Instalacija Windowsa na SSD

poruka: 16
|
čitano: 15.283
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Instalacija Windowsa na SSD

Pozdrav,

 

Evo upravo mi stigao SSD Intel X25-M G2 80GB, pa sada želim staviti Win 7 Pro na njega...

 

 

Da li ima neka posebna procedura ili instaliram kao na običan HDD... Neki spominju da se disk u biosu treba prebaciti na AHCI da bi TRIM ispravno radio, pa sad nisam pametan...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windowsa na SSD
MatkoBB kaže...

Pozdrav,

 

Evo upravo mi stigao SSD Intel X25-M G2 80GB, pa sada želim staviti Win 7 Pro na njega...

 

 

Da li ima neka posebna procedura ili instaliram kao na običan HDD... Neki spominju da se disk u biosu treba prebaciti na AHCI da bi TRIM ispravno radio, pa sad nisam pametan...

http://downloadcenter.intel.com/default.aspx?iid=subhdr+downloads

 

Nades uputstva...

uploadas firmwire i onda instaliras...

gledaj po uputstvima, ja se vise ne sjecam kako je to islo ali znam da je tako nesto ispalo

potpis :D
16 godina
offline
RE: Instalacija Windowsa na SSD
MatkoBB kaže...

Pozdrav,

 

Evo upravo mi stigao SSD Intel X25-M G2 80GB, pa sada želim staviti Win 7 Pro na njega...

 

 

Da li ima neka posebna procedura ili instaliram kao na običan HDD... Neki spominju da se disk u biosu treba prebaciti na AHCI da bi TRIM ispravno radio, pa sad nisam pametan...

nakon što skineš firmware i spržiš boot cd, u BIOSU pogledaj u kojem ti je modu SSD spojen (AHCI ili IDE Legacy). Odaberi IDE jer boot cd nakon dizanja neće prepoznati disk. Nakon nadograđivanja resetiraj i nazad u BIOS da sa IDE moda prebaciš na AHCI(zaboravio sam ima li veze sa TRIMom, ali nemaš što izgubiti). Ubaci Win7 dvd i napravi particiju i formatiraj SSD(prvi put je nešt zaštekalo, pa sam napravio hard reset, opet započeo instalaciju i tad je sve prošli ok)

14 godina
offline
Instalacija Windowsa na SSD

SSD je iz tvornice izašao 10.02.2010. tako da je na njemu već najnoviji FW... U biosu sam prebacio na AHCI... istalirao Win 7 bez problema i još ne vjerujem kako je sve brzo i letiiiii... :D

 

Nemam neku zvijer, ali stvarno imam osjećaj kao da sam kupio neki jači PC, definitivno najbolja nadogradnja do sada ;-)

 

 

Da li sada trebam još neke postvke u windowsima konfigurirati?

 

 

P.S.

Za shut down mu treba doslovno 2 sekunde :)))

 

Napravio sam i ATTO disk benchmark i umjesto deklariranih 250 read i 70 write, disk postiže rezultat od 270 read i 80 write... stvarno ugodno iznenađen.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2010 16:42 (MatkoBB).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Instalacija Windowsa na SSD

Moja iduca investicija je bas taj Intelov ssd!!!

I'm going woo woo
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Instalacija Windowsa na SSD

Gdje si kupio i koliko te došao taj disk?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Instalacija Windowsa na SSD
tnakir kaže...

Moja iduca investicija je bas taj Intelov ssd!!!

Ma ja sam  se isto dugo dvoumio da ga nabavim ili čekam pojeftinjenje, čak su u opciji bili i neki malo jeftiniji ssd-ovi, a sada mi nije žao ni lipe od 1700 kn koliko sam ga platio.

 

Ovo je totalno druga priča od HDD. Znao sam da će biti brže, ali sam se u stvarnosti ugodno iznenadio jer nisam očekivao tako veliko poboljšanje. Svakako preporučujem.

 

P.S.

Kupio sam ga kod www.magazinrs.hr, 1700 kn.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2010 18:31 (MatkoBB).
16 godina
offline
RE: Instalacija Windowsa na SSD
MatkoBB kaže...

SSD je iz tvornice izašao 10.02.2010. tako da je na njemu već najnoviji FW... U biosu sam prebacio na AHCI... istalirao Win 7 bez problema i još ne vjerujem kako je sve brzo i letiiiii... :D

 

Nemam neku zvijer, ali stvarno imam osjećaj kao da sam kupio neki jači PC, definitivno najbolja nadogradnja do sada ;-)

 

 

Da li sada trebam još neke postvke u windowsima konfigurirati?

 

 

P.S.

Za shut down mu treba doslovno 2 sekunde :)))

 

Napravio sam i ATTO disk benchmark i umjesto deklariranih 250 read i 70 write, disk postiže rezultat od 270 read i 80 write... stvarno ugodno iznenađen.

to su ti izvrsni rezultati koji dođu sa novim firmwareom (slično i kod mene :)

što se tiče postavki SSDova u Win7, na nekom pretraživaču češ najlakše naći, ali dobro pročitaj o čemu se sve radi prije nego napraviš izmjene...sjetio sam se samo ovoga

uglavnom, isključio sam prefetch,superfetch,indeksiranje i defragmentaciju sistemskog(INTELovog) diska, a ostalo su male cakice (ne gasi brisanje paging filea jer jako produži gašenje kompa :) ...

P.S. i da, nakon tri mjeseca korištenja dizanje i gašenje sistema se produžilo za oko 4 sekunde... (windowsi su windowsi :)

16 godina
offline
Instalacija Windowsa na SSD

evo još malo informacija o ispravnom postavljanju i provjeri particije...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Instalacija Windowsa na SSD

Evo da se pohvalim da u kompu imam isti HDD :) Intel X25-M 80GB :)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windowsa na SSD
tnakir kaže...

Evo da se pohvalim da u kompu imam isti HDD :) Intel X25-M 80GB :)

sta postoji i HDD verzija?

potpis :D
15 godina
offline
Instalacija Windowsa na SSD

To ti je HD rezolucije, ali duplo (to je ovo zadnje D)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Instalacija Windowsa na SSD

da ne otvaram novu temu pa ću ovde pisat. kroz koji dan idem po ssd, e sad me zanima kad budem instalirao windows jel moran nekako rušit win sa HDD-a?? ili se samo obriše sve kad tokom instalacije odaberen da ću na SSD da se instalira. Znaći kako ću obrisat win sa HDD-a ?

RAMPAGE
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Instalacija Windowsa na SSD
Toni RAZOR kaže...

da ne otvaram novu temu pa ću ovde pisat. kroz koji dan idem po ssd, e sad me zanima kad budem instalirao windows jel moran nekako rušit win sa HDD-a?? ili se samo obriše sve kad tokom instalacije odaberen da ću na SSD da se instalira. Znaći kako ću obrisat win sa HDD-a ?

Moraš. Ako ne formatiraš HDD, onda će ti biti dva entryja i morat ćeš u msconfigu podesiti da se OS boota samo sa SSD-a.

9 godina
offline
Re: Instalacija Windowsa na SSD
softwaremaniac kaže...
Toni RAZOR kaže...

da ne otvaram novu temu pa ću ovde pisat. kroz koji dan idem po ssd, e sad me zanima kad budem instalirao windows jel moran nekako rušit win sa HDD-a?? ili se samo obriše sve kad tokom instalacije odaberen da ću na SSD da se instalira. Znaći kako ću obrisat win sa HDD-a ?

Moraš. Ako ne formatiraš HDD, onda će ti biti dva entryja i morat ćeš u msconfigu podesiti da se OS boota samo sa SSD-a.

 pa jel to ono u biosu kad stavim 1st boot device -SSD- ?

RAMPAGE
14 godina
online
Re: Instalacija Windowsa na SSD
Toni RAZOR kaže...
softwaremaniac kaže...
Toni RAZOR kaže...

da ne otvaram novu temu pa ću ovde pisat. kroz koji dan idem po ssd, e sad me zanima kad budem instalirao windows jel moran nekako rušit win sa HDD-a?? ili se samo obriše sve kad tokom instalacije odaberen da ću na SSD da se instalira. Znaći kako ću obrisat win sa HDD-a ?

Moraš. Ako ne formatiraš HDD, onda će ti biti dva entryja i morat ćeš u msconfigu podesiti da se OS boota samo sa SSD-a.

 pa jel to ono u biosu kad stavim 1st boot device -SSD- ?

Ne. Uglavnom, najbolje ti je formatirat HDD ako možeš.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice