Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.332
|
čitano: 14.134.092
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

guls ,ja sam na svom 55ru8002 riješio kablove sa ovom kanalicom ,2 m košta par kuna.

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

guls ,ja sam na svom 55ru8002 riješio kablove sa ovom kanalicom ,2 m košta par kuna.

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

guls ,ja sam na svom 55ru8002 riješio kablove sa ovom kanalicom ,2 m košta par kuna.

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

guls ,ja sam na svom 55ru8002 riješio kablove sa ovom kanalicom ,2 m košta par kuna.

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

guls, ja sam na svom 55ru8002 sakrio kablove sa ovom kanalicom,2 m košta par kuna i jednostavno se montira.

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

a dan te jb. i telefon .zablokiro pa objavio 5 puta jedno te isto. ispričavam se ,nije namjerno

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
 
3 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
persona_user kaže...

 Treba mi vise za gaming, kakvi su Full Aray LED ( LCD) TV za gaming? 

 za gejming ne možeš promašiti ni s bilo koji OLEDOM..

 

ENDE

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nani kaže...

Ajde jedno pitanje usko vezano za TV. Kako mi uskoro stiže 55C9 a palniram ga na zid pa bi nabavio kabele da provućem prije montaže. USB produžni bi ovaj (da je 3.0) al me zanima koji HDMi. Znam da će te me sad pokopat i da stvim najjeftiniji ali dok sam pratio malo vlasničku temu na AVForum.co.uk dosta ekipe preporuča samo da bude certified  tj da na sebi ima ovaj logo. Našao sam ovo u istom dućanu. Što mislite? Da li je pametno ić na ovo provjereno ili je to ipak mlaćenje prazne slame? 

 

  

 

 

Ajde bar nije 200 kn za kabel.. ako ti je bitno (tj. ako se provlače kablovi na način da ih je nakon montaže tv-a davež ponovno mjenjati) onda go for it... inače u principu bacanje para.

Drugi par rukava je što C9 ima HDMI 2.1 standard, no ne znam što bi spojio na njega a da ima taj standard... ovaj gore kabel iako "HDMI certfified" je samo 2.0 certified.. nek me neko ispravi ali još se nisu pojavili kablovi sa službenim certifikatom HDMI 2.1. možda sam nekaj pobrkao..

https://www.avsforum.com/forum/168-hdmi-q-one-connector-world/3071130-hdmi-cables-properly-reliably-support-48-gbps-hdmi-2-1-a.html

Ja bi na tvom mjestu kupio neki jeftikaner ili dva za 35-40 kn/kom pa ako rikne imam rezervni.. a danas sutra ako će trebati HDMI 2.1. taj kabel ćeš kupiti naknadno.



Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 13:51 (Havo).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
daki80 kaže...

guls, ja sam na svom 55ru8002 sakrio kablove sa ovom kanalicom,2 m košta par kuna i jednostavno se montira.

 

Ima u Bauhausu i zaobljenih kanalica u sivoj i bijeloj boji.. malo skupljih doduše jer su čvršće i mogu ići na pod.

 

Jeftinije su recimo tu:

 

http://www.ellabo.hr/pl/kanali-plasticni/108/l/HR/page/1/flt/0

 

Ja obično sav višak kablova namotam u mali kolut i zalijepim izolirkom ili čičak trakom iza TV-a da se ne vide.. ostavim samo minimum + ta kanalica izgleda čist pristojno.

 

I na kraju.. ako oćeš da ti glava pukne od ideja ukucaj to u pinterest pa ćeš vidjet kaj je mašta

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 14:32 (Havo).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 15:06 (D3lBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
D3lBoy kaže...

 ništa dobro.

u toj klasi kuipi LG um50 7450, to je već viša klasa televizora a slične cijene.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vjerujem da je bolji, ali ovaj mi je u prilici za 1800kn sa jos 4 god garancije. 

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nešto sitno je off topic ali ovdje je trust mozgova oko svega vezano uz televizoe.

 

Da li je netko podizao TV za 10-tak cm, a da nije zidni nosač?

Recimo koristeći stolni nosač poput ovog
https://www.amazon.de/gp/product/B077P3SZGT

Ili da se stavio neku ivericu ili slično. Ne bi baš stavljao čitav novi element na postojeći element. Trebam samo 10 cm

Trenutno ne želim stavljati TV na zid jer ću kasnije raditi neke zahvate u stanu, a i doći će novi TV.

Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nikako LG C9 da padne ispod 9.500.. Dali zna tko kakav je motion kod C9  i Sony AG9, danas gledao C9 u Citya i slika je dobra dok vidim na AVS forumima da se vecina njih  zali na motion pa jel to zbilja radi neku razliku  izmedu ta 2 modela da ljudi samo zbog toga i upscalinga izdvajaju i do  par tisuca kn vise?

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 17:01 (Belick1).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Frend je zapeo za ovaj Phillips jer je dosta snizen i jer hoce ambilight makar sam mu ja preporucio da uzme LG ili Samsung. Hoce 140 cm. Ima li netko info za ovaj TV? Hvala

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/philips-4k-uhd-led-55pus6804-12-televizor

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...
TCL 55X815, QLED FALD za 6800kn - jel valja ista to?

 ponavljam pitanje... nema NIGDJE na internetu informacija tipa nativni kontrast itd, pa ako netko zna vise bilo bi odlicno da me prosvijetli...

Slijedeci najjeftiniji je Samsung Q8FN za oko 9000kn pa se cini kao dost zanimljiva ponuda - ima i opcija za isprobat tv na 30 dana pa bi mogli to iskoristit...

 

Evo neki specsi da se ljudi upoznaju sa sku-ima:

 

- 55/65" 4K VA QLED

- FALD (Nepoznat # dimming polja)

- 2.1 Onkyo soundbar (2x8+10W za 55", 2x10+15W za 65")

- Android 9 / ac Wifi / Bluetooth / 3xHDMI2.0b, itd. standard

- 500nit svjetlina

- Dolby Vision i ostale HDR tehnologije

- 60Hz nažalost

- 6800kn (55"), 8800kn (65") do kraja godine u dosta ducana

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 18:02 (8ax).
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

planiram kupiti novi TV i ovaj mi je zapeo za oko

 

https://www.hgshop.hr/led-tv-samsung-55ru7172-55-140cm-ultra-hd-4k-quad-core-smart-tv-hdr10-dvb-t-t2-c-s-s2-hevc-h-265/proizvod/245747

 

TV ću najviše koristiti za gejmanje, pa sad ne znam dal je ovo dobar izbor?

Inače nisam neki zahtjevni korisnik, glavno da ima dobru i jasnu sliku i dobar zvuk.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Samsung 55" ru8002 u mall.hr za 5000kn, izgleda mi skroz ok ponuda.

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-tv-prijemnik-ue55ru8002
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Edit ne radi na mobitelu.

Gledam na nabava.net i vidim da ima i jeftinijih pa i nije neka akcija tako da zanemarite ovaj moj post.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

 

 

jelincav kaže...

 Sad u ništa više nisam siguran. Bio sad pogledat povečalom ekran i nisam uspio razlučit jel ima 4 ili 3 subpixela. Kronerska ruka se trese. Ali sam uspio vidjet da su pixeli ravni, znači po mojem nije IPS nego VA!?? Bogami neznam šta je ekran na kraju. Na https://www.displayspecifications.com/en/model/3c4e1909 piše da je RGBW!??  Kako bi najlakše vidio pixele, kako ste vi slikali matricu???

 

 

Slikaj mobitelom bijelo kad je tv uključen, tad su upaljeni svi pikseli, te zumiraj sliku.

 Sliko, 100% je RGBW, znači ima 4. bijeli piksel. Samo mi je malo čudno što su pikseli ravni, naspram kako inače ips izgleda ko strelice udesno. Čudno. 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

 

 

 

jelincav kaže...

 Sad u ništa više nisam siguran. Bio sad pogledat povečalom ekran i nisam uspio razlučit jel ima 4 ili 3 subpixela. Kronerska ruka se trese. Ali sam uspio vidjet da su pixeli ravni, znači po mojem nije IPS nego VA!?? Bogami neznam šta je ekran na kraju. Na https://www.displayspecifications.com/en/model/3c4e1909 piše da je RGBW!??  Kako bi najlakše vidio pixele, kako ste vi slikali matricu???

 

 

Slikaj mobitelom bijelo kad je tv uključen, tad su upaljeni svi pikseli, te zumiraj sliku.

 Sliko, 100% je RGBW, znači ima 4. bijeli piksel. Samo mi je malo čudno što su pikseli ravni, naspram kako inače ips izgleda ko strelice udesno. Čudno. 

 

 

https://i.rtings.com/images/reviews/tv/lg/um7300/um7300-pixels-large.jpg

 

https://i.rtings.com/images/reviews/tv/lg/uk6300/uk6300-pixels-large.jpg

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 21:15 (Mad Ant).
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ni slično, jel?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
D3lBoy kaže...

Vjerujem da je bolji, ali ovaj mi je u prilici za 1800kn sa jos 4 god garancije. 

 

Ako ti je cijena bitna, kupi i bok. 1800 kn nisu neki novci za TV, tak da ga lako za godinu dana prebaciš u spavaću ili kuhinju i za glavni TV uzmeš nešto kvalitetnije.

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa gdje taj LG kupuje ekrane, to ni oni sami ne znaju.

Ispada da je moj panel od BOE kineskog na LG 65UM7100.

 

"Unatoč tome, sve modele UM7100 ne možete bacati u jednu torbu.Želio bih napomenuti da nemaju svi LG televizori serije UM7100 „pseudo 4K“ zaslone.Pa, 65-inčni model 65UM7100 ima RGB matricu (najvjerojatnije BOE), dok 70UM7100 također ima RGB matricu, ali od Sharpa."

 

Ne znam ni koliko je ovo točno.

 

65SM8200 : PLS panel

65/55UM7610 : IPS panel

65/55/43UM7450 : PLS panel

49UM7400PLB : IPS RGBW

43UM7400PLB : IPS panel

43/49/55UM7100 & UM7000 : IPS RGBW

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.12.2019 8:29 (gil).
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dupli post

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.12.2019 7:59 (Kregol).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

Nešto sitno je off topic ali ovdje je trust mozgova oko svega vezano uz televizoe.

 

Da li je netko podizao TV za 10-tak cm, a da nije zidni nosač?

Recimo koristeći stolni nosač poput ovog
https://www.amazon.de/gp/product/B077P3SZGT

Ili da se stavio neku ivericu ili slično. Ne bi baš stavljao čitav novi element na postojeći element. Trebam samo 10 cm

Trenutno ne želim stavljati TV na zid jer ću kasnije raditi neke zahvate u stanu, a i doći će novi TV.

Hvala

 Štemerica u ruke i udri. Za pol sata uštemaš, ubaci bužir i pokrpaj pofarbaj. Meni je za sve to trebalo jedan dan tj. Sat vremena efektivnog posla. Koje kanalice i sl... Još kad žena vidi da si sposoban za nekaj drugo osim buljenja u tv maženje ti ne gine.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gil kaže...

Pa gdje taj LG kupuje ekrane, to ni oni sami ne znaju.

Ispada da je moj od panel od BOE kineskog na LG 65UM7100.

 

Ne znam ni koliko je ovo točno.

 

65SM8200 : PLS panel

65/55UM7610 : IPS panel

65/55/43UM7450 : PLS panel

49UM7400PLB : IPS RGBW pseudo 4K panel

43UM7400PLB : IPS panel

43/49/55UM7100 & UM7000 : IPS RGBW pseudo 4K panel

 Tesko reci osim da ih sve poslikas, a i onda. Posto LG lagano gasi LCD produkciju (i vec koristi panele od drugih otprije), nije toliko cudno.

 

Jedino mi je bizarno da ce imati samo OLED TV-e...

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ispada da je tako, ali mi kao kupci ne znamo što kupujemo jer se ne možemo prije kupnje dobro informirati o proizvodu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pero Dinamit kaže...
Samsung 55" ru8002 u mall.hr za 5000kn, izgleda mi skroz ok ponuda.

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-tv-prijemnik-ue55ru8002

 Pero dinamitu, sve je OK no svi ti teljevizori koji su vraćeni, su opasni za upotrebu...

nije slučajno da je taj RU8002 55 inča koštao ne duplo više, već nešto više, a, po kojoj se cijeni danas prodaje...

jebite me ali ako se takav tv s tim performansama sad prodaje za 4000 kn..čudno ? jesu lito vraćeni televizori '

 

Koliko se vrati LG televizora, nakon kupovine...

 

0000000.% u odnosu na Samsung.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gil kaže...

Ispada da je tako, ali mi kao kupci ne znamo što kupujemo jer se ne možemo prije kupnje dobro informirati o proizvodu.

 Slično je i sa Samsungom i nižim 71xx/74xx, u inozemstvu se ekipa ljuti jer im naleti malo VA malo IPS panel - a saznaju tek kada ga otpakiraju kod kuće.

 

Ovo su prijelazne godine izgleda, samo zavisi sa čime čemo završiti, MicroLED/OLED ili nešto treće. Možda velika trojka odluči raditi samo bolje modele LCD-a...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice