Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.330
|
čitano: 14.127.987
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Treba mi savjet. Kupujem tv za nekih 8000 kuna. Svidjaju mi se sa vecom dijagonalom. Gledao sam Samsung QE65Q60R https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-tv-prijemnik-qe65q60r

Najbitnije mi je da bude odlicna slika i da bude veci, 65 ili minimum 55 inca. Vas prijedolog?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gust je citat ove 'patnje' oko kupnje tv-a, pogotova sad oko bf kad su ocekivanja 'americka' a popusti... balkanski 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebam pomoć kod odabira:

 

1. Philips 58PUS7304/12

2. SAMSUNG LED TV 55RU8002

 

Cijena je ista, 4500 kn.

 

Koji su plusevi i minusevi?

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zero Cool ZG kaže...

Trebam pomoć kod odabira:

 

1. Philips 58PUS7304/12

2. SAMSUNG LED TV 55RU8002

 

Cijena je ista, 4500 kn.

 

Koji su plusevi i minusevi?

 

 

 https://www.displayspecifications.com/

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zero Cool ZG kaže...

Trebam pomoć kod odabira:

 

1. Philips 58PUS7304/12

2. SAMSUNG LED TV 55RU8002

 

Cijena je ista, 4500 kn.

 

Koji su plusevi i minusevi?

 

 

Siguran sam da ce ti skoro svaki forumas ovdje preporuciti samsung ru8002. Dosta njih ovdje ga je kupilo i nije bilo nekih prigovora. U ovom trenutku taj model je mozda i best buy za obicne nezahtjevne korisnike (ako je cijena oko 4000kn). Najniza cijena za ru8002 je bila 4000kn prosli petak u sancta domenici, ako se strpis par dana ili do 29.11. mozda bi opet mogla past.

Philips ce vjerojatno biti na akciji 22.11. kad u elipsu bude black friday, al s obzirom da mu je tamo cijena 6500kn sumnjam da ce je spustiti na manje od 5000kn.

 

Siguran sam i da ti se vec javio antezg, ako nije hoce.. on ce ti svakako preporuciti Philips 😅 zašto, ne zna ni on sam...

 

Mozda neke osnovne razlike i slicnosti:

Kontrast na samsungu je duplo veci, dakle i prikaz crnih je bolji

Tizen na samsungu je sigurno stabilniji i brzi, dok android na philipsu ima vise aplikacija

Philips ima ambilight ako ti je to fora

Peak brightness je slican na oba tv-a

Oba tv-a imaju va panela, dakle nesto slabiji kut gledanja

Zapravo dosta je i tesko napisati neke razlike u konkretnim brojkama jer ne postoji niti jedan ozbiljan review za philips 7304

 

Review za samsung mozes ovdje pronaci:

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nomad kaže...
Zero Cool ZG kaže...

Trebam pomoć kod odabira:

 

1. Philips 58PUS7304/12

2. SAMSUNG LED TV 55RU8002

 

Cijena je ista, 4500 kn.

 

Koji su plusevi i minusevi?

 

 

Siguran sam da ce ti skoro svaki forumas ovdje preporuciti samsung ru8002. Dosta njih ovdje ga je kupilo i nije bilo nekih prigovora. U ovom trenutku taj model je mozda i best buy za obicne nezahtjevne korisnike (ako je cijena oko 4000kn). Najniza cijena za ru8002 je bila 4000kn prosli petak u sancta domenici, ako se strpis par dana ili do 29.11. mozda bi opet mogla past.

Philips ce vjerojatno biti na akciji 22.11. kad u elipsu bude black friday, al s obzirom da mu je tamo cijena 6500kn sumnjam da ce je spustiti na manje od 5000kn.

 

Siguran sam i da ti se vec javio antezg, ako nije hoce.. on ce ti svakako preporuciti Philips 😅 zašto, ne zna ni on sam...

 

Mozda neke osnovne razlike i slicnosti:

Kontrast na samsungu je duplo veci, dakle i prikaz crnih je bolji

Tizen na samsungu je sigurno stabilniji i brzi, dok android na philipsu ima vise aplikacija

Philips ima ambilight ako ti je to fora

Philips ima dts, dok ga samsung ne podrzava

Peak brightness je slican na oba tv-a

Oba tv-a imaju va panela, dakle nesto slabiji kut gledanja

Zapravo dosta je i tesko napisati neke razlike u konkretnim brojkama jer ne postoji niti jedan ozbiljan review za philips 7304

 

Review za samsung mozes ovdje pronaci:

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Troki99 kaže...
Pozdrav, kupujem 4K TV a budžet mi je 6-7 tisuća, pa vas molim za savjet, puno toga sam pročitao i sad mi je još teže odabrati :)

Neki od TV-a koji su mi u užem izboru:
Sony KD-55XF9005
LG 49SM8200PLA
LG 49SM8500PLA
LG 55SM8500PLA
Samsung UE49RU8002
Samsung UE49RU7372
Samsung QE49Q60R
Samsung QE49Q70R
Samsung QE55Q70R

Bilo bi idealno kada bi bio dijagonale 49" budući da se radi o dosta maloj sobi, ali ako je neki od 55" puno bolji onda i taj dolazi u obzir.

Najviše bi ga koristio za gledanje filmova, serija, nogometa i igranje PS4, uglavnom navečer.

Slobodno napišite i ako imate neki drugi prijedlog tih dimenzija u tom cjenovnom rangu :)

Hvala.

 

Ako se slučajno zatekneš u Hamburgu evo odlična cijena od 899€ za OLED 55B8

 

 

Od ovih na popisu sony je najbolji, samsung 55Q70 je isto ok ali nedostatak DTS-a u toj klasi i cijeni je neprihvatljiv. Od lg bolje gledat SM90 seriju, u SD je 55SM9010 oko 6600 s popustom.

E sad.. dosta si modela napisa, a raspon cijena im je od 3000kn pa sve do 8000kn. Ovisi prvenstveno koliko zelis potrositi.

 

Za gledanje filmova navecer ips panel od LG je najlosiji.

Po meni najbolji izbor je sony xf9005 ili samsung q70. Svaki od njih je u necemu bolji. Imas ovdje direktnu usporedbu q70 i xf950 (malo bolji od xf9005) 

 

 

Ja sam osobno ubo 55q70 za 5900 (+tablet) i mislim da je to nenadjebiva cijena. Koliko pratim 55xf9005 nije isao ispod 6700kn (trenutno u mallu). Ako sacekas malo mozda opet padnu cijene.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 20:15 (Nomad).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Milenijski Bugovac pet 8.11.2019 13:44

"Havo kaže...
Evo kolegica se vratila prije sat vremena iz Sancte Arena park... ubola 55RU8002.. veli da su bila dva na skladištu iako od jučer stoji na sajtu da ima samo izložbeni..."

Ja sam prekjučer vratio jedan jer je pao dostavljačima kad su prolazili kroz vrata. U kutiji. Nisam provjeravao ima li oštećenja samo sam rekao da ga vrate

Jaooo koji coprnjak.. otvoren, upaljen kad ono
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ljudi su na putu za Sanctu.. valjda ih neće zavlačit, koji bed.. kupili tv koji sam im preporučio i još u Sancti di nisam nikad imao loših iskustava, a kupio sam nekoliko stvari tamo u zadnje vrijeme..
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
UPDATE:
Zaprimili tv za servis u Sancti, dat će novi kada stigne pošiljka za par dana (imaju samo izložbene primjerke).. i njihov zaključak je da je ekran razbijen, kako nije nam jasno..
 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U subotu u Garden Mallu uzeo sam zadnji na lageru ru8002. Jucer je stigao, a danas smo ga postavili. Brat je prosle godine uzeo q6fn za 7500kn i mogu reci da je ru8002 gotovo i bolji od tog. Daljinski su isti osim tri dodatna gumba na mojem, za netflix i slicno, i tipke su nekako bolje napravljene, kliktavije.

Ovaj moj cini mi se nekako i brzi (meni, pojacavanje-smanjivanje tona, youtube i slicno).

Slika je fenomenalna, ali brat ima TotalTV na kojem nasi programi izgledaju dno dna, a HD su super, tako da kad se usporeduju u HDu tu su negdje. To je proslogodisnji model, ali ne mogu vjerovati kako se televizor za 3500 kn manje dobro drzi u usporedbi s skupljim, a samo godina dana razlika.

Jedino u cemu je q6fn daleko bolji je zvuk.

 

Sve u svemu, 4000 kn za ru8002 - predobra ponuda i hvala svima na preporuci.

Moj PC  
5 0 hvala 3
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da nisi opet dobio onog koji je pao dostavljacima, salu na stranu, sad treba imati i malo srece, zalihe se prazne, puno ljudi kupuje, biti ce povrata, reklamacija, izlozbenih...treba dobro pripaziti

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship, Hamburg mi nije baš usput ovih dana :)

Ja sam bio nekako najbliži tim LG nanocell modelima, ali baš ta crna me muči, jer u svim recenzijama kažu kako je dosta loša, dok je sve ostalo na njegovoj strani, kvaliteta slike, zvuka i softweare, budući da mi se WebOS puno više sviđa od Tizena i pogotovo androida kod Sonya.

Tako da me zanima da li je stvarno ta crna toliki problem kod LG-a ili je to za prosječnog korisnika nešto što ga neće mučiti.

Ako nije onda sam više za LG 49SM9000PLA jer mi bolje odgovara 49", ako nema razlike u kvaliteti između 9000 i 9010 modela.

Ako bi išao na Samsung QLED onda bi uzeo QE49Q70R isto zato što mi 49" bolje odgovara, ali vidim da ga nema ispod 7000, možda uskoro da...

Što se tiče cijene, osnovni budžet mi je 6000, a dao bi do 7000 jedino ako se radi o nekoj velikoj razlici između modela.

Hvala obojici, ako netko ima iskustva s LG nanocell modelima slobodno nek se uključi :)
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Misljenje o Samsung QE65Q60R, je li dobar za 8500 kuna s tim da trazim tako nesto od 65 inca?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Troki99 kaže...
Flagship, Hamburg mi nije baš usput ovih dana :)  

Ako nije onda sam više za LG 49SM9000PLA jer mi bolje odgovara 49", ako nema razlike u kvaliteti između 9000 i 9010 modela.

Ako bi išao na Samsung QLED onda bi uzeo QE49Q70R isto zato što mi 49" bolje odgovara, ali vidim da ga nema ispod 7000, možda uskoro da...

Što se tiče cijene, osnovni budžet mi je 6000, a dao bi do 7000 jedino ako se radi o nekoj velikoj razlici između modela.

Hvala obojici, ako netko ima iskustva s LG nanocell modelima slobodno nek se uključi :)

 Od 49" modela, Sony 49XG9005 je daleko najbolji model. Trenutno je 7500kn, ali vrlo vjerojatno će biti akcija i sa ispod 7000kn. Što i dalje nije bajna cijena, ali ako je to max veličina na koju bi se išlo...

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Troki99 kaže...
Flagship, Hamburg mi nije baš usput ovih dana :)

Ja sam bio nekako najbliži tim LG nanocell modelima, ali baš ta crna me muči, jer u svim recenzijama kažu kako je dosta loša, dok je sve ostalo na njegovoj strani, kvaliteta slike, zvuka i softweare, budući da mi se WebOS puno više sviđa od Tizena i pogotovo androida kod Sonya.

Tako da me zanima da li je stvarno ta crna toliki problem kod LG-a ili je to za prosječnog korisnika nešto što ga neće mučiti.

Ako nije onda sam više za LG 49SM9000PLA jer mi bolje odgovara 49", ako nema razlike u kvaliteti između 9000 i 9010 modela.

Ako bi išao na Samsung QLED onda bi uzeo QE49Q70R isto zato što mi 49" bolje odgovara, ali vidim da ga nema ispod 7000, možda uskoro da...

Što se tiče cijene, osnovni budžet mi je 6000, a dao bi do 7000 jedino ako se radi o nekoj velikoj razlici između modela.

Hvala obojici, ako netko ima iskustva s LG nanocell modelima slobodno nek se uključi :)

 

Ne znam koliko ti je bitno, ali 49" modeli od samsunga (q70 i ru8000) nemaju 120hz vec 60hz, te nemaju free sync. Sony xf9005 i LG 49sm9000 imaju 120hz u svim dimenzijama.

 

I mene je dosta vukao LG zbog magic remota i malo boljeg software u odnosu na samsung, al kad sam napravio malo dublju analizu ispad da je LG za sve, samo ne za ono sto meni treba (filmovi, hdr).

 

Ne znam na sto mislis kad kazes da je kvaliteta slike na strani LG-a?
Sm9000 ima dosta los kontrast, sto je ocekivano za ips panel. Takodjer mu je local dimming dosta lose ocijenjen. Znaci crna boja mu je veliki minus i gledanje u mraku je sigurno puno losije.
Takodjer sdr i hdr peak brightness na LG-u je u prosjeku duplo nizi nego na q70 i xf9005.

 

Sto se zvuka tice mislim da su svi tu negdje, bez soundbara ce to biti nesto prosjecno.

 

Po mom razmisljanju uglavnom sve osim kuteva gledanja, softwarea i daljinca ide u prilog sonyu i samsungu. Ako su ti vazni filmovi i hdr ne bi trebao imati dileme.

 

Netko tko ima LG nanocell bi ti sigurno mogao vise pomoc :)

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovaj tjedan Sharp (Foxconn) je objavio da su upspjeli proizvesti 30" panel nove generacije OLED zaslona RGB OLED koji ce biti znatno bolji od onog od LG-a.

Svjetlina ekrana ce ici od 1000 i vise niti uz bolje prikaz boja nego LG... Nuditi ce sve ono sto LG ne moze jer je njihova tehnologija vec dosegla vrhunac.

Za cca 2 godine kada Sharp i Foxconn uspiju proizvesti 55"+ panele LG ce biti u velikim problemima jer njihova tehnologija vise ne ce biti top.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Trenutno u Elipsu Samsung UE55RU8002 za 4000 kn, da uzmem odmah ili ce za BF biti jeftinije mozda ?
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

INKOGNITO3 odmah uzimaj ,nemoj razmišljat, za 4000kn to je odlična cijena i teško da može ići ispod na BF. 

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Xiaomi kaže...

Ovaj tjedan Sharp (Foxconn) je objavio da su upspjeli proizvesti 30" panel nove generacije OLED zaslona RGB OLED koji ce biti znatno bolji od onog od LG-a.

Svjetlina ekrana ce ici od 1000 i vise niti uz bolje prikaz boja nego LG... Nuditi ce sve ono sto LG ne moze jer je njihova tehnologija vec dosegla vrhunac.

Za cca 2 godine kada Sharp i Foxconn uspiju proizvesti 55"+ panele LG ce biti u velikim problemima jer njihova tehnologija vise ne ce biti top.

 

 

 

Malko me pate te svjetline...

Hoćemo uskoro morat birat dobre naočale da nam nit-i ne idu u oči?

 

Hey, it’s George… I’ve got nothing to say...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
INKOGNITO3 kaže...
Trenutno u Elipsu Samsung UE55RU8002 za 4000 kn, da uzmem odmah ili ce za BF biti jeftinije mozda ?

Mislim da to i je BF cijena. BF, odnosno BW, u Elipsu traje od danas do 18. 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evo elipso je izbacio listu za crni vikend sa televizorima... ima zanimljivih ponuda pa stoga happy hunting out there 

 

elipso crni vikend

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
5 0 hvala 5
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
od ponedjeljka sam u Zagrebu...u utorak bio u avenue mall pokraj velesajma.Bio u svijet medija da vidim uživo Sony XG.

Opet usporedba između 55" i 65"....od 3 metra pa na dalje je ipak 65" bolja opcija.

Gledao xg i xf pod kutem od nekih 25°...gledam pod pravim kutem pa se pomaknem u stranu...ja ne vidim razliku..sad jel igra demo setting za sliku na kut nemam pojma.

8K Samsung od 75" je ZAKOON...toliko oštrine ajme...

Jučer odem do Velesajam...ali mi bilo rano za pa se uputio pjehe prema areni...arena centar (Sancte Domenica)...na nekih 200-300 metara od Arene di je Lidla dućan kolnik za pješake nije u komadu nego do sljedećeg ima metar i nešto... bila lokva vode...išao zaobići:(
poskliznuo se...hitna... traumatologija u draškovićevoj...liva noga u gipsu...stradalo livo kolino...60 dana oporavaka...međutim ja sam iz Dalmacije i sad čekam da moji organiziraju da odem kući

krš je zakon:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imaju ti poklonit tv. Bar neki dobri popust
sent via S10e
 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zna li netko koja dostavna služba vrši dostavu za Elipso?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pravi li sony KD65AG8BAEP od 75 inca? Ne mogu ga nigdje naci. Gledam jucer i emezeti oled vs led i razlika je nebo i zemlja. Nisam mogao vjerovat da je tolika razlika
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Upravo naručio qe70r 55 incha

 

Ovaj put mi neće pobjeći. 

Preko budžeta je, ali dobro, cijepat ću drva par dana 😂 😂 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kill Frenzy kaže...
Pravi li sony KD65AG8BAEP od 75 inca? Ne mogu ga nigdje naci. Gledam jucer i emezeti oled vs led i razlika je nebo i zemlja. Nisam mogao vjerovat da je tolika razlika

 Ne, najbliže što imaš je KD-77AG9

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

QE55Q65RATXXH 4800kn

QE55Q60RATXXH (razlika samo u boji i PQI manji za 100)?? 4800kn

UE55RU8002UXXH 4000kn

 

Kaj bi vi uzeli i zakaj u kratko?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nema neke pretjerane razlike u tim modelima ,jedino što RU8000 ima svjetliju sliku i manji imput lag ako igraš PS. usporedi ih na Rtings.com pa odluči.lp

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 11:39 (daki80).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice