Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.313
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
miks29 kaže...
Krivo sam napisao🤪 obrnuto ul 50, dl 100😉

 Sorry, ali nekak nisam baš sklon vjerovati da imaš tu brzinu. Daj, opali screen shot sa speedtestom sad. 50 ul imaju eventualno oni koji stoje ispod odašiljača i mjere  :)

 

Možda je zagušenje problem, pa brzina sa 100 padne na par Mbps. Ako SAMO IPTV ne radi, moguće da je do rute do njihovog servera (loša kvaliteta, i čvorišta, pa se paketi na putu izgube)

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...
Ja dobio od tehnicke podrske iz tele2 rezultate "administrativne" provjere koji kazu da je pokrivenost normalna i da nemaju prijavljene poteskoce (ocito u sustavu samo provjere jel ima koja prijavljena greska ko na autu)... Brzina i dalje navecer u onoj stvari, trenutno na 4g 3 mbit, nekad bude i 8mbit ali iptv steka, na 3g iptv radi bez problema, bar zasad...

I da, jel zna netko zasto kad na mobitelu odaberem rucno ht 4g signal, nekad bude spojen dok se ne maknem s mikrolokacije, a nekad za 2-3 minute prebaci na tele2 i ne vraca se dok opet rucno ne odaberem? Mob je p20, a rucno trazenje mreze nekad potraje koju minutu pa mi je malo iritantno

 Isti slučaj kad sam ih ja kontaktirao mailom isti odgovori kao tebi a ja im pošaljem sličice da vide pravo stanje stvari na terenu oni iz tehničke službe opet isto ko papagaji da je sve u redu.Više ih ne kontaktiram jer su seronje ali nemam izbora jer su kod mene HT i A1 još gori i 100 kn skuplji.

 

 

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...
blackeagle29 kaže...
Ja dobio od tehnicke podrske iz tele2 rezultate "administrativne" provjere koji kazu da je pokrivenost normalna i da nemaju prijavljene poteskoce (ocito u sustavu samo provjere jel ima koja prijavljena greska ko na autu)... Brzina i dalje navecer u onoj stvari, trenutno na 4g 3 mbit, nekad bude i 8mbit ali iptv steka, na 3g iptv radi bez problema, bar zasad...

I da, jel zna netko zasto kad na mobitelu odaberem rucno ht 4g signal, nekad bude spojen dok se ne maknem s mikrolokacije, a nekad za 2-3 minute prebaci na tele2 i ne vraca se dok opet rucno ne odaberem? Mob je p20, a rucno trazenje mreze nekad potraje koju minutu pa mi je malo iritantno

 Isti slučaj kad sam ih ja kontaktirao mailom isti odgovori kao tebi a ja im pošaljem sličice da vide pravo stanje stvari na terenu oni iz tehničke službe opet isto ko papagaji da je sve u redu.Više ih ne kontaktiram jer su seronje ali nemam izbora jer su kod mene HT i A1 još gori i 100 kn skuplji.

 

Mucak legenda kak tvoj somi 🤣🤣🤣🤣 

 

-
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Tnx
4 godine
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Najbolji su mi ti speed testovi u 8 ujutro, za 2 sata će ti bit 5mbit, evo ti moj upravo sad., a poslije čarolija kad mi skida 200kbps.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kod mene su u 90% slučajeva kad mjerim ove brzine, s tim da imam taj paket tek 3 dana, pa ono....
Tetstove sam pokretao usporedo dok je iptv štekao. Kažem iptv radi na boxu premo ip hotspota dok je u njemu bonbon kartica. Radi i kad je box spojen na router a1, wifijem ili žicom, inače mi je brzina na toj mreži 4-5dl i 0,5ul
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Za IPTV izmjeri si brzinu sa recimo bandwithplace.com. Ovaj okla speedtest je nepouzdan.

4 godine
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kada mi se Ookla spoji na tele server onda mi je brzina duplo brža. E sad glupo pitanje, postoji li mogućnost da je router non stop spojen na taj server, a ne A1 il Optimu il što već?

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
hmm.... wtf?
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Eto to je pravi problem. Tele 2 link prema vani. Sad kak i zasto nisam dovoljno strucan da odgovorim ali znam da dok ti je ta brzina prema vani iptv nece radit. Proubaj njih pitat.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Tako je. Linkovi prema vani su im zagušeni, zbog čega, teško je reći. U svakom slučaju; uvijek možete uključiti VPN i surfati preko istog, možda čak i dobijete na brzini. Jedino važno je da se spojite na poslužitelj najbliži Hrvatskoj.

4 godine
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel postoji netko, tko ima 4g+ ili je to samo mit u tele2?

 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
bezimeni kaže...

Eto to je pravi problem. Tele 2 link prema vani. Sad kak i zasto nisam dovoljno strucan da odgovorim ali znam da dok ti je ta brzina prema vani iptv nece radit. Proubaj njih pitat.

 Na žalost, oni koji JESU stručni, a ima ih ovdje na forumu šute ko zaliveni. Jednostavno neshvatljivo da se ne želi objasniti razlog...

4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Hvala na pomoći
a niš lagano im u pon otkazujem pretplatu, čekat ću da sa poprave. Samo što sad moram opet nazad u bonbon🤦🏻‍♂️😁😁.
joooj koliko potraćenih vikenda od kad sam napustio t-com, a opet s druge strane oni su me šišali ko ovcu... zlo mi je🤢
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

zaboravio sam username i password za ulazak u router... trebala bi biti admin-admin za oboje po defualtu je li tako? nebi htio vraćat na tvorničke postavke jer sam na katu iznad postavio jos jedan router i povezao ih oboje za bolji signal a nemam pojma vise kako

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Eto sad kod mene iz kuhinje. Bazna mi je iza leđa kroz dva zida, kroz susjednu kuću... negdje 320m cca udaljena zračne linije.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Barem 3G funkcionira korektno dok ne srede stvar sa 4G

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Admin admin, te nakon brzog podešavanja oznacis opciju da je lozinka ista ko wifi šifra. Znači admin i šifra za wifi nakon prvog login-a.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ZdravacVZ kaže...
bezimeni kaže...

Eto to je pravi problem. Tele 2 link prema vani. Sad kak i zasto nisam dovoljno strucan da odgovorim ali znam da dok ti je ta brzina prema vani iptv nece radit. Proubaj njih pitat.

 Na žalost, oni koji JESU stručni, a ima ih ovdje na forumu šute ko zaliveni. Jednostavno neshvatljivo da se ne želi objasniti razlog...

Trenutne probleme mogu objasniti samo oni koji rade u Tele2 i baš na području zaduženom za to. Mi forumaši, pa čak i oni koji znaju nešto više, možemo samo komentirati i navesti moguće razloge, ali ne možemo točno reći zbog čega je to tako.

 

Za detaljniju dijagnostiku treba napraviti traceroute prema više vanjskih poslužitelja, pa se može vidjeti gdje točno dolazi do zagušenja, te događa li se isto i na drugim mrežama. Kada govorim o vanjskim poslužiteljima, konkretno mislim na poslužitelje Googlea i ostalih velikih pružatelja usluga, a ne tamo neke besplatne web hostinge ili IPTV poslužitelje. 

 

Uglavnom, ima jako puno razloga zbog čega se to događa, ali najčešće se radi o zagušenju mreže.

miks29 kaže...
Hvala na pomoći
a niš lagano im u pon otkazujem pretplatu, čekat ću da sa poprave. Samo što sad moram opet nazad u bonbon🤦🏻‍♂️😁😁.
joooj koliko potraćenih vikenda od kad sam napustio t-com, a opet s druge strane oni su me šišali ko ovcu... zlo mi je🤢

Jesi li se probao spojiti na VPN i surfati onda? Kakva je tada brzina?

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
maxy0 kaže...

zaboravio sam username i password za ulazak u router... trebala bi biti admin-admin za oboje po defualtu je li tako? nebi htio vraćat na tvorničke postavke jer sam na katu iznad postavio jos jedan router i povezao ih oboje za bolji signal a nemam pojma vise kako

 Pa nije za svaki router isto. Mogao si bar napisati o kojem routeru se radi?

na nekima je lozinka 1234, na nekima prazno za početak, na nekima admin...

 

koji router?

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ZdravacVZ kaže...
maxy0 kaže...

zaboravio sam username i password za ulazak u router... trebala bi biti admin-admin za oboje po defualtu je li tako? nebi htio vraćat na tvorničke postavke jer sam na katu iznad postavio jos jedan router i povezao ih oboje za bolji signal a nemam pojma vise kako

 Pa nije za svaki router isto. Mogao si bar napisati o kojem routeru se radi?

na nekima je lozinka 1234, na nekima prazno za početak, na nekima admin...

 

koji router?

 Huawei B315s-22

http://trakt.tv/user/MjezZza
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Probaj

 

admin /admin

 

prazno / admin

 

user / user

 

admin / 1234

 

Imao sam taj router al sam već zaboravio.

 

A ne piše na donjoj strani routera?

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Samo pazi ono nema padanja ti se odnosi na rusenje po postignutom prometu ne i na pad brzine usljed puno korisnika

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Probaj pronaci originalno pakiranje u kojem si dobio router, u njemu bi trebala biti knjizica sa svim bitnijim operacijama kao i sa logiranjem u router...
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Brisano.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2020 11:04 (MUĆAK).
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zeppelin Graf kaže...

Najbolji su mi ti speed testovi u 8 ujutro, za 2 sata će ti bit 5mbit, evo ti moj upravo sad., a poslije čarolija kad mi skida 200kbps.

 Upravo tako je i kod mene

do 12 sati  super a preko 100 Mpbs a sinoć navečer hoću pogledati nogomet preko IPTV ili You tube  cijelu noć katastrofa  od 2 Mbps .

Ili netko gadno srče sa te bazne ili je problem do te bazne.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Čak mi je i danas ujutro bilo svega par mbit-a, neznam više fakat. Bitno da je letilo u probnih par dana.

16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Netflix ima vrhunski buffer ali s ovim jednostavno nejde...

Gora kvaliteta slike nego kad TV 3 Medias premaša F1...

A ujutro 55/24, tak je od kad sam na 2100mhz inače bilo stalno uz manje padove navečer.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

kad radite speedtest napravite prvo prema Tele2 Zagreb serveru, a zatim odaberite server izvan RH, pa će vam biti jasno gdje je problem. :(

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Upravo zovem Tele2 službu za korisnike, i tamo je zagušenje  

 

Kaže da sam TRINAJSTI u redu za čekanje, pa sam odustao. Sutra idem u Tele2 centar otkazati pokućni.

 

I drago mi je da nisam jedini, s obzirom na gužvu u SZK.

 

Očito je to jedini način da shvate da im je politika poslovanja za K..A.

 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice