Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.104.441
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

 Stari video.

Ti oledi su odradili preko 10 000 sati i imas na njihovoj stranici update svaka 2 tjedna.

 

 Hvala na informaciji.

Pratim temu već mjesecima, još nisam vidio ovaj video. Vrlo neobično :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kad smo već kod videa, ima kakva dobra usporedba OS-a novijih smart TV-a?

Brzina kroz menije, mogućnosti, dodatni programi, pisanje slova pomoću daljinskog....

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...

 Hvala na informaciji.

Pratim temu već mjesecima, još nisam vidio ovaj video. Vrlo neobično :D

 Lazes,vrlo neobicno.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ok, ok, pratim temu već 6 godina, "pretplatio" sam se prije koji mjesec :)

 

Ne moraš ti raditi na poslu?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 13:46 (CyberDemonVZ).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...

Ok, ok, pratim temu već 6 godina, "pretplatio" sam se prije koji mjesec :)

 

Ne moraš ti raditi na poslu?

Jedno je pratit,a jedno je samo kliknit preplacen...jos ljude podjebavas ovde...ccc...

Radim isto ko ti ucis 

Origin_Steam: hrka11
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Namjeravam kupiti Samsung 55q70.

Da li postoje bolje alternative navedenog tv-a za istu cijenu?

Isto tako molim iskustva osoba koje posjeduju navedeni tv...

Hvala svima!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mdubic kaže...

Namjeravam kupiti Samsung 55q70.

Da li postoje bolje alternative navedenog tv-a za istu cijenu?

Isto tako molim iskustva osoba koje posjeduju navedeni tv...

Hvala svima!

 To je dobar tv, eventualno usporedi sa sony xf9005, ili ovododisnja G serija.

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
mdubic kaže...

Namjeravam kupiti Samsung 55q70.

Da li postoje bolje alternative navedenog tv-a za istu cijenu?

Isto tako molim iskustva osoba koje posjeduju navedeni tv...

Hvala svima!

 To je dobar tv, eventualno usporedi sa sony xf9005, ili ovododisnja G serija.

 

 Tako je ja imam taj tv, slika je izvrsna ali ima taj nesretni blooming titlova koji su za zadnjim updateom poprilicno smanjili ali u nekim scenama i dalje primjetni, pogledaj ove sony tv sta kolega je napisao xf9005 ili g serija

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja se zbog tog bloominga premisljam da li ga uopce uzeti ili mozda bolje Q60. Jel netko gledao side by side Q60 vs Q70? 

 

I btw zar nema i xf9005 problem sa bloomingom?

4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako smije moja malenkost nešto napisati. Za one koji žele kupiti Samsunga od 2018 pa prema ovamo - pazite NE vrti divx. A kako nema niti Androida, trebat će ili nekakav Android player ili .....

Naravno, Sony uglavnom vrti divx a ima i Andoid OS. Meni je to jako važno zbog starih filmova.

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 19:18 (DrugJozo).
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DrugJozo kaže...

Ako smije moja malenkost nešto napisati. Za one koji žele kupiti Samsunga od 2018 pa prema ovamo - pazite NE vrti divx. A kako nema niti Androida, trebat će ili nekakav Android player ili .....

Naravno, Sony uglavnom vrti divx a ima i Andoid OS. Meni je to jako važno zbog starih filmova.

Hvala.

 Hvala! Ovu informaciju još nigdje nisam vidio....

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ubacite bilo koji Samsung iz 2018. ili noviji na "https://www.displayspecifications.com/en/brand/08cd6" pa provjerite.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

postaju mi jako omrazeni 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...
DrugJozo kaže...

Ako smije moja malenkost nešto napisati. Za one koji žele kupiti Samsunga od 2018 pa prema ovamo - pazite NE vrti divx. A kako nema niti Androida, trebat će ili nekakav Android player ili .....

Naravno, Sony uglavnom vrti divx a ima i Andoid OS. Meni je to jako važno zbog starih filmova.

Hvala.

 Hvala! Ovu informaciju još nigdje nisam vidio....

 Pa ko jos gleda divx u danasnje vrime, pa koji to film ti imas a da se ne moze nabavit u hd materijalu

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samo sam rekao hvala na informaciji, što sad? :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Najbrži kaže...

Pozdrav,

danas sam kupio HDMI 2.0 sa 10m dužine da spojim PC sa TV-om. Prijašnji HDMI mi je bio 1.4, ali pošto sam prije 2-3 mjeseca promijenio telku morao sam i kupiti novi kabl kojeg je bilo izazov pronaći. Sada imam problem što TV ne želi prikazivati rezoluciju 2560x1440 nego koristi svoju nativnu 3840x2160@60Hz, a želim da mi prikazuje identično s monitora 2560x1440@120fps (TV može prikazivati do 120Hz, a monitor mi je na 144Hz). Imate li savjet kako namjestiti?

 

Screenshots:

 Svi HDMI kablovi su potpuno isti, 1.4 bi radio jednako.

Ako je Samsung TV trebas omogucit Input Signal Plus pod general options, isto i za 4k60 4:4:4

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 21:07 (8ax).
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što se tiče video formata divx mi nije uopće važan jer većina formata koje gledam su mkv i h/x264. Više me zanima kakav je android na sonyju budući mi, koliko vidim po odgovorima, većina preporučuje xf(g)9005. Nije mi toliko važna ogromna količina aplikacija koliko mi je važnija fluidnost same smart platforme. Ionako će se većinom gledati Netflix/Youtube. Isto tako, da li je na sonyju prisutan blooming te koliko je stvarno primjetan input lag na sonyju, koji je sudeći po specsima dosta velik?

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 21:51 (mdubic).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
blackened_bm kaže...

Ja se zbog tog bloominga premisljam da li ga uopce uzeti ili mozda bolje Q60. Jel netko gledao side by side Q60 vs Q70? 

 

I btw zar nema i xf9005 problem sa bloomingom?

 Svi oni vise manje imaju problema s bloomingom, to je ogranicenje tehnologije.

q70 ili ovaj sony  su dosta bolji tvi od q60. To su tvi koji vec daju solidan hdr

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mdubic kaže...

Što se tiče video formata divx mi nije uopće važan jer većina formata koje gledam su mkv i h/x264. Više me zanima kakav je android na sonyju budući mi, koliko vidim po odgovorima, većina preporučuje xf(g)9005. Nije mi toliko važna ogromna količina aplikacija koliko mi je važnija fluidnost same smart platforme. Ionako će se većinom gledati Netflix/Youtube. Isto tako, da li je na sonyju prisutan blooming te koliko je stvarno primjetan input lag na sonyju, koji je sudeći po specsima dosta velik?

 Ja ti mogu reci za q70 da je fluidnost aplikacija brza, prebacivanje glasovno kanale tocno precizno, odusevljen sam malim daljinskim sa par tipki a sve se moze kao i sa onim od 30 tipki. Sve upravljam sa ovim daljinskim kucno kino, kabelsku tv i naravno sam tv.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Ovdje mozes vidjeti brzinu otvaranja, takoder imas jos mnogo vise funkcija glasovnih nego sto je prikazano na ovom videu

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...

 Hvala! Ovu informaciju još nigdje nisam vidio....

 Da pratis temu kao sto si rekao,vidio bi i ovu informaciju...a mogu mislit kako ti je bitna informacija 

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne znam, imam privilegiju da imam trenutno kod sebe 55Q60 i stvarno mi je telka ok (a računaj da prelazim sa plazme), bloominga nema uopće ili ga je ne primjećujem ili vjerojatno zato što tv nema FALD. 

 

Gledam da su po kontrastima tu negdje Q60 i Q70, Q70 nešto bolji naravno, zato pitam jer netko imao priliku ih vidjeti jedan pored drugog, ne znam jel vrijedan Q70 2000 kn doplate...

 

Što se tiče svjetline meni je i Q60 dosta svijetao, ali tu možda nisam mjerodavan jer prelazim sa plazme iz 2011. god...

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@nike098 Koliko ti blooming uopće smeta pri normalnom gledanju (ako ne gledaš u mraku)? Da li se može smanjiti postavkama (local dimming off i sl.)?

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 10:25 (mdubic).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mdubic kaže...

Što se tiče video formata divx mi nije uopće važan jer većina formata koje gledam su mkv i h/x264. Više me zanima kakav je android na sonyju budući mi, koliko vidim po odgovorima, većina preporučuje xf(g)9005. Nije mi toliko važna ogromna količina aplikacija koliko mi je važnija fluidnost same smart platforme. Ionako će se većinom gledati Netflix/Youtube. Isto tako, da li je na sonyju prisutan blooming te koliko je stvarno primjetan input lag na sonyju, koji je sudeći po specsima dosta velik?

 Zato sam ja baš tražio ako netko ima kakvu usporedbu više platformi, da se vidi koja je najbolja, podržava najviše formata, aplikacija... Ali nitko nema nikakav link.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
blackened_bm kaže...

Ne znam, imam privilegiju da imam trenutno kod sebe 55Q60 i stvarno mi je telka ok (a računaj da prelazim sa plazme), bloominga nema uopće ili ga je ne primjećujem ili vjerojatno zato što tv nema FALD. 

 

Gledam da su po kontrastima tu negdje Q60 i Q70, Q70 nešto bolji naravno, zato pitam jer netko imao priliku ih vidjeti jedan pored drugog, ne znam jel vrijedan Q70 2000 kn doplate...

 

Što se tiče svjetline meni je i Q60 dosta svijetao, ali tu možda nisam mjerodavan jer prelazim sa plazme iz 2011. god...

 Likovi su napravili odličnu usporedbu!!

60vs 70, 70 vs 80 i 80 vs 90.

Prema onome viđenim isplati se uzeti Q70 ispred Q60.

Ali, Q80 u tamnim situacijama ima čak lošiji sliku od Q70!

I onda opet Q90 za klasu bolji.

Tako da Q70 ili Q90, naravno ako se ima lova za njih. Ako ne, onda Q60 i miran si.

 

 

 

I onda pogledati ostale...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 10:22 (CyberDemonVZ).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dobar review za Q70

https://www.techradar.com/reviews/samsung-q70-qled-tv

 

Posebno je zanimljiv dio o konkurenciji:

Sony KD-55XG9505

LG 55SM90

 

O kojima sam do sad jako malo pročitao, ali izgleda da imaju više mogućnosti od Samsunga, pa će sad biti red da pročitam malo više i o njima.

 

Isprike za treću poruku za redom!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Taj xg sony mi je preskup, xf je cjenovno prihvatljiv ali je ipak 2018. godina i ima ogroman lag koliko čitam pa igranje igrica na njemu otpada. Od lg-a sam odustao zbog panela. Tako da sam nekako najbliži q70 pa sad osluškujem da vidim iskustva i odlučim se na kupnju. 

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Odlicna stvar na samsungu je steam link. Poveze se komp sa tv-om putem steam aplikacije i streama se sa monitora na tv bez ikakvih kablova (mislim da ide do 4k 60fps-a ako se dobro sjecam). Jedini uvjet je da su komp i tv povezani na istu mrezu. Super stvar definitivno !! :)
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mdubic kaže...

Taj xg sony mi je preskup, xf je cjenovno prihvatljiv ali je ipak 2018. godina i ima ogroman lag koliko čitam pa igranje igrica na njemu otpada. Od lg-a sam odustao zbog panela. Tako da sam nekako najbliži q70 pa sad osluškujem da vidim iskustva i odlučim se na kupnju. 

Taj tv xf je vrh!

Mislim da ti nije kritican toliko input lag,provjeri...ako ti nije gejmanje prioritet nemoj bizat od ovog.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mdubic kaže...

@nike098 Koliko ti blooming uopće smeta pri normalnom gledanju (ako ne gledaš u mraku)? Da li se može smanjiti postavkama (local dimming off i sl.)?

 Meni ne smeta jer je doveden na minimum, ne primjecujes ga pri normalnim scenama samo u mracnim scenama na tv-u, mozda sa jos kojim updateom to ispeglaju, local diming nemoze off mozes stavit nisko,normal ili visoko. Definitivno su pomogli sa titlovima koje sada ima puno vise funkcija od boja, sjene, prozirnosti svasta nesto. I kad su zaljipljeni titlovi na video tada nema bloominga

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice