Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.046
|
čitano: 2.767.628
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Komotno mozes na sata ssd, razliku mozes jedino osjetit u transferu velikih datoteka ili ucitavanju velikih projekata ali to pak ne vrijedi te skokove u razlici cijene za kucne usere. Ako to ne radis na dnevnoj bazi komotno idi na mx500 500gb model imas na nabavi izlistano oko 500-600kn. 

7 godina
protjeran
offline
Koji SSD?

60 Gb je postalo premalo čak i za skoro golu sistemsku instalaciju....

jesu li ovi wd green m2 vulgaris pouzdani, nvme mi ne trebaju niti gledam nego čisto neki obični m2 120-240gb da bude instalacijski i da ne moram zbrajati Gb ako poželim instalirati 2-3 programića na njega uz OS...

 

ovi većeg kapaciteta 480-500Gb, i dalje crucial mx500 i patriot burst su bestbuy?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji SSD?

bježi od wd green

 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3276731

 

osobno samsung evo kao pouzdan i dobar omjer uloženo dobiveno...nije samo odvrti čmark i to je to, nije rijetkost da ssd ispadne govno kad kopiraš na njega veču fajlu pa mu drastično pada brzina i sl. nemoj pretjerano škrtariti  na ssd-u.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
lav1000 kaže...

60 Gb je postalo premalo čak i za skoro golu sistemsku instalaciju....

jesu li ovi wd green m2 vulgaris pouzdani, nvme mi ne trebaju niti gledam nego čisto neki obični m2 120-240gb da bude instalacijski i da ne moram zbrajati Gb ako poželim instalirati 2-3 programića na njega uz OS...

 

ovi većeg kapaciteta 480-500Gb, i dalje crucial mx500 i patriot burst su bestbuy?

 

Patriot Burst nikako.

MX500 definitivno best buy za ulozeno-dobiveno.

Od jeftiniji imas one gigabytove i crucial BX.

7 godina
protjeran
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Imas za malo vise i ovo

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...

Imas za malo vise i ovo

 Ma vec sam narucio a i ne igra mi ta brzina od nvme, vidio ovo dupli kapacitet u odnosu na wd green, 5 god gara pa ajde 250kn vise se daje u nesto opipljivo. Hvala svejedno na preporuci

9 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pozdrav, možda zvuči kao glupo pitanje, ali da li.ja mogu ovaj ssd ugraditi u svoj HP Pavilion, moram hdd promijeniti , a a ovo će mi sasvim dovoljno biti -https://www.nabava.net/ssd-disk/kingston-a400-sa400s37-240g-ssd-240gb-cijena-25-ata-sata-500-320-mb-s-500-350-mb-s-46840091

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji SSD?

Pitanje u vezi SSD-a i igrica?

Je li trebam prebaciti sve igrice na SSD i hoce li se poboljsati sta dok ih igram?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
abadabadu kaže...

Pitanje u vezi SSD-a i igrica?

Je li trebam prebaciti sve igrice na SSD i hoce li se poboljsati sta dok ih igram?

 Poboljšati će se u smislu da će se puno brže učitavati leveli, mape, sama igra. Ako ciljas na bolji fps u igrama, tu ti neće pomoći. 

12 godina
offline
Re: Koji SSD?
heyHOOO kaže...

Pozdrav, možda zvuči kao glupo pitanje, ali da li.ja mogu ovaj ssd ugraditi u svoj HP Pavilion, moram hdd promijeniti , a a ovo će mi sasvim dovoljno biti -https://www.nabava.net/ssd-disk/kingston-a400-sa400s37-240g-ssd-240gb-cijena-25-ata-sata-500-320-mb-s-500-350-mb-s-46840091

 Možeš 

9 godina
offline
Koji SSD?

WD BLUESSD 500 GB 3D NAND M.2 2280 (WDS500G2B0B) - 519 Kn ili WD BLUE SSD 500 GB 3D NAND (2,5") (WDS500G2B0A) - 555 Kn (razlika jedino u formi?)
vs
Crucial MX500 500GB M.2 2280 3D TLC - 567 Kn ili Crucial MX500 500GB 2.5 3D TLC - 569 Kn (razlika jedino u formi?)

vs
SanDisk SSD PLUS 1TB Sata III - 830 Kn, ne pišu detalji nikakvi, valjda je SLC? (ovaj je jedan od jeftinijih od 1tb zato sam ga stavio kao opciju, mogao bih se protegnut zbog tih 1tb po toj cijeni ako valja, ali mislim da mi 1tb nije ni potreban..)

 

Svi imaju jamstvo 5 godina, jedino za ovog zadnjeg ne znam pošto je s Amazona, 2 godine je minimalno.

SSD bi se koristio za igre i nešto radnih datoteka tako da se riješim hdd-a kompletno (već imam jedan SanDisk od 256GB za win+programe).

 

Jel bolje ići na običan 2.5 jer uvijek neko u recenzijama kaže da se ovi gore m.2 griju dosta?

3d nand - tlc - slc koja je razlika, ako je ima uopće za običnog korisnika?

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji SSD?

Ovisi i o estetici za m2 vs 2,5". m2 nema kablova.

Osobno ako nije za performanse onda jajeftiniji s najvceim TBW, osim jamstva vremenski ograniceno je i pisanim podatkom po ssdu, prije je bilo da su m2 imali znatno manje iz nekog razloga, za mx 500 je 300 TBW, WD je 200, A Sandisk mi se neda kopat po menuima, al mislim da je isto kao WD.

Osobno bi osim nvme za os i programe uvijek odabro sata, jer kad se ne koristi u pcu moze se jednostavno konvertirat u usb ili prenosni hdd, ili nekom od rodbine preporodit stari laptop/pc.

 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Avensac kaže...

WD BLUESSD 500 GB 3D NAND M.2 2280 (WDS500G2B0B) - 519 Kn ili WD BLUE SSD 500 GB 3D NAND (2,5") (WDS500G2B0A) - 555 Kn (razlika jedino u formi?)
vs
Crucial MX500 500GB M.2 2280 3D TLC - 567 Kn ili Crucial MX500 500GB 2.5 3D TLC - 569 Kn (razlika jedino u formi?)

vs
SanDisk SSD PLUS 1TB Sata III - 830 Kn, ne pišu detalji nikakvi, valjda je SLC? (ovaj je jedan od jeftinijih od 1tb zato sam ga stavio kao opciju, mogao bih se protegnut zbog tih 1tb po toj cijeni ako valja, ali mislim da mi 1tb nije ni potreban..)

 

Svi imaju jamstvo 5 godina, jedino za ovog zadnjeg ne znam pošto je s Amazona, 2 godine je minimalno.

SSD bi se koristio za igre i nešto radnih datoteka tako da se riješim hdd-a kompletno (već imam jedan SanDisk od 256GB za win+programe).

 

Jel bolje ići na običan 2.5 jer uvijek neko u recenzijama kaže da se ovi gore m.2 griju dosta?

3d nand - tlc - slc koja je razlika, ako je ima uopće za običnog korisnika?

1. Osobno bi išao na MX500. A da li ćeš na m.2 ili ne ovisi o praktičnosti. Ali ja osobno nebi kupovao m.2 sata uređaj. Ne vidim smisla, osm ako nemaš kamo stavit 2.5".

Ali to je više osobna stvar.

 

2. Ovaj SanDisk ti 100% sigurno nije SLC uređaj, u to uopće nema sumnje, jer...cijena. Trebalo bi malo istražit koji nand koristi, vrlo vjerojatno TLC, obični, ali treba provjerit. AKO si u bilo gdje uz njega našao da piše SLC onda ili je greška ili se radi o SLC cachingu. Uglavnom osim ako ti baš treba 1TB ja ti uređaj svakako izbjegavao.

 

3. Sve je to nand, LINK, SLC je najskuplji, najizdržljiviji pa se i ne koristi baš u consumer kalsi proizvoda, MLC je korak ispod, i ajmo reć za prilično zahtjevna korištenja po pitanju broja zapisivannja, i svakako osjetno jeftiniji, pa onda ime TLC, puno manje izdržljiv, ali i puno jeftiniji (3D TLC je osjetno izdržljivija verzija TLC-a), QLC najnovijji đir, obećava ogromne kapacitete po još nižim cijenama ali i dovoljne trajnosti i performansi za sva klasična kućna korištenja.

Trenutno eu 3d TLC modeli po meni optimalna kupnja. Iako sad kad krene navala QLC modela će vjerojatno biti promjena...ali treba vidjeti kako će se ponašati.

 

8 godina
offline
Koji SSD?

Pozdrav ekipa, trebam preporuku za kupovinu SSD-a do 300 kuna u Hrvatskoj. :)

Koji su trenutačni best buy SSD-ovi kapaciteta 240/250 GB? Ne bih naručivao izvana tako da imam lako ostvarivu garanciju.

Radim mali upgrade starog laptopa pa uzimam SSD, a trenutni HDD ću pomoću posebnog caddya staviti na mjesto optičkog pogona. I stavit još RAM-a da radi (skoro) kao švicarski sat :)

 

P.S. Ima li netko neki kupon za popust tipa za Mall.hr ili Ekupi? :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 14:39 (mata94).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Pa neki best buy bi bio Crucial BX500.

Ako te i duzina jajamdzva igra ulogu onda Kingston UV500 koji dolazi sa 5 god jamstva.

7 godina
offline
Koji SSD?
Pozdrav imam izrazito star PC, te u 5 mjesec idem po novi, no imam pitanje hoce li mi neki mali ssd npr od 120 gb pomoci da ubrzam google chrome i League of Legends na ovom starom PC-u. I koliko bi me kostao?
PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji SSD?

Kupovina novog MX 500 1TB bez gare,DA ili NE?

Čitam na amazon par ljudi se žali kako im je crkao za koji mjesec.

Sa garom 2o eur skuplji.

Mislim koliko je pametno kupiti SSD bez garancije,jesul podložni kvarenju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji SSD?
Zelja kaže...

Kupovina novog MX 500 1TB bez gare,DA ili NE?

Čitam na amazon par ljudi se žali kako im je crkao za koji mjesec.

Sa garom 2o eur skuplji.

Mislim koliko je pametno kupiti SSD bez garancije,jesul podložni kvarenju?

 Znaci procitas na amazonu komentare gdje su se ljudi pozalili da im je crkao za koji mjesec i onda pitas jel' pametno kupiti isto to bez garancije ?

Eto ja imam mx 500 i radi pola godine bez problema, a i da se pokvari ima 5 godina garancije.

11 godina
offline
Koji SSD?

Zasto bi stedio radi 20 eura....

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 16:04 (mariolla79).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji SSD?

Ma iskreno nije mi sad neka frka...jel se planira i dalje smanjenje cijena SSD-a,jer vidim Samsung Evo seriju i dalje obara cijenom?

Onda bi radije uzeo 860Evo jer svi su mi oni,a vjervoatno je i kvalitetniji od MX500 iako su performanse tu negde,doduse Samsung je skuplji za 20-ak eur.

5 eur fabricke garancije,ali šta mi to znači,neću slat niti mogu ssd u Ameriku ili kome već.

Ma naručio sam miš od tog lika pa vidim i daje MX 500 za samo 120 eur 1TB ali bez gare pa ne znam da li da uzimam ili ne jer bzv mi da plaćam dostavu samo za miš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji SSD?

Kako god uzmes, kakvih ti sve problema imas sa hardware-om, najbolje je da uplatis i zivotno osiguranje za SSD

 
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
Zelja kaže...

Ma iskreno nije mi sad neka frka...jel se planira i dalje smanjenje cijena SSD-a,jer vidim Samsung Evo seriju i dalje obara cijenom?

Onda bi radije uzeo 860Evo jer svi su mi oni,a vjervoatno je i kvalitetniji od MX500 iako su performanse tu negde,doduse Samsung je skuplji za 20-ak eur.

5 eur fabricke garancije,ali šta mi to znači,neću slat niti mogu ssd u Ameriku ili kome već.

Ma naručio sam miš od tog lika pa vidim i daje MX 500 za samo 120 eur 1TB ali bez gare pa ne znam da li da uzimam ili ne jer bzv mi da plaćam dostavu samo za miš.

 

Ja imam i Evo i MX500 i u svakodnevnoj uporabi razlika ne postoji (citaj loading igara) tako da nemozes fulati sa tim MX500.

twice the pride double the fall
5 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?
Zanima me ima li netko ovaj disk i koja je razlika između Blue serije i Green od WD? https://www.links.hr/hr/ssd-250-0-gb-western-digital-blue-3d-wds250g2b0a-sata-3-2-5-560-530-mb-s-051400583
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji SSD?

Imas u adm mx 500 za 380kn..nebih razmisljao o wd pored njega..i jos 2 godine duza gara..no brainer

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2019 5:25 (mariolla79).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji SSD?

Za zenin laptop koji koristi na poslu koji ssd staviti za OS Kingston A300 128GB ili Hynix m.2 256GB (nije onaj nmw ili kako vec)?

Ovo su poredjenja:

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
glasam za veci (256GB)
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Koji SSD?

970 evo plus 500 GB,iskustva?

Vidim grije se na čak 93 C.

Nemam iskustva sa nvme,je li to mnogo?

Moja ploča nema nikakav hladnjak za nvme niti onu traku,pa ne znam jel to problem zbog kupovine ovog nvme-a?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Zelja kaže...

970 evo plus 500 GB,iskustva?

Vidim grije se na čak 93 C.

Nemam iskustva sa nvme,je li to mnogo?

Moja ploča nema nikakav hladnjak za nvme niti onu traku,pa ne znam jel to problem zbog kupovine ovog nvme-a?

 A ko će to više točno znat...

Sve 970 evo plus koje sam imao prilike ugraditi i raditi na njima (manje od 10 kom) su se grijale prlično, iako nije bilo nikad preko 85. Ali ja sam ih imao samo na ugradnji i instalaciji SW-a i optimizaciji sustava.

On koji su bili smješteni između proca i gpu-a su uvijek bili 10ak i više stupnjeva topliji od onih koji su bili smješteni negdje drugdje na matičnoj. Ali po momo iskustvu najgore mjesto za ssd je sa stražnje strane matične, tj tamo se najviše griju, pogotovo ako su negdje u blizini gpu-a.

Međutim po netu ima svakakvih iskustava, idu i preko 90, kao i tvoj. 

Sama specifikacija za taj model kaže do 70% ali mjereno S.M.A.R.T om međutim i on ljudima prikazuje često puno više i nema, još, nikakvih problema.

U principu na ssd-u temp smeta jedino kontroleru, nandovima paše kad su vrući (barem tako govore razni reviewi). Naravno i nandovi mogu bit prevrući, ali po onome što sam čitao to se baš i ne događa, navodno je kontroler taj koji bude najtopliji, i kojem to baš i smeta.

Kod hladnjaka za nvme moraš samo znat najviše modela ustvari baš i ne smanjuju neku srenjdu temperaturu nego je samo ujednačavaju,što je opet bolje...jer se ajmo reć obično kontroleru malo smanji temp a nandovima malo poveća.

To je onako iz prakse plus ono što sam čitao po netu dok je to još sve bilo jako novo.

 

 

 

13 godina
offline
Re: Koji SSD?
Zelja kaže...

970 evo plus 500 GB,iskustva?

Vidim grije se na čak 93 C.

Nemam iskustva sa nvme,je li to mnogo?

Moja ploča nema nikakav hladnjak za nvme niti onu traku,pa ne znam jel to problem zbog kupovine ovog nvme-a?

Imam 250GB verziju i mogu potvrditi.
Doduše kod mene na ASUS Formuli IX je ugradnja ispod poklopca od chipseta i grijao se tamo poprilici.
Pogotovo u igrama kad bi ga dodatno vrući zrak od grafičke zagrijavao.

Nije mi se svidjela ta opcija pa sam se vratio na "stare" SATA opcije, al sam ipak nekako sigurniji.

Što se hladnjaka tiče, nije baš pametna opcija jer sam našao jedan reddit post gdje je lik objasnio zašto nije dobro.
U principu, nvme je zamišljen da radi na višim temperaturama i onda ako ga ti dodatno hladiš i spuštaš mu deltaT, nvme kontroler misli da nema dovoljno viosku temperaturu i povećava napon.
Nakon toga, može se dogoditi sranje.

 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 9:01 (sudy_freak).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice