Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.082.282
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oriam kaže...

Molim mišljenje o ovom Samsungu?

UE43RU7092UXXH Ultra HD LED TV

 

sad kao na akciji 2600 kn (bio 3500) emmezeta

 

ili 

SAMSUNG LED TV 43RU7402 e-kupi akcija 2880 (bio 3600)

 

Nisam previše zahtjevan, samo da nema kvarova!

 

 

hvala

 

daki80 kaže...

ru7092 entry level tv, VA panel 60 hz, smart platforma ,bez smart daljinskog,tamnija slika .

ru7400 mid range tv ,60 hz VA panel. dosta oštrija i svjetlija slika u odnosu na 7092 ,smart platforma ,dolazi sa smart daljinskim .mali input lag u game modu. 

otprilike bi to bilo to.

 ue43ru7400 je definitivno najbolji izbor izmedju ta dva koja si naveo.

 43RU7092 je PLS/IPS panel.

 

43RU74xx je bolji izbor kako god okreneš.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Također tražim 43'' TV, prvenstveno za PS4 i Netflix i koliko sam shvatio preporučaš VA panel zbog bolje slike za takav sadržaj, no IPS ima bolji kut gledanja i bolji je za svjetlije prostorije (što je kod mene slučaj).

E sad, s obzirom da nemam prostora za LG 50um7450 koji ima VA panel, gledao sam LG 43um7450 s IPS ali više ni sam nisam siguran s obzirom na preporuku za ovaj zadnji Samsung...

 

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Slikao sam strukturu piksela na 65UM7100, proizveden u Poljskoj 11 mj. 2019.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2019 10:40 (gil).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

BTW, 82" VA 120Hz, Dolby Vision/Atmos, Magic remote - 15999 kn

 

LG 82UM7600

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-82um7600plb-tv-prijemnik

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-82um7600.html

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2019 12:28 (Mad Ant).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Xiaomi je u smartusa bio 1440 kn,prije par dana...tako da je skoro ista cijena...božić je brzo bit će opet sniženja.....

https://www.smartus.hr/xiaomi-mi-tv-4a-hd-32-televizor-1313.html

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa, molim mišljenje o sljedećim televizorima koji su sljedeći tjedan na akciji povodom d-week dinersa:

 

HISENSE H55U7B 138cm,ultra hd 4k, smart tv, dvb-t2/s2

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55U7B/ 

 

 

TV LED SONY KD55XG7096BAEP

https://pevec.hr/tv-led-sony-kd55xg7096baep-uhd-dvb-t2-s2-smart-330306.html

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imas HISENSE H55U8B u elipsu koji je meni za te novce sigurno best buy televizor i ujedno i novija verzija od tog U7B

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
walentkane kaže...

Jedna gejmerska recenzija modela Panasonic GZ2000

 

Plačena reklama ili budalaština itd, ajmo se čudit odurno preskupom gejmerskom OLED TV-u za 3000$+input lag od 20ms.Baš super, samo ja nigdje ne vidim da na zaslonu visi nekaj kaj testira input lag.

 

Eto kakav je input lag na "gejmerskom 40/1080p TV-u od 2300kn samo 9ms". 

 

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VJESHTICA kaže...

Imas HISENSE H55U8B u elipsu koji je meni za te novce sigurno best buy televizor i ujedno i novija verzija od tog U7B

 Kakvi su ULED TV za gaming

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

*

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 0:34 (Cesare).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav ekipa,

 

trebam pomoć oko odabira tv-a, već mjesec dana citam istrazujem i vise sam lud od sih ip ac led oled herc itd stvari

 

tv gledam ugl navecer i najvise filmove sa usb-a i sport naraavno

 

u najuži izbor u mi 

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49sm8600.html

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49sm9000.html

 

https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-49SM8500PLA-1425586.aspx

 

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe49q60r-2019.html

 

e sad me zanima da li ima smisla trošiti 6-7 tkn ili radije ovaj samsung (kojeg nevolim nikako, osobno mi se ne svidja brend)

 

ili potražiti lg UM seriju?? i sto je sa sm serijom sm 8200,8500 ne kuzim ih majkemi

 

nažalost 49 inča mi je max

 

pomagajte

 

hvala Vam 

0 sm8600
7 sm9000
2 qe49q60r
0 um serija
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 14:58 (marko1roko2).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marko1roko2 kaže...

pozdrav ekipa,

 

trebam pomoć oko odabira tv-a, već mjesec dana citam istrazujem i vise sam lud od sih ip ac led oled herc itd stvari

 

tv gledam ugl navecer i najvise filmove sa usb-a i sport naraavno

 

u najuži izbor u mi 

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49sm8600.html

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49sm9000.html

 

https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-49SM8500PLA-1425586.aspx

 

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe49q60r-2019.html

 

e sad me zanima da li ima smisla trošiti 6-7 tkn ili radije ovaj samsung (kojeg nevolim nikako, osobno mi se ne svidja brend)

 

ili potražiti lg UM seriju?? i sto je sa sm serijom sm 8200,8500 ne kuzim ih majkemi

 

nažalost 49 inča mi je max

 

pomagajte

 

hvala Vam 

 Svi navedeni LG-ovi su IPS 120Hz, a ovaj 49Q60R je VA panel 60Hz.

 

Od njih najviše je 49SM9000 (trenutno ga nema u SD-u) jer je on FALD 120Hz i svjetliji od svih navedenih. IPS paneli su pogodniji za svijetliji prostor i široki kut gledanja jer u mraku se vidi probijanje pozadinskog osvjetljenja na IPS panelu. VA su više za gledanje u mraku ali imaju uzak kut gledanja (cca 25°) te mogu biti pretamni po svjetlu pa ne mogu nadjačati odbljesak okoline u ekranu.

 

Od 49" sa VA 120Hz znam jedino još Sony KD-49XG8396 (Android):

 

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-49xg8396-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-83077871

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/425a1880

 

 

EDIT: Razlika SM8200/SM8500 je 60Hz/120Hz panel, Quad-core/Alpha7 gen.2 procesori, ActiveHDR/CinemaHDR.

 

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2019/05/LG_TV-LineUp_chart_2019.jpg

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 17:45 (Mad Ant).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 

 

 VA su više za gledanje u mraku ali imaju uzak kut gledanja (cca 25°) te mogu biti pretamni po svjetlu pa ne mogu nadjačati odbljesak okoline u ekranu.

 Od kud si sad to izvadio ? Ovo se stalno provlači po temi ali jednostavno nema veze s vezom i samo se šire dezinformacije dalje ! 

Koliko panel dobro guši odbljesak ima veze s filterom na panelu , a ne tipu panela (va ili ips). Samsung trenutno ima najbolje filtere , ali te najbolje ugređuje asamo u najjače serije.

Kako neki konkretni model odrađuje to može de pogledati na rtings.com

Zatim koliko je panel svijetao, tj koliku vršni svjetlinu može dati opet nema direktno veze s tipom panela nego s implementacijom pozadinskog osvjetljenja. Pa najsvjetliji trenutno paneli u top serijama su VA , a ne IPS.  U donoij klasi i ips i  va  idu do max 300 nits, a tek jače serije idu pprema više.  Opet, treba pogledati konkretne modele , a ne ovako generalizirati. 

I zašto bi VA bio više za gledanje u mraku ? On je bolji od IPS-a zagledanje u mraku, ali po danu je jednako dobar kao ips , ako ne i bolji (naravno ovisno o modelima koji se uspoređuju) . Dobar kontrast se primjeti itekako i po danu !
Ja bih uvijek odabrao VA ispred IPS-a osim ako mi prioritet nije kut gledanja ili sam jako ograničen financijama pa mi ips  za tu cijenu nudi neke meni bitne prednosti za moje uvjete gledanja.

Tek ovaj lg sm9000 koji je među najjačim modelima ima bolju svjetlinu u hdru od ovo samsunga q60r koji je početni model Q serije, ovi ostali lg imaju istu ili lošiju svjetlinu , a svi ti imaju daleko  lošiji kontrast od tog samsunga.
Osobno bih zna večernje gledaje uzeo tog samsunga ili Q70R ako je cijenom prihvatljiv

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 16:20 (Pixel).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Mad Ant kaže...

 

 

 VA su više za gledanje u mraku ali imaju uzak kut gledanja (cca 25°) te mogu biti pretamni po svjetlu pa ne mogu nadjačati odbljesak okoline u ekranu.

 Od kud si sad to izvadio ? Ovo se stalno provlači po temi ali jednostavno nema veze s vezom i samo se šire dezinformacije dalje ! 

Koliko panel dobro guši odbljesak ima veze s filterom na panelu , a ne tipu panela (va ili ips). Samsung trenutno ima najbolje filtere , ali te najbolje ugređuje asamo u najjače serije.

Kako neki konkretni model odrađuje to može de pogledati na rtings.com

Zatim koliko je panel svijetao, tj koliku vršni svjetlinu može dati opet nema direktno veze s tipom panela nego s implementacijom pozadinskog osvjetljenja. Pa najsvjetliji trenutno paneli u top serijama su VA , a ne IPS.  U donoij klasi i ips i  va  idu do max 300 nits, a tek jače serije idu pprema više.  Opet, treba pogledati konkretne modele , a ne ovako generalizirati. 

I zašto bi VA bio više za gledanje u mraku ? On je bolji od IPS-a zagledanje u mraku, ali po danu je jednako dobar kao ips , ako ne i bolji (naravno ovisno o modelima koji se uspoređuju) . Dobar kontrast se primjeti itekako i po danu !
Ja bih uvijek odabrao VA ispred IPS-a osim ako mi prioritet nije kut gledanja ili sam jako ograničen financijama pa mi ips  za tu cijenu nudi neke meni bitne prednosti za moje uvjete gledanja.

Tek ovaj lg sm9000 koji je među najjačim modelima ima bolju svjetlinu u hdru od ovo samsunga q60r koji je početni model Q serije, ovi ostali lg imaju istu ili lošiju svjetlinu , a svi ti imaju daleko  lošiji kontrast od tog samsunga.
Osobno bih zna večernje gledaje uzeo tog samsunga ili Q70R ako je cijenom prihvatljiv

 

 Te identične riječi ćeš naći i po poznatim forumima i po RTINGS. Samsung ima 2, slovima dva, TV-a sa tim filterom, znači nebitno općenito zasada. Ako je previše odbljeska svijetle okoline, pojačaš backlight globalno. VA sam po sebi ima jako kontrastnu sliku i u svijetlijem okruženju izgleda pretamno u detaljima, pogotovo na tamnijem modelu kojeg ne možeš pojačati više. Iliti njegov kontrast ne dolazi uopće do izražaja. Naravno, govorimo u svijetlom okruženju, a ne navečer i sobna lampa, to je tamno okruženje. Tako da ako ne govorimo o puno svjetlijem XF9005 ili sličnom...

 

LG u VA i IPS nižim varijantama (UM) dođe do 300-400 nita, a Samsung za iste pare 300 ili ispod. RU8002, iako se stalno šire dezinformacije da je identičan Q60R, je tamniji, mjerenja pokazuju cca 360 nita. Q60R je skuplji od tih nižih pa daje malo iznad 430 max ove godine. SM9000 iako većinom na sličnih 450, takne 900 nita. Ali kad smo već kod dezinformacija, treba reći i to da VA ima jako loš kut gledanja, čak i na 25° slika nije ista, a ovi niži što se često kupuju (RU71xx i RU74xx) su očajno loši sastrane.

 

S obzirom da je naveo tri koji su IPS 49", predpostavljamo da govori o svijetlijem prostoru. Ako govori o tamnijem, a kaže da nikako ne želi Samsung, predložio sam mu Sony 49XG8396 VA na 120Hz.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 17:47 (Mad Ant).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
"kaže"

 

LG u VA i IPS nižim varijantama (UM) dođe do 300-400 nita, a Samsung za iste pare 300 ili ispod. RU8002, iako se stalno šire dezinformacije da je identičan Q60R, je tamniji, mjerenja pokazuju cca 360 nita. Q60R je skuplji od tih nižih pa daje malo iznad 430 max ove godine. SM9000 iako većinom na sličnih 450, takne 900 nita. Ali kad smo već kod dezinformacija, treba reći i to da VA ima jako loš kut gledanja, čak i na 25° slika nije ista, a ovi niži što se često kupuju (RU71xx i RU74xx) su očajno loši sastrane.

 

S obzirom da je naveo tri koji su IPS 49", predpostavljamo da govori o svijetlijem prostoru. Ako govori o tamnijem, a kaže da nikako ne želi Samsung, predložio sam mu Sony 49XG8396 VA na 120Hz.

 



(LG SM9000)

Rtings.com
SDR Real Scene Peak Brightness : 344 cd/m²

HDR Real Scene Peak Brightness : 437 cd/m²

 

Flatpanel:
Brightness (SDR) Out-of-box  253 nits
Brightness (SDR) Calibrated 220 nits

 

"displayspecifications:"
"Brightness : 400 cd/m²"

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mad Ant , ne znam gdje si to na rtings vidio da govore opcenito o va panelima da su tamni, mozda o nekom konkretnom modelu, ali generalno ne.

Jesi opce svjestan koliko je 300 nits ? Mislim da si se malo zaigrao brojkama, a da nisi svjestan koliko je to u stvarnosti.

SDR jemasteriran za 100 nits.

100 nits je zapravo poprilicno svijetlo. 300 nits je jako svijetla slika.

Uz to skala je logaritamska pa razlika od npr 300 do 800 nits nije niti blizu koliko bi ocekivao.

nija va nista pretaman po danu radi kontrasta, pa postavi si dnevni preset za po danu i neces gubit nikakve detalje.

Stvarno mi nije jasno da se to mora naglasavati.

uz to po trbi onda ispada da je oled neiskoristiv po danu jer ima jos bolji kontrast nego va panel, a oledi u sdr-u ne idu preko 350 nits, a full screen do 150 nits.

A eto iz prve ruke ti mogu reci da ni je oled light cijelo vrijeme za sdr na 30 (od 100), to je negdje max 150 -180 nits, i  iti u jednom trenutku nisam primjetio da je taman ili da mi treba vise.

Zato malo opreznije oko tih rasprava oko nitsa i kako 300 nije dosta.

Pa do nedavno plazme nisu prelazile 120 nits, prosjeno su bile 80-100 nits pa je bilo dosta, a lcdi su isli do nax 200-300 nits i bilo je dovoljno, cak i previse.

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sancta Domenica prodaje Grundig OLED 65 cijena spuštena sa 20.000 kn na 10.000 kn.

Tom TV u je cijena u Europi 950 eura. Sram ih bilo.da ih bilo sram

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kućaposo kaže...

Sancta Domenica prodaje Grundig OLED 65 cijena spuštena sa 20.000 kn na 10.000 kn.

Tom TV u je cijena u Europi 950 eura. Sram ih bilo.da ih bilo sram

 

Cek, sta?

https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-grundig-65gob9990.html

https://geizhals.at/grundig-65-gob-9990-a1882780.html

 

Najniza cijena je do sad bila 1470€, dakle oko 11.050kn.

 

Ovo je zapravo dobar deal, ispadne oko 1333€, nema povoljnije nigdje na Geizhals-u,

osim ako neki shop ima promo akciju, kao SD.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Lagani OT: hoće li ovogodišnji LG Magic remote (dakle 2019) raditi na prošlogodišnjem modelu (B8 2018)?
Hvala!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo čitam s kutije i piše da podržava B8 2018.

AN-MR19BA

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 20:09 (gil).
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel ima itko od vas Sony XE seriju ....po mogucnosti i XE9005 ?

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Šta mislite o Samsung PLS panelima? Ako sam dobro shvatio, sličniji su IPS panelima nego VA. Je li istina da su malo svjetliji od IPS-a i time bolji izbor od klasičnog IPS-a?

Konkretno, radi se o modelu UE43RU7022 koji bi trebao biti PLS. Iako na displayspecifications.com nema tačno tog modela, najbliži njemu je UE43RU7025, pa pretpostavljam da je i RU7022 PLS?!

No kada se sve uzme u obzir, je li na kraju bolje uzeti model RU7172 (ipak radi VA)?
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 10:26 (sencci).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne znam sto se previse zamarate svjetlinom, osim zbog HDR-a.

 

Evo ovaj novi LG sam stavio na "ECO" nacin rada, jer je presvjetao, da spali oci.

Al ok, u sobi je sjenovito, na ljeti ce biti malo suncanije, ali nista toliko jako da bi smetalo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...

Ne znam sto se previse zamarate svjetlinom, osim zbog HDR-a.

 

Evo ovaj novi LG sam stavio na "ECO" nacin rada, jer je presvjetao, da spali oci.

Al ok, u sobi je sjenovito, na ljeti ce biti malo suncanije, ali nista toliko jako da bi smetalo.

 Zamaramo se svi s glupostima. Razumijem da netko želi dobiti što je više moguće za manje novaca, ali činjenica je da će sve ove telke koje sad gledamo za 2-3 godine biti tzv. krševi. Jedino je razlika u odabiru koja će telka kasnije postati krš. Po meni bi ova tema vezana za televizore trebala riješavati neke nedoumice i nejasnoće vezano uz kupovinu istih. A naravno da OLED guta za doručak ove VA i IPS panele, ali zato i treba dobro iskeširati. Mi svi koji gledamo televizore tipa do 4000 kuna, nema tu nekog ekstra pametnog odabira. I da se pogriješi pri odabiru, opet si na istom za 2-3 godine :-)

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sveo dilemu (trilemu) na ova 3:

Samsung UE43RU7172 (VA)
Samsung UE43RU7022 (PLS)
LG 43UM7400 (IPS)

Razlike u cijeni slične. Specifikacije (izuzev tipa panela) 99% identične. Recenzije na netu 99% identične. Za koji biste se vi odlučili?
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovaj PLS nisam nasao za odabrati, nego mi nudi model 7090 i 7099 umjesto njega:

https://geizhals.at/?cmp=2077738&cmp=2045748&cmp=2110695&cmp=2109545&active=1

 

Po dizajnu mi je lijepsi LG, i ima IPS, WebOS i Magic Remote (negdje pise da dolazi s njim, negdje da se mora kupit posebno, ali je svejedno opcija).

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

sencci ,uzmi Lg43um7400 

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
 
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima.

 

evo nakon višemjesečnog čitanja postova, recenzija sl. kupio sam tv LG 50UM7450PLA.

Uzeo sam LG-a jer mi je trebao audio passtrough zbog starijeg receivera koji nema HDMI.

Tjedan dana je u upotrebi i zdovoljan sam. IPTV radi, HD kanali naši rade, Plex radi..

Vjerujem da se slika može još bolje podesiti ali i ovako mi je ok. Gledam uglavnom naveče u blago osvjetljenoj sobi i sve izgleda ok. 

 

Cijena? prava sitnica.. 3030 kn

 

Čini mi se da sam prošao ok :)

 

 

 

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Goofy kaže...

Pozdrav svima.

 

evo nakon višemjesečnog čitanja postova, recenzija sl. kupio sam tv LG 50UM7450PLA.

Uzeo sam LG-a jer mi je trebao audio passtrough zbog starijeg receivera koji nema HDMI.

Tjedan dana je u upotrebi i zdovoljan sam. IPTV radi, HD kanali naši rade, Plex radi..

Vjerujem da se slika može još bolje podesiti ali i ovako mi je ok. Gledam uglavnom naveče u blago osvjetljenoj sobi i sve izgleda ok. 

 

Cijena? prava sitnica.. 3030 kn

 

Čini mi se da sam prošao ok :)

 

 

 

 Gdje si ga uzeo?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice