Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.101.684
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
S tim da je ovaj LG IPS prošao iznad očekivanja... čak bolje nego se može zaključiti po stavu većine sa foruma oko IPS panela.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

Kanađanin je napravio jedan dosta zanimljiv test jeftinih televizora. Test je semi-casual, ali sa dobrom dozom ozbiljnosti budući da je koristio uređaj za profesionalnu kalibraciju i input-lag tester. U dvadeset minutnom videu napravio je usporedbu Sceptre U550CV, TCL 50S425, Samsung 50RU7100 i LG 49UM6900 televizora. Ovdje na forumu se dosta pisalo kako je TCL, odnosno barem onaj TCL koji je isključivo namjenjen za američko tržište dosta kvalitetan televizor u usporedbi sa konkurencijom, no pogledajte video. Počevši od obrade slike pa do nagorenog mirisa reciklirane plastike. Izgleda da amerikanci ipak nisu tako zahtjevna publika budući da TCL trenutno ima dosta dobar udio na njihovom tržištu. Može se vidjeti i kako stoji IPS matrica LG serije 6 koji je načelno klasu ispod Samsungovog VA panela serije 7 u usporedbi sa njim i drugim VA panelima.

  Pričal sam nekoliko stranica prije što prodaje televizore... - marketing

I opet kažem za prosječnog korisnika best buy je entry level IPS...

 

Opet onak ko uloži 20k kn i više u tv i hifi sustav, taj svakako gleda da če uživat u HDR-u i 4k... barem je kod mene takav slučaj..

Jesam li trebal kupit Sony.. jesam...nostalgija...još od doba FD WEGA Trinitron-a..

 

Ko god da me pita koju telku, svakom velim ili LG ili Samsung neki jeftiniji.

 

O amerima nečemo pričat..

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 16:22 (Zver).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...

Bok ljudi!

Gdje je Xiaomi u ovoj priči?

https://www.smartus.hr/xiaomi-mi-tv-4s-uhd-4k-55-televizor-1307.html

 

Cijena, veličina, rezolucija, mogućnosti, sve mi izgleda odlično.

Samo je pitanje kvalitete panela. Zna netko detalje o tom TV-u?

 Da odgovorim sam sebi.

 

Nakon dosta čitanja i gledanja videa, pronašao sam ovaj:

Lik opisuje TV nakon 2 tjedna korištenja.

 

Ima priličan backlight bleed, za promjenu kanala mu treba 5-6 sekundi (!?!?), zvučnici su meh, motion smooth uvijek upaljen...

 

Uglavnom, ako ovo nije bio TV s tvorničkom greškom i ovo se odnosi na sve 4S modele, zaobići.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imate neku preporuku za kalibraciju i postavke za LG 55UM7450? Našao sam jedino za UM7300 https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/um7300/settings.

 
0 0 hvala 0
5 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Preporuke/misljenja za 75'' do nekih 19000kn?

 

Samsung 82RU8002 je primamljiv za oko 15 tis., ali nedostatan za HDR. Koliko ce to vec biti bitno s obzirom na presjek dostupnog/zanimljivog sadrzaja, nisam siguran.

 

Samsung 75QE70R je nesto manji, sposoban za HDR, i opcenito bolji. Vec bih ga mozda uzeo da me ne zbunjuju sa raznih strana, tipa reddit, gdje masovno preferiraju Sony X900F/X950G.

 

75XG9505 je dobavljiv za oko 19 tis., i bolji od XF9005 u svemu osim sto dva najveca modela imaju 'X-Wide Angle' poboljsanje kuta gledanja na stetu kontrasta, a navodno je i subtitle blooming intenzivniji.

 

Proslogodisnji 75Q8/Q9FN bi bili vjerujem najbolji, i nivo iznad trenutne QLED ponude, ali ne uspijevam ih nigdje pronaci.

 

Koristilo bi se uglavnom za 4K UHD Blu-Ray filmove. Nebitni su mi gaming, zvuk, i sl. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja ti imam manju velicinu samsung 55q70, i zadovoljan sam sa slikom, svida mi se mali daljinski i sto je izrazito tocan za glasovne naredbe,vise ne upotrebljavam od kabelske, od kucnog kina, sve se koristi sa samsungovim daljinskim hvala bogu, blooming titlova se osjeti ali u puno manjem obliku nakon zadnjeg updatea gdje mozes puno radit sa titlovima da su manji da nebudu skroz svjetli nego prema pozadini. Uglavnom ja nebi preporucio starije modele q7 iq8 jer oni su imali bas velike probleme sa titlovima do negledljivosti, i da ne podrzava ti dts ja to rjesim sa brzim i jednostavnim programom BOX4 prebacim audio u podrzavajuci format ili jednostavno skinem video kojem audio nije u dts-u
 
0 0 hvala 1
16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivan3000 kaže...

preporuka FULL HD TVa,109 cm, oko 1500-2000kn, hvala

 

ima li smisla ići na 4k na toj veličini TV-a? ako gledam s normalne udaljenosti, oko 2 metra?

To ti ispada 43inch veličina, ili ukratko nikako ne kupovat 1080p TV zaslon jer nema nikakvog smisla.

 

Ako ikad misliš spojit PC ili komp na TV, 4K rezolucija je dan i noč razlika na toj veličini.Na kraju treba zadovoljit osnove za 4K/60hz, matična ploča ili grafa mora imat minimalno HDMI 2.0 utor dakle podrška za zeleno.Ako je u pitanju APU ili procesor dakle integrirana grafa=iGPU, svi novi modeli Intela ili Ryzen APU podržavaju ovo zeleno.Kao primjer je Athlon 200GE ili njegov noviji rođak Athlon 3000G(+matična sa HDMI 2.0), dakle to su procesori od oko 400kn.

 

Za tu lovu do 2000kn dobiješ Hisense 4K VA LCD panel+klasika od 60hz, dakle plati i nosi.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H43B7100/

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 22:47 (rambox).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Veća dijagonala, blooming bolje vidljiv. Za tu dijagonalu, Q90 bi bio idealan, ali cijena mu je visoka. Eventualno tražit akcije i popust prije dolaska novih modela.
A 65" OLED bi bio premali?
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

OLED mi je neko vrijeme bio prva opcija, vec bih ga bio uzeo da sam siguran da mi je 65'' dovoljno, ali dvojba je opet izmedju:

 

a) Savrsene, beskompromisne slike OLED-a, 65''

b) High-end [Q]LED modela sa ponekim odstupanjima od idealnih krivulja, ali 10'' veci, 75''.

 

Mislim da bi mi druga opcija bila veca nadogradnja, veci uzitak dugorocno, pa njih vise gledam.

I sad imam stari 55'' sa ocjenom ispod 7 na Rtings, pa me ne nervira previse kvaliteta, samo mi je na 4m premali za kucno kino.

 

75 Q70 mi je nekako najprivlacniji, ako se pojavi akcija u nekom respektabilnom shopu. Trenutno vidim jedino nekakav Allmall webshop i Abrakadabra.

 

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima 75" Q85R za oko 22k ako ti to nije previse, ako ima vise FALD polja (nisam informiran) bi na 75" vjerovatno bila puno veca razlika od Q70R nego na tipa 55".

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mene samo jedna stvar zanima. Da li netko stvarno razmišlja o televizoru za 22000 kn ili se to samo tako raspravlja. Naime, televizorima cijena jako brzo pada. Što skuplji televizor, to brži pad. To je totalno promašena investicija.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BMT kaže...
Mene samo jedna stvar zanima. Da li netko stvarno razmišlja o televizoru za 22000 kn ili se to samo tako raspravlja. Naime, televizorima cijena jako brzo pada. Što skuplji televizor, to brži pad. To je totalno promašena investicija.

 Mislim da to ipak onaj koji kupuje zna bolje od tebe je li promasena ili ne.

Ipak govorimo o velikim dijagonalama.

recimo da je 77" oled 25000 kn uzeo bih ga bez razmisljanja, 65" sam platio 17000 kn.

 

samo za usporedbu, 50" kuro plazmu 2008. g sam platio 24000 kn. Tebi mozda promasena investicija, meni bi bila promasena dati 10% tog iznosa za nesto sto mi ne valja i sto ne samo zivcira pri koristenju.

ovako sam do nedavno uzivao u gledanju filmova i serija 10 g dok se nije pojavilo nesto s boljom slikom.

nije svima u interesu proci sto jeftinije, ima nas koji zelimo najbolju sliku i mozemo to platiti i ne razmisljamo koliko ce to izgubiti na vrijednosti ili ne.

A na kraju kad vec imas dobar tv, ne zuri ti se uzeti drugi kad stigne nesto bolje pa opet mozes pricekati da cijene  budu povoljnije.

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav! 

Mala pomoc mi treba. Mami sam kupio tv i u postavkama  kada stavim hdmi edid 2.0 mi pise " Vas hdmi uređaj ne podržava poboljsani nacin rada 4K"

Promjenio sam dva hdmi kabela i dalje nista. 

Da li ima veze  sa iskonovim ruterom? 

I mogu cak reci da slika tva i nije nesto s obzirom sta pise, punac ima bolju sliku a tv stariji. 

Radi se o tvu marke grundig

 

https://imgur.com/mGImAbi

 

https://imgur.com/PzsONVe

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 17:19 (Zec_94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kao što ti sam tv kaže - iskonov prijemnik ne podržava 4K i napredni način rada.

 

Na iskonovom prijemniku postavi rezoluciju na 1080p i to je najviše što možeš napraviti za kvalitetu slike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zamolio bi vlasnika C9 da proba neki od Dolby Atmos loseless demoa i javi može li C9 vrtiti zvuk
Nije bitno pušta li pravi Dolby Atmos na receiver već može li uopće reproducirati zvuk
https://thedigitaltheater.com/dolby-trailers/
Hvala
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HimalayaPenguin kaže...

Imate neku preporuku za kalibraciju i postavke za LG 55UM7450? Našao sam jedino za UM7300 https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/um7300/settings.

 I dalje stoji ovo pitanje? Mogu li očekivati ikakav odgovor?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ipp kaže...

Preporuke/misljenja za 75'' do nekih 19000kn?

 

Samsung 82RU8002 je primamljiv za oko 15 tis., ali nedostatan za HDR. Koliko ce to vec biti bitno s obzirom na presjek dostupnog/zanimljivog sadrzaja, nisam siguran.

 

Samsung 75QE70R je nesto manji, sposoban za HDR, i opcenito bolji. Vec bih ga mozda uzeo da me ne zbunjuju sa raznih strana, tipa reddit, gdje masovno preferiraju Sony X900F/X950G.

 

75XG9505 je dobavljiv za oko 19 tis., i bolji od XF9005 u svemu osim sto dva najveca modela imaju 'X-Wide Angle' poboljsanje kuta gledanja na stetu kontrasta, a navodno je i subtitle blooming intenzivniji.

 

Proslogodisnji 75Q8/Q9FN bi bili vjerujem najbolji, i nivo iznad trenutne QLED ponude, ali ne uspijevam ih nigdje pronaci.

 

Koristilo bi se uglavnom za 4K UHD Blu-Ray filmove. Nebitni su mi gaming, zvuk, i sl. 

 Pošto nema oleda 77 za te pare onda https://www.makspro.hr/qled-tv-samsung-qe75q90r.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pošto nema oleda 77 za te pare onda nemoj uzeti https://www.makspro.hr/qled-tv-samsung-qe75q90r.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Na videu možeš vidjeti zašto je Samsung Ultra Viewing Angle na ovom televizoru problematičan. Objašnjeno na 5.40 ali možeš pogledati cijeli video radi konteksta.

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vjerovatno niko nezna nista o postavkama za taj tv pa ti je najbolje proguglat i na yt pogledat pa ces nac nesto valjda. 

7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

SM serija od LG je vec kalibrirana, a sad moguce da je i UM serija.

Makar iskreno, podesi ga kako je tebi oku najugodnije.

Moj PC  
0 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
BMT kaže...
Mene samo jedna stvar zanima. Da li netko stvarno razmišlja o televizoru za 22000 kn ili se to samo tako raspravlja. Naime, televizorima cijena jako brzo pada. Što skuplji televizor, to brži pad. To je totalno promašena investicija.

 Mislim da to ipak onaj koji kupuje zna bolje od tebe je li promasena ili ne.

Ipak govorimo o velikim dijagonalama.

recimo da je 77" oled 25000 kn uzeo bih ga bez razmisljanja, 65" sam platio 17000 kn.

 

samo za usporedbu, 50" kuro plazmu 2008. g sam platio 24000 kn. Tebi mozda promasena investicija, meni bi bila promasena dati 10% tog iznosa za nesto sto mi ne valja i sto ne samo zivcira pri koristenju.

ovako sam do nedavno uzivao u gledanju filmova i serija 10 g dok se nije pojavilo nesto s boljom slikom.

nije svima u interesu proci sto jeftinije, ima nas koji zelimo najbolju sliku i mozemo to platiti i ne razmisljamo koliko ce to izgubiti na vrijednosti ili ne.

A na kraju kad vec imas dobar tv, ne zuri ti se uzeti drugi kad stigne nesto bolje pa opet mozes pricekati da cijene  budu povoljnije.

 

 

Znači onaj tko je kupio zna bolje od mene je li to promašena investicija ili nije. Meni se čini da taj to ne zna bolje od mene jer da zna ne bi kupio takav televizor.

 

I btw. ja si mogu kupiti takav televizor, ali na pada mi napamet, a ne pada mi napamet upravo zato što sam pametan i inteligentan.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo da nakon cca 3 mjeseca iskustva napisem par o Hisense557500B tv-u. Postao sam tu par slika backlight bleedinga. Na sredini ekrana mi se pojavila neka "pjega" koja je sama od sebe nestala ali sad mi se pojavio BL po rubovima. Zvuk cijelo vrijeme skace sa jedva cujem do susjedi mi skidaju svece (namjestao sam sve u postavkama ali bez uspjeha). Zadnjih thedan dana par puta mi se dogodilo da se tv zaledi i moram ga fizicki iz struje istekat. Ne reagira na daljinski niti na fizicki gumb na samom tv-u. Ovih dana cu ga zapakirat i nosit natrag u elipso pa vidit hoce mi dat da nadoplatim za nesta drugo i sta ce uopce reci na sve ovo. 

Ako sam ti pomogao opali TD!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

TV do 3000 kn za umirovljenike. Veličina preko 40 inca. Dnevnik, sport, sapunice...vjerojatno tu i tamo filmovi. A sigurno će se gledati i youtube kad malo pohvataju sve konce.

Vidim da se preporučuje Hisense. Nemam pojma o toj marci a ni općenito o tom rangu tv-a.

Da li je za te novce bolje uzeti Hisense ili recimo Samsung, LG? 

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2020 14:35 (Ezio).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
FuzzyBrain kaže...

Evo da nakon cca 3 mjeseca iskustva napisem par o Hisense557500B tv-u. Postao sam tu par slika backlight bleedinga. Na sredini ekrana mi se pojavila neka "pjega" koja je sama od sebe nestala ali sad mi se pojavio BL po rubovima. Zvuk cijelo vrijeme skace sa jedva cujem do susjedi mi skidaju svece (namjestao sam sve u postavkama ali bez uspjeha). Zadnjih thedan dana par puta mi se dogodilo da se tv zaledi i moram ga fizicki iz struje istekat. Ne reagira na daljinski niti na fizicki gumb na samom tv-u. Ovih dana cu ga zapakirat i nosit natrag u elipso pa vidit hoce mi dat da nadoplatim za nesta drugo i sta ce uopce reci na sve ovo. 

Po meni ti nema smisla nosit tv u elipsa. Nema sanse da ce ti oni nakon sta si ga koristija 3m dat neki drugi uz nadoplatu ili ne. To ti treba njihov ovlašteni pregledat oce se popravljat ili ne. Tako da vidi ko ti je serviser i prvo njih kontaktiraj. Da nebi bezveze nosija u ducan. Jedino sta ce ti ga oni slat u servis al to je opet gubljenje vremena dok ga oni otpreme u servis. Da sam ja na tvom mjestu, resetira bi ga na tvornicke, azurira preko hisense str (ako ti treba link i pass, javi se porukom), opet resetira i proba bi ga koristit ako bi bija u redu. To ce ti servis prvo i napravit. Njima je prvo sta rade update i reset. A vidim da ima update iz 12og m., a preko ota-e nema azuriranja

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2020 14:51 (Moby-Split).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BMT kaže...
Pixel kaže...
BMT kaže...
Mene samo jedna stvar zanima. Da li netko stvarno razmišlja o televizoru za 22000 kn ili se to samo tako raspravlja. Naime, televizorima cijena jako brzo pada. Što skuplji televizor, to brži pad. To je totalno promašena investicija.

 Mislim da to ipak onaj koji kupuje zna bolje od tebe je li promasena ili ne.

Ipak govorimo o velikim dijagonalama.

recimo da je 77" oled 25000 kn uzeo bih ga bez razmisljanja, 65" sam platio 17000 kn.

 

samo za usporedbu, 50" kuro plazmu 2008. g sam platio 24000 kn. Tebi mozda promasena investicija, meni bi bila promasena dati 10% tog iznosa za nesto sto mi ne valja i sto ne samo zivcira pri koristenju.

ovako sam do nedavno uzivao u gledanju filmova i serija 10 g dok se nije pojavilo nesto s boljom slikom.

nije svima u interesu proci sto jeftinije, ima nas koji zelimo najbolju sliku i mozemo to platiti i ne razmisljamo koliko ce to izgubiti na vrijednosti ili ne.

A na kraju kad vec imas dobar tv, ne zuri ti se uzeti drugi kad stigne nesto bolje pa opet mozes pricekati da cijene  budu povoljnije.

 

 

Znači onaj tko je kupio zna bolje od mene je li to promašena investicija ili nije. Meni se čini da taj to ne zna bolje od mene jer da zna ne bi kupio takav televizor.

 

I btw. ja si mogu kupiti takav televizor, ali na pada mi napamet, a ne pada mi napamet upravo zato što sam pametan i inteligentan.

 U ovoj prici si ti potpuno nebitan, boli nekog briga sto je tebi promasena investicija ili ne.

Svako kupuje tv sebi (u vecini slucajeva) i sam procjenjuje koliko je spreman izdvojiti za to i sto zeli.

I da onaj koji je kupio zna bolje  od tebe , pa valjda kupac ipak na kraju vidi sto je dobio i vrijedi li mu te novce, a ne ti koji s tim nemas nikakve veze 

 

Eto bravo, nek si ti mozes kupiti i dva takva, cestitam, samo ostani pametan i inteligentan, a nas glupe i neinteligentne  ostavi onda na miru (a ineligentan si i pametan pa bi trebao znati da se ne petljas u tuđe financije) da trosimo svoje novce kako zelimo i uzivamo  u tvima koje zelimo. Eto ja sam bio jako glup, prakticki inteligencije jedva primjetne, pa opet nista naucio i zezno se drugi put s tim krsom od oleda, a gotovo sigruno cu biti glup i treci put kad bude neki microled ili tko zna sto. Eto, sto ces s nama glupima. 

 

Majko mila sto ovaj intetnet ne izbaci na povrsinu 

 

Nego da odmah pitam za savjet s obzirom da si naocigled inteligentniji od mene, treba mi i novi auto, ako pozelim novi bmw/audi/mercedes  hocu biti preglup jer je to sve besmisleno ili smijem samo daciu eventualno nesto malo bolje. Stvarno ne bih zelio da se ljudi okrecu za mnom i misle da sam glup  

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2020 17:08 (Pixel).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HimalayaPenguin kaže...
HimalayaPenguin kaže...

Imate neku preporuku za kalibraciju i postavke za LG 55UM7450? Našao sam jedino za UM7300 https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/um7300/settings.

 I dalje stoji ovo pitanje? Mogu li očekivati ikakav odgovor?

 Bok, Ja imam LG 55um7100plb, kolko sam skužio panel je isti u oba. Mislim da bi ti ove postavke bile bliže pošto su RGBW paneli: https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/um6900/settings 

Mada nevidim neku razliku između postavki za 6900 ili 7300. Uglavnom preporučuju isključiti sve softwerske kerefeke, a ako češ ići na kalibraciju boja panela oni ionako ne preporučuju kopiranje njihovih postavki pošto se svaki panel razlikuje. Ja sam se malo igrao sa postavkama boja ali bez uspjeha, uzeo sam Lagoon testne slike za gamu i kontrast ali kako god okrenuo nije bilo onako kako treba bit te sam odustao. Mislim da taj panel se neda poštelat u takve detalje. Na laptopu i monitoru sam uspio tako da znam na šta trebaju ličit te slike. Iovako sam jako zadovoljan sa slikom i bojama na tv-u, za te novce nisam bio velikih očekivanja (2880kuna) ali ugodno sam se iznenadio. Nema backlite bleeda, dirty screena, ma super zadovoljan. Jedino me prepo dva puta pri uključivanju crni ekran, ima zvuka ali nema slike. Ugasio , upalio i sve normalno. Nadam se da nije naznaka nekog problema.

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo ja prije tjedan dana kupio auto,slabiji paket/oprema koji je jeftinija 13 tis kn,ja potpuno zadovoljan iako su me nagovarali na skuplji ne mogu si opravdati tu veću cijenu,s obzirom na moje potrebe i želje,sama razlika u cijeni mi je najmanji problem.

S druge strane odmah bi kupio novi LG65C9 od 17 tis kn da mi rikne postojeći 55B8.

Prijatelj kupio auto od 35 tis eura iako napravi godišnje 12 tis km,i to dizelaš,meni je to besmislena kupnja ali gušti su gušti a njegovi novci,i ne pada mi na pamet komentirati tu njegovu odluku.

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

best buy do nekih 3500 može i više ako ima nešto dobro.

mislio sam uzet LG50um7450PLA za nekih 3300kn

rađe bi 55inča, al su 49 i 55 od LG-a IPS a gledam tv u mraku većinu vremena

ako netko ima još nešto za preporuku nek slobodno napiše

BTW doma imam još 3 Quadro tv-a, 2 72cm CRT iz 2004 otprilike, i 82cm LCD iz 2010, za čudo sve radi bez greške, a kupljeno je radi nikakve cijene.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...
HimalayaPenguin kaže...
HimalayaPenguin kaže...

Imate neku preporuku za kalibraciju i postavke za LG 55UM7450? Našao sam jedino za UM7300 https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/um7300/settings.

 I dalje stoji ovo pitanje? Mogu li očekivati ikakav odgovor?

 Bok, Ja imam LG 55um7100plb, kolko sam skužio panel je isti u oba. Mislim da bi ti ove postavke bile bliže pošto su RGBW paneli: https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/um6900/settings 

 

UM7100 ima RGBW panel, a UM7450 ima RGB panel. Strogo sam pazio oko toga kod kupovine jer mi je bitna bila oštrina i da imam što noviju tehnologiju za što manje uložene novce. I mene je ugodno iznenadilo kako su dobre boje i čak nije toliko ni potrebna kalibracija, ali eto pitao jer bih volio da TV da maksimum oko prikaza. Jedino što sam primijetio, ali to je ono cjepidlačenje na n-tu potenciju - npr. pokreti osobe u sportu ili neka brza scena jurnjave imaju malčice primjetan lag. Ali, svjestan sam da sam trebao biti pametan i uzeti 55RU8002 kad je bio samo 4000 kuna jer je imao 120hz što je stvoreno za sport.

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vec sam napisao nekoliko poruka vezanih za preporuku do 4500kn i s obzirom da nekakvog jasnog odgovora nema, a i na zadnjih desetak str teme se ne preporucuju precesto isti modeli pa mislim da nekog ocitog best buy-a ni nema. Jedni preporucuju philips, drugi kazu samo ne philips itd 😂

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice