Hard disk problem

poruka: 11
|
čitano: 2.732
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Hard disk problem
Pozdrav,

Ne znam da li mi je hard disk crkao, odjednom je prestao raditi. Ne detekta ga u BIOS-u a kablovi su dobro spojeni. Sto da napravim sada?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hard disk problem
tireN1337 kaže...
Pozdrav,

Ne znam da li mi je hard disk crkao, odjednom je prestao raditi. Ne detekta ga u BIOS-u a kablovi su dobro spojeni. Sto da napravim sada?

Ako ga BIOS ne prepoznaje, onda je vjerojatno pokvaren.

Probaj eventualno u drugom PC-u, ali po simptomima, crko.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Hard disk problem
softwaremaniac kaže...
tireN1337 kaže...
Pozdrav,

Ne znam da li mi je hard disk crkao, odjednom je prestao raditi. Ne detekta ga u BIOS-u a kablovi su dobro spojeni. Sto da napravim sada?

Ako ga BIOS ne prepoznaje, onda je vjerojatno pokvaren.

Probaj eventualno u drugom PC-u, ali po simptomima, crko.

 Da li postoji neki nacin da skinem fajlove sa njega, ili da nekom platim da mi to napravi ako je moguce?

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2016 12:55 (tireN1337).
14 godina
offline
Re: Hard disk problem
tireN1337 kaže...
softwaremaniac kaže...
tireN1337 kaže...
Pozdrav,

Ne znam da li mi je hard disk crkao, odjednom je prestao raditi. Ne detekta ga u BIOS-u a kablovi su dobro spojeni. Sto da napravim sada?

Ako ga BIOS ne prepoznaje, onda je vjerojatno pokvaren.

Probaj eventualno u drugom PC-u, ali po simptomima, crko.

 Da li postoji neki nacin da skinem fajlove sa njega, ili da nekom platim da mi to napravi ako je moguce?

Probaj disk u nekom eksternom kućištu/preko adaptera na drugom PC-u ili linux distri. Ako ga ni tamo ne kuži, javi se recimo InfoLAB-u, ali je to prilično skup sport.

10 godina
neaktivan
offline
Hard disk problem
Ne znam sto se opet desava. kupio sam novi hard disk, radio je 2 tjedna i sada opet ne radi... Sto stalno uzrokuje problem da mi crkne svaki hard disk haha
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hard disk problem

Meni to više zvuči kao problem sa MBO ili samim SATA kabelom. 

Jesi probao različite SATA konektore na ploči? Dali koristiš isti SATA kabel? Jesi pokusao prvi HDD koji je navodno riknuo spojiti u neko drugo racunalo?

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2016 1:53 (ibme74).
16 godina
offline
Re: Hard disk problem

HDD spoji u drugo računalo. Ako radi kod nekog drugog onda je MBO ili kontroler ili SATA kabel. To ti je najsigurnije i najpouzdanije riješenje. Ti sam onda kod sebe možeš zamijeniti SATA kabel pa vidjei da li radi.
Što se tiče spašavanja podataka na Hirenu imaš dosta toolova s kojima možeš probati. Ako je disk pun bad sectora neke podatke ćeš moći spasiti, a ako je i sam kontroler diska riknio neće ti nitko to moći vratiti.

10 godina
neaktivan
offline
Hard disk problem
Upravo sam probao, iskopcao sam SSD i na to mjesto stavio Hard Disk i taj Hard disk ne radi... Koje su sanse da se novi hard disk pokidao unutar 2 tjedna i manje?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hard disk problem
tireN1337 kaže...
Upravo sam probao, iskopcao sam SSD i na to mjesto stavio Hard Disk i taj Hard disk ne radi... Koje su sanse da se novi hard disk pokidao unutar 2 tjedna i manje?

 Ako imaš oscilacije na naponskoj mreži ili nekvalitetno napajanje moguće je. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Hard disk problem
Bio sam u linksu. kazu da je vakum otkinut, ne znam kako je to moguce kada je cijelo vrijeme bio u kucistu o radio. jedino ako nije izgorio lol
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hard disk problem
tireN1337 kaže...
Bio sam u linksu. kazu da je vakum otkinut, ne znam kako je to moguce kada je cijelo vrijeme bio u kucistu o radio. jedino ako nije izgorio lol

 Nisi ga rastavljao i nije fizički oštećen tako da ćeš dobiti novi.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice