Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.301
|
čitano: 14.077.612
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije 50Hz premalo za sport? Zato i pitam za ovaj...

Neko mi je stavio drogu u heroin..
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dmanz kaže...
Pero Dinamit kaže...
karlito13 kaže...
Pero Dinamit kaže...

Uzeo Samsung UE55NU8002TXXH i oduševljen sam, odličan dizajn, slika brutalna. Sve preporuke ako ga se još gdje uspije nabaviti.

 Kakav mu je kut gledanja, kad odes malo ljevo ili desno.. .

 Uslikam ti danas, sutra. Gledam uglavnom ravno, ali kada gledam i sa strane izgleda mi skroz okej.

 Meni nije baš nešto, dosta se gubi boja gledanjem pod većim kutom.. imam isti TV

 Pa ono recimo odes metar do metar i pol najvise od sredine kjevo ili desno da li se gubi slika. . 

Drugo sk 8500 nece vise imat na stanju. . e sad draze bi mi bilo uzet lg zbog daljinca i imam lg. . sad da li mu 7550 kolko tolko parira u slici. . i jos jedna stvar da li ima u sebi instaliran ssiptv ili smart iptv, jer ovaj moj stari lg ima. . ne bi bilo lose zbig iotv usluge. . ili mozda ici na neki android koji dobro vrti zbog recimo kodija i tih apk. . imaj ja android box, ali od viska glava ne boli.  

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovog Hisensa kojeg imam tj  koji je sad na reklamaciji mogu reci da 

 

1. Slika fenomenalna - kad sam monitorao svoj Stari Sony 55XE8096 proplako sam doslovno

2. Motion je odlican, ps4 mi je bilo 100 puta bolje igrat nego na gore spomenutom Sonyu

3. Daljinac vrhunski, super kvaliteta

4. Zvucnici ugradeni su i vise nego odlicni

5. Stalak odlican kao i sam dizajn televizora

6. HDR odlican, 1000 peak brightnesa

7. Dolby Atmos i Dolby Vision

8. Brz je jako

9. mozes dedicirat odredene tipke za aplikaciju koju ti zelis.

10. Svi hdmi utori su na 4k@60hz

 

E sad

Nedostaci

 

1. Riknuo u roku 10 dana :) Ovo je 99.9% tvornicka greska

2. VA panel i kut gledanja je onako osrednji ako gledate bas ukoso izbjegavati ovaj tv

3. Voice kontrole ne rade na podrucju RH

4. SW koji je dosao je onak manjkav.

5. Cini mi se da lan kontroler i nije nesto brz jer mi plexi radi brze preko ugradenog njegovog WIFIa

6. Ocito ne podrzava sve formate jer mi npr Fantastic Beast nije htio ucitat - morao sam upalit komp i preko HDMI kabela gledat... (ovaj sony preko usba ucitava isti film)

7. Local diming na desetak polja

8. Nemam kontrolu ustede energije (ovo mi super dode kada legnem navecer i zapravo ne mislim gledat tekmu nego zacorit) ima samo audio only opciju ili stavit neki cinema night mode.

9. Nije pravih 120hz u smislu da spojis komp pa da na FHD igras na 120hz.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

pitanje je pod kojim kutom ?

 

ako on gleda s njih troje iz trosjeda nema većih odstupanja a ko ti gledaš s druge strane sobe normalno da ne valja.

 Dobro, da. Nisam mjerio, al dok sam za laptopom koji je relativno blizu TV-a (nekih 2 metra) i pod dosta velikim kutom (ajmoreć oko 60 stupnjeva) boje su malo isprane. Al ne smeta mi jer sam ionako tada fokusiran na laptop a TV je u drugom planu, ako gledam TV sjednem na garnituru i slika je odlična. 

 

Ugl. ja sam jako zadovoljan s 55NU80

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...

Ovog Hisensa kojeg imam tj  koji je sad na reklamaciji mogu reci da 

 


 

 Koji je to model, U657A?

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...

Ovog Hisensa kojeg imam tj  koji je sad na reklamaciji mogu reci 

 

 

 Moze li se u postavkama local dimming potpuno ugasiti? Tih 10-ak polja na 65 dijagonalu je kriminal teski.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BigD_Cro kaže...
toxic kaže...

Ovog Hisensa kojeg imam tj  koji je sad na reklamaciji mogu reci da 

 


 

 Koji je to model, U657A?

 H65U8B

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
perkoxcar kaže...
toxic kaže...

Ovog Hisensa kojeg imam tj  koji je sad na reklamaciji mogu reci 

 

 

 Moze li se u postavkama local dimming potpuno ugasiti? Tih 10-ak polja na 65 dijagonalu je kriminal teski.

 Nemam pojma. Nisam gledao iskreno.. Cini mi se da je dosta stvari stavljeno pod mus.

 

recimo HDR nije opcionalan ako imas HDR sadrzaj pustit ce ti ga u HDR-u. Nema sanse da izgasis HDR

Kod Sonya ga mogu izgasiti.

 

pardon 16 zona :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 13:49 (toxic).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...

25000 mini led kao backlight

...lcd strike back

 

 

3000$ cijena za 75"...

Dvostuko više dimming zona i više od 2000$ jeftiniji od samsunga 75Q90 s time da je to MSRP što znači da će cijena biti znatno niža kad krene prodaja.

 

EU model će imati oznake 65/75X10 i po onome što se zna bit će isti kao usa model osim što će imati android 9 umjesto roku OS.

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...

 

Drugo sk 8500 nece vise imat na stanju. . e sad draze bi mi bilo uzet lg zbog daljinca i imam lg. . 

Pričekaj još koji mjesec pa će nasljednik odnosno 55SM9010 bit na nekoj akciji s 5 godina garancije i cijenom ispod 8K:)

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav,

 

zanima me preporuka TV-a za dnevni boravak 5000-6000kn na kojem će se gledati uglavnom MAX tv programi(volim gledati serije i filmove te nogomet), ekran bi trebao biti barem 55" jer je boravk dužine 8m a tv će se gledati sa 4m udaljenosti(trosjed) i 6m(stol za blagovanje).

 

također me zanima preporuka nekog Android TV-a za sobu(ovdje ne bi veću dijagonalu od 40" i nije mi bitna marka TV-a), bitno mi je jedino da mogu na njega instalirati aplikaciju MAX tv to go, dakle morala bi biti dostupna trgovina googla da mogu instalirati tu aplikaciju(ili ako ima neki drugi načinda se ista instalira na preporućeni TV

 

hvala unaprijed na preporukama,

Branimir

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Preporuka TV-a do 6k (plus minus koja stotica) 55''?

 

Pretežno za gledanje filmova.

 

Hvala.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bbertol kaže...

pozdrav,

 

zanima me preporuka TV-a za dnevni boravak 5000-6000kn na kojem će se gledati uglavnom MAX tv programi(volim gledati serije i filmove te nogomet), ekran bi trebao biti barem 55" jer je boravk dužine 8m a tv će se gledati sa 4m udaljenosti(trosjed) i 6m(stol za blagovanje).

 

također me zanima preporuka nekog Android TV-a za sobu(ovdje ne bi veću dijagonalu od 40" i nije mi bitna marka TV-a), bitno mi je jedino da mogu na njega instalirati aplikaciju MAX tv to go, dakle morala bi biti dostupna trgovina googla da mogu instalirati tu aplikaciju(ili ako ima neki drugi načinda se ista instalira na preporućeni TV

 

hvala unaprijed na preporukama,

Branimir

 Što se tiče televizora za dnevni boravak, bi definitivno trebao televizor diagonale 65":)

 

 

8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, tražim tv za dnevni boravak do 3000 kuna. U oko mi je upao ovaj: https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55A6140/

jer se veličina čini dobra, 4k, hdr te je smart tv. Jedino ne znam kakav je input lag jer bi se tv koristio većinom za igranje ps4 te za gledanje filmova.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kosooki_mrav kaže...

Pozdrav, tražim tv za dnevni boravak do 3000 kuna. U oko mi je upao ovaj: https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55A6140/

jer se veličina čini dobra, 4k, hdr te je smart tv. Jedino ne znam kakav je input lag jer bi se tv koristio većinom za igranje ps4 te za gledanje filmova.

 mani se toga..

postoji samo jedan primjerak..možda je vraćan, prepakiran. itd..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Procesor P5 ima snagu 😂😂😂pet procesora😂😂😂 i mogućnost obrade golemih količina podataka, što je savršeno za streaming, dolazi u kombinaciji s Ultra HD i 4K slikom.

Evo imate u elipso xf9005 55" za 7699kn(5 godina)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 14:02 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupujem TV jer mi je ekran na Samsungu riknuo čim je prošla garancija, tako da ne bih na Samsunga opet išao, Philips TV-i koje sam vidio su mi užas (daljinski, OS). Hisense sam malo skeptičan? 

 

A Sony KD-55XF8096?

Rvat katolik!
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

preporuka za 55" .. do 5000 kn ( koja kn više manje.. )

gledalo se bude uglavnom iptv..pokoji film..you tbe i crtići za djecu

što se najbolje može dobiti za te pare..

nekako naginjem samsungu ali zanima me i phillips i lg..

hisense i slično ne..

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rapajic_st kaže...

preporuka za 55" .. do 5000 kn ( koja kn više manje.. )

gledalo se bude uglavnom iptv..pokoji film..you tbe i crtići za djecu

što se najbolje može dobiti za te pare..

nekako naginjem samsungu ali zanima me i phillips i lg..

hisense i slično ne..

 Ovdje imaš sada best buy za takve pare:)

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/philips-58pus7304-12-tv-prijemnik?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Ili poslije još nešto od toga.

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7803-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-62102011

 

https://edigital.hr/led-televizori/samsung-ue55ru8002uxxh-55-uhd-hdr10-smart-led-televizor-p629299?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-55um7610plb-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-86554451

 

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Kosooki_mrav kaže...

Pozdrav, tražim tv za dnevni boravak do 3000 kuna. U oko mi je upao ovaj: https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55A6140/

jer se veličina čini dobra, 4k, hdr te je smart tv. Jedino ne znam kakav je input lag jer bi se tv koristio većinom za igranje ps4 te za gledanje filmova.

 mani se toga..

postoji samo jedan primjerak..možda je vraćan, prepakiran. itd..

 Da, vidim. Ali na koju se to poslovnicu odnosi? Meni pise da je to za Rijeku, a ja bih u Splitu uzimao. Kad odaberem Split samo mi javi da je ima na lageru.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
HCMAA kaže...

25000 mini led kao backlight

...lcd strike back

 

 

3000$ cijena za 75"...

Dvostuko više dimming zona i više od 2000$ jeftiniji od samsunga 75Q90 s time da je to MSRP što znači da će cijena biti znatno niža kad krene prodaja.

 

EU model će imati oznake 65/75X10 i po onome što se zna bit će isti kao usa model osim što će imati android 9 umjesto roku OS.

 

 I na žalost ima 60 Hz panel, nedopustivo za tv te cijene i kategorije na koju cilja

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mini led treba jos vremena za trziste i to pokazuje ovih samo 1000 kontroliranih zona od njih 25000.

Svake godine posjetim IFA sajam da vidim nove tv modele i opcenito nove tv tehnologije i moram reci da su njihovi modeli do sada kaskali prikazom slike tojest kvalitetom iste naspram konkurencije.

Takodjer treba vidjet kakav ce bit dimming algoritam tu je Samsung broj jedan dok je Sony na drugoj poziciji a Panasonic je drzao trece mjesto iako su nazalost kako se cini odustali od FALDa i vise klase svojih modela nude samo kroz OLED tehnologiju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije vezano uz kupnju ali ako mi netko može pomoći oko C8 i HDMI ARC-a.
Znači ako želim pustiti zvuk preko HDMI ARC-a na receiver TV postavi Simple Link i na On i stavi također i Auto Power Sync na On. Problem je što mi TV automatski pali i PS4.
Prvo sam imao PS4 spojen na reciver i isto se palio automatski, a kada sam ga priključio na TV na HDMI4 isto se upali automatski čim upalim TV.
E sad, problem je što i kada isključim Auto Power Sync opet se pali PS4 i kada je priključen na TV na HDMI4. Ne znam što krivo radim/razmišljam.
Simple Link i auto power bi trebale biti dvije odvojene stvari.
Ili bi na Yamaha receiver trebao moći onemogućiti paljenje PS4 kada TV pali receiver.
Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kosooki_mrav kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
Kosooki_mrav kaže...

Pozdrav, tražim tv za dnevni boravak do 3000 kuna. U oko mi je upao ovaj: https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55A6140/

jer se veličina čini dobra, 4k, hdr te je smart tv. Jedino ne znam kakav je input lag jer bi se tv koristio većinom za igranje ps4 te za gledanje filmova.

 mani se toga..

postoji samo jedan primjerak..možda je vraćan, prepakiran. itd..

 Da, vidim. Ali na koju se to poslovnicu odnosi? Meni pise da je to za Rijeku, a ja bih u Splitu uzimao. Kad odaberem Split samo mi javi da je ima na lageru.

 

I ja si gledam Hisense isti model, samo 50".

Ima li ga netko, kakav je, kakav je za sport, gaming... Nezahtjevni sam korisnik, mislim da ce mi biti ok. Ima 5 godina jamstva (2500kn).

Kakvi su opcenito Hisense televizori?

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

Nije vezano uz kupnju ali ako mi netko može pomoći oko C8 i HDMI ARC-a.
Znači ako želim pustiti zvuk preko HDMI ARC-a na receiver TV postavi Simple Link i na On i stavi također i Auto Power Sync na On. Problem je što mi TV automatski pali i PS4.
Prvo sam imao PS4 spojen na reciver i isto se palio automatski, a kada sam ga priključio na TV na HDMI4 isto se upali automatski čim upalim TV.
E sad, problem je što i kada isključim Auto Power Sync opet se pali PS4 i kada je priključen na TV na HDMI4. Ne znam što krivo radim/razmišljam.
Simple Link i auto power bi trebale biti dvije odvojene stvari.
Ili bi na Yamaha receiver trebao moći onemogućiti paljenje PS4 kada TV pali receiver.
Hvala

 Zar nebi to trebao postavit unutar ps4 izbornika?

Ja imam ps pro i xbox x ustekane u zf9 soundbar a njega u LG B7 i pokretanje tva ili soundbara mi ne dize niti jednu od konzola iz sleepa

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

Nije vezano uz kupnju ali ako mi netko može pomoći oko C8 i HDMI ARC-a.
Znači ako želim pustiti zvuk preko HDMI ARC-a na receiver TV postavi Simple Link i na On i stavi također i Auto Power Sync na On. Problem je što mi TV automatski pali i PS4.
Prvo sam imao PS4 spojen na reciver i isto se palio automatski, a kada sam ga priključio na TV na HDMI4 isto se upali automatski čim upalim TV.
E sad, problem je što i kada isključim Auto Power Sync opet se pali PS4 i kada je priključen na TV na HDMI4. Ne znam što krivo radim/razmišljam.
Simple Link i auto power bi trebale biti dvije odvojene stvari.
Ili bi na Yamaha receiver trebao moći onemogućiti paljenje PS4 kada TV pali receiver.
Hvala

 Ugasi hdmi cec na ps4.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kosooki_mrav kaže...

 Da, vidim. Ali na koju se to poslovnicu odnosi? Meni pise da je to za Rijeku, a ja bih u Splitu uzimao. Kad odaberem Split samo mi javi da je ima na lageru.

 da, vidim.. 

meni opet za svaku poslovnicu izbaci jedan komad....

 

evo ti kod mene za Split

 

nu slike...

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
susjed kaže...

 

I ja si gledam Hisense isti model, samo 50".

Ima li ga netko, kakav je, kakav je za sport, gaming... Nezahtjevni sam korisnik, mislim da ce mi biti ok. Ima 5 godina jamstva (2500kn).

Kakvi su opcenito Hisense televizori?

 Meni je lik u Elipsu rekao da nisu baš nešto kvalitetnom dobri, da imaju loše panele i relativno dosta reklamacija u odnosu na ostale. Kaže da je za neki apartman ili tako nešto skroz okej ako se ne gleda previše. Slika je onakva koliko love daš za njega.

 

Ali opet, imaš garanciju i jeftin je pa vidi što ti se više isplati.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kod ove klase panela obratite pozornost na DSE da vam se ne bi desilo kada gledate recimo nogometnu tekmu da vam ekran bude isaran tamnijim/svijetlijim mrljama jer se to na zelenoj pozadini jako istice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice