Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.081.675
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne nalazi ih ni na Njemackoj, Norveskoj ni Svedskoj. Ima 5 antena na krovu 4 katne zgrade i nije o njih problem do odasiljaca imam 20km.

 

Sta jos da probam ? Na TotalTV satelitu mi radi samo HRT1 HD, ostali su crni al radi EPG 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ekipo ovo normalan light bleed na Samsungu 55RU8002 ? Kupljen u Elipsu online
Reklamirati i traziti novi ili
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To ti je vremenska prognoza.Bit će magla

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
6 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split, Možeš mi molim te reći samo kako ti odgovara ta postava?

Pitam budući da imam sličnu situaciju, gledao bi s malo više od 2 metra udaljenosti, a uzeo bi 55", pa da mi samo kažeš da li bi sada nešto mijenjao, uzeo manji TV ili ga podignuo više na zid?
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

INKOGNITO3, malo prije sam testirao backlight bleed test na you tube-u.i moj RU8002 nema takvih izbijanja poput tvog ,možda bi bilo dobro da ipak tražiš novi.ps evo ti slika mog panela

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 23:43 (daki80).
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sa slikom prezadovoljan,bez ikakvih podešavanja,kanali su već u hd rezoluciji,you tube uživo slika ok,iako mi nije neka brzina interneta,ali radi bez trzanja...

 

https://www.hgshop.hr/led-tv-samsung-50ru7172-50-127cm-ultra-hd-4k-smart-tv-pqi-1400-hdr10-dvb-t2-c-s2-hevc-h-265/proizvod/245744

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Troki99 kaže...
Moby-Split, Možeš mi molim te reći samo kako ti odgovara ta postava?

Pitam budući da imam sličnu situaciju, gledao bi s malo više od 2 metra udaljenosti, a uzeo bi 55", pa da mi samo kažeš da li bi sada nešto mijenjao, uzeo manji TV ili ga podignuo više na zid?

Ja gledam iz kreveta (ako si na to mislija). Nosac ima opciju da podignem tv i zasad ga nemam namjeru podizat. 55 mi je super, moglo bi i 50 bez problema. Al sony xf9005 je bila skoro ista cijena tako da se nisam mislija. Po tablici 55 ide na 230cm. Veci ni slucajno, po meni. 50 i 55 idu oba bez problema. 

https://www.rtings.com/tv/reviews/by-size/size-to-distance-relationship

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 23:58 (Moby-Split).
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

INKOGNITO3 evo ti slika tv-a bez blica sada.trenutno reproducira test sa tvog linka koji si mi poslao. 

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

potpuno indetičnu stvar imam na lg50um7400 kupljen u elipsu, mislim da se na žalost s time možemo slikat, to se ne priznaje pod garanciju,ali svakako javi ako ti uspiješ reklamirat

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

čudno, ni meni nije uhvatio kanale u Daruvaru, iako je bilo da od 13. studenog počinje odašiljanje novog televizijskog signala u HD rezoluciji DVB-T2 u cijeloj Hrvatskoj

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
1950Killer kaže...
toxic kaže...
Havo kaže...
Havo kaže...
Milenijski Bugovac pet 8.11.2019 13:44

"Havo kaže...
Evo kolegica se vratila prije sat vremena iz Sancte Arena park... ubola 55RU8002.. veli da su bila dva na skladištu iako od jučer stoji na sajtu da ima samo izložbeni..."

Ja sam prekjučer vratio jedan jer je pao dostavljačima kad su prolazili kroz vrata. U kutiji. Nisam provjeravao ima li oštećenja samo sam rekao da ga vrate

Jaooo koji coprnjak.. otvoren, upaljen kad ono
Havo kaže...
UPDATE:
Zaprimili tv za servis u Sancti, dat će novi kada stigne pošiljka za par dana (imaju samo izložbene primjerke).. i njihov zaključak je da je ekran razbijen, kako nije nam jasno..

Uglavnom,

 

Sancta Domenica mjenja priču, nazvali su i telefonski rekli da je fizička šteta na panelu i da kupac mora snositi trošak popravka.

Zanimljivo da u trenutku fizičke kupnje u poslovnici (Arena Park) na webu je pisalo da nema na stanju, to su joj i rekli tamo u dućanu, kad odjednom veli joj lik ipak imamo jedan na stanju... i taj su uzeli

Kaže da se činilo da je naknadno lijepljena kutija (selotejp).

Dakle radi se o nekakvom povratu i pokušaju uvaljivanja potrganog tv-a, bez paljenja uređaja pred kupcem (kako to radi recimo ekipa u Elipsu u Buzinu).

Ja sam poslao jedan uljuđeni mail večeras u Sanctu i ako nas otkantaju, krećemo u full rat preko Udruga potrošača, inspektorata, medija i foruma.

 

Uglavnom dok se ovo ne riješi ne preporučam daljnju kupnju u Sancta Domenici, bez prilike da na licu mjesta provjerite ispravnost proizvoda.. isprike svima koji su kupili preko linkova koje sam sherao na Sancta Domenicu.. ubuduće ću pametnije kada kolegama, prijateljima i forumašima preporučujem bilo kakve kupnje.

 

 

 

 

 

 jel ima negdje fizickog ostecenja na panelu?

ovo mi se cini kao problem koji je bio kod mene dakle onaj sugavi LVDS kabel.. dakle imao sam isto takve sare po tv-u. Doduse meni su se pojavile nakon 10 dana koristenja...

 Kolega samo ukoliko imate nekog frenda pravnika zamolite ga da sastavi pismo, oni su tu 100% u krivu. imao sam slucaj kod jednog prijatelja da je na tvu od +10k kn pojavile se mrlje, poslao je tv uredno zapakiran na servis u zg, oni mu salju racun za razbijen ekran, sto naravno nije bio. pravnik mu je sastavio pismo sa odredenim rokom da to rijese i rijesili su, inace kao nisu ni htjeli cut za popravak o svom trosku (tv je vjv pao u transportu kuririma)

 

Pazi ti njih ih Sancta domenice... poslali su kao TV u ovlašteni servis (MR servis), koji utvrđuje da se radi o fizičkom oštećenju panela koje ne pokriva jamstvo te izdaju ponudu za izmjenu panela u iznosu od 3.137,38 kn !!!

 

I to je njihovo rješenje problema, kupiš novi tv na black friday akciji za 4250 kn (uzet na rate, na cash je bio 4000) i onda još moraš doplatiti samo 3.137,38 kn da on bude operativan!

 

Naravno da šaljemo prijave urbi et orbi i danas će se konzultirati s odvjetnikom.

 

Al eto nek je ovo upozorenje svima, ako možete isprobajte tv u trgovini ili pred dostavljačem... inače trgovci svaku štetu direkt prenose na Vas.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kako se ne priznaje ako je neispravan ? Ja nisam nigdje mogao isprobati
Ovaj dolje desno bleed kaj ima je prevelik
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja imam pohvalu za Elipso.

Kupljen je Philips 55PUS7304 i primijetio sam da ima lagani bleed uz rub ekrana. 

Reklamirao sam ga i bez ikakvih problema zamijenio za drugi (jedino sam morao čekati par dana da stigne nova zaliha, ali za to vrijeme ostavili su mi stari tv).

U svakom slučaju pohvala za Elipso!

 

Što se tiče TV-a također svaka preporuka, ovo sa ekranom se često događa i drugim proizvođačima (prema riječima Elipso djelatnika).

Android radi odlično, ambilight zakon stvar, zakretni stalak, slika na Netflixu odlična, MaxTV To Go i antena dobra koliko je to moguće s obzirom na kvalitetu signala. 

Ne koristim ga za spajanje na komp ili PS pa mi 120 Hz ne nedostaje.

 
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, može pitanje ? Kolegica kupuje novi Tv i poslala mi je neke koji ulaze u obzir, 43 inča su svi između 2500 - 3000 kn. Meni su oni svi otprilike isti pa ako se netko bolje razumije može preporuka od ovih sa popisa:

 

Lg 43um7100plb

Lg 43lm6300pla

Samsung ue43nu7192 UXXH

Samsung ue43ru7402 uxxh

Samsung ue43ru7452 uxxh

Phillips 43 pus 6504/12

 

Hvala i lijep pozdrav

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Best buy do 4, 4,5 tisuce kuna, VA panel po mogucnosti obi naši kanali uglavnom pokoji Netflix film i sport. Gdje ciljati na Black friday? 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
INKOGNITO3 kaže...
Kako se ne priznaje ako je neispravan ? Ja nisam nigdje mogao isprobati
Ovaj dolje desno bleed kaj ima je prevelik

 Nije neispravan, nego tvrde da je fizički oštećen ekran.

 

U razgovoru sa odvjetnikom za takve slučajeve, saznajemo da nismo jedini ovaj tjedan, ima ih još i svi kod Sancte!

 

Bit će za koji dan vjerojatno u medijima..

 

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koji glupaci, sami sebi zabijaju čavle u sanduk ovim glupostima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
INKOGNITO3 kaže...
Ekipo ovo normalan light bleed na Samsungu 55RU8002 ? Kupljen u Elipsu online
Reklamirati i traziti novi ili

 Ako si kupio online imaš pravo vratiti Tv unutar 14 dana bez ikakvog razloga. Ja na svom isto imam bleeda ali ni približno ovome.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma zelim samo drugi novi bez toga, jer je ovo bilo stvarno Best Buy
Bio u Elipsu i rekli su mi poato sam kupio online da pricekam njihov povratni mail da mi kazu kako dalje. Idem li u poalovnicu ili saljem njima od kud su mi poslali.
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi jel ima neko rješenje za HD kanale na LGu ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Karanba kaže...

Ljudi jel ima neko rješenje za HD kanale na LGu ?

 

Cuj, negdje sam cini mi se procitao da hvatas Borince odasiljac. Ja sam ti iz VK i mogu ti samo potvrditi da hd radi sigurno, jer na oba tv ih gledam od dana kada je krenilo odasiljanje. E sad ili ti je tuner pokidan i ne radi ispravno ili ne znam koji tv imas, ali mozda ne podrzava hevc. Drugo objasnjenje nemam. Cak bih rekao i da su signal pojacali, jer kod frenda na tv nije bili plave televizije i jos nekog programa a sada ih hvata a nista mu se nije od opreme mjenjalo sem prelazak na novi signal.

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam iz Vukovara ,i hvatam sve programe normalno. nemogu naći ni na netu razlog zašto ti LG ne hvata.

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa nemam pojma sta moze bit, imam sve kanale i nikad nisu prekidali pa mi nije jasno kako HD ne vidi.

TV je od ove godine pa ima sve potrebne tunere.

Probat cu vratit na tvornicke postavke i nadat se da ce pohvatat.

 

Jel zna netko na kojem kanalu itd treba trazit te nove programe pa da probam rucno ?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hisense 55U8B za 5 tisuća kuna jeli to dobar deal? Dali netko ima taj televizor ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zbog promjena u budetu može ponovno preporuka za TV do 55 incha. Koristio bi se u tamnom i slabije osvjetljenom prostoru sa cca 2 m udaljenosti i s direktnim te bočnim kutem gledanja do max 20 stupnjeva. Koristio bi se za gledanje filmova i youtuba, twitcha. Eventualno malo igranja igrica ali one nisu primarne. Budet je izmedu 2000-2500 do 3000kn. Eventualno ako nešto skuplje bude na sniženju za BF onda može i preporuka za to. Hvala 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 22:37 (Aces of Anarchy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Karanba kaže...

Pa nemam pojma sta moze bit, imam sve kanale i nikad nisu prekidali pa mi nije jasno kako HD ne vidi.

TV je od ove godine pa ima sve potrebne tunere.

Probat cu vratit na tvornicke postavke i nadat se da ce pohvatat.

 

Jel zna netko na kojem kanalu itd treba trazit te nove programe pa da probam rucno ?

 Evo ovdje imas frekvencije za sve regije u Hr ... za HD programe je modulacija QAM 256 i za kod države ako bude trazio upiši 00385 ili 385 , trebao bi ih moći pronaći tako .  

 

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Karanba, ja sam imao istu situaciju, hvatao sam stare kanale bezgrešno i usto evo tv, a dvbt2 nikako. Ispostavilo se da je signal preslab jer je proradilo kada sam dodao sobno pojačalo. Izgleda da je prag prijema viši kod dvbt2 kanala. Tv je samsung

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jbt jel moguce imaju antene na krovu zgrade i da ne mogu uhvatit to. I ima dolje neka kutija u ormaricu gdje idu antene pa iz toga ode po svim stanovima.

Mislim da je kod mene kanal 51 i 714 Mhz i kad trazim na tom.kanalu ne nalazim nista, znaci nula. 

 

Dali ce TotalTV dobit sve kanale HD ? Zasad ima samo HRT1 u HD.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VJESHTICA kaže...

Hisense 55U8B za 5 tisuća kuna jeli to dobar deal? Dali netko ima taj televizor ?

 Nemam taj televizor, ali gdje se nudi u Hrvatskoj?

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, što mislite o Noa televizorima, našao sam onaj njihov od 55'' ultra hd novi sa 5 god garancije za 1450 kn pa sad ne znam da li se to isplati ili ne. Televizor ne gledamo nešto često, a vjerojatno ove smart funkcije neću ni koristiti. Hvala

 

https://www.noa-mobile.hr/vision/n55lus

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice