Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.046
|
čitano: 2.767.982
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koji SSD?

Hvala, naravno da nije za MBO iz potpisa, pricam o novoj konfiguraciji.

Radi se o MMO naslovu za koji mi je najbitnije.

 

Hvala! 

 

Al mene zamimaju i kkonkretni SSDovi koji bi se isplatili za navedenu konfu. Neki best bes, ne nuzno najbolje na trzistu, nekako bih se snasao nac najskuplja 2-3 u pojedinoj kategoriji pa proguglat koji he od nnjih na testovima bolji... Nemam para za sve najskuplje,vtrazim preporuke.

Hvals

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji SSD?
Rhodin kaže...

 

Al mene zamimaju i kkonkretni SSDovi koji bi se isplatili za navedenu konfu. Neki best bes, ne nuzno najbolje na trzistu

 

Kingston UV500 serija, ok cijena i 5 godina jamstva.

12 godina
offline
Re: Koji SSD?
Striko2009 kaže...
Tony1999 kaže...
Striko2009 kaže...

 

Crucial BX500 240GB 3D NAND SATA 2.5-inch SSD, CT240BX500SSD1

 idem sutra po jedan, napisi sto te zanima pa javim

 

Kako ti se cini BX? jesi ga provukao kroz neki bench? 

mozda sutra odem po jedan za komp...

 ma nisam na kraju ni uzeo, linksu je trebalo nekoliko dana da dovrsi narudzbu, a sad nemam bas vremena pa stoji i ceka u trgovini da ga se podigne

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
14 godina
protjeran
offline
Koji SSD?

Kakav UV500, Crucial MX500 se uzme, eventualno samsung 860.  

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji SSD?

A svejedno, bitno da ima 5 god gare.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji SSD?

Sva 3 imaju 5g gare, a razlika izmedju najboljeg od ta 3, samsunga, je cca 70kn od uv500...

Ako pare nisu problem, mislim da je izbor ocit :)

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Striko2009 kaže...

Sva 3 imaju 5g gare, a razlika izmedju najboljeg od ta 3, samsunga, je cca 70kn od uv500...

Ako pare nisu problem, mislim da je izbor ocit :)

Samsung i MX500 su podjednaki i najbolji su sata ssd diskovi, ko sta kazes, razlika u cijeni je mala pa nema smisla uzimat nista drugo...

8 godina
offline
Koji SSD?

krepao mi patriot burst 120gb kupljen na proljeće

 

al uspio sam ga spasit s alatima s ruskog foruma https://www.usbdev.ru/files/phison/

 

tak da može se...

 

zašto nisam iskoristio garanciju? odgovor bi bio filozofiranje pa cu vas poštedit

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pozdrav, kupio sam kingston ssd 240gb i dobio sam samo njega. Gdje da nabavim vijke za njega jer ih nisam dobio. Ili mi treba nekakvo postolje za njega?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
AstroFusion kaže...

Pozdrav, kupio sam kingston ssd 240gb i dobio sam samo njega. Gdje da nabavim vijke za njega jer ih nisam dobio. Ili mi treba nekakvo postolje za njega?

 ovisi kakvo kućište imaš, primjerice u mojem fractalu imaju dva limena nosača na koje pričvrstiš ssd, dobiješ hrpu šarafića i onda taj nosač pričvrstiš na poziciju iza matične

ako nemaš ništa osim uobičajenih pozicija za 3,5'' hard diskove, onda ćeš morati uzeti svojevrsni adapter za 3,5'' bay s mogućnosti da na njega zašarafiš 2,5'' ssd (kao na slici dolje ili slično tome) i naravno bar nekoliko šarafića

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

E hvala na odgovoru. Nisam naravno dobio nikakve vijke iako ima poziciju za ssd. Kupio sam adapter u linksu pa cu ga ili na to ili samo s vijcima pricvrstit :)

16 godina
offline
Re: Koji SSD?
miki1981 kaže...
-Wolf- kaže...

Koji bi mi bilo bolje SSD 240GB uzet, Adata SU650 ili Kingston A400.

Između ta dva modela - Adata SU650

 Zašto. Ja imam istu nedoumicu, a400 337kn, Su650 je 30kn skuplji. Ali a400 ima više pozitivnih iskustava, dok je malo sporiji...

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
Ag008 kaže...
miki1981 kaže...
-Wolf- kaže...

Koji bi mi bilo bolje SSD 240GB uzet, Adata SU650 ili Kingston A400.

Između ta dva modela - Adata SU650

 Zašto. Ja imam istu nedoumicu, a400 337kn, Su650 je 30kn skuplji. Ali a400 ima više pozitivnih iskustava, dok je malo sporiji...

 A kakav je SU650 nasuprot BX500 crucial

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Ag008 kaže...
miki1981 kaže...
-Wolf- kaže...

Koji bi mi bilo bolje SSD 240GB uzet, Adata SU650 ili Kingston A400.

Između ta dva modela - Adata SU650

 Zašto. Ja imam istu nedoumicu, a400 337kn, Su650 je 30kn skuplji. Ali a400 ima više pozitivnih iskustava, dok je malo sporiji...

 SU650 ima 3d nand koji sam po sebi vrijedi razlike u cijeni od 10% bilo kad. A400 ima više iskutava općenito sigurno jer je dosta stariji model, puno se duže prodaje itd...

Kod mene ja mislim u raznim mašinama rade 2 ili 3 komada skoro od kad su predstavljeni i nikad nikakvih problema, iako nebi to očekivao ni od A400.

ALi opet - po meni SU650 definitivno.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Tony1999 kaže...
Ag008 kaže...
miki1981 kaže...
-Wolf- kaže...

Koji bi mi bilo bolje SSD 240GB uzet, Adata SU650 ili Kingston A400.

Između ta dva modela - Adata SU650

 Zašto. Ja imam istu nedoumicu, a400 337kn, Su650 je 30kn skuplji. Ali a400 ima više pozitivnih iskustava, dok je malo sporiji...

 A kakav je SU650 nasuprot BX500 crucial

 BX500 je ako se ne varam onovi model, isto 3d nand, pa je s te strane i on pametnija kupnja od A400 ali nisam imao nikakva iskustva s njim pa više od toga ne znam.

12 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pozdrav,

treba mi preporuka SSD diska do 500kn+-50 . Laptop je HP 15b009nm.Koju vrstu ssd-a mogu staviti i mogu li biti postavljeni ssd i hdd istodobno?

 

Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji SSD?

Patriot SSD Burst R555/W500, 480GB, 546kn dostava free. Kolko vidm nema te veličine drugih marki za tu cijenu, e sad dal valja ovaj vjerovatno je ok i niš više, ja bi čak i uzo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Koji SSD?

Ni u ludilu kupovati ikakav SSD od Patriota

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...

Ni u ludilu kupovati ikakav SSD od Patriota

 Može li mi laptop primiti samsung EVO 86O 240GB? Nisam baš upućen u ove stvari.Pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 19:03 (The Lyrical Miracle 24).
9 godina
offline
Re: Koji SSD?
Pa de ti vidi u svojim uputstvima od laptopa, ja sam ukucao u google naziv i verziju laptopa al izbaci mi samo tvoju poruku ovdje, sad il si krivo prepisao verziju il ti je laptop prastar...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
playjob kaže...
Pa de ti vidi u svojim uputstvima od laptopa, ja sam ukucao u google naziv i verziju laptopa al izbaci mi samo tvoju poruku ovdje, sad il si krivo prepisao verziju il ti je laptop prastar...

A proba sam al nisan se snaša kolko vidim može .Falija san naziv naravno  HP 15bc009nm ovo je ispravan . Pozdrav ekipa

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
The Lyrical Miracle 24 kaže...
playjob kaže...
Pa de ti vidi u svojim uputstvima od laptopa, ja sam ukucao u google naziv i verziju laptopa al izbaci mi samo tvoju poruku ovdje, sad il si krivo prepisao verziju il ti je laptop prastar...

A proba sam al nisan se snaša kolko vidim može .Falija san naziv naravno  HP 15bc009nm ovo je ispravan . Pozdrav ekipa

 Može i taj tvoj a i svaki laptop u zadnjih...pa prilično godina može primit taj i takav SSD. Dok god ima SATA konektor (tj dok god ima običan HDD), a ima, to je to. Samo ne može ići uz postojeći HDD nego umjesto HDD-a.

 

EDIT: konkretno taj tvoj model moguće da može primit i M.2 SSD i to i sata i nvme, jer vidim da postoje opcije Paviliona 15 te generacije i sa m.2 ssdovima.

Ali za bit siguran trebao bi provjeriti. Kad skineš donji poklopac laptopa kraj baterije bi morao biti m.2 utor. 

Kao što možeš vidjeti na ovom linku, pod točkom 2.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 21:07 (miki1981).
9 godina
offline
Re: Koji SSD?
The Lyrical Miracle 24 kaže...
playjob kaže...
Pa de ti vidi u svojim uputstvima od laptopa, ja sam ukucao u google naziv i verziju laptopa al izbaci mi samo tvoju poruku ovdje, sad il si krivo prepisao verziju il ti je laptop prastar...

A proba sam al nisan se snaša kolko vidim može .Falija san naziv naravno  HP 15bc009nm ovo je ispravan . Pozdrav ekipa

 Ispričavam se što tek sad odgovaram, sinoć sam probao preko moba tražit al nisam uspio, pa sam se sad bacio na to i, da, kao što je kolega iznad ovog mog posta odgovorio, ako imaš sata konektor na matičnoj, a imaš, i imaš čak 4x 6.0GB/s, znači možeš.


Sad ne znam oćeš moć uz HDD instalirat i SSD, pretpostavljam da ne, zbog ograničenog prostora, imao sam laptop al' sam ga doslovno koristio samo za internet, tako da se u to ne razumijem, to moraš sam utvrdit...

U najgorem slučaju morat ćeš imat samo SSD

11 godina
offline
Koji SSD?

Pozdrav, da li se isplati stavljati ssd disk u komp koji ima samo SATA 2 priključak? Imam jedan ssd viška pa sam mislio ga ubaciti u komp sa Xeonom što imam, ploča je Msi x58 pro - e. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
hrčak kaže...

Pozdrav, da li se isplati stavljati ssd disk u komp koji ima samo SATA 2 priključak? Imam jedan ssd viška pa sam mislio ga ubaciti u komp sa Xeonom što imam, ploča je Msi x58 pro - e. Hvala

 Isplati, kad već imaš SSD viška. Stavi svakako.

15 godina
offline
Re: Koji SSD?
hrčak kaže...

Pozdrav, da li se isplati stavljati ssd disk u komp koji ima samo SATA 2 priključak? Imam jedan ssd viška pa sam mislio ga ubaciti u komp sa Xeonom što imam, ploča je Msi x58 pro - e. Hvala

 Itekako se isplati staviti, primjetno poboljšanje bez obzira što je SATA II, nešto sporije radi radi ograničenja standarda ali nećeš primijetiti u normalnom radu u odnosu na SATA III.

Već par godina koristim SSD na staroj matičnoj sa SATA II i nebih se više vratio na HDD nikada.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
offline
Koji SSD?

Ugradio sam MVMe ssd u laptop (Lenovo 700-15isk) sinoc, WD Black 256GB. Ali boot time mi je oko 17 sec, dok na obicnom sata ssd-u na kompu boot traje 5-6 sec. U cemu je baza? I jos jedna stvar temperatura, zna bit i do 80 C kad se radi nesto na njemu, to mi se cini malo previse?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji SSD?

To je vjerojatno jedan od naj sporijih NVMe SSDa koji postoji (i ja sam ga kupio)

Ali je još uvijek brži od običnih SSDa.

 

 pogledaj dal ti slučajno Windowsi još uvijek ne rade prvotno konfiguriranje i update

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
CyberDemonVZ kaže...

To je vjerojatno jedan od naj sporijih NVMe SSDa koji postoji (i ja sam ga kupio)

Ali je još uvijek brži od običnih SSDa.

 

 pogledaj dal ti slučajno Windowsi još uvijek ne rade prvotno konfiguriranje i update

 Ma kupio ga samo zato jer je bio na dobroj akciji u Svijet medija.. Instalirat cu sad ovaj najnoviji windows update pa cu vidit oce li se ista promijenit..

12 godina
offline
Re: Koji SSD?
sLim95 kaže...

 Ma kupio ga samo zato jer je bio na dobroj akciji u Svijet medija..

 Ja isto  I nije mi žao.. 400 kn. Not bad.

Još nije ugrađen jer sam s nekim projektima na sredini, pa da ne moram ponovo instalirati taj softver.

 

Kad instaliram javim kak radi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice