Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.301
|
čitano: 14.077.778
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

 

eto, čitam da kolegi radi Sony SB na Samsungu.

 

takve su i preporuke svaka marka tv-a svoj SB, no ipak sam mislio da neće biti problema.  Sony SB sam kupio na Vaučer od T-coma od 800kn i još doplatio.

santa domenica tada nije imala LG SB.

 

Kak si zadovoljan?.. ja se nemrem odlučiti.. da uzem soundbar i gotovo... ili neki onkyo 7.2 receiver i floorstandere za početak... to mi je oko 10kkm.. pa mi je nekak puno...a woofer je sam još 3kkn...

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sencci kaže...
Kupljen Samsung 43RU7172, pa nakon par sati korištenja pišem ukratko prve dojmove:

+ generalno kvaliteta slike
+ kvaliteta zvuka
+ kvaliteta izrade i stabilnost postolja
+ Smart OS (brzina rada, odziv, signal wifi odlično povezivanje, sve glatko i bez problema..)

- daljinski, dosta "jeftino" djeluje, mogao bi biti kvalitetniji (ali preko USB mogu se svakako koristiti bezzicni miš i tastatura..)

Pored ukupnog kvaliteta slike koji je zaista odličan, primjecujem da bi se isti mogao dodatno poboljšati manuelnim postavkama i tako još izvuci maksimum. Ako neko ima prijedlog ili neke fore koje su najbolje postavke ili link gdje je to objašnjeno bilo bi dobro na napiše.

Također, zamolio bih preporuke za skinuti najbolje aplikacije:

- Naj aplikacija za streaming tv kanala preko interneta (po mogućnosti da ima i domaće kanale), je li free?
- Naj za gledanje filmova online, po mogućnosti ako postoji sa domaćim titlovima, je li free?
- Postoji li neki provjeren free antivirus i program za zaštitu privatnosti?

 Slažem se sa svim navedenim s tim da je u mene 50RU7172,s tim da mi je sve ok pa i ne bi puno čačkao po postavkama,možda nešto minimalno,kako je iz kutije takve su postavke i sada.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi moze mala pomoc. Ponovio se za BF u novi tv. Uzeo Sony 65xf9005. Sve je super i danas instalirao Kodi i odlicno radi. Sada pokusao instalirati addon LiveTvSerb.a i ne mogu ga instalirati. Dodje do 24% i prekine. Dali tv mozda ima neku opciju pa da to stopira ili je nesto do kodija.

 

Hvala i lp!

 

EDIT : evo probao instalirati jos par addonova ali niti jedan ne zavrsi instalaciju. U cemu je problem molim vas. Radim li nesto krivo ili jednostavno postoje neke zabrane i neka ogranicenja i ne moram vise ni pokusavati?

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 22:29 (dxdandy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dakle, koristi li neko neke aplikacije za streaming IPTV preko Tizen/Smart Hub-a i koje? U trgovini mi pokazuje neke tipa SetIptv, Net.Iptv, Net tv.plus.. Ima i nekih sa kanalima sa naših prostora... ali koliko vidim uglavnom su trial verzje free 7 dana, a onda ide registracija, plaćanje.. Slično je i sa aplikacijama za filmove koliko vidim na prvu. Koristi li neko nešto od zvaničnih aplikacija (osim Netflix-a i Plex-a) i ima li šta da je free ili uz baš malu naknadu koja bi bila vrijedna plaćanja, ili uglavnom većina koristite pretraživać i YouTube..?
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 10:05 (sencci).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

sencci , imaš forum na bug.hr .zove se Gledanje tv programa preko interneta. tamo ti mogu pomoć oko IPTV-a i ostalog. 

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
 
3 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja koristim smart IPTV aplikaciju na tizenu, platis za app jednom 5€ i koristis dalje normalno bez placanja.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako bi spojio 4k 50/60Hz TV na laptop preko HDMIa, naravno da 4k funkcionira bez problema, hoće biti dovoljan ovakav kabel ili da ipak idem na ovaj koji podržava i 8k? Važno je da sve bude glatko i bez problema.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

deepshitcro koju aplikaciju  koristiš ako možeš navest.ja imam samsung pa me zanima.hvala

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 12:06 (daki80).
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...

 

Kak si zadovoljan?.. ja se nemrem odlučiti.. da uzem soundbar i gotovo... ili neki onkyo 7.2 receiver i floorstandere za početak... to mi je oko 10kkm.. pa mi je nekak puno...a woofer je sam još 3kkn...

 ma, što da ti kažem...dobiješ dubljih tonova, bass, no nema stereo a to me nervira..

baš kad sam počeo pisati o tome sjetih se i kupio sam DAC konverter Koning za 236 kn i upogonio sam staru ali vrhunsku panasonic liniju..sad tek čujem sve kako treba.

DAC je je jeftin no, radi super, malo uguši snagu linije 2x200 no za tv je super.. imam stereo ali ta HI FI linija je ipak atomska bomba u odnosu na taj Soundbar...pogotovo što ga kao što sam gore pisao ne mogu upogoniti na ARC ili optiku i samo šljaka Bluetooth.. e sad pazi zajeb.

Sub nema kontrolu kada idem preko bluetootha, uopće se ne čuje već samo prednja jedinica a to je užas...dok je radio s ARC povezivanjem radio je unisono i Sub, ne znaš što bih rekao, sranje...

 

moja ti je preporuka kao što si i sam shvatio bolje si kupi receiver i ne moraš ako ti služi za tv dati previše novaca za te zvučnike. no, ako imaš viška novaca samo kupi.

bilo bi super da ima ARC ali i optički je dovoljan...

 

sretno.. javi mi što si napravio, može i na pm... 👌

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hacker002 kaže...

Ako bi spojio 4k 50/60Hz TV na laptop preko HDMIa, naravno da 4k funkcionira bez problema, hoće biti dovoljan ovakav kabel ili da ipak idem na ovaj koji podržava i 8k? Važno je da sve bude glatko i bez problema.

 nemoj bacati novce uzalud...

kupi taj SBOX a odvedi curu ili suprugu na kremšnite za razliku novaca...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Aplikacija se zove: SMART IPTV 

Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok svima,

 

upravo sam naručio LG 50UM7450 putem Sancta Domenica webshopa.

 

Hvala svima na preporuci.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 7:09 (Matrix87).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Hacker002 kaže...

Ako bi spojio 4k 50/60Hz TV na laptop preko HDMIa, naravno da 4k funkcionira bez problema, hoće biti dovoljan ovakav kabel ili da ipak idem na ovaj koji podržava i 8k? Važno je da sve bude glatko i bez problema.

 nemoj bacati novce uzalud...

kupi taj SBOX a odvedi curu ili suprugu na kremšnite za razliku novaca...

 Max bandwidth 18 vs 48Gbps je velika razlika, šta ne? SBOX je 2.0, a Bandridge 2.1, ipak više future proof.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 13:10 (Hacker002).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kupovat kabel sa "šatro" HDMI 2.1. specifikacijom danas je suludo bačen novac, ako nemaš opremu sa HDMI 2.1. standardom (s obe strane).

Zanimljivo je da taj kabel gore za 200 kn čak niti nema specifikaciju HDMI 2.1. jer to još nije niti krenulo kako spada.. nego samo proizvođač navodi HDMI 8K@60Hz I 4K@120Hz 48Gbps.
 
3 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hacker002 kaže...

 Max bandwidth 18 vs 48Gbps je velika razlika, šta ne? SBOX je 2.0, a Bandridge 2.1, ipak više future proof.

 u čemu je problem za čovjeka koji je spomenuo što mu treba..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

You've made your point, SBOX onda ide.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon pročitanih stotine postova na ovom i drugim forumima još se uvijek ne mogu odlučiti koji tv kupit.

Naravno, cijena igra glavnu ulogu, mogu dati do cca. 3500 kn.

Tv bi se gledao u dobro osvjetljenoj prostoriji i po danu i po noći većinom iz kosa-pod nekim manjim kutem, a najviše bi se gledao dvb-t2 prek antene i manje serije s ext. hdd-a ili sa neta.

Suzio sam izbor na ova 3:

- LG 49UM7400PLB

- SAMSUNG UE50RU7092

- PHILIPS 50PUS6704/12

 

Ako ih netko ima slobodno nek napiše iskustva i koji bi bio bolji izbor.

 

Ljudi hvala unaprijed na savjetima!

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
prolupanko kaže...

Suzio sam izbor na ova 3:

- LG 49UM7400PLB

- SAMSUNG UE50RU7092

- PHILIPS 50PUS6704/12

 evo da ti pomognem još malo kod sužavanja odabira

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 16:32 (dangercina).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lg 50um7450 ili samsung 49ru7172 su bolji izbor od tih sharp tv-a .sharp ne proizvodi tv-e od 2015 g. to je vestel ,samo je naljepnica sharp. 

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 19:12 (daki80).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nemoj sharp, vraćao sam ga 2 put i nakon toga uzeo novce natrag. TV-i, odnosno model koji sam kupio se pregrijavao i gasio. Tvornička greška.
LG je vrh ako se mene pita...

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ma jasta , taj sharp , pa i  samsung se mogu  pokrit ušima u svakom pogledu naspram tog LG-a sa VA  panelom . 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 19:29 (error_666).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...

Ljudi moze mala pomoc. Ponovio se za BF u novi tv. Uzeo Sony 65xf9005. Sve je super i danas instalirao Kodi i odlicno radi. Sada pokusao instalirati addon LiveTvSerb.a i ne mogu ga instalirati. Dodje do 24% i prekine. Dali tv mozda ima neku opciju pa da to stopira ili je nesto do kodija.

 

Hvala i lp!

 

EDIT : evo probao instalirati jos par addonova ali niti jedan ne zavrsi instalaciju. U cemu je problem molim vas. Radim li nesto krivo ili jednostavno postoje neke zabrane i neka ogranicenja i ne moram vise ni pokusavati?

 Evo da sam sebe citiram i ponovo pitam. Zna li netko, ima li odgovor na moje pitanje. Toliko se pisalo o ovo tv na ovom forumu, kao vrh je i toliko savijeta da ga se kupi, a sad ga ili nema nitko osim mene pa ovo ne zna ili niste nikada probali instalirati addon na kodi na android tv ?

 

Hvala jos jednom i lp.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Matrix87 kaže...

Bok svima,

 

upravo sam naručio LG 50UM7450 putem Sancta Domenica webshopa.

 

Razmišljao sam o LG50UK6950, ali po reviewima je UM bolje prošao, a i noviji je.

 

Što vi mislite o tome?

 

Hvala svima na preporuci.

 UM7450 je na neki način nasljednik UK6950 utoliko što je najniži koji dolazi sa Magic remote. Uz to kod ostalih IPS modela UM ima normalni RGB raspored pixela i full 4K, dok UK ima RGBW pa je rezolucija malo smanjena iako se to baš ne primjeti osim ako ne gledaš u PC desktop sa malim slovima. Tu je i malo ispoliraniji WebOS 4.5 itd. U svakom slučaju je bolji bar malo, kako god okreneš.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 22:32 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@dxdandy

Ja imam taj tv, al ne koristim to, tako da nema smisla da ti i odg. Jbg-a

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 6:21 (Moby-Split).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...
dxdandy kaže...

Ljudi moze mala pomoc. Ponovio se za BF u novi tv. Uzeo Sony 65xf9005. Sve je super i danas instalirao Kodi i odlicno radi. Sada pokusao instalirati addon LiveTvSerb.a i ne mogu ga instalirati. Dodje do 24% i prekine. Dali tv mozda ima neku opciju pa da to stopira ili je nesto do kodija.

 

Hvala i lp!

 

EDIT : evo probao instalirati jos par addonova ali niti jedan ne zavrsi instalaciju. U cemu je problem molim vas. Radim li nesto krivo ili jednostavno postoje neke zabrane i neka ogranicenja i ne moram vise ni pokusavati?

 Evo da sam sebe citiram i ponovo pitam. Zna li netko, ima li odgovor na moje pitanje. Toliko se pisalo o ovo tv na ovom forumu, kao vrh je i toliko savijeta da ga se kupi, a sad ga ili nema nitko osim mene pa ovo ne zna ili niste nikada probali instalirati addon na kodi na android tv ?

 

Hvala jos jednom i lp.

 Nemaš šta gledat na tom addonu,to ti više manje ne radi...pogotovo sport uživo...dok nađeš kakav takav kanal koji radi,utakmica je već gotova...

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 13:26 (Cesare).
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav decki.Koji mi preporucate izmedju ova dva i zasto ?

TCL 50 DP660 ili lg50Um 7450.Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ljudi upomoč
Naime skupio sam 8000kn i ni lipe više nebum uspjel zbog nove godine
Molim vas pomozite koji tv
Samsung QE65Q60R i nije pravi qled a za Samsung QE65Q70R ne mam najeftiniji 9300kn
Molim vas kaj da kupim , najvažniji mi je kut gledanja da je dobar , uglavnom bu služil za gledanje telke , znači dobra slika i dobar kut tako da mogu gledat i iz kuhinje kad jedem .
Hvala vam
KAMENISTVOR
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio LG 55UM7100 prije par dana i mogu reći da sam zadovoljan sa TV-om. Uglavnom služi za PS4 gaming i gledanje multimedije preko interneta (Youtube, filmovi i slično) iako me iznenadilo koliko i obični programi dobro izgledaju na njemu. 

 

Jedini ''minus'' (ako ga uopće tako mogu i nazvati) je što je slika malo tamnija i malo mi fali življih boja, ali novce koje sam dao za njega nemam se što žaliti. Kao nezahtjevni korisnik TV će i više nego služiti.

 

Jedino pitanje mi je dal netko ima neke upute ili savjete za kalibraciju slike da se malo poigram sa tim.

Vjerujem da se uz malo igranja da izvući i više iz njega nego sa ''out of the box'' konfiguracijom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice