiguous)  to znači 1800+ na toj frekvenciji HT ima 20Mhz širinu pojasa i 10Mhz širinu pojasa i uređaj mob ili router koji može spajati intra band može postići brzine  225Mbps na jednoj frekvenciji.Kod ht hr između je pojas A1 i Tele2 neki routeri ne podržavaju takav odnos ali možda podržavaju situaciju Tele2 na 2100 tamo tele2 ima 15Mhz i 10 Mhz širinu pojasa .Sa A1 su zamijenili frekvencije tako da tele2 ima jedan do drugog pojas(slika baš nije točna) za razliku od HT HR gdje su razdvojeni. Brzina tele2 na 2100 bila bi 187.5Mbps sa uređajem koji podržava 2CA_1C (intra band contiguous) i to znači 4G+ na Tele2 jednoj frekvenciji i to 2100Mhz kada to uključe.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 23:01 (DDavorin).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
ivicask kaže...

 Onda je HT pustio 4g+? 

 HT ima4G+ između frekvencija 1800+800 , 1800+2100  800+2100 i naravno ima agregaciju i 3CA tri frekvencije. i ova kako se piše 2CA_3C(intra-band non-contiguous)  to znači 1800+ na toj frekvenciji HT ima 20Mhz širinu pojasa i 10Mhz širinu pojasa i uređaj mob ili router koji može spajati intra band može postići brzine veće od 150Mbps na jednoj frekvenciji.Kod ht hr između je pojas A1 i Tele2 neki routeri ne podržavaju takav odnos ali možda podržavaju situaciju Tele2 na 2100 tamo tele2 ima 15Mhz i 10 Mhz širinu pojasa .Sa A1 su zamijenili frekvencije tako da tele2 ima jedan do drugog pojas(slika baš nije točna) za razliku od HT HR gdje su razdvojeni. Brzina tele2 na 2100 bila bi 187.5Mbps sa uređajem koji podržava 2CA_1C (intra band contiguous) i to znači 4G+ na Tele2 jednoj frekvenciji i to 2100Mhz kada to uključe.

 A zašto onda ovo? 

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jer se već prebacio na 4G Tele2 dok je učitavao USSD kod  vidiš da ti gore više ne piše 4G+ Izmjeri brzinu na Tele2 1800Mhz pa na 2100Mhz i zbroj tih brzina mora biti približan onom koji dobuvaš na 4G+

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 23:06 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Jer se već prebacio na 4G Tele2 dok je učitavao USSD kod  vidiš da ti gore više ne piše 4G+

 Piše 4g+, gledaj bolje 

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

slabo vidim

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

slabo vidim

 

 https://ibb.co/XFCCY0B

 

Izgleda da forum usere sliku

 

Inače od kad su to pustili zna mi pucati razgovori kad se prebaciva između tog + al samo na poslu di imam lošiji signal, a nikad se nije desavalo do sad.,morat cu zvat tele2 pa cu odma pitat u vezi ovog. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 23:11 (ivicask).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ok to je to Tele2 je ali nije 1800+2100 nego tele2 Ima isto dva pojasa na 1800Mhz 20+7Mhz(pogledaj gore sliku pojaseva) I tako dobiješ 1800+ oliti 4G+. Prije nisu to imali ukljućeno na 1800Mhz. Zato duboka isprika kolegi ivicask svako je popola bio u pravu. Rezime Tele2 Ima 4G+ ali na 1800+ frekvenciji i zasad još nema 4G+ 1800+2100!

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 23:24 (DDavorin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

znači mogu počet gledat b525... i flešanje... ako ovo bude točno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kak vi uopce uspijete otvoriti to *107#? Kolko znam, tele2 nema volte i samim tim pri pozivima bi trebalo odmah prebaciti na 3g. Meni se pojavio 4g+ , u aplikaciji netmonster pise tmobile 800+1800, kad upisem taj kod baca me na h+ i nekad pise tcom, nekad tele2.

Nego, jel nacionalni roaming samo na mobilnom tarifama ili i na pokucnom? Jer kad je tele2 imao problema sa svojin 4g prije par dana, na mobitelu mi je hvatalo 4g od tcoma, a na b525 nije.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

blackeagle29  Na svim tarifama Tele2 je moguć nacionalni roaming. Router si trebao forsirati na HT HR ovako se neće sam spojiti naročiti ako je Tele2 jači signal.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.10.2019 12:25 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Stvar je da prije par dana cijelo poslijepodne nije bilo tele2 4g signala, na mobitelu se spojilo na tcom 4g, a na b525 je prebacilo na 3g, probao sam sa hmanager prebaciti na 4g only i rucno frekvenciju pa nije htjelo.. Zato sam mislio da za pokucni nije moguc nacionalni roaming

Znaci moram bas u postavkama rutera staviti rucno biranje mreze i tcom, ili?
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.10.2019 12:32 (blackeagle29).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ručno biranje mreže i kad učita sve mreže odabereš 4G HT HR

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Ručno biranje mreže i kad učita sve mreže odabereš 4G HT HR

 Na pokucnom nije moguc Ht 4g romaing 

-
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice