Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.139.459
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pc_fan005 kaže...

Pa da li je 55Q70R toliko bolji od 55RU8002 za filmove i tv programe za toliko veliku razliku u cijeni?

 Bolji je sigurno, veća svjetlina (za pravi HDR), bolji kontrast, te FALD direct LED osvjetljenje.

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-ru8000-vs-samsung-q70r/784/782?usage=7318&threshold=0.1

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Aces of Anarchy kaže...

Vi koji gledate youtube na svojim 4k TV-ima. Kako izgleda full hd sadržaj, gameplay igara i slično. Dali se vidi pretjerana pikselizacija i može li se čitati donekle sitan tekst?

 

Ma slička je jako dobra....

 

Cesare kaže...

Kolika je minimalna brzina interneta za full hd rezoluciju na you tube..

 

Optimalna bi bila oko 10mbit...

Za Netflix u fulHDu traba oko 5mbit..

Ali na 4mbita radi dobro... ako se slučajno neko ne nakači...

 

pc_fan005 kaže...

Pa da li je 55Q70R toliko bolji od 55RU8002 za filmove i tv programe za toliko veliku razliku u cijeni?

 

To zavisi od individualne osobe...i buđeta..

Da li to tebi treba ili ne?

Očeš li ti navečer sve pogasit, upalit 4k hdr film u mraku i odvrnuti kućno kino...ja oču i to volim..

Takvih 100 filmova po 2 zivke u kinu... je 5000kn...u miru i tišini.. niko ne prolazi...niko ne cmolji.. itd..

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 20:34 (Zver).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...

Koji bi odabrali za serije i filmove pa onda i za nase novo pecene HD kanale ?

 

Thx !

 Naši, čak i HD, kanali će izgledati slično, osim ako ne puste HDR materijal. S druge strane XF9005 je svjetliji pa bi trebao biti bolji i po danu što se tiče refleksije. I ima Dolby Vision.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 20:22 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 20:31 (Mad Ant).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Promjenit kvalitetu na 1080p

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 20:33 (Moby-Split).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, moze preporuka best buy 4k TV-a za oko 7-9k kn (namjena filmovi, PS4/Switch). Bit ce koristen u uglavnom zamracenoj sobi, udaljenost oko 3-4m, dakle nesto oko 55" mozda? Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
yox kaže...

Pozdrav, moze preporuka best buy 4k TV-a za oko 7-9k kn (namjena filmovi, PS4/Switch). Bit ce koristen u uglavnom zamracenoj sobi, udaljenost oko 3-4m, dakle nesto oko 55" mozda? Hvala unaprijed

 

Sony 55XF9005 - VA 120Hz FALD

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xf9005-4k.html

 

Samsung 55Q70R - VA 120Hz FALD

https://www.nabava.net/search.php?q=QE55Q70RATXXH

 

 

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, jel bi ovaj Samsung UE43RU7022KXXH bio best buy model trenutno? tnx!

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE43RU7022KXXH/

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 20:59 (NoOne1).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kipo kaže...
kipo kaže...

Jel ovo isplativa kupnja, treba mi za starce, jedini uvjet je da ne bude veći od 32": https://www.hgshop.hr/led-tv-philips-32pfs5803-12-32-82cm-full-hd-wifi-dvb-c-t-t2-s-s2/proizvod/236653

Itko?

 

Ako je za gledanje domačeg TV programa, to je preskupo s obzirom kakva je kvaliteta(šipak)1080p HEVC signala.U Hrvatskoj neš nikad imat kvalitetu 1080p signala(dosta domačih kanala gura 720p HEVC), kao u nekim drugim znatno normalnijim EU državama.

 

Uostalom na kraju to je Philips, dakle zna se da se oni kvare znatno više od prosjeka.

 

Dobar 32 TV/720p rezolucije(1366 x 768p), pa bit če i više nego dovoljan za takve potrebe to sigurno.Na takvoj dijagonali+rezoluciji, oči starije osobe vrlo teško če primjetit razliku između ovog našeg 1080p vs 720p čumeza od HEVC signala.Ista priča je i za naš domači iPTV, dakle recimo Iskon TV i slično kvaliteta signala je onako za čohanje iza uha.Iskonu ili T-Šrotu ili A1 ekipi, njima je najbitnije(što je moguče niži bitrate) da na IPTV ponudi što manje opterete svoje sisteme. Pravi Netflix 1080p (ne u Hrvatskoj), kad to usporediš sa domačom IPTV/1080p ponudom odma moraš na zahod.

 

Eto preporuke, Hisense koji je poznat po vrlo jednostavnom Smart TV/ili običnom TV sučelju velikih ikona i opcija.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H32B5600/

 

https://hisense.co.uk/tvs/all-tvs/b5600/

 

Ako tvojim roditeljima ne treba Smart TV/Internet opcije, u tom slučaju moš proč još znatno jeftinije.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H32B5100/

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
yox kaže...

Pozdrav, moze preporuka best buy 4k TV-a za oko 7-9k kn (namjena filmovi, PS4/Switch). Bit ce koristen u uglavnom zamracenoj sobi, udaljenost oko 3-4m, dakle nesto oko 55" mozda? Hvala unaprijed

 

Ovdje imaš
https://www.nabava.net/televizori/lg-oled55b8-televizor-cijena-55-139-cm-oled-ultra-hd-61847171

 

https://www.nabava.net/search.php?q=QE55Q70RATXXH

 

 

Disabled ProcessorX1 Extreme' PC/Game mode

 

Disabled ProcessorX1 Extreme' PC/Game mode Disabled ProcessorX1 Extreme' PC/Game mode
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

jel zna iko 40" tv da je dobar pošto sam maloprije kupio 43 u elipsa ali genijalac kakav jesam zaboravim izmjerit i fali mi 1.5cm da stane tv u regal (facepalm)?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...

 

 

 Ne mogu potvrditi kako Vestel proizvodi ili ne proizvodi svoje matične i napajanja i ostale dijelove elektronike.

 

Tvoj navod "Grundig by Vestel" uopće nije točan. Grundig spada pod Arcelik grupaciju (u kojoj je i Beko) te nema veze s Vestelom:

https://en.wikipedia.org/wiki/Arçelik

 

Drugi navod "Toshiba TV biznis je u vlasništu Hisensa" - također nije točan, dovoljno je 2 sekunde Googlanja i saznat ćeš kako su i oni pod Vestelom, evo piše čak na dnu toshibine stranice:

https://toshiba-tv.com/uk-uk/#

 

Sony tv možda je skuplji od ostalih brandova, no imaju najjači procesor za obradu slike na tržištu. Tko želi kvalitetnu elektroniku, kvalitetan panel i kvalitetnu obradu slike - platit će nešto više.

 

Na žalost rambox većina tvojih postova su teško generaliziranje, a znanje o tv-ima ti je poprilično tanko. Tako daješ savjete ljudima da kupuju tv-e koje nisi ni vidio uživo ali eto siguran si da su best buy - a radi se o tko zna kakvom tv-u koji se kupuje kraj krumpira u Kauflandu. 

 

Nadam se da puno ljudi ne čita tvoje dezinformacije koje pokušavaš uvaliti ljudima koristeći žuti marker

Može i ovako poseban odgovor, da ne mješam sve u drugi post sa preporukama.

 

Ti tražiš potvrdu za odavno poznatu poslovnu praksu, opet isto Turska nije meka TV elektronike po naruđbi.To je samo Kina i Tajvan, dakle naruči kaj trebaš i ljepi svoj brend da to fino izgleda.

 

Ako znaš Tursku situaciju, onda znaš da je to slično Kineskoj priči dakle pravi gazda ili drmač je u pozadini.Arcelic i Vestel su konkurencija, pa otprilike kao Iskon i T-Com nije baš tak ali tu su negdje.To je Turski duopol, a dalje se nema kaj reči nebitno za našu raspravu."U Turskoj je demokracija/transparentnost, pa hm onako skoro kao u Kini fučkaj ga sad".

 

Da svakako Toshiba nije kod Hisensa, osim eto da je ugovor potpisan=prodano pa valjda znaš kaj znači potpisan ugovor.Kolko ja znam i vidim, Hisense je i dalje vlasnik kupljenog dobra od Toshibe.Drugih informacija nema, pa ti dalje kopaj/googlaj po internetu.


https://www.theverge.com/2017/11/14/16649374/toshiba-china-hisense-sharp-tv-deal-signed

 

https://www.anandtech.com/show/12046/toshiba-sells-95-of-its-tv-business-unit-to-hisense

 

Samo ti kupuj Sony ko ti brani, ali statistika ili uloženo-dobiveno kupovna logika je vrlo jasna.Sony TV biznis je u padu(zarada ili promet) Kinezi su ih prešišali, i da LG isto pada na tom području.Jedini na vrhu stoji Samsung, pa eto dalje budemo vidjeli razvoj situacije u budučnosti.

 

Dalje se nema kaj komentirat, jer i žabe u močvari znaju da ne trebaš osobno buljit u svaki TV da bi znao kaj se može preporučit.Napiši nekaj logičnije, ili ipak bolje nemoj ništ napisat fakat nema nikakvog smisla.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
Leon4rdo kaže...

Da TCL ili Hisense imaju bolju sliku od Sony i Panasonic televizora (ili pak da nemaju problema sa softverom), vjeruj mi da bi to već netko primjetio i bez tebe. Nažalost gola istina je nešto drugačija.

Kao i kod svake druge kupnje, gleda se ili mjeri samo uloženo-dobiveno ili ti možda znaš neko drugo mjerilo?TV nije medicinski aparat, gdje se određene razlike mogu odrazit onako skuplji stroj pacijent preživi itd.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=923&jumpto=6020169&sort=asc&view=flat

 

Recimo Američko tržište, TCL TV od 1000$ vs Sony TV od 1500$ pa kad ih usporediš itd.Za 95% kupaca razlika od 500$ je samo gadno bacanje love u bunar.Dalje se nema kaj napisat, sve isto vrjedi i za znatno jeftinije TV modele ili usporedbe.

 

Pošto ovo nije samo Monitor/TV forum, cijena=performanse usporedi Ryzen 7 3700X vs i9 9900K pa če ti možda bit malo jasnije.

 Sta malo ti je Ryzen tema i slic pa si odi dosa prosipat pamet!?Kod TV neki ocukuju puno vise ili puno manje,razne osobe imaju vrlo razlicite stvari koje su bitne i nepotrebno je banalizirat stvari!Ako si ti zadovoljan s TLC TV i ne vidis razliku ili ne zelis platit tu razlliku kod npr skupljeg Sonya ne mora znacit da je tvoj izbor ispravan za drugog!

AUDIOFIL
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako ćemo gledati samo proizvođača koji je po vama bolji

0 Hisense
9 LG
1 Philips
3 Samsung
1 Grundig
12 Sony
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 21:47 (Gushter).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Cekam Black Friday za kupovinu TV-a:

 

Trenutno sam nasao dva, koja se vec po odlicnoj cijeni u nekim shopovima mogu uzeti ovdje u Njemackoj.

 

Znam da su Samsung televizori bolji od Sony-a, ali sam trenutno u dvojbi izmedju ova dva.

 

Kakva su vama iskustva sa ova dva modela, nabolje bi bilo da neko napise ko ima iskustva sa TV-ovima svigh marki (radi u ovoj bransi i slicno).

 

Sony TV link


Samsung TV link

 

 

5 Sony KD-55XF7005
0 Samsung 55RU7179
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poštovanje..

Imaju mi starci priliku uzet zapakiranog Panasonica 55DX603E za 3000kn...znam da je to malo stariji TV,zanima me da li je to ok cijena ili bolje nešto nadoplatit,pa uzet neki drugi tv...?

Ako sam dobro pogledao specifikacije na netu,moći ce gledat nove programe u HD-u..?

TNX na odgovorima....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...

 Sta malo ti je Ryzen tema i slic pa si odi dosa prosipat pamet!?Kod TV neki ocukuju puno vise ili puno manje,razne osobe imaju vrlo razlicite stvari koje su bitne i nepotrebno je banalizirat stvari!Ako si ti zadovoljan s TLC TV i ne vidis razliku ili ne zelis platit tu razlliku kod npr skupljeg Sonya ne mora znacit da je tvoj izbor ispravan za drugog!

Nemam poima, ja sam ti tu s biciklom pa mi ništ nije jasno previše televizora u okolici.Da svakako, ali to nema nikakve veze sa omjerom uloženo-dobiveno koji ti apsolutno ne razumiješ niti 10%.

 

Kad smo več tu, eto pa ti odgovori čemu služi Audio Only tipka na Hisense TV daljinskom.Kaj se tu događa(zapravo je vrlo korisno), ili je Kinez glup pa ne zna kaj radi jer Samsung/LG/Sony nemaju takvih tipki?

 

 

 

Televizor nije moj niti sam ja doma, uostalom ja uopče niti ne koristim klasičan TV-to meni više ne treba.Iz kuta človeka koji osobno ne koristi klasičan TV, pa kaj moš očekivat nego samo gluposti.

Gushter kaže...

Ako ćemo gledati samo proizvođača koji je po vama bolji

A gdje ti je TCL, ili njega baš posebno mrziš iz nekog specifičnog razloga.Kad smo več tu, eto Američkog Amazona koji televizore prodaje u ogromnim količinama.Dakle to je Amerika, ili tržište od čak 300milja ljudi ili idealno za dobar primjer.

 

Među prvih deset je šest TCL modela, a Sony niti jedan jedini model među prvih trideset.Zašto je TCL opčenito naprodavaniji u Americi, jel zato jer su ljudi glupi ili možda nekim čudom TCL nudi odličan omjer uloženo-dobiveno.Razni drugi brendovi nude jeftine ili jeftinije televizore, ali eto TCL je ipak naprodavaniji eh ti čudni Ameri.Zašto prosječan Amer ne kupuje jeftin 32 LG TV(jeftin je samo u LG mozgu), ali zato na tone kupuje jeftine TCL televizore=nisu smeče.

 

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Electronics-Televisions/zgbs/electronics/172659

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dzelo kaže...

Cekam Black Friday za kupovinu TV-a:

 

Trenutno sam nasao dva, koja se vec po odlicnoj cijeni u nekim shopovima mogu uzeti ovdje u Njemackoj.

 

Znam da su Samsung televizori bolji od Sony-a, ali sam trenutno u dvojbi izmedju ova dva.

 

Kakva su vama iskustva sa ova dva modela, nabolje bi bilo da neko napise ko ima iskustva sa TV-ovima svigh marki (radi u ovoj bransi i slicno).

 

Sony TV link


Samsung TV link

 

 

Osim ako baš ciljaš na najniže, nijedan, a i ne znam od kuda da je Samsung bolji od Sonyja. Svaki ima svoje prednosti i mane, a i cijenu.

 

Od Samsunga gledaj RU8002 (VA 120Hz) ili barem RU74xx (VA 60Hz) koji su svjetliji. Sony je u višoj XG8xxx seriji sa IPS panelima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 0:36 (Mad Ant).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na preporuci, al mislim da mi je 55 incha dovoljno za 3 i po metra udaljenosti. P ću moći kupiti bolju za isti novac. Nadan se da je recimo oko 5.000,00 kn gornja granica i da je to sasvim OK za prosječnog gledatelja kao što smo mi. I nekako me na Samsung vuče. Ako griješim ispravi obavezno. Direktan pogled me zanima, ovo pod kutem mi nije bitno toliko. Gledat ćemo maxtv, film ponekad i sport često.
Može li još par prijedloga? Ne obaziri se na ovo o Samsungu...

Hvala unaprid, skužaj ako gnjavim!

I čekat ću Black Friday, možda i padnu neke za 7000 na 5000 :))

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 23:16 (SemperCons).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...

A gdje ti je TCL, ili njega baš posebno mrziš iz nekog specifičnog razloga.Kad smo več tu, eto Američkog Amazona koji televizore prodaje u ogromnim količinama.Dakle to je Amerika, ili tržište od čak 300milja ljudi ili idealno za dobar primjer.

 

Među prvih deset je šest TCL modela, a Sony niti jedan jedini model među prvih trideset.Zašto je TCL opčenito naprodavaniji u Americi, jel zato jer su ljudi glupi ili možda nekim čudom TCL nudi odličan omjer uloženo-dobiveno.Razni drugi brendovi nude jeftine ili jeftinije televizore, ali eto TCL je ipak naprodavaniji eh ti čudni Ameri.Zašto prosječan Amer ne kupuje jeftin 32 LG TV(jeftin je samo u LG mozgu), ali zato na tone kupuje jeftine TCL televizore=nisu smeče.

 

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Electronics-Televisions/zgbs/electronics/172659

 

 

 Ja da sam mogao nac... dobar TCL kod nas mozda bi i kupio... jednostavno nije bilo modela koji se prodaju u sjevernoj i juznoj americi. I ako specke idu u top.. ide i njihova cijena.

Tak da ono...

Pusti amere i švabe.. zivimo u hrvatskoj...kod nas TCL nije jeftin...ko sto je slucaj sa njima..

Kd 65 xf9005 je 1000€ kod švabe....kod nas 400-500 više..

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
dzelo kaže...

Cekam Black Friday za kupovinu TV-a:

 

Trenutno sam nasao dva, koja se vec po odlicnoj cijeni u nekim shopovima mogu uzeti ovdje u Njemackoj.

 

Znam da su Samsung televizori bolji od Sony-a, ali sam trenutno u dvojbi izmedju ova dva.

 

Kakva su vama iskustva sa ova dva modela, nabolje bi bilo da neko napise ko ima iskustva sa TV-ovima svigh marki (radi u ovoj bransi i slicno).

 

Sony TV link


Samsung TV link

 

 

Osim ako baš ciljaš na najniže, nijedan, a i ne znam od kuda da je Samsung bolji od Sonyja. Svaki ima svoje prednosti i mane, a i cijenu.

 

Od Samsunga gledaj RU8002 ili barem RU74xx koji su svjetliji. Sony je u višoj XG8xxx sa IPS panelima.

 Hvala, takav odgovor sam zelio. Ja se ne rauzumijem u modele konkretno, pa gledam im cijene vecinom ist i malo testove.

Ali ovom Sonyu je ono prosjecna cijena 800 eura, dok ovom Samsungu 550. To mi npr. govori da je ovaj Sony vece kvalitete.

A vidjet cu, budzet mi je ogranicen i ici cu do 550 eura. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 0:08 (dzelo).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SemperCons kaže...

Hvala na preporuci, al mislim da mi je 55 incha dovoljno za 3 i po metra udaljenosti. P ću moći kupiti bolju za isti novac. Nadan se da je recimo oko 5.000,00 kn gornja granica i da je to sasvim OK za prosječnog gledatelja kao što smo mi. I nekako me na Samsung vuče. Ako griješim ispravi obavezno. Direktan pogled me zanima, ovo pod kutem mi nije bitno toliko. Gledat ćemo maxtv, film ponekad i sport često.
Može li još par prijedloga? Ne obaziri se na ovo o Samsungu...

Hvala unaprid, skužaj ako gnjavim!

I čekat ću Black Friday, možda i padnu neke za 7000 na 5000 :))

 Samsung 55Q60R/Q65R (VA 120Hz).

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dzelo kaže...

 Hvala, takav odgovor sam zelio. Ja se ne rauzumijem u modele konkretno, pa gledam im cijene vecinom ist i malo testove.

Ali ovom Sonyu je ono prosjecna cijena 800 eura, dok ovom Samsungu 550. To mi npr. govori da je ovaj Sony vece kvalitete.

A vidjet cu, budzet mi je ogranicen i ici cu do 550 eura. 

 Onda je Samsung malo na popustu, a Sony precijenjen, jer kod nas su cijene vrlo slične, cca 600EU. Osim ako si zamijenio XF7005 sa XF9005

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...

 Ja da sam mogao nac... dobar TCL kod nas mozda bi i kupio... jednostavno nije bilo modela koji se prodaju u sjevernoj i juznoj americi. I ako specke idu u top.. ide i njihova cijena.

Tak da ono...

Pusti amere i švabe.. zivimo u hrvatskoj...kod nas TCL nije jeftin...ko sto je slucaj sa njima..

Kd 65 xf9005 je 1000€ kod švabe....kod nas 400-500 više..

 TCL modeli koji se prodaju u SAD nisu isti kao ovi kod nas.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

rambox kažeš da kineski TV biznis sve više gazi poznate i preskupe TV brendove. Za nekoga tko je veliki TV igrač pretpostavljam da ne bi trebao biti problem ni hardver ni softver. Meni je čudno mi je da oni koji uređuju taj softver nisu došli do zaključka da recimo Pie ima neke stvarčice koje bi se dale iskoristiti u televizorima. Primjer koliko netko radi na softveru je Sony koji kako kažeš nije ni sjena nekadašnjeg TV biznisa, ali on ima Pie na svojim televizorima već cijelu godinu, Xiaomi se isto tako prebacio na Pie.TCL i Philips su za sada zacementirani na Oreu. Iz toga bi netko trebao zaključiti da razvijaju i unapređuju softver. Kako da ne. Samo da se razumijemo smisao ovog posta nije j****i softver. Softver sam uzeo samo kao primjer, ista stvar je i sa hardverom. Realnost kineskih televizora je generički Mediatek chipset (nerijetko govorimo dvojezgrenim procesorima koji jednostavno nemaju dovoljno snage za ono za što su predviđeni), generičke elektroničke komponente (ovdje razliku u frekvencijama, temperaturama ili toleranciji uopće nije problem medicinski izmjeriti), generičko osvjetljenje (nije quantum tehnologija čistijeg pozadinskog osvjetljenja hvatala kineze već oni hvataju nju), generički TV paneli (nitko ne brani kinezima da naprave panele boljih karakteristika od konkurencije jer je to smisao tehnološkog napretka, no to se realno ne dešava), i generički softver kojeg niti razvijaš niti popravljaš. Možda TCL nema problema sa softverom. Ne bih rekao. Pogledaj malo sekciju na XDA Developers. Ono što ne shvaćam je po čemu ti vidiš da kineski TV biznis gazi nekoga.

 Moj Philips 75Pus7354 je na Pie🤟💪

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poštujući kinesku tradiciju vjerojatno dobijen metodom reverse engineeringa . Šalim se, no dobro je da je Philips odlučio malo osvježiti softver. Nema problema, pohvala Philipsu, ali da kasne, kasne. Cijela 2019 serija je došla u trgovine toliko kasno vjerojatno radi novog softvera. Nisam baš nešto gledao kakvo je stanje sa ranijim televizorima, ali Philips je Oreo update ako se ne varam dobio tek u siječnju ove godine. Što se tiče TCL-a on je tek sredinom ove godine dobio Oreo, tako da ćemo na Pie još malo pričekati.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hoce li mozda Sony xf9005 ici na Pie ili je za njega domet 8.0 i to je to...?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 12:34 (yox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

S obzirom da nije hitno za kupnju novog tv,da li se slični popusti pa i veći mogu očekivati do europskog prvenstva u nogometu sljedećeg ljeta,pa i noviji modeli televizora.

A i nisam načisto što bih kupio,pa mi je možda bolje malo pričekati.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 11:07 (Cesare).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...

Koji bi odabrali za serije i filmove pa onda i za nase novo pecene HD kanale ?

 

Thx !

 

Kupio Sony pa da vidiš da li si se zaje*ao ili ne, LOL....

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice