Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.332
|
čitano: 14.135.435
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,
kupujem televizor pa me zanima vaše mišljenje isplati li se Philips oled 65" 803/12 za cca 12k naspram samsung qe65q70ratxxh uz koji dode tablet za cca 10k? Ili ako imate neki drugi prijedlog ili bi se više isplatilo čekati neke druge akcije? Tražim veličinu 65' u tom cjenovnom rangu i većinom ga gledam u polumračnom ili mračnom prostoru, najčešće filmovi i serije, i tu i tamo sport. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 10:58 (srki89).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bolji ti je Samsung, bježi od Philipsa.

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
3 2 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
srki89 kaže...

Pozdrav svima,
kupujem televizor pa me zanima vaše mišljenje isplati li se Philips oled 65" 803/12 za cca 12k naspram samsung qe65q70ratxxh uz koji dode tablet za cca 10k? Ili ako imate neki drugi prijedlog ili bi se više isplatilo čekati neke druge akcije? Tražim veličinu 65' u tom cjenovnom rangu i većinom ga gledam u polumračnom ili mračnom prostoru, najčešće filmovi i serije, i tu i tamo sport. Hvala

Ako hoćeš OLED onda LG ili Sony, nikako Philiphs. A ako je dvojba između ta 2 onda ovaj QE65Q70

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, molim vas preporuku za televizor po mogućnosti od 40 inča (trenutno se koristi stari TV od 32 a veći od 40 nažalost fizički ne može stati).
Nekako me najviše privlači Sony KDL-40WE665, trenutno je na mall.hr-u 2500 kn.
Nisam zahtjevan korisnik pa mi OS i smart funkcije nisu presudne a sa Sonyem sam dosad imao pozitivno iskustvo. Ako ima nešto drugo do tog iznosa slobodno preporučite 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dcos kaže...

Hvala, misliš da se isplati još pričekati par tjedana (možda BF)?


Koliko pratim zadnjih par tjedana, konstantno je na akciji, ali cijena ne pada ispod 7500 na rate.

 

Nažalost XF9005 ne mogu naći u 49", a jednostavno mi ne stane ništa šire od 120cm (dijagonala 50" max)

 Tesko je reci hoce li na bf biti bolje cijene, prosle godine nisu bile nesto posebno nize u odnosu na ovakve akcije prije BF.

Mislim da ako ista ne bi trebao biti skuplji od sadasnje  cijene pa mozda da ipak pricekas ako ti se ne zuri

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

Bolji ti je Samsung, bježi od Philipsa.

 

@antezg nam je izgleda fanboy Philiphs pa nam lupa TD na to da uzmem Samsung prije Philiphsa 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma bilo bi super, ali ga nema u app store-u.

Jedino ako ima neka fora da se preko usb-a instalira...

 

Dolazi mi sutra mrežni disk pa ću probati preko Plex tv-a složiti. Mislim da će biti ok.

 

Hvala

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dankec kaže...

Ksurbek, navodno postoji VLC media player u Tizenu. Probaj s njim.

 

Ma bilo bi super, ali ga nema u app store-u.

Jedino ako ima neka fora da se preko usb-a instalira...

 

Dolazi mi sutra mrežni disk pa ću probati preko Plex tv-a složiti. Mislim da će biti ok.

 

Hvala

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ksurbek kaže...
dankec kaže...

Ksurbek, navodno postoji VLC media player u Tizenu. Probaj s njim.

 

Ma bilo bi super, ali ga nema u app store-u.

Jedino ako ima neka fora da se preko usb-a instalira...

 

Dolazi mi sutra mrežni disk pa ću probati preko Plex tv-a složiti. Mislim da će biti ok.

 

Hvala

Ništa od toga. Nema ga na Tizen storeu, na GitHubu zadnja verzija od 2017.

 

  • Lasted Update Date: Jun, 29, 2017
  • Latest Version: 0.1.1
  • Size: 9.81MB
  • Supported Devices: SM-Z130H, SM-Z300H, SM-Z400Y, SM-Z200F, SM-Z200M, SM-Z200Y, SM-Z400F
Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...

@antezg nam je izgleda fanboy Philiphs pa nam lupa TD na to da uzmem Samsung prije Philiphsa 

 antezg nije ni Ante, niti je iz Zagreba (zapravo nije ni iz Hrvatske), niti je fanboy Philipsa. Plaća ga firma TPV iz Shengzena da ljudima po forumima sa područja bivše države po brend cijeni uvaljuje jeftine kineske televizore koji sa onim što je bio Philips imaju zajednički jedino logo. Mačak trenutno koristi kombinaciju bombardiranja privatnim porukama onoga koji traži novi televizor i gerilsku taktiku lupi i bježi po postovima na forumu budući su mu svi accountovi koje je do sada obično koristio izbrisani. Ne možeš ni zamisliti koliko je teško pratiti pedeset foruma u sedam i pol država dok te svako malo negdje suspendiraju ili izbrišu. Ovako slobodno može slati privatne poruke sa preporukama za Philips i to sa nekoliko računa ukoliko poželi, nema normalnih postova pa se sa nikim ne prepire i vjerojatnost da će mu izbrisati račun je puno manja, život mu je manje stresan a posao odradi i dobije plaću.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

o *ebiga on mi preporucio https://www.mall.hr/tv-prijemnici/philips-4k-uhd-43pus6754-12-led-televizor?src=sug&s=43ous6754 da je najbolja za 

doseg cijene od 3000 kn. >.<

 

Okay, onda koju marku tva za UHD najvise preporucate?

 

LG?

 

Hvala

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG 43UM7450 za 2.700 kn (10% popusta dobiješ prijavom na Sancta Domenica newsletter). Solidan televizor sa 5 godina garancije i daljinskim koji sam vrijedi najmanje 50€.

S time da je ovaj 50UM7450 za 3.240 kn zbog dijagonale i VA panela ipak bolja kupnja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 13:25 (Leon4rdo).
 
2 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

malo se potrudite pa prelistajte zadnjih 20 stranica. 

Sve je već objašnjeno.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, jel mi može netko objasnit (jer Googlam već sat vremena i ne pronalazim) koja je razlika u OLED modelima odnosno što je E8, C9, B8?

 

Kolko vidim 8/9 je oznaka godine proizvodnje, koja je fora sa slovima onda? Hvala!

 

EDIT: never mind, pronašao na US sajtu, B je entry model, C medium range, E premium range 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 14:43 (1samek).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Razlika je godini proizvodnje, procesoru koje koriste.

E8 i B8 imaju isti panel ali razlicit procesor obrade slike.

C9 vjerojatno isti panel kao i ova dva prije s nekim dodacima za zastitu burn-ina i ima noviji i navodno dosta bolji cpu za obradu slike.

 

To je koliko sam ja uspio pokopcati.

 

LP !

13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
1samek kaže...

Pozdrav, jel mi može netko objasnit (jer Googlam već sat vremena i ne pronalazim) koja je razlika u OLED modelima odnosno što je E8, C9, B8?

 

Kolko vidim 8/9 je oznaka godine proizvodnje, koja je fora sa slovima onda? Hvala!

 

EDIT: never mind, pronašao na US sajtu, B je entry model, C medium range, E premium range 

 Glavna razlika je zvuk, pa onda kuciste/okvir. Tradicionalno B ima CPU od predhodne OLED serije koji je vrlo slican i dovoljno brz, razlika u koliko koraka pegla sliku (2 ili 4, uglavnom bitno kod losijih materijala).

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 15:00 (Mad Ant).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dcos kaže...

Pozdrav,

 

Trebao bih savjet oko TV-a do max 7500kn, veličina max 49" (nažalost veći fizički ne stane).

Pretežno se koristi za Netflix, HBO GO, PS4 no ponekad se gleda MaxTv to GO pa bi bio bitan i upscaling.  Kod SmartOS mi je bitno da ima MAXTV to 

 Daj ne troši novce uzalud.

kupi u Linksu LG50 UM7450 PLA i biti ćeš super zadovoljan a platiti ćeš 3.800 kn....

Nećeš primjetiti super veliku razliku u odnosu na taj sony a u pola cijene je.

 

U redu, da, sonika ima nešto bolju sliku, no ti to nećeš primjetiti.

Jedino da staviš deset tivija pored tebe onda bi shvatio.

I taj Va panel nije smrt kao što ljudi bulazne.

Na tom LG-u kojega sam ti naveo, stavrno se morate svi pomaknuti na 50 stupnjeva i što bi vidjeli ?

Sve, samo je slika svjetlija, nema blendinga kao kod IPS panela...

 

 

Nema na čemu.

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...
ParaNO1d kaže...

@antezg nam je izgleda fanboy Philiphs pa nam lupa TD na to da uzmem Samsung prije Philiphsa 

 antezg nije ni Ante, niti je iz Zagreba (zapravo nije ni iz Hrvatske), niti je fanboy Philipsa. Plaća ga firma TPV iz Shengzena da ljudima po forumima sa područja bivše države po brend cijeni uvaljuje jeftine kineske televizore koji sa onim što je bio Philips imaju zajednički jedino logo. Mačak trenutno koristi kombinaciju bombardiranja privatnim porukama onoga koji traži novi televizor i gerilsku taktiku lupi i bježi po postovima na forumu budući su mu svi accountovi koje je do sada obično koristio izbrisani. Ne možeš ni zamisliti koliko je teško pratiti pedeset foruma u sedam i pol država dok te svako malo negdje suspendiraju ili izbrišu. Ovako slobodno može slati privatne poruke sa preporukama za Philips i to sa nekoliko računa ukoliko poželi, nema normalnih postova pa se sa nikim ne prepire i vjerojatnost da će mu izbrisati račun je puno manja, život mu je manje stresan a posao odradi i dobije plaću.

 Meni je neki dan preporucivao philips 58pus7304. Kaze bolji je philips od samsunga 55q70 u svemu osim u prikazu crnih kadrovima, tu je jedimo q70 malo bolji zbog fald-a 😂

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ibaker29 kaže...

Pozdrav, molim vas preporuku za televizor po mogućnosti od 40 inča (trenutno se koristi stari TV od 32 a veći od 40 nažalost fizički ne može stati).
Nekako me najviše privlači Sony KDL-40WE665, trenutno je na mall.hr-u 2500 kn.
Nisam zahtjevan korisnik pa mi OS i smart funkcije nisu presudne a sa Sonyem sam dosad imao pozitivno iskustvo. Ako ima nešto drugo do tog iznosa slobodno preporučite 

Sony je ok, dakle tipičan 60hz/1080p/40 VA LCD panel+Smart TV opcija itd.

 

Kolko ja vidim, Sony mulci skrivaju detalje za SoC dakle šta se koristi Dual Core ili Quad Core CPU.To je vrlo bitna tehnikalija, i ne bi se čudio da taj model ima Dual Core SoC.Skrivanje detalja je znatan minus, ne kužim čemu ovakva blesava praksa ajmo ne navest sve TV hardverske tahnikalije.Čim vidim ovakve budalaštine, odma moram na zahod fučkaj ga sad.

 

Sony laže i za HDR, pravi i spomena vrjedni HDR imaju samo skupi ili znatno skuplji televizori.Ovo je manji minus, jer prosječnog korisnika boli đon za HDR điđemiđe.

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/241122327

 

https://www.sony.hr/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs/kdl-40we665/specifications

 

Kao dobar primjer Hisense ništa ne skriva, sve fino pišeš kako na poznatoj stranici tako i na službenoj web stranici.Ukratko Hisense je ista priča, ili žutanjak tehnikalije za vrlo sličnu cijenu.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H40B5600/

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/4b9a19ac

 

https://hisense.co.uk/tvs/all-tvs/b5600/

 

 

 

 

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 17:50 (rambox).
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kaj mislite o Sony KD55XG8096BAEP? 

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
dcos kaže...

Pozdrav,

 

Trebao bih savjet oko TV-a do max 7500kn, veličina max 49" (nažalost veći fizički ne stane).

Pretežno se koristi za Netflix, HBO GO, PS4 no ponekad se gleda MaxTv to GO pa bi bio bitan i upscaling.  Kod SmartOS mi je bitno da ima MAXTV to 

 Daj ne troši novce uzalud.

kupi u Linksu LG50 UM7450 PLA i biti ćeš super zadovoljan a platiti ćeš 3.800 kn....

Nećeš primjetiti super veliku razliku u odnosu na taj sony a u pola cijene je.

 

U redu, da, sonika ima nešto bolju sliku, no ti to nećeš primjetiti.

Jedino da staviš deset tivija pored tebe onda bi shvatio.

I taj Va panel nije smrt kao što ljudi bulazne.

Na tom LG-u kojega sam ti naveo, stavrno se morate svi pomaknuti na 50 stupnjeva i što bi vidjeli ?

Sve, samo je slika svjetlija, nema blendinga kao kod IPS panela...

 

 

Nema na čemu.

 

 Vjv je to preporuka jel si ga ti kupio,samo mi nije jasno zasto u linksu kad može petstotinjak kuna proći jeftinije...

11 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

stigao danas novi tv... samsung 55ru8002 . skinio film čuvari galaksije 12 gb , 4k verzija . pustio sa sticka radi ali nisam oduševljan uopće. slika tamna jedva išta vidim , probao sve postavke i ništ ne postižem... u čemu je fora ? očekivao sam da ču past na guzicu kad postim film... dosad pušta 1080p filmove na samsungu 43es6100 i prezadovoljan bio... ovime za sada ne baš... sa igranjem ps4 sam zadovoljan , slika genijalna... spojio evo tv isto prilično zadovoljan slikom...

Moj PC  
1 1 hvala 1
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uključuje ti se automatski local dimming kad su tamne scene, da bi 'crna' bila crnija.

Isključi sve eco modove koji su po defaultu uključeni.

Promjeni na movie mod, način prikazivanja, tu se ne bi trebao paliti local dimming kod tamnih scena.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

dali si iskljucio Eco u postavkama ,to bi kao trebalo štedit struju ali ustvari sjebe sliku.probaj svjetlinu pobisit na 5 i na koliko ti je pozadinsko osvjetljenje ? ,ja ga držim na 45 i kod mene sve u redu a i imam isti tv.

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ru8000/settings
Evo pa baci pogled

Iako koliko djeliš 👎 nisi zaslužio

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 19:58 (Moby-Split).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Krivo

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 20:05 (dcos).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
dcos kaže...

Pozdrav,

 

Trebao bih savjet oko TV-a do max 7500kn, veličina max 49" (nažalost veći fizički ne stane).

Pretežno se koristi za Netflix, HBO GO, PS4 no ponekad se gleda MaxTv to GO pa bi bio bitan i upscaling.  Kod SmartOS mi je bitno da ima MAXTV to 

 Daj ne troši novce uzalud.

kupi u Linksu LG50 UM7450 PLA i biti ćeš super zadovoljan a platiti ćeš 3.800 kn....

Nećeš primjetiti super veliku razliku u odnosu na taj sony a u pola cijene je.

 

U redu, da, sonika ima nešto bolju sliku, no ti to nećeš primjetiti.

Jedino da staviš deset tivija pored tebe onda bi shvatio.

I taj Va panel nije smrt kao što ljudi bulazne.

Na tom LG-u kojega sam ti naveo, stavrno se morate svi pomaknuti na 50 stupnjeva i što bi vidjeli ?

Sve, samo je slika svjetlija, nema blendinga kao kod IPS panela...

 

 

Nema na čemu.

 

 

Trenutno koristim neki LG 4K u tom cjenovnom rangu i iskreno mogu reći da mi se jako ne sviđa.

Od slike koja je ocajna u usporedbi sa Sony W755C FHD, čak i dok se gleda Netflix 4K a tek dok upscale radi. Pa sve do OSa koji je brz, ali ili su lose aplikacije ili nema dovoljno memorije.

 

Volio bih da si u pravu, ali jednostavno me ni na jednom LGu jos nije osvojila slika potražiti cu gdje mogu uzivo pogledati taj model koji preporučujes. :)

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo sada mi palo na pamet android igrice na XF ili XG sony seriji. Evo gledam si uzeti tv i velika vjerojatnost da bude pao ili xf9005 ili xg9505. Ovaj zadnji je noviji i ima nesto jaci cpu. E sada dali je to jedino poboljsanje ili ne znam. Imali i bolju sliku ili je ista samo je malo brzi u izbornicima ?

Kako su oba na android platformi dali je moguce na njih sa play storea ili kako se kod sonya vec zove instalirati igrice i igratoi ih nekako. Tipa kupim si neku bluetooth kontroler i udri ? I ako moze, dali je uopce igrivo ili ne ? Mislim dali ima neki normalan refers rate da mi ne bude muka nakon 5min igranja ?

 

Thx !

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Update na ovaj raniji post, sad sam videl Sharp Interspar akciju koja traje do 26.11.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=915&jumpto=6016545&sort=asc&view=flat

 

Sharp 40/4K rezolucija za 2000kn,  iako nije specificirano to je tipičan 60hz/VA LCD panel.

 

 

 

https://sharpconsumer.eu/product/i7550/40/lc-40ui7552e/


https://www.displayspecifications.com/en/model/961514a4

 

https://www.displaydb.com/tv/sharp-lc-40ui7552e

 

https://www.otto.de/p/sharp-lc-40ui7552e-led-fernseher-102-cm-40-zoll-4k-ultra-hd-smart-tv-668323983/#variationId=668323934

 

Harman-Kardon zvučnici na Sharpu(10W x2) su poznati po vrlo dobrom zvuku.Ukratko kupiti bez pardona, 1 godina više standardne garancije u odnosu na Sony ili određenu sličnu konkurenciju+2 godine dodatnog osiguranja.

 

Ovaj model čak ima USB 3.0, pa eto kome to treba nek se nađe.Kolko ja vidim, na ovaj model utrpali su i SD Card utor ili čitač.

 

Ako PC spojimo na TV/koristimo kao monitor=HTPC rješenje, 4K rezolucija je neusporedivo bolja opcija od 1080p na 40 zaslonu.

 

Da li je ovo trenutno uloženo-dobiveno najbolji TV u prodaji, da vaga tehnikalija ne laže to se vidi iz mjeseca.Možda je određenom kupcu 40 premalo, to je druga priča ali opet sve ostalo ostaje na identičnoj procjeni.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 1:26 (rambox).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da ti Android na telefonu nije isto ko i Android na Tvu. Hocu rec imaju od ojdvojene storove. Al neka to potvrdi netko ko je probao ili ima. Ak se oces igrat na Androidu uzmi si novi nvidia sheeld. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice