FAT32 na NTFS moguce bez gubitka podataka?

poruka: 8
|
čitano: 3.171
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
FAT32 na NTFS bez gubitka podataka

 Htio bih prebaciti vanjski disk iz FAT32 u NTFS ali već imam dosta na njemu podataka i mrzi me prebacivati ih ponovo na disk.Je li moguča konverzija bez gubitka podataka na istom i kako?

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: FAT32 na NTFS bez gubitka podataka
Zelja kaže...

 Htio bih prebaciti vanjski disk iz FAT32 u NTFS ali već imam dosta na njemu podataka i mrzi me prebacivati ih ponovo na disk.Je li moguča konverzija bez gubitka podataka na istom i kako?

Hvala.

 Moguća je - osim ako se nešto ne desi. Napravi backup za svaki slučaj.

https://technet.microsoft.com/en-us/library/bb456984.aspx

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
15 godina
offline
Re: FAT32 na NTFS bez gubitka podataka
Father_Dougal kaže...
Zelja kaže...

 Htio bih prebaciti vanjski disk iz FAT32 u NTFS ali već imam dosta na njemu podataka i mrzi me prebacivati ih ponovo na disk.Je li moguča konverzija bez gubitka podataka na istom i kako?

Hvala.

 Moguća je - osim ako se nešto ne desi. Napravi backup za svaki slučaj.

https://technet.microsoft.com/en-us/library/bb456984.aspx

 "For example, typing convert D: /fs:ntfs would format drive D: with the ntfs format. You can convert FAT or FAT32 volumes to NTFS with this command."

Hoće li ga pri tome formatirati??

Pa nemam prostora na diskovima za vraćanje tih podataka inače bih ih prekopirao na HDD.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 21:16 (Zelja).
16 godina
offline
Re: FAT32 na NTFS bez gubitka podataka
Zelja kaže...

 "For example, typing convert D: /fs:ntfs would format drive D: with the ntfs format. You can convert FAT or FAT32 volumes to NTFS with this command."

Hoće li ga pri tome formatirati??

Pa nemam prostora na diskovima za vraćanje tih podataka inače bih ih prekopirao na HDD.

Ne - u stvari da, jer je kreiranje datotečnog sustava - formatiranje, radiš novi format zapisa. No konverzija bi morala biti lossless - radi se in-place format, i svi podaci se sačuvaju... ukoliko ne dođe do nekog problema.

Do sada sam napravio pedesetak uspješnih konverzija, jednu neuspješnu - nije želio napraviti konverziju zbog nečeg, nisam shvatio čega, te jednu katastrofalnu - srećom imao sam backup.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
15 godina
offline
Re: FAT32 na NTFS bez gubitka podataka

Pa jel ti obrisala konverzija fajlove?To najvažnije mi nisi rekao.

16 godina
offline
Re: FAT32 na NTFS bez gubitka podataka
Zelja kaže...

Pa jel ti obrisala konverzija fajlove?To najvažnije mi nisi rekao.

Ta zadnje navedena jest, pa sam radio recovery.
Gle, takve stvari nose rizik, bez obzira na to koliko je sigurna procedura. Zato preporučam backup. Posudi od nekog vanjski disk.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
15 godina
offline
Re: FAT32 na NTFS bez gubitka podataka

Odradio mi je konverziju bez gubitka podataka.Tako da znate ko god ubuduče bude radio konverziju is DOS-a radi bez gubitka podataka.

15 godina
offline
Re: FAT32 na NTFS bez gubitka podataka
Zelja kaže...

Odradio mi je konverziju bez gubitka podataka.Tako da znate ko god ubuduče bude radio konverziju is DOS-a radi bez gubitka podataka.

 -to se zna, u većini slučajeva.. osim kad podaci odu i potvrda zato ne znači baš ništa, loto-sreća vs važnost podataka. Na kraju svatko za sebe odluči.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice