HD Not initialized nakon stavljanja u ext. kućište

poruka: 5
|
čitano: 1.794
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
HD not initialized nakon stavljanja u ext. kućište

Imam WD Green 3TB koji je do sada bio u kanti i normalno radio. Kupio sam kućište http://www.links.hr/?naziv=eksterno-kuciste-lc-power-lc-35u3-becrux-3-5-sata-usb-3-0-crno&option=artikl&id_artikl=051.619.038 i stavio ga u njega, driveri su se instalirali, ali u Disk managementu se vidi kao Not initialized/Unallocated. Kada se natrag spoji na SATA kontroler u kanti može mu se normalno pristupiti. Jedini savjet koji još nisam isprobao je da ga inicijaliziram i formatiram dok je u eksternom kućištu, no to je nezgodno, jer nemam gdje smjestiti podatke za to vrijeme. Je li diskove nužno formatirati u kućištu u kojemu se koriste ili je problem negdje drugdje?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: HD not initialized nakon stavljanja u ext. kuć
Nitko nikada nije stavio već formatiran disk u eksterno kućište?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
HD Not initialized nakon stavljanja u ext. kućište

Svaki disk koji sam stavljao već sa particijama i podacima na njemu nije pravio probleme u eksternom kučištu,jedino se ponekad znalo dogoditi da novi disk stavljen u eksterno kučište nije htio naći ali to se događalo u xp-u pa sam ga morao vaditi i staviti u komp pa onda napraviti particije.

U pravilu bi trebalo raditi pogotovo ako si u win7.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: HD Not initialized nakon stavljanja u ext. kuć

Hvala, to me zanimalo. Da, Win 7 je, ali ne radi. Pokušat ću na kraju s formatiranjem u kućištu, mada to znači brisanje svega što ne stane na ostale diskove.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
HD Not initialized nakon stavljanja u ext. kućište

Ako nekoga zanima kako je završila priča:

Disk formatiran u kućištu je radio u kućištu, ali kada bi se spojio na SATA kontroler ovaj bi ga vidio neformatiranoga. Na kraju sam ga zamijenio za skoro duplo skuplje Icy box kućište, koje s Windowsima radi kako treba. Na žalost s Androidom ne radi baš sjajno,  ali to je već druga priča.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice