Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.336
|
čitano: 14.147.829
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nick_Diamond kaže...

50ˇ. Stari mi gleda preko EVO TV-a, SD signal, znači reza je ~520p* i slika je super. Gleda sa nekih 3, 4 m udaljenosti. Dojmilo me se u dućanu dok sam nabil nos na ekran, nikakvi pixeli se ne vide. I na tom Samsungu su pustili "normalan" SD signal (Nova TV), i slika je bila dobra.

LG nisam ni jedan videl da je na SD signalu u dućanu i svi vrte promo 4k videe, to sve izgleda super.

Jučer smo gledali tekmu HR - Brazil, nemam prigovora. Osim, nakon 50", ja bi sad još veći tv :D 

4K video pustili preko youtubea, super izgleda. Al to bu moj stari skoro pa nikad gledal... 

43 model navodno ima IPS ekran , a ostali VA, pa pripazi na to. Al vjerojatno ne bi primjetil razliku..

 

Iskreno, na ovom 50 VA ekranu, komotno ga gledamo i sa strane. I nema nikakvih problema sa probijanjem svjetlosti, ni slično... Neko je jednostavno možda dobio loš primjerak.

Kažem LG mi je isto bil u uskom izboru, al kad ga niko u shopu nema na anteni, ne želim kupovati na pamet, Samsung sam videl da ima dobru sliku i to je to. 

 

 

 

 gdje si kupio? koliko sam gledao, UE43MU6172 najjeftinije ispada na e-kupi - 3150,00 preko zabe..upravo sam kontaktirao korisničku podršku, kaže mi da 43" ima "Ultra Clear Panel" znači IPS.. ne znam, možda radi toga dolaze negativni komentari o lošoj slici,, ne znam više, lud sam, još ću dočekati prvenstvo na staroj Toshibi 32" :(

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

a na sta ce gledat nas program kad se prebace na Hevc emitiranje? 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...

a na sta ce gledat nas program kad se prebace na Hevc emitiranje? 

Vjerojatno i koji Full HD podržava H.265. Jednostavno ne znam zašto komplicirati, uzmeš 4k TV i sve je riješeno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Momci imate popust u Sancta domenice od 10% na sve Filips televizore 😂😂😂😂

Diners utorak 12.06
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

nakon mnogo prelistavanja po forumu, tražim dodatni savjet za kupnju TV-a od 49''. Budžet cca 5000 kn.

Sadržaj koji bi se gledao je klasičan max tv, nešto domaćih kanala, sport, filmovi. Zanima me na kojem TV-u ću vidjeti "najmanje lošu" sliku HTV-a, NOVE...

Iz čitanja foruma dosta se spominje LG49UJ701V, a zanimaju me mišljenja o modelu Samsung UE49MU7002, da li netko ima iskustva? Sa dodatnim popustom u SD došao bi oko 5400 kn...

Još pokoji prijedlog?

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...

a na sta ce gledat nas program kad se prebace na Hevc emitiranje? 

 Prijemnik/converter kao i kad je Sanader dijelio bon za prijemnike od 150kn. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pibedeoro kaže...

Pozdrav svima,

nakon mnogo prelistavanja po forumu, tražim dodatni savjet za kupnju TV-a od 49''. Budžet cca 5000 kn.

Sadržaj koji bi se gledao je klasičan max tv, nešto domaćih kanala, sport, filmovi. Zanima me na kojem TV-u ću vidjeti "najmanje lošu" sliku HTV-a, NOVE...

Iz čitanja foruma dosta se spominje LG49UJ701V, a zanimaju me mišljenja o modelu Samsung UE49MU7002, da li netko ima iskustva? Sa dodatnim popustom u SD došao bi oko 5400 kn...

Još pokoji prijedlog?

 Dobar samsung, odličan LG ali ova dva su bolja od ta tvoja dva, malo priko 5000

 

https://tehno-mag.hr/proizvod/sony-bravia-led-tv-kd49xd8005baep-4k-android/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

https://edigital.hr/led-televizori/lg-49sj810v-uhd-webos-35-smart-active-hdr-bluetooth-led-televizor-p502537?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Naročito ovaj LG s Nano Cell display.

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 17:39 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RuskeGTT kaže...

iskon tv ima 1080p iako je hrt puno losije slike od rtl-ovih programa (jucer tekma - crko sam kad sam vidio koliko suma i fus detalja ima hrtova slika)

 Baš to htjedoh napisati.

Mislio sam da mi se pokvario tv..

Kaaaatastrofaaaaaaa

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
naarr kaže...

 Pa od 2019./20. emitiranje počinje u HEVC H.265 a valjda će jednom krenut i  HD kanali u 1920*1080. Šta to nije onda optimalna kombinacija?

4K diže cijenu i pretpostavljam da nema smisla za ove SD kanale?

Dijagonala - u nekom članku je tu bilo kako na dijagonali većoj od 49 inča SD kanali izgledaju loše.

 Ako ćeš kupovati tv prema našem signalu onda bi bilo najbolje da kupiš CRT :D Kupi što veći stane/koliko budžet dopušta.

 

Android nije uvjet za Netflix, no onaj Grundig ne podržava Netflix.

endoki kaže...

Samo 4K televizori podržavaju HEVC H.265, ali HD 1920 * 1080 ne, jer nema potrebe.

 Nije istina, i FHD podržavaju HEVC, naravno oni kod kojih je to navedeno

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 18:09 (tiki).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zepina kaže...

Sutra napokon uzumam novi tv, dvoumim se između Sony Bravia 9005 (55’) i Samsung QE55Q7F (55’). Što vi kažete koja je opcija bolja s obzirom da je cijena tu negdje oko 10 000 kn? Hvala!!

 Za takve pare več dobijaš OLED:))

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemnik-oled-philips-55pos9002

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

lol LG puno bollji  za tu lovu  

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pibedeoro kaže...

Pozdrav svima,

nakon mnogo prelistavanja po forumu, tražim dodatni savjet za kupnju TV-a od 49''. Budžet cca 5000 kn.

Sadržaj koji bi se gledao je klasičan max tv, nešto domaćih kanala, sport, filmovi. Zanima me na kojem TV-u ću vidjeti "najmanje lošu" sliku HTV-a, NOVE...

Iz čitanja foruma dosta se spominje LG49UJ701V, a zanimaju me mišljenja o modelu Samsung UE49MU7002, da li netko ima iskustva? Sa dodatnim popustom u SD došao bi oko 5400 kn...

Još pokoji prijedlog?

 Ja bi ti preporučio jednog od ta dva best buy modela:) Odličan za tvoje potrebe..

 

http://aveline.hr/televizor-philips-49pus780312?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

http://aveline.hr/televizor-philips-49pus750312?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na preporuci, jedino šta se u extreme digital mora platiti u cashu, nema kartica...

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa da ima i Full HD sa HEVC, uzeo netko na prethodnoj stranici takav Grundig.
Brine me samo jel slika domaćih kanala, danas SD sutra HD, dobre kvalitete na 4K.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
roby27 kaže...

a na sta ce gledat nas program kad se prebace na Hevc emitiranje? 

 Prijemnik/converter kao i kad je Sanader dijelio bon za prijemnike od 150kn. 

 nema potrebe za time danas kad vec ima i full hd modela sa dvb-t2 hevc, to sam htio porucit kad endoki kaze da samo 4k ima koristi, da nema smisla za full hd 

 

znaci govorimo o tuneru a ne media playeru.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 citam da je philips oled za 2018 izvrstan, kad ce u ponudu kod vas? jel to 873 model za EU?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pitanjce za vlasnike 4k smart tv-a.
Dali televizori imaju dovoljno jak hardver da vrte 4k filmove sa usb diska ili network storagea. Imam na ruteru hdd sa filmovima pa me zanima kada kupim 4k tv dali cu morati kupiti externi player neki ili je ovaj player u tv-u dovoljan. Zanima me za sony android i obican sony bez androida, lg webos 3.5, samsung smart rizen ili kak se vec zove. Trenutno imam android box mini x96 i ima poteskoca sa vrtnjom 4k sadrzaja na hd ready telki. Da se pogledat tu i tamo zatrza i zna se resetirat ne cesto ali dovoljno da poludim.
Kolega ima neki filips pus62nest i kaze da tv nemoze vrtit 4k sa usb diska koj je spojen na tv. Hvala na odgovorima.
alo alo
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...
garfield1 kaže...

 citam da je philips oled za 2018 izvrstan, kad ce u ponudu kod vas? jel to 873 model za EU?

 Ovdje ga imaš.

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemnik-oled-philips-65oled-873

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Prije bi uzeo Phillipsa sa VA panelom nego nakakv LG sa IPS kršom i kontrastom od 800:1. Kontroverzan stav znam...

Moj PC  
1 2 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kad pišeš o Philipsu tu uopće nema kontroverzi jer se zna da je ta marka loša. 

Prijepor jedino može postojati oko tvoga stava o LG televizorima.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
prdek77 kaže...
Pitanjce za vlasnike 4k smart tv-a.
Dali televizori imaju dovoljno jak hardver da vrte 4k filmove sa usb diska ili network storagea. Imam na ruteru hdd sa filmovima pa me zanima kada kupim 4k tv dali cu morati kupiti externi player neki ili je ovaj player u tv-u dovoljan. Zanima me za sony android i obican sony bez androida, lg webos 3.5, samsung smart rizen ili kak se vec zove. Trenutno imam android box mini x96 i ima poteskoca sa vrtnjom 4k sadrzaja na hd ready telki. Da se pogledat tu i tamo zatrza i zna se resetirat ne cesto ali dovoljno da poludim.
Kolega ima neki filips pus62nest i kaze da tv nemoze vrtit 4k sa usb diska koj je spojen na tv. Hvala na odgovorima.

 Da.

I LG i Sony i Samsung vrte 4 K bez problema. Sam si primjetio da je kod tvog kolege problem u televizoru, odn u Philipsu.

 

Što se tiče boxova prije no što sam kupio predivni Lg 701v vrtio sam bez problema na Mecool boxu s 1 GB četverojezgrenim bez beda 4 K.

Problem može biti u nekvalitetnom Android boxu, loše kodiranom materijalu...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
prdek77 kaže...
Pitanjce za vlasnike 4k smart tv-a.
Dali televizori imaju dovoljno jak hardver da vrte 4k filmove sa usb diska ili network storagea. Imam na ruteru hdd sa filmovima pa me zanima kada kupim 4k tv dali cu morati kupiti externi player neki ili je ovaj player u tv-u dovoljan. Zanima me za sony android i obican sony bez androida, lg webos 3.5, samsung smart rizen ili kak se vec zove. Trenutno imam android box mini x96 i ima poteskoca sa vrtnjom 4k sadrzaja na hd ready telki. Da se pogledat tu i tamo zatrza i zna se resetirat ne cesto ali dovoljno da poludim.
Kolega ima neki filips pus62nest i kaze da tv nemoze vrtit 4k sa usb diska koj je spojen na tv. Hvala na odgovorima.

 ne znam za ostale , imam LG 49UH85 model sa WebOS 3 i mogu reci da TV glatko reproducira 4K HDR naslove ( koristim Seviio media server ) . Evo bas sinoc gledao Maze Runner verzija od 50 GB , ide ko po spagi . ne mislim da bi kod  ostalih trebalo bit problema , ali ipak provjeri . Vidio sam neki dan negdje da  su prijavljivali poteskoce na  Samsung MU6172 . 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zepina kaže...

Sutra napokon uzumam novi tv, dvoumim se između Sony Bravia 9005 (55’) i Samsung QE55Q7F (55’). Što vi kažete koja je opcija bolja s obzirom da je cijena tu negdje oko 10 000 kn? Hvala!!

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-65xe8505-led-uhd-4k-android-tv-t2-hevcs2/80129

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-oled55b7v-3d-televizor-cijena-55-139-cm-led-oled-ultra-hd-42725191

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

 Da.

I LG i Sony i Samsung vrte 4 K bez problema. Sam si primjetio da je kod tvog kolege problem u televizoru, odn u Philipsu.

 

Što se tiče boxova prije no što sam kupio predivni Lg 701v vrtio sam bez problema na Mecool boxu s 1 GB četverojezgrenim bez beda 4 K.

Problem može biti u nekvalitetnom Android boxu, loše kodiranom materijalu...

Daj mi samo reci kakva je crna boja na tom LG 701. Inače imam OLED 55B7 (fak yea!) kao primarni tv, a stariju Panasonicovu plazmu 46G30 bih zamijenio s nečim novijim i modernijim i nema izbora osim LCD-a čiji fan baš nisam radi backlight bleeda i sličnih stvari koje me baš ne vesele (oled & plazma all the way, bitchez )

 

Možda znaš iz prve ruke preporučiti još neki tv iz istog ranga, recimo vidim da je samy 50mu6172 tu negdje po cijeni, pa Sony 49XE7005 i Philips 50pus6262.

 

Ne želim kupiti tv koji, kad većinom gledam navečer u slabom osvjetljenju, mi isijava prokletu tamnosivu ili mliječno-plavu boju umjesto crne.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 19:41 (Dupein).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dupein kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

 Da.

I LG i Sony i Samsung vrte 4 K bez problema. Sam si primjetio da je kod tvog kolege problem u televizoru, odn u Philipsu.

 

Što se tiče boxova prije no što sam kupio predivni Lg 701v vrtio sam bez problema na Mecool boxu s 1 GB četverojezgrenim bez beda 4 K.

Problem može biti u nekvalitetnom Android boxu, loše kodiranom materijalu...

Daj mi samo reci kakva je crna boja na tom LG 701. Inače imam OLED 55B7 (fak yea!) kao primarni tv, a stariju Panasonicovu plazmu 46G30 bih zamijenio s nečim novijim i modernijim i nema izbora osim LCD-a čiji fan baš nisam radi backlight bleeda i sličnih stvari koje me baš ne vesele (oled & plazma all the way, bitchez )

 

Možda znaš iz prve ruke preporučiti još neki tv iz istog ranga, recimo vidim da je samy 50mu6172 tu negdje po cijeni, pa Sony 49XE7005 i Philips 50pus6262.

 

Ne želim kupiti tv koji, kad većinom gledam navečer u slabom osvjetljenju, mi isijava prokletu tamnosivu ili mliječno-plavu boju umjesto crne.

Onda ti Lg i Sony odpadata zbog IPS panela. Jedino Philips ili Samsung. Ovdje imaš test za Philips model.

https://www.whathifi.com/philips/50pus6272/review

https://www.stuff.tv/philips/50pus6272/review

 

 

 

 

 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...
garfield1 kaže...

 citam da je philips oled za 2018 izvrstan, kad ce u ponudu kod vas? jel to 873 model za EU?

Philips model 873 jednostavno je preimenovan  prošlogodišnji model 9002.

 

The Philips 65OLED873 uses the same tile as the Philips Oled  55POS9002F . Each pixel is composed of four subpixels (one green, one red, one blue and one white), with white and blue sub-pixels always bigger to improve the maximum brightness of the slab. This model does not use the new slabs seen at CES 2018 , but this is hardly surprising, since it is presented by Philips as the 65-inch version of the 55POS9002.

 

https://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/philips-65oled873-p42943/test.html

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 20:09 (endoki).
12 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo da javin da sam danas ipak narucio sony 55xe85 za 5675kn preko ekupi, stvarno odlicna ponuda. 
Sutra bi trebao stic. Šta se tiče nosača imate li preporuku za nešto posebno ili je to sve više manje isto?

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

Iako nisam bila na forumu već dobrih godinu dana sad sam ponovo krenula pratiti i pročitala sam sve postove, ali i prepucavanja da ne bude da mi netko kaže da čitam.

Naime zanimalo bi me vaše mišljenje vezano za TCL televizore? Koja su vaša mišljenja i da li netko ima njihov tv? Naime malo sam u potrazi ponovo za tv-om,ali nije hitno,tj mogu cekati i do možda nekih boljih popusta (ako će biti) na jesen ili oko Bozica.

Također možda neka vaša preporuka da li bolje uzeti tv s androidom ili kupiti zaseban player s obzirom da mi tv prvenstveno služi za gledanje serija i filmova te povremeno igranje igrica (za sada i dalje na starom xbox-u) te se nešto gleda i sd sadržaj preko kućne antene.

Zapravo za veličinu već sve znam, cca 3,5 m najbolje 55'' s manjih kutevima gledanja, praktički bez njih.

Ako imate bilo kakve preporuke i mišljenja za gore navedena pitanja bila bih vam zahvalna da mi pišete.

Zahvaljujem :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
endoki kaže...
roby27 kaže...
garfield1 kaže...

 citam da je philips oled za 2018 izvrstan, kad ce u ponudu kod vas? jel to 873 model za EU?

Philips model 873 jednostavno je preimenovan  prošlogodišnji model 9002.

 

The Philips 65OLED873 uses the same tile as the Philips Oled  55POS9002F . Each pixel is composed of four subpixels (one green, one red, one blue and one white), with white and blue sub-pixels always bigger to improve the maximum brightness of the slab. This model does not use the new slabs seen at CES 2018 , but this is hardly surprising, since it is presented by Philips as the 65-inch version of the 55POS9002.

 

https://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/philips-65oled873-p42943/test.html

Philips model, je svakako nešto bolji napram modelu 9002:) A što se tiče panela.

 

Philips 65OLED973 - Picture quality

The OLED973 series still uses the 2017 LG panel, unlike previous messages. Philips confirmed this, and said that the differences with the new panel are very small anyway.

The other OLED devices (873 and 803) use the new 2018 panel.

 

 

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jel taj lg 701v ima onaj hevc dekoder da nemoram 2768 godine kupovat neki dekoder kad hrt predje na to?
alo alo
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice