Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Tomato

poruka: 39
|
čitano: 30.192
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Tomato

Pozdrav, otisao sam danas u poslovnicu Hrvatske poste i odlucio se prebacit s Tele2 bonova na Tomato bonove i htio sam uzet Veliku tarifu za 90 kn mjesecno, no medjutim kad sam izasao iz poste i dosao doma, otvorio sam formular koji sam dobio cisto da malo pogledam sto pise i na vrhu pise nesto kao ''zasnivanje pretplatnickog ugovora'', ja mislim da se zena na salteru zafrknula jer ja ne zelim pretplatu u Tomato-u, nego zelim prec na bonove, pise da mi je aktivacija 10.3.2016. i da moram uplacivat mjesecno uplatnicom a da ce racun stizat na moju kucnu adresu, dobio sam takodjer njihovu sim karticu koju moram zamjenit kad mi na staroj dodje poruka da je kao prijenos broja zavrsen, mene sad zanima, posto ne zelim pretplatu, iako znam da je bez ugovorne obveze, nego na bonove, jel mogu ja jednostavno bacit u smece tu sim karticu i uopce ju ne aktivirat i hoce li mi onda doc racun na kucnu adresu za tih 90 kn ili nece, i hoce li mi uopce mjesecno nakon toga bilo sto dolazit? Znaci ono sto ja zelim je ukratko, rijesit se Tomato tarife bez da uopce predjem na nju, bez da stavljam njihovu sim karticu u moj mobitel i bez da ista aktiviram iako sam potpisao formular za Veliku tarifu

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Tomato

.

Moj PC  
5 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Toma
Ak je bez ugovora onda se bez ikakvog problema mozes prebacit na bonove, zovi tomato sluzbu za korisnike, javi im se na fejsu il negdje i pitaj
8 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Toma

Da, ali stvar je u tome sto se ja ne zelim niti prebacit na bonove, gledao sam malo po Internetu i shvatio da mi pase jedna druga tarifa na bonove nevezano za Tomato, pa me sad zanima, ako ja nista ne napravim, znaci ako ne aktiviram Sim karticu koju sam dobio od njih, hoce li mi svejedno mjesecno naplacivat ili se jednostavno tog 10.3. nece nista dogodit ako ja izricito ne aktiviram karticu nakon njihove obavijesti?

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
14 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Tomato

Ako se ne varam kod ugovora imas 14 dana roka za raskid istoga. Nazovi sluzbu i raskini ugovor.

De gustibus non est disputandum.
 
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Tomato

Kartica se automatski aktivira i naplaćuje ti svakog mjeseca bez obzira je li u mobitelu ili na mjesnom otpadu. Možeš zvat službu za korisnike i objasnit im stvari,ali ako nisi potpisao ugovor, nisi vezan na 12 ili 24 mj. To jednostavno samo znači da za tu tarifu ne moraš kupovat i unosit bonove, već ti račun dođe doma. Mi ne radimo u tomatu i ne znamo što možeš sad, a i da znamo nismo tomato, to s njima moraš riješit. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Toma
U svakom slučaju moraš opez napravit prijenos broja. E sad ako su oni tebi dali zahtjev za pretplatu, onda ne znam koja je procedura. Uostalom, u proteklih 25h si to mogao saznati već ne znam kolko puta da si nazvao službu za korisnike ili im poslao mail, javio se na fejs itd...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Toma

Vjerojatno aktivacija kartice nema veze s tim jer će ti oni aktivirati uslugu i time ćeš postati njihov pretplatnik. Pretpostavljam, nazovi službu za korisnike i pitaj, ali vjerojatno ćeš morati praviti raskid ugovora. Možda još uvijek možeš i prekinuti prijenos broja ako ti ga još nisu prenijeli.

15 godina
offline
Re: Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Toma
mario1990 kaže...

Ako se ne varam kod ugovora imas 14 dana roka za raskid istoga. Nazovi sluzbu i raskini ugovor.

 ako je ugovor sklopljen na daljinu onda je 14 dana a ovako u centru je 7 dana rok za raskid bez pitanja i paušala.....

8 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Tomato

Ja sam sad zvao njihovu Sluzbu za korisnike i covjek mi je rekao da ja jos uopce nisam registriran u njihovom sustavu, i da on ne zna sto da napravi po tom pitanju jer da ne moze zapocet proceduru raskida ugovora kad ja jos uopce nisam niti u njihovom sustavu jer me ocito Vip jos uvijek nije ''potegao'' u njihov sustav do tog 10.3., ali ako ja cekam taj datum, onda cu morat platit 90 kn i to zelim izbjec, jel ima tko kakvo rjesenje? (svjestan sam cinjenice da sam prekomjerno puta napisao rijec ''sustav'')

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Toma

A nije ti palo na pamet da odeš do njih? Do one tete kod koje si i sklopio ugovor??

8 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Toma
marko227 kaže...

A nije ti palo na pamet da odeš do njih? Do one tete kod koje si i sklopio ugovor??

 

Teta kod koje sam to obavio radi na salteru Hrvatske postanske banke i krivo mi je napravila ugovor gdje mi je stavila pretplatu umjesto bonova, bojim se ic kod nje ponovno, a uostalom, ako me nisu u sustavu pronasli ljudi koji rade u samom Tomato-u, kako ce me pronac jedna zena na salteru u posti koja povrh toga ima jos desetke ostalih poslova za radit svakodnevno?

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
15 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Toma

Garantiram ti da će te po onome što je napisala i kako je napravila u ugovoru brže pronaći i pomoći nego ovdje na forumu.

A ako se bojiš kod nje ići onda odi direkt na Tomato prodajno mjesto i kažeš šta je na stvari. Nećeš vjerovati ali ti ljudi za šalterom iako nekada znaju biti drski i bezobrazni, ne grizu.

15 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Tomato

Nvidia GTX 680  čemu TD???

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Toma

Šta znači da se bojiš ići kod nje? To još nisam čuo... Shvatio bih da si ti nešto krivo napravio, ali ako je ona krivo napravila ugovor, čega se imaš bojati?

8 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Tomato

Isao sam danas u Vip poslovnicu i rekli su mi istu stvar, posto jos nisam registriran u njihovom sustavu, oni ne mogu nikakav ugovor raskinut jer mene jos ni nema, nazalost morat cu platit 90 kn za prvi mjesec, i onda mogu raskinut ugovor jer cu tad bit u njihovom sustavu, hvala svima na savjetima i evo jedan od mene, dobro razmislite koju tarifu zelite uzet jer ako ste brzopleti, kao ja, se mozete gadno sje*at!!! 

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Toma
Ako slučajno zakasne s aktivacijom, a veliš da bi trebala bit sutra, možeš izvući neku naknadu pa si vratiš tih 90 kn :)
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Toma
kbenzema kaže...
Ako slučajno zakasne s aktivacijom, a veliš da bi trebala bit sutra, možeš izvući neku naknadu pa si vratiš tih 90 kn :)

 

Hmm, kako to tocno mislis, kako izvuc naknadu?

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
9 godina
odjavljen
offline
Re: Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Toma
Znači reko si da će ti 10.3. bit aktivna kartica. Ako oni kojim slučajem ne prebace broj, svaki sat kašnjenja imaš pravo mislim na 10 kn naknade. Frend je dobio 5000 kn. U početku sam mislio da su to gluposti da ti daju naknadu ako zakasne s prebacivanjem, al eto, njemu se odužilo ili još bolje posrećilo i dobio je
8 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Toma
kbenzema kaže...
Znači reko si da će ti 10.3. bit aktivna kartica. Ako oni kojim slučajem ne prebace broj, svaki sat kašnjenja imaš pravo mislim na 10 kn naknade. Frend je dobio 5000 kn. U početku sam mislio da su to gluposti da ti daju naknadu ako zakasne s prebacivanjem, al eto, njemu se odužilo ili još bolje posrećilo i dobio je

 

Jel mozes mozda dat nekakav lik pravilnika od Tomato-a ili bilo cega gdje to pise sto mogu malo bolje proucit pa da im to strucno ''nabijem'' na nos, u slucaju da stvarno zakasne? :D

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2017 21:15 (FunkyBanana).
14 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Tomato

Tu ti sve piše:

https://www.hakom.hr/UserDocsImages/2012/propisi_pravilnici_zakoni/Pravilnik%20o%20prenosivosti%20broja_20120828.pdf

 

Potraži u dokumentu dio o nepravovremenom prijenosu broja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Toma
Guglaj "Pravilnik o prenosivosti broja - Hakom" jer mi baca neki error kad kopiram link i pokušam ubacit u poruku
9 godina
odjavljen
offline
Re: Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Toma
I da, kaj sam zaboravil napomenut. Frend je isto prelazio s tele2 na tomato, a ovi ga prebacili na vip :D pa su krenule žalbe i natezanja preko maila i nakon nekih 3 mjeseca uplatili mu pare. Njemu je pogodovalo to kaj su ga na krivu mrežu prebacili pa se sve odužilo i zato je dobil veliku naknadu. Možda i ti možeš nešt izvući s ovim nesporazumom oko pretplate i bonova, naravno sigurno moraš imat neki dokaz da si htio na bonove a oni ti dali pretplatu
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Tomato

Upravo sad malo citam, ali, kako ja mogu dokazat to, recimo, meni pise da ce mi aktivirat broj izmedju 8:00-11:00, i sad, bubam, da oni meni aktiviraju broj u 18:00, kako ja mogu dokazat da su ga tad aktivirali, a ne recimo u 11:00? Pretpostavljam jedino po tome u koliko sati ce meni stic poruka na mobitel, pa da se povodim za time, ali opet, oni mogu rec ''pa stavio je sat unaprijed na mobitelu i sad pokusava zavarat'', mislim, mozda zvuci preglupo ovo sto pisem, al ne znam, zanimaju me vasa misljenja

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Tomato

Ne da su zaboravili aktivirat, nego su ga aktivirali u tocno 8:00 hahaha, cini se da necu vidjet kune od naknade :D

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Toma
FunkyBanana kaže...

Ne da su zaboravili aktivirat, nego su ga aktivirali u tocno 8:00 hahaha, cini se da necu vidjet kune od naknade :D

A šta fali uopće toj tarifi da je toliko odjednom želiš zamijeniti?

8 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Tomato

Tarifa dodje 90 kn mjesecno + uspostava poziva 0,29 lipa po pozivu, sto znaci da moram mjesecno uplatit 100 kuna, ili ako zelim, mogu placat dodatnih 20 kuna mjesecno, sto me izadje 110 kuna mjesecno, i tad mi se ne naplacuje uspostava poziva. Tele2 za 40 kuna mjesecno ima 1000 poruka i SMS-a sto mi je sasvim dovoljno, i takodjer se naplacuje uspostava poziva 0,29 lipa, ali za bon od 50 kn, mislim da ce mi tih 10 kuna bit sasvim dovoljno za uspostave poziva, znaci mogu proc jeftinije za 50-60 kn mjesecno, naravno, ova od Tomato-a ima sest tisuca minuta poziva, poruka i sest gigabajta, a iznad navedena od Tele2 ima ''samo'' tisucu minuta i poruka, i ajde, 1 gigu sto je stvarno malo, ali i ne koristim previse mobilni internet, pa mi nije ni bitno, i eto, jednostavno mi se ne isplati ta tarifa od Tomato-a, bio sam brzoplet i nisam dobro donio odluku

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Toma
FunkyBanana kaže...

Tarifa dodje 90 kn mjesecno + uspostava poziva 0,29 lipa po pozivu, sto znaci da moram mjesecno uplatit 100 kuna, ili ako zelim, mogu placat dodatnih 20 kuna mjesecno, sto me izadje 110 kuna mjesecno, i tad mi se ne naplacuje uspostava poziva. Tele2 za 40 kuna mjesecno ima 1000 poruka i SMS-a sto mi je sasvim dovoljno, i takodjer se naplacuje uspostava poziva 0,29 lipa, ali za bon od 50 kn, mislim da ce mi tih 10 kuna bit sasvim dovoljno za uspostave poziva, znaci mogu proc jeftinije za 50-60 kn mjesecno, naravno, ova od Tomato-a ima sest tisuca minuta poziva, poruka i sest gigabajta, a iznad navedena od Tele2 ima ''samo'' tisucu minuta i poruka, i ajde, 1 gigu sto je stvarno malo, ali i ne koristim previse mobilni internet, pa mi nije ni bitno, i eto, jednostavno mi se ne isplati ta tarifa od Tomato-a, bio sam brzoplet i nisam dobro donio odluku

 90 kn ti je tarifa s uključenom opcijom "bez uspostave poziva". Ako bi si uzeo onu jeftiniju, imaš za 70 kn 3000 jedinica bez razmišljanja o uspostavi, bolje ti je to onda nego ovo od Teleta. Ako mene pitaš.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Toma
Tele2 ima jako loše tarife trenutno. Sva sreća pa sam još davno ulovio Smart3gb tak da za 35kn imam 3gb neta i 1000min + za 5kn dobijem 100 poruka, a uspostava mi je free jer kad preko neta kupis bon dobiješ bonus kn :) sad te tarife više nema tak da po meni od svih mreža tomatove tarife su najbolje
 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Tomato

Imas pravo, ipak sam uzeo opciju bez uspostave poziva, sad mi se zapravo ta opcija niti ne cini toliko losom, 90 kn mjesecno za sest tisuca minuta, SMS-a i sest GB bez naplate uspostave poziva, jos jedno pitanje, poslao sam sad na 13444 ''?'' da si vidim stanje, i dosla mi je poruka ''Vasa potrosnja do 1.3.2017. je 0,00 kn. Preostalo je 0 MB/MIN/SMS iz tarife i paketa''. Ne razumijem kako mi nije ostalo nista, ako su mi tek danas aktivirali tarifu?

 

EDIT: Zvao sam frenda i sve je normalno, al opet, sto ne bi trebalo pisat ''Preostalo je 6000 MB/MIN/SMS iz tarife i paketa'', a ne ''0''? 

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2017 17:45 (FunkyBanana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice