Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.078.633
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
mar123 kaže...

za 2 metra, 82 cm nije premalo, ja tako imam u sobi.

Mišljenja su različita.

 

Po nekim stručnim tablicama za 32" TV minimalna udaljenost je 1.2m a maksimalna udaljenost je 2.4m.


Ja sam osobno imao 32" TV na udaljenosti 2m i meni je definitivno bio pre mali ekran za tu udaljenost.

 

Sada imam 43" TV u na toj istoj poziciji i on mi je puno puno bolji. Puno veći gušt. Po istoj tablici za 42" TV minimalna udaljenost je 1.6m a maksimalna 3.2m.

 


I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time...
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

42" na 1.6m? meni bi otpale oci nakon sat vremena, pa stavio sam si ovaj od 32" da ga malo vidim ko monitor, jednostavno pre pre veliko(udaljen sam oko metar od monitora)

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ok, 1.6m je neka minimalna udaljenost za 42". Ta udaljenost bi većini bila na rubu.

 

Ali 2m-2.1m za 42" je apsolutno perfektno. Tko god je sjeo kod mene pogledati film ostao je oduševljen.

Netko tko ima manji TV u startu kaže ma neeeeee!!! nema šanse! pre veliko je to... Nakon sat vremena filma svi se slože da bi moglo biti i još malo veće dijagonale. :)

 

True stroy. {#}

 

 

EDIT: Neću ni govoriti da je već odavno utvrđeno da osoba sa savršenim vidom nemože razabrati razliku između HD i FULL HD detalja na 32" ekranu na udaljenosti većoj od 188cm.

Dok na 42" modelu već na 170cm jasno su vidljivi svi detalji FULL HD slike. 

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time...
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.10.2012 23:01 (Bladepu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

nemogu nista o tome rec jer nisam imao prilike gledat na toj dijagonali s te blizine nista. doma imam u dnevnoj 37" i gledam s oko 3, 3.5m i nekako mi je premalo, mislim si da bi i 42" cak bilo premalo. ali za sobu u kojoj gledam s neka 2- 2.5m mi je 32" taman(a i taman mi sjeda na zid).

 

edit: ovo za full hd znam, ali imo sam 32" hd ready isto i misljenja sam da lcd televizori hd ready imaju opcenito losu sliku, slika je bila ono, losa. no taj tv je kosto 2 soma. sad kad imam ovaj lg koji je malo viseg cjenovnog ranga i kvalitete(platio sam ga 4500 kn) vidi se da je slika odlicna, cak bolja od 37" full hd lg-a kojeg imam u dnevnom.

 

ne kad smo kod kvalitete slike, gledao sam malo samsunge u ducanu, i stekao dojam da imaju najljepsu 2d sliku od svih lcd-a na trzistu, jednostavno mi je slika prelijepa no nisam ga kupio jer je bio preskup za ono sto je nudio naspram lg-a.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.10.2012 23:06 (mar123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ocito cu onda ici na 32'' s obzirom da gledam s nekih 1,7 do max 2 m.

 

Izbor je za sada pao na ove modele s obzirom na cijenu/dijagonalu i jer su full hd:

 

LG LED TV 32LS5600

 

http://tinyurl.com/8jtfhhs

 

Samsung 32EH5000

 

http://tinyurl.com/9oqcbjw

 

Panasonic 3D TX-L32UX3E

 

http://tinyurl.com/93mojow

 

LG LCD TV 32LK450

 

http://tinyurl.com/8jc3uxt

 

LCD TV Sony KDL-32BX420

 

http://tinyurl.com/9g43x6v

 

Mislim da je to sve sta se moze naci za te novce tj. do nekih 2500 kn i da zadovoljava sve uvjete.

Sada po vama, sta je od toga "najmanje zlo". {#}

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2012 12:54 (win32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

taj panasonic ti nije 3d

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
mar123 kaže...

taj panasonic ti nije 3d

Ovdje sam na brzinu procitao, ali nije ni vazno i od svega je to najmanje vazna stvar. {#}

 

http://www.nabava.net/televizori__240/panasonic-3d-televizor-tx-l32ux3e-32-82cm__1367141

 

Ok, sada treba samo izabrat najbolji i to je to....pa da je i 4D. {#}

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pitanje.

Kako znati koji TV ima već ugrađen digitalni prijamnik? Samo oni sa Full HD rezolucijom ili?

http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

pa pisat ce ti u opisu dvb-t, inace svi televizori danas ti imaju ugradeno tako da nemas brige.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

još jedno pitanje, možda je offtopic

da li je moguće gledanje filmova sa samsung smart tv-a na kojeg je spojen hard disk, tj sa tog diska, na laptopu koji je spojen na istoj mreži

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Kaze ekipa na PCE da je iz ovog mog izbora Samsung 32EH5000 najbolji?

Posto nisam u mogucnosti vidjeti te modele, sta vi kazete sta bi bilo najbolje od onih navedenih TV-a i dali da uzmem taj Samsung ili nesto drugo (treba biti svakako jedan od navedenih).

 

Hvala.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

ja bi uzeo lg ls5600

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Kakav je  ovaj LCD? Uzmite u obzir da ga baka i djed sebi žele uzeti tako da ne primjete neke hi-tech zezancije, bitno je samo da je donekle zdravo za njihov vid i da je dovoljno glasno :)

Cijena je 1650 kn.

LoL EU west : citizen,ZoRz1; EU E/N: kraisch
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
mar123 kaže...

ja bi uzeo lg ls5600

Zasto konkretno te po cemu je bolji od npr. onog Sasmunga ili ostalih modela koje sam naveo?

 

Gle, ne pratim razvoj TV-a i ocekujem da sam miran bar cca tri godine kada uzmem taj TV pa hocu uzeti najbolje moguce za te novce.

Znam samo za velicinu koja mi odgovara i znam da hocu full hd pa sam zato naveo onih par modela koji mi dolaze u obzir i koji mi pasu po karakteristikama i cijeni no sada treba naci onaj koji bi bio kao najbolji pa zato trazim pomoc vas forumasa.

Kako ja pomognem ljudima kod izbora npr. MBO, CPU, PSU i sl., tako se ja nadam da cu dobiti pomoc oko izbora TV-a. Zato nam i sluze forumi, zar ne? {#}

 

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
win32 kaže...
mar123 kaže...

ja bi uzeo lg ls5600

Zasto konkretno te po cemu je bolji od npr. onog Sasmunga ili ostalih modela koje sam naveo?

 

Gle, ne pratim razvoj TV-a i ocekujem da sam miran bar cca tri godine kada uzmem taj TV pa hocu uzeti najbolje moguce za te novce.

Znam samo za velicinu koja mi odgovara i znam da hocu full hd pa sam zato naveo onih par modela koji mi dolaze u obzir i koji mi pasu po karakteristikama i cijeni no sada treba naci onaj koji bi bio kao najbolji pa zato trazim pomoc vas forumasa.

Kako ja pomognem ljudima kod izbora npr. MBO, CPU, PSU i sl., tako se ja nadam da cu dobiti pomoc oko izbora TV-a. Zato nam i sluze forumi, zar ne? {#}

 

 

pa zato sto preferiram lg, volim njihove televizore. imaju odlicnu sliku, odlican media player, dosta konektora itd.

ne vjerujem da ima ikakve razlike u kvaliteti tog lg-a i nevedenog samsunga, samo eto je preferiram lg i mogu rec sve najbolje o njemu(imam 3 lga u kuci i nijedan nema problema)

14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Dali znas koji podrzava vise video formata, navedeni Samsung ili LG?

Zanima me avi te mkv.

Nisam bio u prilici vidjeti izbornik ni od Samsunga ni od LG-a pa ne znam koji bolje radi.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

iste formate ti podrzavaju, i mkv i avi cini mi se.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Iste formate ce ti podrzat i jedan i drugi bar sta se tice navedenih,ove neke no name formate samsungu dajem malu prednost i sta se tice zvuka ako je negdi u dts-u samsung ce ga prije ocitat i kod najjeftinijih modela a lg tek kod amo rec malo skupljih....

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Smretko kaže...

Iste formate ce ti podrzat i jedan i drugi bar sta se tice navedenih,ove neke no name formate samsungu dajem malu prednost i sta se tice zvuka ako je negdi u dts-u samsung ce ga prije ocitat i kod najjeftinijih modela a lg tek kod amo rec malo skupljih....

Da, DTS stavka je po mome jako bitna. Vjerujem preko 90% ripova u MKV formatu ima zvuk upravo u DTS obliku. Ja za svoj LG tv takve filmove moram prekodirati u DolbyDigital što nije težak proces ali ipak dosadi. Dok drugi tv, Samsung plazma koju imam uredno očitava DTS zvuk.

Svakako preporuka ide TVima koji čitaju taj format. (Češći slučaj među Samsung modelima).

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time...
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

nova serija lga cita dts kolko ja znam.

 

EDIT: upravo provjerio za model ls5600 i cita dts.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2012 13:56 (mar123).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ne valja ti taj Lg 32LS5600 ništa, evo review 47" verzije, sve je to tu negdje

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
mar123 kaže...

nova serija lga cita dts kolko ja znam.

 

EDIT: upravo provjerio za model ls5600 i cita dts.

Možeš li mi reći gdje si to provjerio?

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
14 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Vaše mišljenje o navedenom Sony LCD televizoru?


Omjer cijene i dobivenog, kvaliteta, pouzdanost.

 

Namjena: obično gledanje TV programa kabelske televizije, ništa više.

 

Hvala

It puts the lotion on its skin or else it gets the hose again.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
stealth kaže...

Ne valja ti taj Lg 32LS5600 ništa, evo review 47" verzije, sve je to tu negdje

 

tek sad vidim da nije smart tv. nek onda uzme samsung ako on je.

14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
stealth kaže...

Ne valja ti taj Lg 32LS5600 ništa, evo review 47" verzije, sve je to tu negdje

 

Sta onda, uzeti onaj Samsung na kraju?

Sutra ujutro ga moram narucit pa zato mi je vec sada frka, a ja osobno nista ne mogu vidjeti. Damn.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Od onih koje si naveo Samsung je najbolji, pa Sony

 

Ni on nema smart tv ali ima odličan media player i nećeš imati problema sa cloudingom

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

nema samsung nista bolji media player od lga

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozz decki, kupio sam Samsung-ps43e450 plazmu, ali me zanima jer uvijek kada nesto kupim, nađem na problem.

tj. 2 problema.

 

1. u desnom cosku plazme se cuje nekakvo iritantno zujanje, nesto slicno pceli...kada smanjim tv do kraja, bas se jako cuje...znaci, kada okrenem Tv, onda je na lijevoj strani, u sredini okvira, a ovako je na desnoj strani, u sredini okvira. Da li je to normalno ili....?

 

2. Ono sto sam primjetio je redovi piksela mi nestaju.

-tv mora raditi oko pola sata, pa polako pocnu nestajati redovi pixela :S 

ovako to izgleda:

znaci prvo ide cijela lijeva strana mi je u problemu, uz onu crnu crtu, sto sto se nalazi na samom rubu ekrana, e poslije nje mi se gube pixeli, prvo nestane jedan red pixela po cijeloj lijevoj duzini i tako nakon sat vremena nestane 5 reda....Pa se onda upale i slika se vidi normalno, ali zatim pixeli nestaju na gornjoj strani i nestaju polako, i tako kako se opet stvaraju, nestaju na desnoj strani i onda na donjoj strani i tako opet u krug...(To uzasno izgleda, jer kada se zagleda onda se stvarno primjeti, dati cu vam kratke skice, pa da samo vidite o cemu se radi)

 

 

 

 

Ne znam zasto se na prvoj slici ne vidi opis, ali vidite ovu sivu crtu, gdje su oznacene dvije crvene strelice, e to je problem pod opisom 2.

Opis |2| Nestajanje pixela Opis |2| Nestajanje pixela
Opis |1| cudno zujanje/sum Opis |1| cudno zujanje/sum
Talijan
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2012 13:55 (Karlovac_047).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

1) To zujanje ili tzv. buzzing je vrlo čest kod plazmi, zna biti jače ili slabije izražen ali u principu je neizbježan jer je to princip rada plazm panela

Jače se čuje kada je više svijetlih dijelova na ekranu a najjače kada ekran prikazuje potpuno bijelu boju jer je tada fluks elektrona najveći i najviše struje tada panel zahtjeva

 

2) Nestajanje piksela kako si to nazvao je zato jer ti je uključena pixel shifting opcija u meniju televizora koja štiti panel od image retentiona i burn in-a na način da u zadanom vremenskom intervalu pomjera sliku u svim smjerovima za nekoliko redova piksela

 

Možeš ju i isključiti u opcijama menu - system – screen burn protection – pixel shift – OFF

Moj PC  
6 0 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

 

 

Hvala jos jednom...Znam da sam ti vec stisnuo "hvala" ali zasluzio si dva puta {#}

Talijan
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2012 14:44 (Karlovac_047).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice