LG LC3751 - underscan sa HDMI MAXtv ulaza

poruka: 6
|
čitano: 5.697
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
LG LC3751 - underscan sa HDMI MAXtv ulaza

Pozdrav svima,

imam neobican problem sa MAXtv via HDMI, ali isti mi je problem kad spojim i SCARTom.
Naime, kako se vidi na slikama, meni je slika koja se prikazuje na LCDu jednostavno zoomana par postotaka, tako ne vidim ni rubove do kraja, niti gornji/donji dio.
Kad u postavkama MAXtv-a stavim AUTOSYNC, katkad mi na TVu pise da je 720p, katkad 1080i ... Nema pravila.

Ako na isti HDMI ustekam laptop, uredna je slika i na info mi pise da je 1366x768. Isto vrijedi i za drugi HDMI slot. Ali di god MAXtv ustekam, imam isti problem.
Nisam isao za tim prije dok mi prije mjesec dana nije pustena HD usluga, pa mi na nekim programima kako i vidite na slici, fali dio LOGOa, pa sam sliku malo "stelio" lijevo desno kako mi najvise pase :)

Ako netko ima ideju do cega je to i kako to rijesiti, super. Ovi na T-Comu su mutavi i neznaju sta je xD Stalno me vozaju po postavkama ...

Eto, hvala unaprijed.

 

DODATAK: Isto tako, jeli kome sa MAXtv-a pusta surround zvuk? Meni je optikom spojeno na pojacalo, ali ni kad gledam HD filmove sa MAXtv Videoteke nema surrounda? Hvala :)

bez offseta bez offseta
max u lijevo offset max u lijevo offset
max u desno offset max u desno offset
ptspclan.com | visit us ^^
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.12.2010 19:18 (sardax).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: LG LC3751 - underscan sa HDMI MAXtv ulaza
Itko? Pa nisam valjda jedini s ovim slucajem ... :( :(
ptspclan.com | visit us ^^
14 godina
offline
LG LC3751 - underscan sa HDMI MAXtv ulaza
Jeli ima onda itko tko ima ovakav problem?
Ima li itko sa MAXtv-a 5.1 zvuk preko optike??
ptspclan.com | visit us ^^
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: LG LC3751 - underscan sa HDMI MAXtv ulaza
Na mobu sam pa ne vidim dobro slike, pogledati cu kasnije bolje.

Sto se tice rezolucije, u postavkama mozes staviti 720p ili 1080i i onda bi trebao uvijek skalirati na tu rezoluciju, moguce da neki kanali koriste jedan, a drugi drugi, nisam siguran.

5.1 zvuk u Dolby Digitalu imas na HD filmovima iz videoteke sigurno, barem svima koje sam ja gledao; za SD nisam siguran. Pogledaj je li ti u postavkama omogucen AC3 za opticki izlaz, meni je radio i tako i sad preko HDMI-a.
14 godina
offline
RE: LG LC3751 - underscan sa HDMI MAXtv ulaza
Odlicno, hvala.
Svakako, sve postavke sam promijenio i pokusao, ali uvik je isti slucaj. Sad sam opet prijavio kvar i konacno je netko tamo priznao da im se to dogadjalo i da je problem vjerovatno u HDMI portu na MAXtv-u!
Viditi cemo hoce li rijesiti xD

E, isto tako, radi 5.1 zvuk na HD filmovima. Steta sta ne radi na HD programima, ali valjda bude soon. Pogotovo kad ide neki dokumentarac ili nesto di pise "Presented in 5.1 ..." :(
ptspclan.com | visit us ^^
14 godina
offline
RE: LG LC3751 - underscan sa HDMI MAXtv ulaza
Evo ga. Bio mi covik iz T-Coma, probali i drugi STB od Siemensa i Sientific Atlantu, ali isti problem. Ocito je do TVa. Svakako, novi TV ce rijesit problem xD
ptspclan.com | visit us ^^
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice