Vivax LED TV-32S60T2

poruka: 10
|
čitano: 12.947
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Vivax LED TV-32S60T2

Pozdrav...

imam problem sa skeniranjem HD kanala na ovom tv-u. Naime, budući da je OiV uključio HD programe na 40-om kanalu (sljeme), htio sam preskenirati taj kanal. Signal je full (100 %), međutim, ne pronađe niti jedan program. Samsungov TV sa istom antenom normalno pronađe 9 programa. U čemu bi mogla biti kvaka? Provjerio sam specifikacije....sve bi trebalo biti ok...H.265, MPEG-4, DVB-T2...sve to podržava, ali hd programe ne pronalazi iako ima full signal na tom kanalu

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Vivax LED TV-32S60T2

Pozdrav

 

stavi regiju na njemačku pa onda skeniraj

 

lp

10 godina
neaktivan
offline
Re: Vivax LED TV-32S60T2
pozdrav,ima isti takav tv,ima problem,Kad gaupalim samo se logo pojavi i taman ekra. Dali netko ima frimware da ga probam preko usb-a ,mozda ga prepozna pa da se reinstalira. tako
dani
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vivax LED TV-32S60T2

Ima—servis. Nije televizor računalo da samo prištekaš USB i reinstaliraš operacijski sustav. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2022 21:32 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Vivax LED TV-32S60T2
daniq kaže...
pozdrav,ima isti takav tv,ima problem,Kad gaupalim samo se logo pojavi i taman ekra. Dali netko ima frimware da ga probam preko usb-a ,mozda ga prepozna pa da se reinstalira. tako

 Logo par sekundi i onda instantno crni ekran?

Tak je meni bilo nedavno na Elitu, i nije bilo do softvera nego je krepao elektrolitski kondenzator na dijelu napajanja za pozadinsko osvjetljenje.

Lako provjeriš tak da pojačas zvuk kad se ekran zacrni pa čuješ jel radi, ili osvjetli ekran svjetiljkom da vidiš jel ima slike.

 

 

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vivax LED TV-32S60T2

znam za to.palo mi je odmah na pamet ,nije to problem..tv je  kratko radio..Nemogu ga ni ugasiti na daljinski kad ga upalim..ja sumnjam na matičnu ploču ili sw da je problem,,

 

dani
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2022 0:08 (daniq).
7 godina
offline
Re: Vivax LED TV-32S60T2

Ili napajanje, isto kad elektrolitski kondenzatori krepaju se procesor zbrika.

99%  da nije ništa softverski, jer se to dogodi samo kod kvara memorije ili nečega, a to je onda promjena cijelog mainboarda, a tu nema računice.

Nadaj se da su kondenzatori, peljaj na servis.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2022 12:00 (fer-de-lance).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vivax LED TV-32S60T2

pozadinsko osvjetljenje radi,krivo sam opisao,znači tv se upali e pojavi se vivax logo inače se nebi vidio da pozdanisko osvjetljenje neradi..ekran zapravo nije crn nego kad se upali dobije bjelkast ton,,boćno po rubovima ekrana se vidi da smd radi..znači nije to problem..prije da je matična moze biti,,odnjet cu ga jer nemoguce je nači frimware ..postoji jedna stranica gdje se moze skinuti.po broju matične ploče ali nije besplatno i neusudim se preko tih neprovjerenih stranica kupovati nesto mada nije neki novac. Mislim da se radi o turskom vestelu

dani
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2022 23:51 (daniq).
9 godina
neaktivan
offline
Vivax LED TV-32S60T2

Pozdrav svima :)

 

Malo dižem temu jer imam sličan problem sa sličnim televizorom.

Riječ je o Vivax LED TV - 43S60T2S2SM

Problem je što nakon paljenja samo pokazuje Vivax i Android TV logo.

 

Ne mogu se oteti dojmu da se malo zblesirao i da mu treba neki factory reset ili nešto slično.

Do sada je radio normalno.

Pokušali smo one banalne fore: isključiti iz napajanja, iskopčati priključke i slično (nije pomoglo).

 

Možda neko ima ideju što napraviti (ili barem nakako ga natjerati na tvorničke postvke)?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vivax LED TV-32S60T2
ivšo007 kaže...

Pozdrav svima :)

 

Malo dižem temu jer imam sličan problem sa sličnim televizorom.

Riječ je o Vivax LED TV - 43S60T2S2SM

Problem je što nakon paljenja samo pokazuje Vivax i Android TV logo.

 

Ne mogu se oteti dojmu da se malo zblesirao i da mu treba neki factory reset ili nešto slično.

Do sada je radio normalno.

Pokušali smo one banalne fore: isključiti iz napajanja, iskopčati priključke i slično (nije pomoglo).

 

Možda neko ima ideju što napraviti (ili barem nakako ga natjerati na tvorničke postvke)?

 

 Ako ima fizicke tipke za Vol +/- i Power na TV-u, onda factory reset drzati Volume - i Power dok se ne pojavi nesto na ekranu. Moguce i da ce trebati mozda iskopcati iz struje, onda stisnuti te tipke i drzati i tek onda ustekati u struju i drzati dok se ne pojavi nesto na ekranu.

 

Ako je samo jedna tipka, onda isti proces sa tom jednom.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice