DVB-T2 na HD-ready TV-u

poruka: 5
|
čitano: 2.353
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 na HD-ready TV-u

Roditelji imaju antiknu Panasonic HD ready (720p) plazmu. Zanima me je li upotrebljiva za nove HD programe. Naravno, ne podržava dvb-t2 ni hevc. S obzirom da su novi kanali u 1080 rezoluciji, postoje li receiveri koji rade downscale na 720p? Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
DVB-T2 na HD-ready TV-u

Nema veze kakvu tv imaju, kupiš reciver i spojiš na tv i podesiš na rezoluciju od tv-a i sve radi normalno

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: DVB-T2 na HD-ready TV-u
štojedosadnaovaregistracija kaže...

Roditelji imaju antiknu Panasonic HD ready (720p) plazmu. Zanima me je li upotrebljiva za nove HD programe. Naravno, ne podržava dvb-t2 ni hevc. S obzirom da su novi kanali u 1080 rezoluciji, postoje li receiveri koji rade downscale na 720p? Hvala!

Ako televizor ima HDMI priključak, možeš spojiti DVB-T2 prijemnik i normalno gledati HD kanale, nebitno koje su isti rezolucije. Ti HD kanale možeš gledati i na starim CRT televizorima jer većina prijemnika ima priključak za SCART kabel, ali to u 2019./2020. godini nema smisla.

 

Prilikom instalacije prijemnika imaš opciju za odabir rezolucije i frekvencije osvježavanja, no što god odabereš, televizor će sliku skalirati na rezoluciju koju isti podržava.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.12.2019 12:58 (Marko :D).
15 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 na HD-ready TV-u

Odlično, onda ne mora još na otpad.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DVB-T2 na HD-ready TV-u
štojedosadnaovaregistracija kaže...

Roditelji imaju antiknu Panasonic HD ready (720p) plazmu. Zanima me je li upotrebljiva za nove HD programe. Naravno, ne podržava dvb-t2 ni hevc. S obzirom da su novi kanali u 1080 rezoluciji, postoje li receiveri koji rade downscale na 720p? Hvala!

Onako ukratko, i predobro za kvalitetu našeg jadnog HEVC signala.Dosta kanala i ne ide u 1080p, nego u osiromašenom 720p kao recimo HRT 3 ili 4 itd.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=924&jumpto=6020339&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice