Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.337
|
čitano: 14.149.005
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
angel53 kaže...

Pozdrav,

Iako nisam bila na forumu već dobrih godinu dana sad sam ponovo krenula pratiti i pročitala sam sve postove, ali i prepucavanja da ne bude da mi netko kaže da čitam.

Naime zanimalo bi me vaše mišljenje vezano za TCL televizore? Koja su vaša mišljenja i da li netko ima njihov tv? Naime malo sam u potrazi ponovo za tv-om,ali nije hitno,tj mogu cekati i do možda nekih boljih popusta (ako će biti) na jesen ili oko Bozica.

Također možda neka vaša preporuka da li bolje uzeti tv s androidom ili kupiti zaseban player s obzirom da mi tv prvenstveno služi za gledanje serija i filmova te povremeno igranje igrica (za sada i dalje na starom xbox-u) te se nešto gleda i sd sadržaj preko kućne antene.

Zapravo za veličinu već sve znam, cca 3,5 m najbolje 55'' s manjih kutevima gledanja, praktički bez njih.

Ako imate bilo kakve preporuke i mišljenja za gore navedena pitanja bila bih vam zahvalna da mi pišete.

Zahvaljujem :)

Što se tiče TCL televizora, ti nisu ništa posebno ti koji su namjenjeni za Evropsko tržišče:) Konkurencija nudi više..Uopšte su TCL televizori loši kod gledanja SD sadržaja i uopšte kod sporta. Pa i sa probijanjem osvetljenja je ponešto problema.

 

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ima Lg uj701v hevc dekoder.
Luc
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zadnje moje pitanje vezano za tv, vec sam i sebi dosadan. Znaci sutra je dan za kupnju, spreman sam izdvojiti 10 000kn u nekoj našoj trgovini za 55-ticu. Uglavnom se gleda maxtv, hd kanali, sport, igra ps4 pro...Best buy za tu cijenu je...

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Luc989 kaže...
Ima Lg uj701v hevc dekoder.

Da ima: https://www.displayspecifications.com/en/model/66f6b28

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Homer1 

 

U Elipsu, 3899kn. 50" ekran.

43" ima IPS, ostale veličine VA

 

Ima i jeftinije tipa mall.hr za 3600kn, al oni su ga imali jedini na lageru za odmah

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
angel53 kaže...

Pozdrav,

Iako nisam bila na forumu već dobrih godinu dana sad sam ponovo krenula pratiti i pročitala sam sve postove, ali i prepucavanja da ne bude da mi netko kaže da čitam.

Naime zanimalo bi me vaše mišljenje vezano za TCL televizore? Koja su vaša mišljenja i da li netko ima njihov tv? Naime malo sam u potrazi ponovo za tv-om,ali nije hitno,tj mogu cekati i do možda nekih boljih popusta (ako će biti) na jesen ili oko Bozica.

Također možda neka vaša preporuka da li bolje uzeti tv s androidom ili kupiti zaseban player s obzirom da mi tv prvenstveno služi za gledanje serija i filmova te povremeno igranje igrica (za sada i dalje na starom xbox-u) te se nešto gleda i sd sadržaj preko kućne antene.

Zapravo za veličinu već sve znam, cca 3,5 m najbolje 55'' s manjih kutevima gledanja, praktički bez njih.

Ako imate bilo kakve preporuke i mišljenja za gore navedena pitanja bila bih vam zahvalna da mi pišete.

Zahvaljujem :)

 

Za točnije i potpunije informacije pročitaj ovdje.

http://hdtelevizija.com/2017/07/02/tcl-u55p6046-uhd-hdr-android-tv-recenzija/

 

https://hdtvpolska.com/tcl-c70-test-u55c7006-ofensywa-ze-strony-chinskiego-gracza/

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ljudi koji ove seru po filipsu, nisu ga nikad ni imali, barem ne neznam zadnji XX godina...

ja jos nisam nasao negativnu tocku...

 

a ovdje se obilato okrece ljudi od te marke...fino

Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...
Momci imate popust u Sancta domenice od 10% na sve Filips televizore 😂😂😂😂

Diners utorak 12.06

 Ovime garfieldu potpuno rušiš koncepciju. Politika Philipsa je da svoje televizore proda što skuplje. Znači, za drugi utorak u mjesecu se daju proporuke za trgovine koje ne uzimaju Diners. Čovjeku je skoro stalo srce kad je vidio tvoj post. 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RuskeGTT kaže...

ljudi koji ove seru po filipsu, nisu ga nikad ni imali, barem ne neznam zadnji XX godina...

ja jos nisam nasao negativnu tocku...

 

a ovdje se obilato okrece ljudi od te marke...fino

Garfield je poznat po tome što na ovom i drugim forumima pokušava navući ljude da kupe Philips. Postoje razlozi zašto dosta osoba tu na forumu ne daju preporuke za Philips. Ukoliko te zanima više pročitaj zadnjih desetak ili više stranica. Što se mene tiče ja sigurno ne tražim da vjeruješ ovom ili nekom drugom mom postu niti ću ponavljati ono što je već stotinu puta napisano tu na forumu. Nitko na ovom forumu osim garfielda niti ne inzistira toliko na riječi povjerenje. Ali kao što narod zna reći "Ko o čemu, kurva o poštenju". Utisak koji si ti stekao nakon dva posta može ali i ne mora biti ispravan. No da ne kompliciram - obavješten si. Što ćeš ti učiniti s tom obavijesti tvoja je stvar.

 

Ukoliko ti hoćeš opravdati svoju kupnju ili ako netko želi kupiti 'odličan' Philips televizor ja ti ne želim stajati na putu niti bilo koga namjeravam odgovarati od prave prilike. Samo nemoj sutra otvoriti temu "Čini mi se da mi ga je garfield uvalija". 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RuskeGTT kaže...

ljudi koji ove seru po filipsu, nisu ga nikad ni imali, barem ne neznam zadnji XX godina...

ja jos nisam nasao negativnu tocku...

 

a ovdje se obilato okrece ljudi od te marke...fino

 

legendo,sve ti je oprošteno!

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=508

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Leon4rdo

 

Ja mislim da je stvarno stanje, ko i uvijek, negdje između...Garfield ih previse gura, a ostatak, sad već i njemu za dišpet, #$#$% po Philipsu malo više nego šta bi tribalo. Da ništa nevalja odavno bi propali jer nije da su najjeftiniji na tržištu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 23:55 (gargo).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako kod trgovca piše da je jamstvo 2 godine a na stranici proizvođača da se registracijom dobiva 5 godina jamstva - koje je od to dvoje točno?

Samsung mi je na mobitel poslao reklamu o 5 godina a jedini dućani na kojima piše da je jamstvo 5 godina taj model nemaju na stanju.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dupein kaže...

Daj mi samo reci kakva je crna boja na tom LG 701. Inače imam OLED 55B7 (fak yea!) kao primarni tv, a stariju Panasonicovu plazmu 46G30 bih zamijenio s nečim novijim i modernijim i nema izbora osim LCD-a čiji fan baš nisam radi backlight bleeda i sličnih stvari koje me baš ne vesele (oled & plazma all the way, bitchez )

 

Možda znaš iz prve ruke preporučiti još neki tv iz istog ranga, recimo vidim da je samy 50mu6172 tu negdje po cijeni, pa Sony 49XE7005 i Philips 50pus6262.

 

Ne želim kupiti tv koji, kad većinom gledam navečer u slabom osvjetljenju, mi isijava prokletu tamnosivu ili mliječno-plavu boju umjesto crne.

 Iskreno !

Pored plazme i sadašnjeg OLEDA nećeš biti zadovoljan ni s jednim IPS ILI VA panelom mad za gledanje isključivo filmova preporuke ipak idu VA panelima. Na Lg 701 kao i na još skupljim IPS televizorima crna nije "siva" već jako vuče na crnu ali može ti smetati taj glossy efekt ekrana.

Taj VA Samsung je OK tv, no pored OLEDa se nemoj uzbuđivati i nemoj ih previše komparirati, preopteretit ćeš se. 

Kristali na VA panelu su daleko bolji pri blokadi svjetlosti zbog vertikalnog zatvorenog položaja, taj isti dizajn uzrokuje da kut gledanja u VA TV-u bude mnogo uži. (TEORIJA)  Tipični VA zaslon iz 2017 mogu isporučiti crne razine između 0,025 i 0,015 nita, dok IPS čak i od najboljih proizvođača poput Sony i LG daju između 0,075 i 0,090 nita. Ovo je velika razlika, a posebno je uočljiva tijekom velikih kontrasta ili kad gledate TV u slabo osvijetljenim sobama. (TEORIJA)

Tako je to na "papiru",a  u reali su te razlike puno manje vidljive. 

Naročito mi je zanimljivo što većina stručnih portala govori o "lošim" kutevima gledanja kod Va panela a "izvrsnim" kod IPS panela što uopće ne mora biti točno. Ovaj Lg 701v je kao nekakav hibrid. Uopće nema savršene kuteve gledanja (najbolji kut je kad sjedim ispred tv-a)  a nema loše crne i loše kontraste kako se to banalno opisuje u "stručnoj" literaturi isto kao što ni većina Va panela NEMA tako loše kuteve gledanja a "odlične" kontraste i crnu.

i ti "stručni" komentatori laprdaju o tehničkim karakteristikama mada većinu tih televizora nisu ni vidjeli.

Najbolje je uvijek što spominjem otići (tko može) i osobno steći dojam o nekom tv-u jer smo svi mi različitih zahtjeva tj percepcija.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 1:44 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BlueMax kaže...

Ako kod trgovca piše da je jamstvo 2 godine a na stranici proizvođača da se registracijom dobiva 5 godina jamstva - koje je od to dvoje točno?

Samsung mi je na mobitel poslao reklamu o 5 godina a jedini dućani na kojima piše da je jamstvo 5 godina taj model nemaju na stanju.

 Oboje.

2 godine su "standard" garancije dok postoji ta opcija +3 godine registracijom proizvoda na stranicama proizvođača i kupio ti tv u promotivnom periodu produžene garancije u Albaniji npr LG, Sony. Tebi LG i Sony garantiraju te dodatne 3 godine garancije. Morat ćeš slati scan računa i malo muke, pisanje S/N broja i tako to.

To nema veze s trgovcem a neki trgovci sami daju te dodatne tri godine i bez registracije.

Sve ovisi o ugovoru kakav imaju s proizvođačem.

 

Ako ti je baš Samsung poslao reklamu o nekakvoj promotivnoj garanciji o 5 godina, nazovi ih ili traži mailom potvrdu..ono.."želim kupiti taj vaš model u trgovini toj i toj kako ću ostvariti garanciju u toj trgovini, hoćete li ih vi kontaktirati ili se trebam samo registrirati na vašoj stranici" bla..bla.... malo pročačkaš stvar.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zepina kaže...

Zadnje moje pitanje vezano za tv, vec sam i sebi dosadan. Znaci sutra je dan za kupnju, spreman sam izdvojiti 10 000kn u nekoj našoj trgovini za 55-ticu. Uglavnom se gleda maxtv, hd kanali, sport, igra ps4 pro...Best buy za tu cijenu je...

Dakle,pošto je već danas sutra ti kupi LG OLED s 5 godina garancije i mir s tobom. 

Netko je na kojoj stranici prije stavio link za cijenu 10200kn.

 

E, evo ga... https://edigital.hr/led-televizori/lg-oled55b7v-uhed-webos-35-smart-bluetooth-oled-televizor-p498681?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

U garancijskom roku sve popravke se obavljaju u LG Hrvatska...u Zagrebu. NE MORAŠ slati tv za Mađarsku. (osobno sam provjerio)

kupio sam tv od njih krajem veljače i sve OK, uredna dostava, sve brzo i korektno...

imaš iovaj model..1000 kn skuplji.. https://www.moduldevet.com/oled-tv-lg-55eg910v/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Kupiš to i riješio si se muke s VA, IPS, brzinama odaziva, sport, trzanje, ghosting, sapunice, kontrasti, i ostale moguće neugodnosti.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 1:38 (Anđeo bez falinge).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pa nije lud da placa full hd Oled iz 2015 godine 1000kn skuplje...taj tv nikako nije dobar deal.

 

svakako ako ces uzimati iz e-digitala prije nazovi lg hrvatska o uvjetima ispunjavanja 5 godina sigurnosti da nebi bilo pizdarija poslije. 

 

ovo te traze u formularu da ispunis http://prntscr.com/jqwzww

 

ako ces ici na full hd oled onda je ovo zadnji aktualan model 2017 godiste https://preporucamo.com/lg-55eg9a7v-2017-fullhd-oled-televizor-upravo-stigao-trgovine/2017/05/31/

 

https://www.ekupi.hr/LG-OLED-TV-55EG9A7V-SMART-Full-HD-1173455.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 3:30 (roby27).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

S obzirom da garfield zna sve o philipsu, imam pitanje. Zašto neće napraviti update softvera?

Kad god upališ tv izbaci nadogradnju ali je svaki puta neuspješno. Neće niti jednom metodom.

Prvi update je prošao a poslije još dva izašla a neće niti jedan. Model PUS6262

Spija
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 7:55 (SPIJA).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ona zna Philips umotati u šareni celofan da se bolje proda, svi eventualni problemi poslije nisu njegova briga.
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nema app za Netflix a ista se ne može instalirati.Za sada je tako.Inače meni Netflix nije prioritet...
YouTube app vrti na max 720p bez obzira na brzinu interneta to mi je za sada najveći minus kod tog Grundiga.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony XE8505 prvi dojam

 

evo nakon par dana šaljem prvi dojam, nisam se još stigao malo više pozabaviti i istražiti pa tek tolko ako se netko još premišlja.

 

sam sustav mi je skroz user friendly, jednostavno se pokopča flow, daljinac mi je dobar (jednostavan), makar skinuo i app za mob da mi se ne dogodi da se moram dizat po njega ako je na drugoj strani sobe 

tipkovnica je nešto što bi dobro došlo sigurno, ali voice control za youtube recimo radi sasvim zadovoljavajuće (isprobao s nekim žešćim palatalima i jednom se dogodilo da mi nije iz prve uhvatilo)

brzina reakcije tva na komande bi mogla bit brža (šaltanje programa, searching, muvanje i sl.) ali navikneš se na taj sitni lag

par stranica prije sam vidio da je netko pisao za sliku i slažem se u potpunosti; SD skroz zadovoljavajuće a HD-ovi i 4k mrak, jedino kad se onda prebaciš natrag na SD se osjećaš ko martina dalić kad je vidla svoje mailove online

 

sve u svemu, jako zadovoljan omjerom uloženog i dobivenog na temelju nekog prvog dojma

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SPIJA kaže...

S obzirom da garfield zna sve o philipsu, imam pitanje. Zašto neće napraviti update softvera?

Kad god upališ tv izbaci nadogradnju ali je svaki puta neuspješno. Neće niti jednom metodom.

Prvi update je prošao a poslije još dva izašla a neće niti jedan. Model PUS6262

 Poslao sam ti na privat poruku.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok,

 

Trebam savjet u vezi telke. 

Trazim nesto u rangu cca 4000 +- 300kn

Gledam sad svasta i najvise me zanimaju telke koje nude 5god garancije.

Nisam nikakav extra filmofil/audiofil da mi treba uber panel i rasvjeta (nije da bih se bunio, ali nedam tolke pare)... 

Bitno mi je da ima 3 hdmi utora (velika je sansa da mi nece trebat, al bolje da ima neg da nema).

gledam sa udaljenosti od cca 3.20m 

Stane mi u regal taman 49-50". pa mi je to primarni fokus.

 

gledao sam ovo po emmezeti, za ovaj jedan kazu da je android, al ja to ne vjerujem.

 

Ovo je sto sam ja nasao i sto me zanima
https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/59401/lg-49uj634v-ultra-hd-led-tv/
https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/66443/lg-49uk6300mlb-ultra-hd-led-tv/
https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/59012/samsung-ue50mu6172uxxh-ultra-hd-led-tv/
https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/60553/sony-kd49xe7077saep-ultra-hd-led-tv-srebrni/
https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/62968/sony-kd-49xe7005baep-ultra-hd-led-tv/

Mislim da je ovaj zadnji sony Android.. pa ne znam jel se bolje drzat njihovih webOS-a, linuxa, stavec ili ici na androi verziju?

Sto se tice ovih odabranih brandova, mislim da oni rade najbolje panele u ovom trenutku na trzistu?

Imate vi kakav prijedlog sta bi bilo najbolje?

 

 

Rodio se mali ja, i svi su zažalili!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 9:43 (booster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Navukli ste me onda da kupim LG B7. Ima tko kakva iskustva s prodavaonicom Maks pro?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
booster kaže...

Bok,

 

Trebam savjet u vezi telke. 

Trazim nesto u rangu cca 4000 +- 300kn

Gledam sad svasta i najvise me zanimaju telke koje nude 5god garancije.

Nisam nikakav extra filmofil/audiofil da mi treba uber panel i rasvjeta (nije da bih se bunio, ali nedam tolke pare)... 

Bitno mi je da ima 3 hdmi utora (velika je sansa da mi nece trebat, al bolje da ima neg da nema).

gledam sa udaljenosti od cca 3.20m 

Stane mi u regal taman 49-50". pa mi je to primarni fokus.

 

gledao sam ovo po emmezeti, za ovaj jedan kazu da je android, al ja to ne vjerujem.

 

Ovo je sto sam ja nasao i sto me zanima
https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/59401/lg-49uj634v-ultra-hd-led-tv/
https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/66443/lg-49uk6300mlb-ultra-hd-led-tv/
https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/59012/samsung-ue50mu6172uxxh-ultra-hd-led-tv/
https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/60553/sony-kd49xe7077saep-ultra-hd-led-tv-srebrni/
https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/62968/sony-kd-49xe7005baep-ultra-hd-led-tv/

Mislim da je ovaj zadnji sony Android.. pa ne znam jel se bolje drzat njihovih webOS-a, linuxa, stavec ili ici na androi verziju?

Sto se tice ovih odabranih brandova, mislim da oni rade najbolje panele u ovom trenutku na trzistu?

Imate vi kakav prijedlog sta bi bilo najbolje?

 

 

 Od ovih bi ti preporučio Sony model, ako ne trebaš Android, ili taj isto dobar model Philipsa sa Androidom.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-49PUS6412/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kratki osvrt na 55XE8577 nakon par dana kraćeg korištenja, nisam imal vremena više se poigrati nekim stvarima. Slika SD je cisto ok, full HD super, nešt više od toga još nisam imal prilike isprobat. Po mraku sam primjetil možda lagano izbijanje back light na jednoj strani, to se inaće ne primjeti po danu niti kada sobu zamračim. Što se tiče zvuka bilo bi poželjno da ima malo dublje tonove. Android i sam UI nemam zamjera, dosta user frendly i response je puno brži nego na mom zadnjem Philipsu. Isto tako kod paljenja očitavanje OS u pozadini je neprimjetno, instant mogu šaltati programe dok na Philipsu cekaš 10sec da se android u pozadini očita da ti nakon toga prihvati naredbu i promjeni kanal. Ugl. bio sam dosta skeptičan da idem ponovno na tv sa androidom, ali sony je to puno bolje ukomponiral.

Mana mu je daljenski koji Philips ima bolji i LG, ovaj izgleda dosta jeftino i nebi bilo loše da je magic remote. Ali s druge strane UI je kompoziciski dobro posloženi da nije prevelika potreba za cursorom, pa se sve može navigacijom na strelice.

Možda još jedna negativna strana, al selektivno, moj primjerak je došel sa 2 mrtva pixela (odnosno 1 dead 1 stuck) tak da očito niti jedan display danas više nije imuni na to. Zadnjih 5.g. kaj sam god kupil (monitor / tv) uvijek je na svakom bio bar jedan stock/dead pixel. Ne znam dal se inače to kod Sonya može reklamirati tipa kao kod Dell-a UltraSharp serije, ali mislim da niti necu jer se vidi samo iz blizine, nije to monitor...

 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BlueMax kaže...

Koji od ovih i zašto:

 

1. Sony 49XE7005

 

2. LG 49UJ6517

 

3. Panasonic TX-49EX600E 

 

ili nešto četvrto?

 

Namjena: prijatelj kupuje za restoran dok traje SP, a onda ide njemu doma u dnevni boravak. 49"-50" je maksimum a cijena ne bi trebala biti preko 4k kn.

 

 

 EDIT:

 

LG ispada iz igre zbog lošeg iskustva kojeg je prijatelj imao ranije i umjesto njega upada Samsung UE50MU6172 

 

 

direktnoj usporedbi vidim da Sony i Panasonic imaju vrlo slične specifikacije ekrana (IPS) dok je Samsung po specifikacijama dosta drugačiji (VA). 

 

Ako zanemarimo period u kojem će TV visjeti u restoranu, jer mu je tu kvaliteta slike nebitna, kao kućni TV koje su prednosti i mane ovih uređaja tj. njihovih panela?

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
booster kaže...

Bok,

 

Trebam savjet u vezi telke. 

Trazim nesto u rangu cca 4000 +- 300kn

Gledam sad svasta i najvise me zanimaju telke koje nude 5god garancije.

Nisam nikakav extra filmofil/audiofil da mi treba uber panel i rasvjeta (nije da bih se bunio, ali nedam tolke pare)... 

Bitno mi je da ima 3 hdmi utora (velika je sansa da mi nece trebat, al bolje da ima neg da nema).

gledam sa udaljenosti od cca 3.20m 

Stane mi u regal taman 49-50". pa mi je to primarni fokus.

 

gledao sam ovo po emmezeti, za ovaj jedan kazu da je android, al ja to ne vjerujem.

 

Ovo je sto sam ja nasao i sto me zanima
https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/59401/lg-49uj634v-ultra-hd-led-tv/
https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/66443/lg-49uk6300mlb-ultra-hd-led-tv/
https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/59012/samsung-ue50mu6172uxxh-ultra-hd-led-tv/
https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/60553/sony-kd49xe7077saep-ultra-hd-led-tv-srebrni/
https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/62968/sony-kd-49xe7005baep-ultra-hd-led-tv/

Mislim da je ovaj zadnji sony Android.. pa ne znam jel se bolje drzat njihovih webOS-a, linuxa, stavec ili ici na androi verziju?

Sto se tice ovih odabranih brandova, mislim da oni rade najbolje panele u ovom trenutku na trzistu?

Imate vi kakav prijedlog sta bi bilo najbolje?

 

 

 Ja bi od ovih uzeo  ovogodišnji Lg-49uk6300. WebOs je puno bolji, bržii i pouzdaniji od Androida i linuxa.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HrcHC kaže...

Mana mu je daljenski koji Philips ima bolji i LG, ovaj izgleda dosta jeftino i nebi bilo loše da je magic remote. Ali s druge strane UI je kompoziciski dobro posloženi da nije prevelika potreba za cursorom, pa se sve može navigacijom na strelice.

Magic Remote alternative. Ukoliko imaš nekakav bežični miš, pokušaj s njim. Na ebay-u imaš jednostavnih 2.4GHz miševa za 20-tak kuna ili stvari sličnih LG-u za 5-10$.

Za traženje po internetu također možeš koristit voice search.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 11:59 (Leon4rdo).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Matozan kaže...

Jesu li već krenule akcijske cijene povodom predstojećeg nogometnog prvenstva?

 

Molim BestBuy preporuku za TV oko 3.500 kn sa 5. godina garancije, (za roditelje u mirovini) za gledanje MaxTV-a (razne sapunice i nogomet).

Veličina 43" do 49" (što veći to bolje), ako je moguće uopće naći koliko-toliko kvalitetan TV za tako nisku cijenu.

Ako UHD puno utječe na cijenu, tada bi radije uzeo 49" Full HD nego 43" UHD.

 

Smart TV nije nužan, ionako imaju Internet sa samo 4 Mbit/s.

Jačina zvuka je bitna, otac mi lošije čuje. Ako TV posjeduje priključak za slušalice bilo bi super, ali nije uvjet.

LG, Samsung, Sony,...

Na kraju roditeljima uzeo LG 49UJ701V u SD-u za 3.679,20 kn, nakon što je prošao rok za uporabu koda/kupona,

a prije nego ih je nestalo na skladištu

 

Jedino mi je ocu draža slika na starom CRT-u , valjda stvar navike.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

a zato imas double vision u sobi... 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice