Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 9.448
|
čitano: 1.536.178
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
Koji SSD?

99.9% da ti je ssd dobar. Disk ti je izgubio svoj format sad dali treba biti gpt ili mbr ovisi o tvom laptopu i windows-ima koje koristiš. Staviti nanovo čistu instalaciju windowsa i vjerujem da će biti ok.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Koji SSD?

Dvoumim se između navedena 2 modela,nije mi toliko bitna brzina nego kapacitet a za količinu prostora koju nude, ova 2 modela su koliko sam gledao najpovoljnija.

Da ne pišem koji su modeli,postavit ću slike pa mi recite koji model mi savjetujete?

Cijenom su tu negdje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
Re: Koji SSD?
Zelja kaže...

Dvoumim se između navedena 2 modela,nije mi toliko bitna brzina nego kapacitet a za količinu prostora koju nude, ova 2 modela su koliko sam gledao najpovoljnija.

Da ne pišem koji su modeli,postavit ću slike pa mi recite koji model mi savjetujete?

Cijenom su tu negdje.

SSD Crucial 1TB, MX500 šta nema ovog u Mađarskoj? Gledam tu kod nas Samsung EVO 860 1tb skuplji od SSD Crucial 1TB 45kn. A EVO je ipak kvaliteta koja traje godinama.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2019 22:45 (mislioc).
3 mjeseca
Koji SSD?

A vidis da ide na neku jeftinjariju. Usput se izgleda i pogubio u tome gdje je sve postavio to pitanje, pa je opet postavio isto i u zasebnoj temi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2019 22:53 (SamoPitam3).

1 0 hvala 0
7 godina
Koji SSD?

Može preporuka za SSD 240GB do 400 kn? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 18:54 (Kiky877).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

Kingston A400 ili Crucial BX500

Ili dodas jos 100kn pa imas duplo veci SSD od 480G istih marki.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
7 godina
Koji SSD?

Mogu li se SATA based M.2 ssd i obican sata ssd staviti u raid? Znam da NVMe based M.2 nece ici u raid sa sata, ali ne vidim zašto SATA M.2 i obicni SATA ssdovi ne bi mogli u raid jer ako se ne varam je razlika samo u konektoru i dimenzijama?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
mislioc kaže...
Zelja kaže...

Cijenom su tu negdje.

SSD Crucial 1TB, MX500 šta nema ovog u Mađarskoj? Gledam tu kod nas Samsung EVO 860 1tb skuplji od SSD Crucial 1TB 45kn. A EVO je ipak kvaliteta koja traje godinama.

znači vredi dati tih nekih 50 eur više za recimo 860 evo 1TB u odnosu na dva koja sam spomenuo?

9 godina

Apsolutno da.

S tim da ako se ipak odlučiš ne nadoplatit onda svakako i bez imalo dvojbe SU650 daleko ispred A400.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2019 20:57 (miki1981).
10 godina
Koji SSD?

Oba koriste TLC,ne znam zašto onda vredi dati 50 eur više,gledao sam i komparaciju performansi  čak Crucial ima bolje performanse a jeftniji je.

Tako da reci mi zašto je Evo bolji?

Odustao sam od Adata SU modela.čitao sam na amazonu,dosta korisnika se žali na crkavanje nakon par mjeseci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Zelja kaže...

Oba koriste TLC,ne znam zašto onda vredi dati 50 eur više,gledao sam i komparaciju performansi  čak Crucial ima bolje performanse a jeftniji je.

Tako da reci mi zašto je Evo bolji?

Odustao sam od Adata SU modela.čitao sam na amazonu,dosta korisnika se žali na crkavanje nakon par mjeseci.

Ja imam samo pohvale za njih...izuzetno puno ih je prošlo u zadnjih 2 godine i bilo je 2-3 DOA (ništa više ni manje nego nekih razvikanijih modela, i unutar te cca 2 godine mi se vratilo još dodatnih 2-3 komada na jamstvo. Stvarno prilično dobra statistika, pogotovo što se velikom većinom radilo o najjeftinijim modelima iz serije 6.

Ali, da, moguće i da je moj uzorak kolio god meni bio velik opet mali, i da sam imao sreće s primjercima.

A što se tiče Crucial MX vs Samsung...pitao si da li se isplati nadoplatiti 50 EUR za Samsung u odnosu na ona dva koja si naveo u prvom postu, a to su SU650 i A400. U odnosu na njih se isplati, u svakom pogledu.

Dok dati 50 EUR više za taj Samsung u odnosu na MX je više stvar osobne preferencije ali i neke dodatne sigurnosti, jer su se u raznim testovima izdržljivosti Samsunzi pokazali najizdržljivijma, i preživljavaju debelo iznad specificiranog broja zapisivanja. Pa ako ti je način korištenja izuzetno zahtjevan onda se vjerojatno isplati dati 50 eur više za taj Samsung, ako je način korištenja "uobičajen" onda po meni ne.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 7:44 (miki1981).
10 godina
Koji SSD?

MIslio sam u odnosu na Crucial MX500 da li vredi dati dodatno ne znam kolika je sad razlika u cijeni ali je Evo skuplji.

Običan sam korisnik,ne znam šta podrazumijevaš pod zahtjevan korisnik?

Planiram taj SSD koristiti za instalaciju igrica i s njega ih pokretati.

Pogledat ću par testova između ta 2 modela ima ih na youtube i vidjeti koji cu uzeti.Nešto ne vjerujem u Adata seriju ne nakon brojnih pritužbi baš na taj model na amazon.com.

A sa Samsung-om ipak nema greške.

Koliko vidim razlika između MX i Evo je u TBW broju zapisivanja što je meni toliko i nebitno,Evo ih ima više čini mi se ako se dobro sjećam 600 TBW za 1 TB model a MX 500 480.

Ili možda da sačekam da 860 Evo još opadne cijena,ako će opasti jer je jako spala u posljednih par mjeseci?

Nije mi sad hitno potreban SSD od 1 TB.

Razlika u cijeni između MX 500 i 860 EVO je 50 eur tačno kad govorimo o 1 TB modelu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 14:56 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
djigibao kaže...

Kingston A400 ili Crucial BX500

Ili dodas jos 100kn pa imas duplo veci SSD od 480G istih marki.

S obzirom kakav ili koji kontroler ima Kingston model, u ovom izboru u obzir dolazi samo i jedino zelenaš.

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/popusti-akcije-dobre-ponudehardver-po/147743.aspx?page=229&jumpto=5834750&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
10 godina
Koji SSD?

evo ovako kontaktirao sam svog dobavljača razlika u cijeni je samo 20 eur.

da uzmem onda 860 evo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
Koji SSD?

Oba su dobra..ali ak je razlika samo 150kn uzmi evo onda

razorblade
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
Koji SSD?

Da,poručio sam ipak 860 EVO.Hvala.

Moj PC  
2 0 hvala 1
7 godina
Koji SSD?

Je li adata sx8200 best buy M.2 nvme od 256 gb? Na papiru su brzine i više nego dobre, 3500/3000. Cijenom je ipak 150 kn jeftiniji od Samsunga i WD Blacka. 483 kn se čini kao dobra cijena. 

Ima li ga tko, bude li kad na akciji? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 22:20 (DeeKay).

0 0 hvala 0
4 godine
Koji SSD?

Bok svima,

izgleda da mi je crko SSD (ocrz 120gb)...komp ne prepoznaje opce hard i nemrem ga naci u boot menu. ne kuzim se opce u hardove, da li da probam hard na drugom kompu ili se mogu pozdraviti s njime? isplati li se nositi nekom na pregled(sluzio samo za OS i programe)? drugi hard koji imam u kompu je vidiljiv u boot menu

ako je gecrk, molim vas neku preporuku za kvaliteta i pouzdan SSD 240+ GB. cijena 400-700kn

0 0 hvala 0
6 godina
matej402 kaže...

Bok svima,

izgleda da mi je crko SSD (ocrz 120gb)...komp ne prepoznaje opce hard i nemrem ga naci u boot menu. ne kuzim se opce u hardove, da li da probam hard na drugom kompu ili se mogu pozdraviti s njime? isplati li se nositi nekom na pregled(sluzio samo za OS i programe)? drugi hard koji imam u kompu je vidiljiv u boot menu

ako je gecrk, molim vas neku preporuku za kvaliteta i pouzdan SSD 240+ GB. cijena 400-700kn

Jesi probao promjeniti sata kabel?

Jesi probao ukoocati u drugi SATA port?

Probaj i na drugom racunalo just in case.

Sto se preporuke tice klik

5 godina
Koji SSD?

Pitanje za znalce, prešao bih u potponosti na m.2 pohranu. nvme mi je još uvijek skup sport tako da bih za sada išao na m2 sata. E sad malo me zbunjuje kompatibilnost slotova na mojoj ploči radi se o asrock ab350pro, ovako piše na službenoj stranici:

- 1 x Ultra M.2 Socket (M2_1), supports M Key type 2242/2260/2280 M.2 PCI Express module up to Gen3 x4 (32 Gb/s) (with Summit Ridge, Raven Ridge and Pinnacle Ridge) or Gen3 x2 (16 Gb/s) (with A-Series APU and Athlon 2xxGE series APU)**
- 1 x M.2 Socket (M2_2), supports M Key type 2230/2242/2260/2280/22110 M.2 SATA3 6.0 Gb/s module**

Znači li to da u oba slota mogu staviti po jedan m2 sata ssd ili u prvi slot idu samo nvme ssd-ovi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

Zadnje dvije ploče koje sam gledao su u uputama imale tablicu u kojoj su bile nacrtane sve moguće m.2 i SSD kombinacije.

Pogledaj, možda i tvoja ima nešto takvo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 15:44 (CyberDemonVZ).
7 godina
Koji SSD?

BX500 nakon cca mjesec dana health na 0%

bemti tehnologiju 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
Koji SSD?

Intenso tvrdi disk 2,5" SSD disk TOP 256 GB,

Kingston SSD disk A400 240GB,

WD SSD disk Green SATA3 6,35 cm (2,5") 240 GB

Koji od ova 3? SSD bi bio iskljucivo za instalaciju igara...

0 0 hvala 0
3 godine
markymark099 kaže...

Pitanje za znalce, prešao bih u potponosti na m.2 pohranu. nvme mi je još uvijek skup sport tako da bih za sada išao na m2 sata. E sad malo me zbunjuje kompatibilnost slotova na mojoj ploči radi se o asrock ab350pro, ovako piše na službenoj stranici:

- 1 x Ultra M.2 Socket (M2_1), supports M Key type 2242/2260/2280 M.2 PCI Express module up to Gen3 x4 (32 Gb/s) (with Summit Ridge, Raven Ridge and Pinnacle Ridge) or Gen3 x2 (16 Gb/s) (with A-Series APU and Athlon 2xxGE series APU)**
- 1 x M.2 Socket (M2_2), supports M Key type 2230/2242/2260/2280/22110 M.2 SATA3 6.0 Gb/s module**

Znači li to da u oba slota mogu staviti po jedan m2 sata ssd ili u prvi slot idu samo nvme ssd-ovi?

1. slot (M2_1) ti podrzava samo PCIe M.2 diskove, bandwidth (x4 ili x2) ovisi o procesoru, ovaj slot djeli bandwidth s PCIE4 utorom (to je ovaj drugi x16 utor za graficku, koji zapravo radi na x4) - ako ustekas M.2 taj utor nece imat funkciju.

2. slot (M2_2) ti podrzava samo SATA M.2 diskove, ovaj slot djeli bandwidth s SATA3_3 utorom - ako ustekas M.2 taj utor nece imat funkciju.

e sad bas i nema smisla prelazit sa 2,5" SATA SSD-a na M.2 SATA SSD, jer razlike u performansama nema.

to je i dalje SATA disk, samo drugi form factor.

jedina "prednost" je sto M.2 sarafis direkt na MBO te imas 2 kabela manje u kucistu. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 21:00 (nathan.fake).
9 godina

Pozdrav, treba mi preporuka jefitnog ssd-a, pod jeftino mislim do 300kn

CRUCIAL BX500 240gb je best buy, bar po onome sto sam procitao u zadnjih par stranica, ili se varam? 

Hvala unaprijed

6 godina

Yup

5 godina
nathan.fake kaže...
markymark099 kaže...

1. slot (M2_1) ti podrzava samo PCIe M.2 diskove, bandwidth (x4 ili x2) ovisi o procesoru, ovaj slot djeli bandwidth s PCIE4 utorom (to je ovaj drugi x16 utor za graficku, koji zapravo radi na x4) - ako ustekas M.2 taj utor nece imat funkciju.

2. slot (M2_2) ti podrzava samo SATA M.2 diskove, ovaj slot djeli bandwidth s SATA3_3 utorom - ako ustekas M.2 taj utor nece imat funkciju.

e sad bas i nema smisla prelazit sa 2,5" SATA SSD-a na M.2 SATA SSD, jer razlike u performansama nema.

jedina "prednost" je sto M.2 sarafis direkt na MBO te imas 2 kabela manje u kucistu. 

ma znam da nema nikakve razlike, stvar je u tome da sam imao jedan hdd i jedan 2.5 ssd. Sad nedavno mi je krepao hdd i ne pada mi na pamet više ići na klasične tvrde diskove kad su cijene ssd-ova sve povoljnije.

tak da sam mislio ovaj 2.5 ssd ubaciti u laptop a u komp ću ubaciti samo m.2, za početak vjerojatno m.2 sata od 500gb a kasnije ću onda piknuti neki nvme.

3 godine
markymark099 kaže...
nathan.fake kaže...
markymark099 kaže...

ma znam da nema nikakve razlike, stvar je u tome da sam imao jedan hdd i jedan 2.5 ssd. Sad nedavno mi je krepao hdd i ne pada mi na pamet više ići na klasične tvrde diskove kad su cijene ssd-ova sve povoljnije.

tak da sam mislio ovaj 2.5 ssd ubaciti u laptop a u komp ću ubaciti samo m.2, za početak vjerojatno m.2 sata od 500gb a kasnije ću onda piknuti neki nvme.

sve 5, no samo sto je M.2 u pravilu skuplji od identicnog 2,5" SATA SSD-a. nije puno, ali opet je... a razlike nema.

u slucaju nekakve "havarije", 2,5" mozes spojit na bilo koju MBO (ili na jeftinu i svuda dostupnu usb "ladicu") te napravit data recovery.. kod M.2 se moras natezat i kemijat..

poanta mi je da M.2 SATA na desktopu nema bas smisla.. jer u kucistu imas i vise nego dovoljno mjesta za diskove i kablove... laptopi su druga stvar.

M.2 PCIe (NVMe) je druga prica... tu opet mozemo pricat o isplativosti..

vec sam piso tu na forumu, preso sam sa Samsung 830 128 GB (SATA) na Samsung 960 Evo 250GB (PCIe), razliku gotovo da ne osjetim... malo brzi je, ali to nije ono WOW kolko je brzi (na papiru bi trebo bit 5-6x brzi) 

u praksi "brzinu" PCIe diska ne mogu iskoristit, jer mi je uvijek drugi (mehanicki) disk bottleneck... ako se ne bavis necim sto zahtjeva brzi inport/export podataka - nema potrebe.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice