Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.049.359
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

U Gajevoj u centru grada koristim uslugu pa je moguće zagušenje jedino iz razloga što je velika koncentracija ljudi na jednom mjestu tj baznoj stanici, računalo nema nikakav download, nema niti aplikacije za torrent - apsolutno ništa se ne skida.  Jako loše iskustvo u svega par dana korištenja. Mislim da je bolje uzeti T-Mobile koji do 100GB radi ok a onda spušta brzinu.

 

p.s. na računu je bilo preko 200kn, danas je 23kn, neznam jel to naplata za tekući mjesec ili nešto drugo.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Strontium kaže...

U Gajevoj u centru grada koristim uslugu pa je moguće zagušenje jedino iz razloga što je velika koncentracija ljudi na jednom mjestu tj baznoj stanici, računalo nema nikakav download, nema niti aplikacije za torrent - apsolutno ništa se ne skida.  Jako loše iskustvo u svega par dana korištenja. Mislim da je bolje uzeti T-Mobile koji do 100GB radi ok a onda spušta brzinu.

 

p.s. na računu je bilo preko 200kn, danas je 23kn, neznam jel to naplata za tekući mjesec ili nešto drugo.

 ako nisi u mogućnosti dobit žičani internet. t-com je možda bolje riješenje. ima puno manje opterećenu 4g mrežu. s tim da moraš računat na 100GB mjesečnog prometa.

 

ja sam recimo u nemogućnosti dobit više od 14mbita na žici (predaleko od centrale), zato ja koristim tele2 pokućni. ali da imam opciju 50-100 mbita na žicu, ne bih ovo niti pogledao.

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Strontium kaže...

U Gajevoj u centru grada koristim uslugu pa je moguće zagušenje jedino iz razloga što je velika koncentracija ljudi na jednom mjestu tj baznoj stanici, računalo nema nikakav download, nema niti aplikacije za torrent - apsolutno ništa se ne skida.  Jako loše iskustvo u svega par dana korištenja. Mislim da je bolje uzeti T-Mobile koji do 100GB radi ok a onda spušta brzinu.

 

p.s. na računu je bilo preko 200kn, danas je 23kn, neznam jel to naplata za tekući mjesec ili nešto

Bolje da si uzo pokucni sa 1tb prometa pa to isprobat vjerovatno je bazna zagusena ni kod mene nije neka brzina

https://www.speedtest.net/result/8290341809

-
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Horihoro. Još sa cellmapperom nisi pronašao te bazne po VT. Nema ništa na karti. Gdje su?
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 22:43 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Nisam jos budem cim uhvatim vremena.

-
15 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nakon 242 speed testa u zadnja 2 mj. mogu reći da se Tele2 jako popravio na mom području. Bazna stanica u Donjem Kućanu radi odlično. Nadam se da će tako i ostati. 

 

 

Spojio sam i preko lana, ali brzine su skoro iste kao i na wifi.  Još bih mogao isprobati vanjsku antenu , ali ju prvo moram preseliti. 

“People say nothing is impossible, but I do nothing every day.”
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Njambris kaže...

Nakon 242 speed testa u zadnja 2 mj. mogu reći da se Tele2 jako popravio na mom području. Bazna stanica u Donjem Kućanu radi odlično. Nadam se da će tako i ostati. 

 

 

Spojio sam i preko lana, ali brzine su skoro iste kao i na wifi.  Još bih mogao isprobati vanjsku antenu , ali ju prvo moram preseliti. 

 to imaš preko 1800Mhz ili 2100Mhz?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

 to imaš preko 1800Mhz ili 2100Mhz?

 

Kad stavim karticu u mob i upalim Cellmapper dobim ovaj info. 1800Mhz ako je ovo točan info. :D 

“People say nothing is impossible, but I do nothing every day.”
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 21:55 (Njambris).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Njambris kaže...
DDavorin kaže...

 to imaš preko 1800Mhz ili 2100Mhz?

 

Kad stavim karticu u mob i uplaim Cellmapper dobim ovaj info. 1800Mhz ako je ovo točan info. :D 

 pitam jer kod tebe ima i 4G na 2100 i tu su ti možda brzine veće. trebaš u routeru zadati 2100Mhz i izmjeriti brzinu

15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

 pitam jer kod tebe ima i 4G na 2100 i tu su ti možda brzine veće. trebaš u routeru zadati 2100Mhz i izmjeriti brzinu

 

Imam Huawei B315s-22 i nema opcije da biram mhz. 

 

Mogu birati Preferirani način rada - 2G, 3G i 4G ali ne i Mhz. 

 

U kratkom Google traženju našao sam nešto što bi se isplatilo isprobati. Ako netko ima iskustva s tim nek mi se javi.

 

Link 1

 

Link 2

 

 EDIT: Mislim da radi sad na 2100 mhz. Na ovom linku sam skinuo Toolbox 0.9 i s njim promjenio na 2100mhz. Ima još par metoda koje se isplate isprobati. Za sad nisam primjetio neki ludi porast brzine. 

“People say nothing is impossible, but I do nothing every day.”
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 23:23 (Njambris).
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel se isplati uzimat ove eksterne antene s aliexpressa i slicno ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Rucipe kaže...

Jel se isplati uzimat ove eksterne antene s aliexpressa i slicno ? 

 ne. osim ako stvarno nema neki testni certificirani dijagram snage i radijacije signala. sve ostalo zaboravi. prava antena košta i to se nemože izbjeć, eventualno da je radiš sam. ali po materijalu kad sam ih ja radio sa rukama dođeš na isto a nikad nećeš bolje složit nego što to stroj složi.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Znači proteklih 5 mjeseci nema šta nisam pokušavao i preko službe za korisnike su mi neke parametre mjenjali i nema šta nisam probao, džaba sve. Jutros stigle antene, i sa jedva 8mbps mi je odmah skočilo na ovoliko. A samo sam ušarafio antene na nosač i usmjerio ka odašiljaču. Zanima me šta će tek biti sad kad ih dignem na krov. Hvala Davorine puno, spasio si me.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2019 12:24 (dragun).
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dragun kaže...

Znači proteklih 5 mjeseci nema šta nisam pokušavao i preko službe za korisnike su mi neke parametre mjenjali i nema šta nisam probao, džaba sve. Jutros stigle antene, i sa jedva 8mbps mi je odmah skočilo na ovoliko. A samo sam ušarafio antene na nosač i usmjerio ka odašiljaču. Zanima me šta će tek biti sad kad ih dignem na krov. Hvala Davorine puno, spasio si me.

 Koje antene su to kakav signal je bio prije a kakav sad?

-
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dragun kaže...

 

Bome si se dugo mučio,a i "maltretirao" službu za korisnike već im se kosa dizala na glavi kad su vidjeli tvoj br da zove.... UL ti je 47Mbps onda su ti i signali super! Nemoj odmah na krov prvo privikni router na ove nove brzine da ti se ne pregrije i pregori!!!!!  

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Uzeo sam pokucni net i vlastiti ruter.
Piše mi no connection. Nade sve mreze ali se nece spojiti na tele2 4g. Na ruteru zmirka zuto. Imam 2 profila na jednom sam stavio mobilniinternet.tele2.hr a na drugom internet.tele2.hr i ne radi. Kazu da mora proci 24h do aktivacije eto polako istice vrijeme i nista. Jel ikom trajalo vise od 24h?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gogy7 kaže...
Uzeo sam pokucni net i vlastiti ruter.
Piše mi no connection. Nade sve mreze ali se nece spojiti na tele2 4g. Na ruteru zmirka zuto. Imam 2 profila na jednom sam stavio mobilniinternet.tele2.hr a na drugom internet.tele2.hr i ne radi. Kazu da mora proci 24h do aktivacije eto polako istice vrijeme i nista. Jel ikom trajalo vise od 24h?

 

Ja sam čekao manje. Nazovi i pitaj ako su te uključili i daj poslikaj postavke rutera. Inace koji ruter koristis?

 

Korisničko ime i lozinka ostavi prazno. A APN može biti: internet.tele2.hr ili mobileinternet.tele2.hr

 

“People say nothing is impossible, but I do nothing every day.”
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ruter je Huawei E5573 s AliExpress za 250kn. Prenosiv je, ima bateriju.
Evo bas mi je aktivirana kartica.
Sve super radi.
Brzine su 10/30 tu na Hvaru, meni dovoljno.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gogy7 kaže...
Ruter je Huawei E5573 s AliExpress za 250kn. Prenosiv je, ima bateriju.
Evo bas mi je aktivirana kartica.
Sve super radi.
Brzine su 10/30 tu na Hvaru, meni dovoljno.

 Odlično. Kakav je signal na Hvaru? Za početak nije loša brzina, ali možda ide bolje.  Otvori u pregledniku http://192.168.8.1 (bi trebalo biti) i pogledaj postavke u ruteru do kraja. Malo ga seli po kući da uhvatiš bolji signal i uživaj u surfanju. 

 

 

 

“People say nothing is impossible, but I do nothing every day.”
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Hrvatski Tele2 prodaje se.. biti će nam "kvalitetniji" pokućni...

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...

Hrvatski Tele2 prodaje se.. biti će nam "kvalitetniji" pokućni...

 

Moglo bi biti dobro. United Grupa je vlasnik i Total TV-a kojeg koristim i zadovoljan sam. Vrijeme će pokazati. Nadam se boljim paketima ( s TV uslugom po mogućnosti) i prihvatljivim cijenama. 

 

Usput vratite Gregora ... 

 

“People say nothing is impossible, but I do nothing every day.”
5 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da li postoji kakav programčić za laptop ili aplikacija za telefon s kojom bi mogao se "spojiti" na modem i "naštelati" antenu? Znači da mi pokazuje trenutno stanje signala  (jačine) dok okrećem antenu u smjeru odašiljača. Ili se to može samo s nekim određenim uređajima namjenjenima isključivo samo za to? Nadam se da me kontate :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dragun kaže...

Da li postoji kakav programčić za laptop ili aplikacija za telefon s kojom bi mogao se "spojiti" na modem i "naštelati" antenu? Znači da mi pokazuje trenutno stanje signala  (jačine) dok okrećem antenu u smjeru odašiljača. Ili se to može samo s nekim određenim uređajima namjenjenima isključivo samo za to? Nadam se da me kontate :D

 koji router imaš?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Huawei B315s-22
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dragun kaže...
Huawei B315s-22

 evo programa za windows  https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php

https://www.unlockmyrouter.com/download-e5186-toolbox/ i njima možeš i mijenjati frekvencije ovaj prvi ima big mode i imaš signale preko cijelog ekrana

5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
dragun kaže...
Huawei B315s-22

 evo programa za windows  https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php

https://www.unlockmyrouter.com/download-e5186-toolbox/ i njima možeš i mijenjati frekvencije ovaj prvi ima big mode i imaš signale preko cijelog ekrana

 Daj mi objasni samo ukratko ove kratice rsrp sinr rsrq rssi, ali kao totalnom laiku :D  tj koliko čega treba biti da bude blizu makar blizu idealnog. Da znam naciljati i da ne padnem s krova 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.6.2019 11:20 (dragun).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

RSRP - -70 i manje

SINR - što bliže   30

RSRQ - što bliže  -3

RSSI - što bliže  -51

Ovako je kod mene 2.5 km od bazne stanice ti bi trebao još malo smanjiti RSRP ovi drugi parametri su ok koliko razmak među antenama si stavio?

 

tu ti je link o parametrima  https://www.cablefree.net/wirelesstechnology/4glte/rsrp-rsrq-measurement-lte/

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.6.2019 11:44 (DDavorin).
Moj PC  
1 0 hvala 2
5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

RSRP - 70 i manje

SINR - što bliže   30

RSRQ - što bliže  -3

RSSI - što bliže  -51

Ovako je kod mene 2.5 km od bazne stanice ti bi trebao još malo smanjiti RSRP ovi drugi parametri su ok koliko razmak među antenama si stavio?

 

tu ti je link o parametrima  https://www.cablefree.net/wirelesstechnology/4glte/rsrp-rsrq-measurement-lte/

 Razmak je 84 cm. Tako je pisalo na papiru uz antenu. Da ga smanjim još?

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

preveliki ti razmak za 1800Mhz koji bi trebao biti 2x valna duljina frekvencije 1800 koja je  16.7cm i puta 2  33.4cm teoretski u praksi malo eksperimentiraš pa di je najbolje tu ostaviš

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice