Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.078.230
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Friday kaže...

Meni stigao Android 8.0 na Braviu. Majko mila, bas sam razocaran. Za pocetak - kad god upalim TV izbaci se ogromna poruka da nije spojen na WIFI iako bude spojen nakon par sekundi ali poruka svejedno ne odlazi. Sucelje mi se uopce ne svidja i cini mi se da bas nista nije brze. Totalni promasaj...

 

Bit će odličan, kad se navikneš:)

16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...
Friday kaže...

Meni stigao Android 8.0 na Braviu. Majko mila, bas sam razocaran. Za pocetak - kad god upalim TV izbaci se ogromna poruka da nije spojen na WIFI iako bude spojen nakon par sekundi ali poruka svejedno ne odlazi. Sucelje mi se uopce ne svidja i cini mi se da bas nista nije brze. Totalni promasaj...

 

Bit će odličan, kad se navikneš:)

 

Imam novi NUC koji radi sve umjesto TV-a tako da me ne zanima bas. Kad otvorim KODI sve se ucita u djelicu sekunde a kad je preko TV-a onda vrti 5-10 sekundi dok ucita sve kanale i pizdarije. Neka hvala, i3 sa 8 giga rama je puno bolji odabir od nekog ARM smeca sa nekom sicom od memorije...

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...

 Baš imam na testiranju model gx800, koji, če biti ove godine pored Philips modela 7304 najbolji odabir u tom srednjem rangu televizora.. Ovdje imam u mislima veličinu 58".

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Friday kaže...

 

Imam novi NUC koji radi sve umjesto TV-a tako da me ne zanima bas. Kad otvorim KODI sve se ucita u djelicu sekunde a kad je preko TV-a onda vrti 5-10 sekundi dok ucita sve kanale i pizdarije. Neka hvala, i3 sa 8 giga rama je puno bolji odabir od nekog ARM smeca sa nekom sicom od memorije...

koji NUC i koji i3?

kod mene je Brix sa i3 6100u, ne znam kakvi su pentiumi i celeroni, al ovo malo cudo leti sa 2x4GB i SSD.

vidim i veliku razliku u high def reprodukciji videa izmedju jednog i dva RAM sticka.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nixass kaže...

koji NUC i koji i3?

kod mene je Brix sa i3 6100u, ne znam kakvi su pentiumi i celeroni, al ovo malo cudo leti sa 2x4GB i SSD.

vidim i veliku razliku u high def reprodukciji videa izmedju jednog i dva RAM sticka.

 

https://www.intel.com/content/www/us/en/products/boards-kits/nuc/kits/nuc8i3beh.html

 

Htio sam uzeti pentiuma ali nije ga bilo pa sam onda uzeo ovog jaceg. Nije mi zao jer ima znatno bolju grafiku pa se moze na njemu i igrati pomalo. Strojcina prava. Kontam ubosti unutra 16 ili cak 32 gige rama - for shits and giggles...

Freak Show Inc.
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Prvo uz veliki pozdrav svima i velike isprike ako gnjavim, prevrtio sam nekoliko stranica ali nisam pronasao ono sto me zanima. Totalno nezahtjevan korisnik i gledam da si uzmem Hisense TV jer su najpristupacniji...ono sto me zanima je mozda i banalno, ali ne mogu pronaci puno podataka o VIDAA U njihovom operativnom sistemu. Ono sto me zanima je razlika izmedju Androida i njega...posebno, naucen sam preko Androidbox-a gledati Moto GP preko Mobdro aplikacije koju sam si skinuo u Google Play-u. Moze li se nesto slicno i s tim Smart TV VIDAA U OS-om?

Unaprijed Vam hvala na odgovorima ;)

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
delbi kaže...

Prvo uz veliki pozdrav svima i velike isprike ako gnjavim, prevrtio sam nekoliko stranica ali nisam pronasao ono sto me zanima. Totalno nezahtjevan korisnik i gledam da si uzmem Hisense TV jer su najpristupacniji...ono sto me zanima je mozda i banalno, ali ne mogu pronaci puno podataka o VIDAA U njihovom operativnom sistemu. Ono sto me zanima je razlika izmedju Androida i njega...posebno, naucen sam preko Androidbox-a gledati Moto GP preko Mobdro aplikacije koju sam si skinuo u Google Play-u. Moze li se nesto slicno i s tim Smart TV VIDAA U OS-om?

Unaprijed Vam hvala na odgovorima ;)

Hisense TV radi s kućnim operativnim sustavom Vidaa U3.0 koji ima prilično klasično, jasno i fluidno sučelje. Nudi osnovne značajke povezane televizije, uključujući popularne aplikacije kao što su NetFlix, YouTube, DailyMotion, Rakuten TV i media player koji podržava razne vrste datoteka i spremnika (H.264, Xvid , AVI, MWV, MKV itd.). Hisense ostaje korak iza Android TV-a, Tizena i WebOS-a koji sada nude uvjerljivije iskustvo, posebno u pogledu broja aplikacija i glasovnog pretraživanja. Novost ove godine je integracija Amazonova glasovnog asistenta Alexa, koji se može koristiti putem daljinskog upravljača koji integrira mikrofon.  A što se tiče gledanja Moto GP preko Mobdro aplikacije, ti neče iči na Hisense televizorima:) Što se tiče samih aplikacija i samih mogučnosti aplikacija, je Android najbolji tu nema nikakve dvojbe:))

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.7.2019 15:24 (garfield1).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
delbi kaže...

 

Hisense TV radi s kućnim operativnim sustavom Vidaa U3.0 koji ima prilično klasično, jasno i fluidno sučelje. Nudi osnovne značajke povezane televizije, uključujući popularne aplikacije kao što su NetFlix, YouTube, DailyMotion, Rakuten TV i media player koji podržava razne vrste datoteka i spremnika (H.264, Xvid , AVI, MWV, MKV itd.). Hisense ostaje korak iza Android TV-a, Tizena i WebOS-a koji sada nude uvjerljivije iskustvo, posebno u pogledu broja aplikacija i glasovnog pretraživanja. Novost ove godine je integracija Amazonova glasovnog asistenta Alexa, koji se može koristiti putem daljinskog upravljača koji integrira mikrofon.  A što se tiče gledanja Moto GP preko Mobdro aplikacije, ti neče iči na Hisense televizorima:) Što se tiče samih aplikacija i samih mogučnosti aplikacija, je Android najbolji tu nema nikakve dvojbe:))

 Puno hvala na odgovoru, dakle ipak moram traziti TV koji vrti Android OS :( Hisense je daleko najpovoljniji TV na koji sam nailazio..i, ponavljam ...nisam ni malo zahtjevan po pitanju nekih kvaliteta slike, ne igram igrice i opcenito..samo gledam TV ;) no ta opcija (Mobdro) mi je ipak presudna kada bi vec trosio novce da se 'rijesim' android box-a ....

 

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@delbi

 

A za koliko para tražiš televizor i koje veličine..?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

@delbi

 

A za koliko para tražiš televizor i koje veličine..?

 Pa negdje do 3K a da nije manji od 46" (pa sto veci...to bolje jer mi je dnevni 'ogroman' ) Hisense sam gledao neki 55" 2999 ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.7.2019 15:40 (delbi).
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitaj u emmezeti da li imaju još kojeg zapakiranog tcl 49C7006.

 

https://www.emmezeta.hr/tcl-u49c7006-ultra-hd-led-tv-618292.html

 

 

 

A ako se netko zatekne u Njemačkoj evo odlične cijene za sony 65XF9005, u saturna 997€

 

 

 

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Pitaj u emmezeti da li imaju još kojeg zapakiranog tcl 49C7006.

 

https://www.emmezeta.hr/tcl-u49c7006-ultra-hd-led-tv-618292.html

 

 

 

A ako se netko zatekne u Njemačkoj evo odlične cijene za sony 65XF9005, u saturna 997€

 

 

 

 

 

A jbt, ja ga gledao prije 5-6 mjeseci u dublinu bio 1700

Freak Show Inc.
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Friday kaže...

 

 

 A ako se netko zatekne u Njemačkoj evo odlične cijene za sony 65XF9005, u saturna 997€

 

 

A jbt, ja ga gledao prije 5-6 mjeseci u dublinu bio 1700

 je li većina potrošačkih uređaja toliko skuplja u Irskoj ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za one koji su pratili moju situaciju sa NU8000.

Dakle, long story short, kupio sam Sammy 65NU8000 koji je od prvog dana imao neispravnost kliktanje zadnje plastike. Harvey norman mi je odbio dati drugi, poslali ga na servis, dva puta je bezuspješno bio na servisu (zamjenili su mu tu plastiku, jedinicu napajanja i panel). Kad su ga i treći put htjeli poslati na servis popiz... sam i sve prijavio državnom inspektoratu (imaju čak i zgodnu malu aplikaciju za prijavu na stranici ministarstva). U doslovno 2 dana je državna inspektorica to riješila i natjerala ih da mi vrate puni iznos novaca. I sad sam ponosni vlasnik Sonya xf9005.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.7.2019 8:19 (Asterix040).
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Asterix040 kaže...

Za one koji su pratili moju situaciju sa NU8000.

Dakle, long story short, kupio sam Sammy 65NU8000 koji je od prvog dana imao neispravnost kliktanje zadnje plastike. Harvey norman mi je odbio dati drugi, poslali ga na servis, dva puta je bezuspješno bio na servisu (zamjenili su mu tu plastiku, jedinicu napajanja i panel). Kad su ga i treći put htjeli poslati na servis popiz... sam i sve prijavio državnom inspektoratu (imaju čak i zgodnu malu aplikaciju za prijavu na stranici ministarstva). U doslovno 2 dana je državna inspektorica to riješila i natjerala ih da mi vrate puni iznos novaca. I sad sam ponosni vlasnik Sonya xf9005.

 Sta je toliko gadno krckalo kod promjene temperature? Mislim, moj stari Samsung monitor zna krckati tu i tamo...

16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

 je li većina potrošačkih uređaja toliko skuplja u Irskoj ?

 

Paaaa, recimo. Sjecam se prije nekih 2 godine - GTX 1060 je u trgovini kostala koliko 1070 na amazonu. Jako nabijaju cijenu tehnicke robe, bas pretjerano

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Asterix040 kaže...

Za one koji su pratili moju situaciju sa NU8000.

Dakle, long story short, kupio sam Sammy 65NU8000 koji je od prvog dana imao neispravnost kliktanje zadnje plastike. Harvey norman mi je odbio dati drugi, poslali ga na servis, dva puta je bezuspješno bio na servisu (zamjenili su mu tu plastiku, jedinicu napajanja i panel). Kad su ga i treći put htjeli poslati na servis popiz... sam i sve prijavio državnom inspektoratu (imaju čak i zgodnu malu aplikaciju za prijavu na stranici ministarstva). U doslovno 2 dana je državna inspektorica to riješila i natjerala ih da mi vrate puni iznos novaca. I sad sam ponosni vlasnik Sonya xf9005.

 Imas link od drz inspektorata za tu aplikaciju?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima !
Koji od navedenih modela kupiti :

Philips 55PUS8303 6.600,00 KN
Panasonic TX-55FX700E 6.000,00 KN
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lovre83 kaže...
Pozdrav svima !
Koji od navedenih modela kupiti :

Philips 55PUS8303 6.600,00 KN
Panasonic TX-55FX700E 6.000,00 KN

 Philips ti je svakako bolji:) Ako želiš Philips, bi ti ja preporučio taj odličan ovogodišnji model..

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7304-12-uhd-ambilight-android-smart-led-televizor-cijena-88202951

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 Philips ti je svakako bolji:) Ako želiš Philips, bi ti ja preporučio taj odličan ovogodišnji model..

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7304-12-uhd-ambilight-android-smart-led-televizor-cijena-88202951

 pa zar ti ne pljuješ po potrebi IPS panel ?

pljuješ...no kada se radi o Philipsu, super je..

nisi ni pitao čovjeka kakav mu tv treba..odmah nudiš bilo što samo da je Philips...

 

evo, ja idiot kupio na sniženju Philipsov šišač za kosu... nije mi vrag dao mira jer je bio na popustu 40 %

 

i eto, ni to nisu u stanju napraviti, čupa kosu, neravnomjerno šiša, moj pet godina stari Remington još uvijek je bolji od toga smeća iako nema nove cake popt "samooštrenja oštrica", te oštrice su od nekakvog posebnog materijala, dvostruki nagib za kvalitetniji rez..pa te ovo, te ono..

đubre od uređaja.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...
Asterix040 kaže...

Za one koji su pratili moju situaciju sa NU8000.

Dakle, long story short, kupio sam Sammy 65NU8000 koji je od prvog dana imao neispravnost kliktanje zadnje plastike. Harvey norman mi je odbio dati drugi, poslali ga na servis, dva puta je bezuspješno bio na servisu (zamjenili su mu tu plastiku, jedinicu napajanja i panel). Kad su ga i treći put htjeli poslati na servis popiz... sam i sve prijavio državnom inspektoratu (imaju čak i zgodnu malu aplikaciju za prijavu na stranici ministarstva). U doslovno 2 dana je državna inspektorica to riješila i natjerala ih da mi vrate puni iznos novaca. I sad sam ponosni vlasnik Sonya xf9005.

 Imas link od drz inspektorata za tu aplikaciju?

Izvoliš:

 

http://prijave.mrms.hr/prijava

 

Mad Ant Da, krckalo je za poluditi. Svakih 5-10 sekundi, ako je bio HDR sadržaj još i češće.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Asterix040 kaže...

 Imas link od drz inspektorata za tu aplikaciju?

Izvoliš:

 

http://prijave.mrms.hr/prijava

 

Mad Ant Da, krckalo je za poluditi. Svakih 5-10 sekundi, ako je bio HDR sadržaj još i češće.

 Znaci non-stop... Da, to je jadno. Moj stari Sony sa CCFL grije solidno i skoro nikada ne krcka.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 7:03 (Mad Ant).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

 

evo, ja idiot kupio na sniženju Philipsov šišač za kosu... nije mi vrag dao mira jer je bio na popustu 40 %

 

i eto, ni to nisu u stanju napraviti, čupa kosu, neravnomjerno šiša, moj pet godina stari Remington još uvijek je bolji od toga smeća iako nema nove cake popt "samooštrenja oštrica", te oštrice su od nekakvog posebnog materijala, dvostruki nagib za kvalitetniji rez..pa te ovo, te ono..

đubre od uređaja.

 To si kupio nizozemski Philips a kineski TP Vision drži samo sektor televizora.

 

 Inace imam od Nizozemskog Philipsa onaj popularni Body Groove super je i vrhunsku el četkicu Sonicare Diamond Clean za svaku pohvalu 

 

Remington mi nikad nije bio zanimljiv jer je to Vartin podbrend. Braun je bolji.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

 

evo, ja idiot kupio na sniženju Philipsov šišač za kosu... nije mi vrag dao mira jer je bio na popustu 40 %

 

i eto, ni to nisu u stanju napraviti, čupa kosu, neravnomjerno šiša, moj pet godina stari Remington još uvijek je bolji od toga smeća iako nema nove cake popt "samooštrenja oštrica", te oštrice su od nekakvog posebnog materijala, dvostruki nagib za kvalitetniji rez..pa te ovo, te ono..

đubre od uređaja.

 To si kupio nizozemski Philips a kineski TP Vision drži samo sektor televizora.

 

 Inace imam od Nizozemskog Philipsa onaj popularni Body Groove super je i vrhunsku el četkicu Sonicare Diamond Clean za svaku pohvalu 

 

Remington mi nikad nije bio zanimljiv jer je to Vartin podbrend. Braun je bolji.

 Znam za el. četkicu jer draga (stomatolog) ju ima i mislim da je Sonicare najbolji, a imali smo ih dovoljno za isprobati tokom vremena. Tako da za sada Philips za male uređaje (barem neke) je još uvijek dobar.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2019 0:29 (Mad Ant).
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jebga..onda sam naletio na falš seriju. Vjerojatno su ga zato i stavili na popust od 40% jer je bilo vraćanja i prigovora... 

 A ja blento ga nisam odmah isprobao nego tek nakon tridesetak dana i kome ga sad vratiti.

Poslužit će za brijanje oko muda...  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pošto je ovo najaktivnija tema da pitam ovdje.

 

Radi se o Sasmung Q6FN (55")

 

Dakle imam na disku Good Doctor (.mkv) i radi super. AVI Stranger Things i kaže da format trenutno nije podržan, a LOTR u .mkv ali ne znam koji je audio format, jer slike ima, a javlja da ne podržava format audio.

U kojem formatu bih onda trebao imati filmove na disku da mi radi? Ovo je stvarno frustrirajuće. TV je na originalnom firmwareu jer već 2 mjeseca čekam internet od T-Coma 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...

Pošto je ovo najaktivnija tema da pitam ovdje.

 

Radi se o Sasmung Q6FN (55")

 

Dakle imam na disku Good Doctor (.mkv) i radi super. AVI Stranger Things i kaže da format trenutno nije podržan, a LOTR u .mkv ali ne znam koji je audio format, jer slike ima, a javlja da ne podržava format audio.

U kojem formatu bih onda trebao imati filmove na disku da mi radi? Ovo je stvarno frustrirajuće. TV je na originalnom firmwareu jer već 2 mjeseca čekam internet od T-Coma 

 AVI ne podrzava, al realno ko vise koristi taj prethistorijski format? Skini neki normalan format :) 

 

Zvuk ne podrzava DTS niti njegove inacice, kao niti TrueHD... dakle trazis nesto sto ima AC3 ili DD5 zvuk. Ili si konvertas nekompatibilni DTS audio stream s XMedia Recode. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice