Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.078.246
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
ParaNO1d kaže...

Pošto je ovo najaktivnija tema da pitam ovdje.

 

Radi se o Sasmung Q6FN (55")

 

Dakle imam na disku Good Doctor (.mkv) i radi super. AVI Stranger Things i kaže da format trenutno nije podržan, a LOTR u .mkv ali ne znam koji je audio format, jer slike ima, a javlja da ne podržava format audio.

U kojem formatu bih onda trebao imati filmove na disku da mi radi? Ovo je stvarno frustrirajuće. TV je na originalnom firmwareu jer već 2 mjeseca čekam internet od T-Coma 

 AVI ne podrzava, al realno ko vise koristi taj prethistorijski format? Skini neki normalan format :) 

 

Zvuk ne podrzava DTS niti njegove inacice, kao niti TrueHD... dakle trazis nesto sto ima AC3 ili DD5 zvuk. Ili si konvertas nekompatibilni DTS audio stream s XMedia Recode. 

THX. Pa i mene čudi za avi. a to je 3. sezona Stranger Thingsa. Konvertirat ću kad dobijem net. Nadam se da će bit ove godine 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima, treba mi mala pomoc ako netko zna koja je razlika između ova 2 tv-a, led tv Sony Bravia KD-43XF8096 4K  i led tv Sony Bravia KD-43XG8096 4K koje su razlike te kojeg odabrati za kupnju.lp

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cobra911911 kaže...

Pozdrav svima, treba mi mala pomoc ako netko zna koja je razlika između ova 2 tv-a, led tv Sony Bravia KD-43XF8096 4K  i led tv Sony Bravia KD-43XG8096 4K koje su razlike te kojeg odabrati za kupnju.lp

 Izgleda kao samo stalak/noge i noviji Android OS, možda komponentni ulazi na starom...

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/868ea3ba5

 

 

Pošto je cijena ista noviji naravno...

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2019 9:44 (Mad Ant).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znaci XG da odaberem 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ili ako ima nesto bolje za te novce 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cobra911911 kaže...

Ili ako ima nesto bolje za te novce 

 Imaš taj bolji model Philipsa:) Philips ti ima več osjetno bolje procesiranje slike, još bolji kontrast, ima podržku za Dolby Vision i HDR10+, poslije snažniji Chipset,  pa Android 9.0 itd.. Svakako best buy za takve pare..

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-43pus7304-12-ambilight-android-smart-uhd-led-televizor-cijena-88202871

 

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...

 AVI ne podrzava, al realno ko vise koristi taj prethistorijski format? Skini neki normalan format :) 

 

Zvuk ne podrzava DTS niti njegove inacice, kao niti TrueHD... dakle trazis nesto sto ima AC3 ili DD5 zvuk. Ili si konvertas nekompatibilni DTS audio stream s XMedia Recode. 

 AVI je kontejner a unutra je serija vjerojatno u divix ili xvid codecu..

nije to prastaro nego Samsung stalno kaki s tim formatima..

 

moj LG iz 2017 čita sve uredno pa i divix u AVI kontejneru...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
roby27 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

 

evo, ja idiot kupio na sniženju Philipsov šišač za kosu... nije mi vrag dao mira jer je bio na popustu 40 %

 

i eto, ni to nisu u stanju napraviti, čupa kosu, neravnomjerno šiša, moj pet godina stari Remington još uvijek je bolji od toga smeća iako nema nove cake popt "samooštrenja oštrica", te oštrice su od nekakvog posebnog materijala, dvostruki nagib za kvalitetniji rez..pa te ovo, te ono..

đubre od uređaja.

 To si kupio nizozemski Philips a kineski TP Vision drži samo sektor televizora.

 

 Inace imam od Nizozemskog Philipsa onaj popularni Body Groove super je i vrhunsku el četkicu Sonicare Diamond Clean za svaku pohvalu 

 

Remington mi nikad nije bio zanimljiv jer je to Vartin podbrend. Braun je bolji.

 Znam za el. četkicu jer draga (stomatolog) ju ima i mislim da je Sonicare najbolji, a imali smo ih dovoljno za isprobati tokom vremena. Tako da za sada Philips za male uređaje (barem neke) je još uvijek dobar.

 I moja je isto stomatolog, ipak oral b genius serije 9000 mi je draža sa cross action nastavkom, za skidanje plaka i opcenito ciscenje zubiju je bolja. sonicare pak je vise za one sa paradentozom ili gingivom jer ima zvučnu tehnologiju i njezna je prema desnima, odnosno uštrcava pastu u međuzubni prostor.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...
Mad Ant kaže...

 Znam za el. četkicu jer draga (stomatolog) ju ima i mislim da je Sonicare najbolji, a imali smo ih dovoljno za isprobati tokom vremena. Tako da za sada Philips za male uređaje (barem neke) je još uvijek dobar.

 I moja je isto stomatolog, ipak oral b genius serije 9000 mi je draža sa cross action nastavkom, za skidanje plaka i opcenito ciscenje zubiju je bolja. sonicare pak je vise za one sa paradentozom ili gingivom jer ima zvučnu tehnologiju i njezna je prema desnima, odnosno uštrcava pastu u međuzubni prostor.

 A moja draga je paradontolog i voli te sonične stvarčice kao i na poslu. No uglavnom, OT-amo previše .

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cobra911911 kaže...

Ili ako ima nesto bolje za te novce 

 Sony u 80xx seriji nema 100hz niti X1 procesor slike po kojem su planetarno poznati tako da osobno bi zaobisao taj tv za skupih skoro 5000kn ako ne racunamo e-digital.

 

 

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 A moja draga je paradontolog i voli te sonične stvarčice kao i na poslu. No uglavnom, OT-amo previše .

Impalantologija je najbolje placena ;) 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2019 13:36 (roby27).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...
cobra911911 kaže...

Ili ako ima nesto bolje za te novce 

 Sony u 80xx seriji nema 100hz niti X1 procesor slike po kojem su planetarno poznati tako da osobno bi zaobisao taj tv za skupih skoro 5000kn ako ne racunamo e-digital.

 

 

 

 

 

 

Veči je minus što nema taj procesor, nego 100Hz osvežavanje panela:) Jer Sony i Philips ionako imata odličan Motion, tako, da ne treba za svaku cjenu juriti model sa 100Hz osvežavanjem.. Posebno zavisi šta se najviše gleda.. A pored toga, ionako u tom cenovnom rangu ne možeš očekivat televizor sa 100Hz osvežavanjem panela, a uopšte ne što se tiče diagonale 43":)

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
 

Veči je minus što nema taj procesor, nego 100Hz osvežavanje panela:) Jer Sony i Philips ionako imata odličan Motion, tako, da ne treba za svaku cjenu juriti model sa 100Hz osvežavanjem.. 

 uuuuužas... 

 

Philips ima isti motion kao Sony ?!

kad asam kupovao tv nisam imao novaca za pošteni sony LCD, a sony je slikom, motionom top 1 na listi svih marki.

nekada su mu tu bili rame uz rame Panasonic i Pioneer..te dosta praznih mjesta pa LG,Samsung a Philips je nekakva donja klasa.... (osim kada nabave panele drugih proizvođača)

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Anđeo bez falinge

 

Ovdje si malo pročitaj, da nečeš pisati gluposti. A što se tiče Panasonica, imam sada na testu model gx800 i sve je odlično, ali motion svakako nije na razini Philipsa 7303 kojeg imam kod kuče. A uopšte ne ovogodišnjih modela koji imaju još bolji Motion:)

 

Motion Handling and Video Processing
Motion and Video Processing are strengths for Philips and it shows here with the 65OLED803. With all motion switched to Movie, the 803 manages to playback 24fps without any induced judder or additional blur (other than intentional blur which is in the source).

 

 

Philips 65OLED803 review: Verdict

In short, it’s another exemplary OLED TV from Philips. As with its predecessors, Philips’ image processing engine serves up stunningly refined motion across sport, movies and games. The only slight disappointment is the higher input lag compared to the class-leaders.

Add Ambilight to the mix, and the Philips 65OLED803 is a unique and highly credible alternative to other top-performing OLEDs on the market.

 

What we like most on Philips TVs, including the 803, is that there is one particular set-and-forget motion setting that lets you enjoy both high motion resolution and smooth 24p playback without unwanted side effects. In other words, you can watch 24fps films without judder or soap-opera effect, as well as 50Hz or 60Hz sports content with high motion clarity and minimal interpolation artefacts, all without needing to change the motion settings after they've been set correctly. This is a refreshing departure from other TVs that require a degree of faff if you want everything to look its best.

 
0 5 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U posljednjih desetak dana vidim da "testiraš" dosta televizora. Sve se to malo odužilo. Kada će konačno rezultati tih testova? I ukoliko nije tajna volio bih da nam pojasniš malo metodologiju tih testiranja tako da usput svi nešto naučimo od iskusnih članova tu na forumu. No predpostavljam da između LG, Panasonic, Samsung i Sony televizora koje testiraš najbolju sliku ipak ima Philips .

 
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

@Anđeo bez falinge

 

Ovdje si malo pročitaj, da nečeš pisati gluposti. A što se tiče Panasonica, imam sada na testu model gx800 i sve je odlično, ali motion svakako nije na razini Philipsa 7303 kojeg imam kod kuče. A uopšte ne ovogodišnjih modela koji imaju još bolji Motion:)

 

Motion Handling and Video Processing
Motion and Video Processing are strengths for Philips and it shows here with the 65OLED803. With all motion switched to Movie, the 803 manages to playback 24fps without any induced judder or additional blur (other than intentional blur which is in the source).

 

 

Philips 65OLED803 review: Verdict

In short, it’s another exemplary OLED TV from Philips. As with its predecessors, Philips’ image processing engine serves up stunningly refined motion across sport, movies and games. The only slight disappointment is the higher input lag compared to the class-leaders.

Add Ambilight to the mix, and the Philips 65OLED803 is a unique and highly credible alternative to other top-performing OLEDs on the market.

 

What we like most on Philips TVs, including the 803, is that there is one particular set-and-forget motion setting that lets you enjoy both high motion resolution and smooth 24p playback without unwanted side effects. In other words, you can watch 24fps films without judder or soap-opera effect, as well as 50Hz or 60Hz sports content with high motion clarity and minimal interpolation artefacts, all without needing to change the motion settings after they've been set correctly. This is a refreshing departure from other TVs that require a degree of faff if you want everything to look its best.

 

 

bože dragi pa ti opet blebećeš i c/p tekstove o OLED televizorima a kupujete ih od LG-a...

 

pisao sam o LCD LEd televizorima....

normalno je da i Toshiba OLED ima odličan motion jer je LG proizvođač..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Anđeo bez falinge  ne brkaj motion s panelom. Svi oledi imaju lg panel, ali ne odrađuju svi jednako motion. To je do softvera na tv-u, tj ovisi kakav je algoritam implementiran. Tu mi se čini da Sony ima najbolji algoritam. I rekao bi da vecinom imaju slabe softverske timove kad se toliko pate s time. Ili ih jednostavno nije briga i ne zele trosit novce u razvoj toga.

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@garfield testiraj jel radi gumb na porti

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
roby27 kaže...
cobra911911 kaže...

Ili ako ima nesto bolje za te novce 

 Sony u 80xx seriji nema 100hz niti X1 procesor slike po kojem su planetarno poznati tako da osobno bi zaobisao taj tv za skupih skoro 5000kn ako ne racunamo e-digital.

 

 

 

 

 

 

Veči je minus što nema taj procesor, nego 100Hz osvežavanje panela:) Jer Sony i Philips ionako imata odličan Motion, tako, da ne treba za svaku cjenu juriti model sa 100Hz osvežavanjem.. Posebno zavisi šta se najviše gleda.. A pored toga, ionako u tom cenovnom rangu ne možeš očekivat televizor sa 100Hz osvežavanjem panela, a uopšte ne što se tiče diagonale 43":)

 Imam sony XE55 serije 7005 i nisam bas zadovoljan sto se tice motiona, mislim da cijela XE serija ima 50/60hz hardverski bug o kojem je deckard pricao i bilo bi dobro da se javi u ovu temu pa je valjda to razlog. Motion flow mi je na custom i obadvije stavke ispod na Min postavki to sam skuzio da mi je najprihvatljivije. Ako ga totalno ugasim onda je motion u banani.

 

Tako da kad se prica o Sonyu nebi bas pocetne ulazne modele svrstao u isti kos sa 85xx i 9xxx serijom radi 100hz i X1 procesora. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Anđeo bez falinge  ne brkaj motion s panelom. Svi oledi imaju lg panel, ali ne odrađuju svi jednako motion. To je do softvera na tv-u, tj ovisi kakav je algoritam implementiran. Tu mi se čini da Sony ima najbolji algoritam. I rekao bi da vecinom imaju slabe softverske timove kad se toliko pate s time. Ili ih jednostavno nije briga i ne zele trosit novce u razvoj toga.

 

 ne kontaš ti što ja pričam... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kupio sam mami Sony we663.
Vidim sad da kod promjene između tamnih i svijetlih scena dolazi do onog kratkog smanjenja svijetline kao što je bio problem na LG Oledima.
Može li se to promijeniti/popraviti kroz postavke ili je to jednostavno tako kod edge light televizora. Gledao sam postavke ali nisam uspio pronaći što bi to moglo biti.
Hvala
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 Baš imam na testiranju model gx800, koji, če biti ove godine pored Philips modela 7304 najbolji odabir u tom srednjem rangu televizora.. Ovdje imam u mislima veličinu 58".

 

To ovdje testiraš:)
Javi dojmove kad pročitaš potpunu recenziju.

 

https://hdtvpolska.com/telewizor-dla-kazdego-philips-performance-pus7304-pus7334-pierwsze-wrazenia/

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vrinho ne konta baš
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Kupio sam mami Sony we663.
Vidim sad da kod promjene između tamnih i svijetlih scena dolazi do onog kratkog smanjenja svijetline kao što je bio problem na LG Oledima.
Može li se to promijeniti/popraviti kroz postavke ili je to jednostavno tako kod edge light televizora. Gledao sam postavke ali nisam uspio pronaći što bi to moglo biti.
Hvala

 Smanji Local Dimming na minimum ili ga skroz ugasi ( ako može, kod Samsunga ne može)

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2019 15:31 (stipest).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...
vrinho ne konta baš

 Da, nisam očito skužio odmah da jebeš malo ovog šarlatana

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo da se odjavim nakon nekog vremena sa xf9005 na 55''.

 

Slika je awwsome. Netfilx besprijekoran.

Blooming kod titlova je tu i dosta je jak...još nisam odklalibrirao do kraja.

 

Softwer na telki je KOMA. Apsolutna koma.

 

Neznam zakaj nije odvojeno upravljanje slikom, zvukom i ulazima od Android OS-a.

U biti jedini način za korištenje telke kao media centra  je nekakvi i3 ili i5 sa SSD.om i grafom koja može prikazati 4k na 60hz.

 

Neznam sad jel ja imam jedini problem ali VLC player nemože prikazivati glatko 4k HDR 5-7MB/s(40mb/s) bitratea prek gigabitne mreže s druge lokacije. AVC 8-bit i HVEC 10-bit.

 

 

Oled nisam kupio striktno zbog burn-ina i Sony daje 5god tvorničko jamstvo...

 

Dakle po meni ili kupiti Samsung nu8000(samsung necu nikad više-moj razlog) ili LG OLED(mene smeta mog. burnina), Sony daje 5god tvorničko jamstvo...

 

 

Edit. Usput imam box stari od 1080p M8S Pro w.. nije sposoban za 4k.. Ima neka pametna zamjena... Ili je ipak najbolje na Win 10

 

i52500k je na 80% do pleja preka VLC-a na extended 2160p 24hz (ide glatko)

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2019 11:17 (Zver).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
uh, ta jamstva, imao sam i ja 5godina jamstva na jednom vrhunskom televizoru, 2god tvorničkog i 3 osiguranje jedne tvrtke, i nakon 2 i pol godine krepa ekran, kolko navlačenja da dobijem tv slične klase, nudili mi 3 klase slabiji tv u zamjenu za moj, nisam vjerovao u ta jamstva prije a sad pogotovo ne, jos sam imao full pokrice od svega... uh
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pejak84 kaže...
uh, ta jamstva, imao sam i ja 5godina jamstva na jednom vrhunskom televizoru, 2god tvorničkog i 3 osiguranje jedne tvrtke, i nakon 2 i pol godine krepa ekran, kolko navlačenja da dobijem tv slične klase, nudili mi 3 klase slabiji tv u zamjenu za moj, nisam vjerovao u ta jamstva prije a sad pogotovo ne, jos sam imao full pokrice od svega... uh

 Heh, jedan u firmi kupio skoro najskuplji Samsung, oni koji su imali kameru i mahanje rukom, plus 24 sata premium servis itd.

 

Nakon cca 2 mjeseca krepa maticna, tjedan dana da ga pokupe, mijenjali maticnu vise puta, bio bez TVa mjesecima, na kraju cijele price od cca 6 mjeseci zavrsio na puno losijem zamjenskom... Smijali smo se do bola koliko su ga "prcali" (24 sata servis) iako nije smijesno uopce, a nije bilo "osiguranje" vec sluzbeni...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Kupio sam mami Sony we663.
Vidim sad da kod promjene između tamnih i svijetlih scena dolazi do onog kratkog smanjenja svijetline kao što je bio problem na LG Oledima.
Može li se to promijeniti/popraviti kroz postavke ili je to jednostavno tako kod edge light televizora. Gledao sam postavke ali nisam uspio pronaći što bi to moglo biti.
Hvala

 Kod OLEDa je to ABL (automatic brightness limiter) dok tebe zeza local dimming.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pejak84 kaže...
uh, ta jamstva, imao sam i ja 5godina jamstva na jednom vrhunskom televizoru, 2god tvorničkog i 3 osiguranje jedne tvrtke, i nakon 2 i pol godine krepa ekran, kolko navlačenja da dobijem tv slične klase, nudili mi 3 klase slabiji tv u zamjenu za moj, nisam vjerovao u ta jamstva prije a sad pogotovo ne, jos sam imao full pokrice od svega... uh

 

Mislim da se tu radi o 5 godina jamstva od strane Sony-a Europa direktno, nikakav prodavac ili osiguravajuca kuce i sl. Nedavno sam uzeo u HN jedan 75xf9005 i imali su bas tu akciju, te se dobije kod sa kojim se ide na Sony web i aktivira to produzeno jamstvo, te sam dobio ugovor o garanciji na 5 godina od Sony-a.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice