Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.092.003
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 23:02 (Havo).
 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 23:02 (Havo).
 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 23:02 (Havo).
 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sorry
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 23:02 (Havo).
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...
Njemu zbog velikog kuta gledanja treba IPS.. dakle ili taj LG koji je prvi na listi ili neki Sony sa IPS om

 Sony 32" nema full HD, već HD ready. I Philips ima IPS matricu kao i LG.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma odgovarao sam na upit forumaša cervela.. rekao je da gleda po velikim kutem.. obavezno IPS a ne VA (samsung ru8002 je VA)

Ovo je LG full Hd 32' TV
https://www.lg.com/hr/televizori/lg-32LM6300PLA
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Edge led tv sa scartom :-D
Nije ni čudobda tolko košta
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...

 To je to. Pogledat ću sutra. Može mala škola što je to Edge LED.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Edge led znači da ledice koje osvjetljavaju panel su u rubu ekrana, a ne od iza (direct led).
Prednost je ful tanki ekran, daleko tanji od direct led-a, dakle estetika..Al može imati i problema sa probijanjem osvjetljenja uz rub ako je loše izvedeno..
 
0 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...
Edge led znači da ledice koje osvjetljavaju panel su u rubu ekrana, a ne od iza (direct led).
Prednost je ful tanki ekran, daleko tanji od direct led-a, dakle estetika..Al može imati i problema sa probijanjem osvjetljenja uz rub ako je loše izvedeno..

 

Imam vrlo izraženi problem s tim osvjetljenjem na Samsung MU6300. Po danu nema problema, ali navečer dok je tamna scena, na 10ak mjesta osvjetljenje kao da ti netko ima mobitel upaljen u blizini.

Jako nezgodno, inače ne bih ništa prigovorio da je stvarno minoran problem, ali ovo je stvarno izraženo. Do te mjere da sam namjeravao promijeniti TV i uzeti neku s direct LEDom.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Imam vrlo izraženi problem s tim osvjetljenjem na Samsung MU6300. Po danu nema problema, ali navečer dok je tamna scena, na 10ak mjesta osvjetljenje kao da ti netko ima mobitel upaljen u blizini.

Jako nezgodno, inače ne bih ništa prigovorio da je stvarno minoran problem, ali ovo je stvarno izraženo. Do te mjere da sam namjeravao promijeniti TV i uzeti neku s direct LEDom.

 Nije samo do tipa backlighta, panel je tu isto "kriv". Kad kupiš VA, ne znači da je univerzalno super u mraku, to je istina tek za skuplje modele i to donekle - jedino je OLED savršen u mraku. Na jeftinijima u mraku još uvijek možeš vidjeti bleed/bloom od npr. titlova na crnim prugama gore i dole kod filmova.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...
Edge led znači da ledice koje osvjetljavaju panel su u rubu ekrana, a ne od iza (direct led).
Prednost je ful tanki ekran, daleko tanji od direct led-a, dakle estetika..Al može imati i problema sa probijanjem osvjetljenja uz rub ako je loše izvedeno..

 Dodajmo i da je kod Edge-a uglavnom manji DSE (dirty screen effect) dok kod Direct LED zavisi kakav primjerak dobiješ. Isto tako, kod Edge-a je moguć local dimming (gašenje pojedinih ledica radi boljeg kontrasta) ali to je najgori oblik, te neki vole zagasiti Edge LD pa dobiju slično kao da imaju Direct LED (na Samsungu nije moguće potpuno zagasiti).

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2019 7:22 (Mad Ant).
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, molim preporuku android televizora do 5000 kn, 49 ili 50 inca.

Dvoumim se između TCL 50EP680 I Sony KD-49XG8096.

TCL ima direct led osvjetljenje panela dok sony ima edge led.

Koji je model bolji za kupiti? 

Philips nisam gledao, kakvi su njihovi televizori? 

molim preporuku

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2019 7:52 (Lju!).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dermentor kaže...

 https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-philips-43pus7354-android-ambilight.html

 

Isti ti je u Santi 400kn manje. Super Tv ja uzeo isti samo 75. 

 Sretno ti bilo sa 75" Philipsom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2019 9:04 (Mad Ant).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zasto ne Philips?

Koje su mu mane ili prednosti?

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kada bi se opet mogli očekivati ovakvi popusti iz Sancte Domenice? Hoće li Samsung UE55RU8002 biti 4000 kn za BF? Zna li možda netko?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E sada nakon svega budi pametan. Philips ima sve što mi treba, ali problem je stari Anroid i srebrna boja oko rubova ekrana, nema HDR i procesor sa 2 jegre. LG pak nema Scart ima manje priključaka, ima HDR i procesor sa 4 jezge. Sony pak ima Scart, ima manje priključaka, Edge LED osvjetljenje koje nije dobro i nema koliko vidim CI utor. Ne znam da li ima HDR i koji procesor. To ne mogu još pronaći. Navodno da se jedino Sony ne radi u Kini. Svi imaju IPS matricu.

Kada već pišem o CI slotu, da li je nekom ikad, ali ikada zatrebao. Da li prihvaća recimo satelitsku HRT karticu, da li prihvaća karticu od A1 ako je još isporučuju. Znam da su jedno vrijeme Grundig televizori mogli raditi sa tom karticom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2019 10:05 (Cobra33).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

HimalayaPinguin, pričekaj black friday zadnji vikend u 11 mjesecu. ali teško da će biti po toj cijeni, prije za oko 4500 . prati cjene na nabava.net .Inače taj ru8002 je odličan tv.

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2019 11:15 (daki80).
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa sad je dostupan za 4500 s onih 10% popusta, sigurno će taj BF vikend biti opet 3999 ili tu negdje.

 

Do prije nekoliko sati 55C9 je bio "rasprodan" ali zato je sada dostupan i ima ih svuda ali za 12K

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Pa sad je dostupan za 4500 s onih 10% popusta, sigurno će taj BF vikend biti opet 3999 ili tu negdje.

 

Do prije nekoliko sati 55C9 je bio "rasprodan" ali zato je sada dostupan i ima ih svuda ali za 12K

 50UM7450 je čak nestao iz SD webshopa

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...
Njemu zbog velikog kuta gledanja treba IPS.. dakle ili taj LG koji je prvi na listi ili neki Sony sa IPS om

Danas otišao do SD i Elipsa da vlastitim očima provjerim kako izgleda slika pod nekim kutem.

Niti LG 49SM8600 niti SAMSUNG RU8002 nemaju meku sliku ukoliko se gleda iz kuta (ca. 45°).

Čak bih rekao da je LG UM7500 bio bolji od LG SM8600 po tom pitanju.

 

SAMSUNG Q70R ima soldinu sliku iz gotovo svih smjerova u odnsou na RU8002. (Kod nas nažalost nema za kupiti taj model u 49" dimenziji)

Na kraju sam pogledao i SONY XG85 koji po mom skromnom sudu ima najbolju sliku.

Problem je što u dimenziji 49" taj model ima drugi kod - XG83. Nisam siguran koliko se XG83 i XG85 mogu usporediti. Ako netko zna neka napiše koju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2019 13:36 (cervelo).
12 godina
offline
Njemački Saturn

Kome nije problem naručiti iz Njemačke, evo dobrih popusta: https://www.saturn.de/de/shop/singles-day-tv-beamer.html

Npr. Sony 55KF9005 cca 5.500 kn


Dostava bi trebala ići preko mailboxde ili sličnog servisa. Uglavnom, ekstra trošak. Ali sve skupa bi vjerojatno ispalo dosta povoljnije nego u HR.

Provjeriti može li se garancija realizirati u HR ovlaštenom servisu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2019 13:38 (kuro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Flagship kaže...

Pa sad je dostupan za 4500 s onih 10% popusta, sigurno će taj BF vikend biti opet 3999 ili tu negdje.

 

Do prije nekoliko sati 55C9 je bio "rasprodan" ali zato je sada dostupan i ima ih svuda ali za 12K

 50UM7450 je čak nestao iz SD webshopa

 

Kao i svi atraktivniji iz ponude:) A što bi tek bilo da je popust bio npr 30% na sve vrste plaćanja ali samo u poslovnicama, možda bi ljudi kampirali ispred pa se tukli za tih par komada koji se ponude kao bait za kupnju

11 godina
neaktivan
offline
Re: Njemački Saturn
kuro kaže...

Kome nije problem naručiti iz Njemačke, evo dobrih popusta: https://www.saturn.de/de/shop/singles-day-tv-beamer.html

Npr. Sony 55KF9005 cca 5.500 kn


Dostava bi trebala ići preko mailboxde ili sličnog servisa. Uglavnom, ekstra trošak. Ali sve skupa bi vjerojatno ispalo dosta povoljnije nego u HR.

Provjeriti može li se garancija realizirati u HR ovlaštenom servisu.

Ako se nešto nije promijenilo u zadnje vrijeme kod mailboxde, oni nisu forwardirali televizore preko 32".

5 godina
offline
Re: Njemački Saturn
kuro kaže...

evo dobrih popusta

 

Nije to ništa koliko znaju bit popusti i to na nove, aktualne modele znači ne neke prošlogodišnje zalihe kojih se treba riješiti:)

 

Najbolji primjer novi OLED 65C9, kod nas je ovaj vikend navodno bio u SD na akciji 14400 ali pitanje da li je uopće netko to uspio kupit ili je samo bait. S druge strane u Njemačkoj svaki dan i vikend neki novi rekordi pa je tako moguće 65C9 kupit za 1749€ dakle 200€ manje od naše najniže cijene. A tu vjerojatno nije kraj jer tek dolazi BF i ostale akcije.

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 evo malo sam gledao i ova 4 su u užem izboru ... nazalost 43¨ je maximum...meni se cini da je samsung Q60R najbolja kupnja, sto vi mislite?

2 LG 43UM7600PLB
0 Samsung UE43RU7452
3 Samsung QE43Q60R
8 Sony KD-43XG8096
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sto mislite o SONY KD-55XG8096 modelu?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice