HDDs za NAS

poruka: 5
|
čitano: 2.482
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
HDDs za NAS

Planiram kupnju NAS uredaja i jedna od opcija je NAS bez diskova.

Zanima me kaj bi mi bilo najpametnije kupit. Diskovi moraju biti 3 TB, eventualno 2 TB i trebam ih 8 do 16 komada.

 

Trebam pouzdane diskove koji mi ne budu krepavali i koji imaju ok performanse. Cak ni performanse nisu bitne tolko, kolko mi je bitno da diskovi zive sto duze.

Korisna bi mi bila informacija iz prve ruke od dealera ili servisera koji diskovi najvise krepavaju, koje serije izbjegavat.

 

Unaprijed hvala.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.9.2012 14:38 (NEW_MAN).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: HDDs za NAS

niti sam serviser niti dealer, ali imam NAS od 2005. Dosta dobro su mi se pokazali samsung diskovi. U jednom synologiju iz 2006 imam 2 samsunga od 320Gb koji i dan danas rade. Napomenuti cu da se NAS kao NAS nikada ne gasi i da je vecinu vremena opterecen torrent downloadima (diskovi NIKADA ne idu u sleep mode, rade nonstop). Western digital diskovi su takodjer dobri s tim da izbjegavaj one sto imaju dinamicke okretaje (5400-7200). Green i blue serije su perfektne, black je malo steta staviti u NAS. WD je izdao i RED seriju diskova koja je optimizirana za NAS uredjaje pa bi mogao probati s time (a i cijena nije neka astronomska). Ako ti novac nije problem - uzmi WD red seriju i mislim da ces biti zadovoljan. Ovi bundleovi NAS-ova s diskovima su mi sumnjivi, otkud znas da dealer nije unutra utrpao ono sto nije mogao drukcije prodati umjesto komponenti koje bi poboljsale performase...

16 godina
offline
HDDs za NAS

Ako nije tajna, koji NAS uređaj ćeš uzimati?

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HDDs za NAS

Gledam izmedu par modela.
Synology RackStation RS2212+ ili RS812+ ili QNAP TurboStation TS-8790-RP ili TS-8690-RP.
Cijene su od recimo 2k do 3,5k Eura i kupujem za firum.
Trebamo dva komada. Znaci kupit dva komada sa ugradenim diskovima ili prazne uredaje pa ubrat neki disk.
Meni se osobno solidnim cini Hitachi Ultrastar A7K3000 - HUA723030ALA640 ili Seagate SV35 ST3000VX000 ili ili ili.
Imam opciju kupnje svega zivoga pa gledam kaj je best buy. Recimo Seagate SV35 ST3000VX000 kosta 100 eura manje od Hitachi ali ga nema na compatibility listi na Synology stranici. To ne mora znaciti nista ali.

 

EDIT

Hitachi Ultrastar A7K3000 - 3TB 7200rpm 64MB 3.5zoll SATA600

i

Seagate Constellation ES.2 ST33000650NS - 3TB 7200rpm 64MB 3.5zoll SATA600

imaju garanciju 5 godina.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.9.2012 16:06 (NEW_MAN).
16 godina
offline
Re: HDDs za NAS

Moze netko obrisat ovaj post?

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.9.2012 16:05 (NEW_MAN).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice