LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb!

poruka: 459
|
čitano: 260.912
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb!

Evo danas sam bas nasao nacin kako jednostavno omoguciti na ovoj seriji upotrebu usb-a, koji po specifikacijama sluzi jedino za servis. Mene je odusevila ova mogucnost, pa da podijelim.

 

Dakle prva stvar, morate provjeriti koji vam je firmware, jer noviji od 3.15 ne dopustaju otkljucavanje usb-a. To radite tako sto otvorite meni i oznacite opcije (ali ne ulazite u opcije!), i zatim 7 puta stisnete tipku fav na daljinskom.

Ako imate fw noviji od 3.15, morat cete napraviti downgrade na ovu verziju (sreca moja kod mene bas 3.15). Dakle google i traziti ovaj firmware.

Ako je fw dobar, morate u isto vrijeme stisnuti tipku ok na daljinskom i na tv-u i drzati oko 5 sekundi. Ako ste dobro napravili, trazit ce vas pin, koji je 0000. Udjete u meni i na tool options 3 tamo gdje je jpeg i mp3 promijenite vrijednost s 0 na 1, na divx stavite HD i to je to. Izidjite iz meni-ja i mozete gledati slike, slusati muziku, i najvaznije gledati filmove direktno s memorijske kartice ili nekog externog diska.

 
22 0 hvala 28
16 godina
offline
LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb!

Ramo bog te blagoslovia!!!

Ma ne da USB radi nego rastura totalno!!!

Meni je firmware bia 3.55 i onda downgrade na 3.15 ukljucivanje USB-a i opet upgrade na 3.55.

Svi filmovi, slike i muzika rade bez problema i ne samo to nego prima i eksterne HD-e bez obzira na format, znaci i fat 32 i ntfs.

Titlovi rade isto, a menu-i koji su ugradeni u tv su odlicni.

Cudo i gotovo...

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2010 14:08 (Sint1).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb
E da. Imam taj TV nekoliko mjeseci i otkljucavanje usb porta mi je bio krasan bozicni poklon.

Ono sto me posebno odusevilo je podrska za hrvatske dijakriticke znakove na titlovima i istovremeno slusanje mp3ice dok se pregledavaju slike.

Btw, jesu li vama boje prilikom pregledavanja slika malcice prejake?
16 godina
offline
LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb!

Drago mi je da se jos netko toliko veseli ovome koliko i ja  Cool.

A da, na slikama boje jesu malo prejake, mozda treba malo smanjiti u postavkama slike, nisam se tim zamarao. Glavno da rade filmovi kako treba.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb

Vec mjesec dana guram sve moguce divx-ove koje imam i jos nijednom nije odbio citati.

 

Nego jesi li se i ti prestravio kada si gurnuo 3.15 i nakon reboota je slika bila sa razlivenim bojama?

16 godina
offline
RE: LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb

Pa u biti je kod mene originalni firmware bio 3.15, tako da nisam morao raditi downgrade, samo omogucio usb i stavio novi firmware. Nije bilo nikakvog razlijevanja boja.

15 godina
offline
RE: LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb

Ja sam morao napravit downgrade jer sam imao 3.4x (ne sjecam se tocno koji). Kada sam ga spustio 3.15 slika je bila grozna. Sve boje su bile "razlivene" i pretezito sve u ljubicastom tonu. Priznajem u tom momentu sam pomislio "Koji me ..... tjerao na ovo!!!" Ipak, otkljucao sam USB menu i nakon upgradea na na 3.55 sve se vratilo u normalu.

 

Sa otkljucanim USB-om TV je defintivno "best buy" (42" tv za 4900kn)

14 godina
neaktivan
offline
LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb!

imam jedan problem,kupio sam lcd lg lh 2000,zapadni dio grada zagreba,nikako ne mogu gledati slovenske programe,kod automatskog traženja samo mi nađe htv,rtl,novu,molim pomoć

cobreti
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb
cobreti kaže...

imam jedan problem,kupio sam lcd lg lh 2000,zapadni dio grada zagreba,nikako ne mogu gledati slovenske programe,kod automatskog traženja samo mi nađe htv,rtl,novu,molim pomoć

Nema pomoci ako ti ih ne nalazi...

Eventualno probaj u menu-u ukljuciti pojacalo iako cisto sumnjam da ce ti naci nesto novo ako ti ih nije na prvu pronasao.

14 godina
offline
LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb!

da li ovo vrijedi i za LG LH3000 seriju?? posto imam 3.55 firmware pa da ne downgradeujem bezveze...

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb
slobo14 kaže...

da li ovo vrijedi i za LG LH3000 seriju?? posto imam 3.55 firmware pa da ne downgradeujem bezveze...

Evo ti majstore stranica pomocu koje sam otvorio USB na svom TV-u. Kaze na toj istoj stranici da vrijedi i za LH 3000 seriju

14 godina
neaktivan
offline
LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb!

Dali ima kakve opasnosti za softver u televizoru kod otključavanja usb-a,da ne bi došlo do nekog kvara,mislim  na lh 2000.

cobreti
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb

Pa ako imas firmware 3.15, nema nikakve opasnosti, ako samo promijenis ove dvije opcije za usb, i dok ne diras nista drugo. A za firmware najbolje pogledaj u postu iznad link, sve ti pise.

14 godina
neaktivan
offline
LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb!

baš sada gledam,verzija softvera je  3.55,hvala na informacijama..

cobreti
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb!

Predlažem pratiteljima ovog foruma da obrate pažnju na alternativnu mogućnost podešavanja ove opcije bez zafrkancije s firmverom. Za to je potrebno imati servisni daljinski kojim se pokreće servisni meni na svim LG-jevim televizorima generacija koje ovdje spominjemo i to bez zafrkancije s kombinacijom tipaka ovih ili onih.

 

Naravno, teško je doći do originalnog servisnog daljinskog, ali nije teško doći do hex-zapisa koda te "moćne" tipke (nalazi se na stranici za diskusiju par postova prije spomenutoga sajta). Taj se, pak, kôd može, uz malo pomoćne tehnike (računalo opremljeno potrebnim portovima) i softvera ubaciti na programabilne univerzalne daljince (idealna opcija jer se može dodati kao dodatna tipka na redovne s daljinskog!) ili na kakav mobitel ili dlanovnik.

 

Nakon ulaska u meni, treba samo znati gdje se u meniju nalazi opcija za aktivaciju ili podešavanje USB-porta i stvar je riješena.

 

Osobno sam otključao USB-port na m2362d (monitor-TV) koji nije izlistan na gorespomenutom sajtu, preko kojega se dosad moglo samo pregledavati slike i slušati glazbu, a uz malo sreće, moralo bi mi to uspjeti i na 32LH2000 (uistinu dobar televizor za manje od 3000 kn). Za to mi je poslužio hex-kôd "moćne" tipke i Logitechov Harmony 525. Potvrđujem da ovaj monitor-TV prepoznaje .avi (divX) i .mpg datoteke s prijevodima i da ne prepoznaje .flv i .wmv datoteke (do sad isprobano). Preostaje mi još probati izvorne DVD-datoteke (.vob). Međutim, ne vidim da je ovo neki nedostatak jer se pomoću Format Factoryja sve ionako može prebaciti u .avi ili .mpg. Također, potvrđujem da se na USB-port može spojiti bilo USB-stik bilo vanjski USB-disk i da radi i s FAT32 i s NTFS particijama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb

prijatelju možeš li malo detaljnije o tome ili link koji to opisuje imam LG 32LF2510 softver 3,40

14 godina
neaktivan
offline
RE: LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb

Pozdrav

 

Da li možda znašRAMO shemu za LG 37 LF 2510 koristi također fw 3.15 ali nikako nemogu otključat usb na ovaj tvoj način

 

"Ako je fw dobar, morate u isto vrijeme stisnuti tipku ok na daljinskom i na tv-u i drzati oko 5 sekundi"

 

Piše ispod usb utora da je samo za service only????

Kad pritisnem ok na daljincu niš se nedogađa ni nakon 10sec hehehe.

 

TNX Cool

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2010 16:59 (iroby).
15 godina
offline
RE: LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb
janika kaže...

prijatelju možeš li malo detaljnije o tome ili link koji to opisuje imam LG 32LF2510 softver 3,40

 Može malo detaljnije.

 

Ja sam ovo pokupio baš od čovjeka koji ima LG 32LF2510 (good for you), doduše s novijim softverom.

 

Kao što sam napisao malo ranije, na stranici za diskusiju (svojevrstan forum) već spomenutoga sajta LG USB Hack, čovjek je opisao kako je ubacio hex-kôd u svoj Logitech Harmony 555. Također, priložio je potrebni hex-kôd. Na glavnoj stranici je opisan i postupak za druge daljinske i neke mobitele i PPC-je s IR-portom.

 

Sve što dalje treba učiniti je u servisnom meniju doći do opcija koje te zanimaju i promijeniti ih.

 

Tvoj televizor možda ima drugačiji servisni meni nego modeli opisani na glavnoj stranici LG USB Hacka! No možeš ili postaviti pitanje na stranici za diskusiju ili malo proguglati. Za moj model (LG m2362d-pz) daljnja sam uputstva našao na ovom forumu.

15 godina
neaktivan
offline
RE: LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb
Ramo kaže...

Evo danas sam bas nasao nacin kako jednostavno omoguciti na ovoj seriji upotrebu usb-a, koji po specifikacijama sluzi jedino za servis. Mene je odusevila ova mogucnost, pa da podijelim.

 

Dakle prva stvar, morate provjeriti koji vam je firmware, jer noviji od 3.15 ne dopustaju otkljucavanje usb-a. To radite tako sto otvorite meni i oznacite opcije (ali ne ulazite u opcije!), i zatim 7 puta stisnete tipku fav na daljinskom.

Ako imate fw noviji od 3.15, morat cete napraviti downgrade na ovu verziju (sreca moja kod mene bas 3.15). Dakle google i traziti ovaj firmware.

Ako je fw dobar, morate u isto vrijeme stisnuti tipku ok na daljinskom i na tv-u i drzati oko 5 sekundi. Ako ste dobro napravili, trazit ce vas pin, koji je 0000. Udjete u meni i na tool options 3 tamo gdje je jpeg i mp3 promijenite vrijednost s 0 na 1, na divx stavite HD i to je to. Izidjite iz meni-ja i mozete gledati slike, slusati muziku, i najvaznije gledati filmove direktno s memorijske kartice ili nekog externog diska.

 

Old news. Ali uvijek dobro dodje...

16 godina
offline
RE: LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb
Mike Litoris kaže...

 

Old news. Ali uvijek dobro dodje...

  Pa mozda je tebi old news, ali evo, ocito ima ljudi kojima sam pomogao. A tome ovaj forum i sluzi, zar ne? Meni bi bilo drago da sam to znao odmah kad sam kupio TV, a ovako sam slucajno nasao, pa sam to htio podijeliti. A ti kad si to odavno znao mogao si objaviti, ja bih ti prvi bio zahvalan.

15 godina
neaktivan
offline
LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb!

E brajo, kako mi ovo dobro dođe. Imam ovu seriju TV-a, a uopće nisam gledao na ovu temu!

 

Sad samo kući dođem, prikopčam eksterni HD i uživam si. Dosad bi morao preko VGA kabla skopčati na tv, pa gledati, ali ovo je odlično!

 

Hvala najljepša!

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb
Ramo kaže...
Mike Litoris kaže...

 

Old news. Ali uvijek dobro dodje...

  Pa mozda je tebi old news, ali evo, ocito ima ljudi kojima sam pomogao. A tome ovaj forum i sluzi, zar ne? Meni bi bilo drago da sam to znao odmah kad sam kupio TV, a ovako sam slucajno nasao, pa sam to htio podijeliti. A ti kad si to odavno znao mogao si objaviti, ja bih ti prvi bio zahvalan.

 


Da si pratio thread od prije mjesec dva gdje je bilo pitanje koji TV uzeti sve bi ti bilo jasno. Tamo je detaljno objasnjeno.

Znam jer imam LH3000. A prije sam imao LF2510.

 

Pozdrav

15 godina
offline
RE: LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb
Mike Litoris kaže...

 


Da si pratio thread od prije mjesec dva gdje je bilo pitanje koji TV uzeti sve bi ti bilo jasno. Tamo je detaljno objasnjeno.

Znam jer imam LH3000. A prije sam imao LF2510.

 

Pozdrav

 

Zasto zelis natjerati covjeka da pozali sto je uopce htio pomoci?

Sto si ti dobio sa tim sto si mu predbacio kako je to "old news"?

 

Ne kuzim tu spiku niti malo.

 

 

15 godina
offline
RE: LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb
Mike Litoris kaže...
Ramo kaže...
Mike Litoris kaže...

 

Old news. Ali uvijek dobro dodje...

  Pa mozda je tebi old news, ali evo, ocito ima ljudi kojima sam pomogao. A tome ovaj forum i sluzi, zar ne? Meni bi bilo drago da sam to znao odmah kad sam kupio TV, a ovako sam slucajno nasao, pa sam to htio podijeliti. A ti kad si to odavno znao mogao si objaviti, ja bih ti prvi bio zahvalan.

 


Da si pratio thread od prije mjesec dva gdje je bilo pitanje koji TV uzeti sve bi ti bilo jasno. Tamo je detaljno objasnjeno.

Znam jer imam LH3000. A prije sam imao LF2510.

 

Pozdrav

 I ne znam što si s time dobio jer se i LF2510 može hakirati.

16 godina
offline
LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb!

OK je ljudi, nema smisla bez veze se prepirati, meni je drago sto sam ovo otkrio i sto sam izgleda nekim ljudima i pomogao, zbog tog i jesam na ovom forumu. A dosad se nisam ni s kim svadjao, pa ne zelim sad poceti. A vama hvala sto me branite  Smijeh

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb!

Hvala Ramo, pomogo si mi pri odluci koji tv kupiti. Dosad sam se dvoumio između LH 3000 nekog Panasonic plazme ali sad poslije pročitane teme dvojbe su riješene, do kraja tijedna če stiči u dnevni boravak i još super cijena s popustom!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb
Sint1 kaže...

Meni je firmware bia 3.55 i onda downgrade na 3.15 ukljucivanje USB-a i opet upgrade na 3.55.

 

Može li kakav postupak za downgrade / upgrade?

LG 32LH2000

Tnx

16 godina
offline
RE: LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb

Imas napisano u 1. postu kako ide postupak, i ima link negdje u temi sa svim pojedinostima i u detalje objasnjeno korak po korak kako ide.

14 godina
offline
LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb!

dali može da se koristi bilo koji univerzalni daljinac da bi se koristio kao sevisni da bi se ušlo u USB mod bez izmjene softvera (3,40)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: LG LH2000 serija, ipak je moguce koristiti usb

Vrlo vjerojatno pod uvjetom da u njega možeš ubaciti potreban kod i da daje IR-signal.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice