Mogu li spasiti HDD? Ako ne pomoć pri kupnji novog

poruka: 13
|
čitano: 3.841
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Mogu li spasiti HDD? Ako ne pomoć pri kupnji novog

Imam HP Pavilion dv7 i saznao sam da je hard disk u lošem stanju (http://i46.tinypic.com/w842yw.png). Sad koliko sam shvatio popravit se ne može (ispravite me ako sam u krivu) i mogu samo čekat da rikne, pa mi treba pomoć pri kupji novog. Dakle na što trebam paziti (znam da treba bit poseban za laptop onaj 2,5" i SATA priključak, ima li još nešto) i ima li neko preporuku (barem 500gb, po mogućnosti više)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mogu li spasiti HDD? Ako ne pomoć pri kupnji novog

Gle možeš se igrati kasnije sa njime sa softberom poput ovog, ali

svakako ti treba (ako nešto nije zblesirano pa krivo prikazuje smart)

novi siguran hard. U današnje doba ljudi se kunu u tom formatu u

SSD, ali kako ti trebaš veliki kapacitet a ne brzinu, ne znam...

meni je recimo 2,5" hitachi travelstar vrlo trajan - nosim ga u prijenosnom kućištu i

naštekavam tisućama puta na stotine računala -
usput je i među jeftinijima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Mogu li spasiti HDD? Ako ne pomoć pri kupnji novog

Ovaj što si predložio je ATA, meni treba SATA.

Ma uzeo bi ja najrađe SSD ali su dosta skupi za to malo memorije šta imaju. Iako koliko znam postoje neke kombinacije da se kupi npr. SSD od 64 gb i HDD od 500 gb, i sad ne znam u čemu je fora, šta se instalira na SSD šta na HDD. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2012 18:59 (Pavilioner).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mogu li spasiti HDD? Ako ne pomoć pri kupnji n
Pavilioner kaže...

Ovaj što si predložio je ATA, meni treba SATA.

Ma uzeo bi ja najrađe SSD ali su dosta skupi za to malo memorije šta imaju. Iako koliko znam postoje neke kombinacije da se kupi npr. SSD od 64 gb i HDD od 500 gb, i sad ne znam u čemu je fora, šta se instalira na SSD šta na HDD. 

 

Operativni sustav i vazniji programi na SSD, datoteke,muzika,slike...na HDD.

 

 

Ako si izgubio podatke, stari HDD se da spasit sa ovom metodom... 

 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Mogu li spasiti HDD? Ako ne pomoć pri kupnji n

Nisam ništa izgubio još al prepostavljam da će riknut uskoro al dobro napravit ću backup za to.

Kad kažeš važniji programi misliš na one zahtjevnije (npr. igrice i slično)?

16 godina
offline
Re: Mogu li spasiti HDD? Ako ne pomoć pri kupnji n
Pavilioner kaže...

Ovaj što si predložio je ATA, meni treba SATA.

 

 Čitaj pažljivije:

HDD Mobile HITACHI GST Travelstar 5K500.B

HTS545050B9A300 2.5", 500GB, 8MB,

Serial ATA II-300

12 godina
neaktivan
offline
Re: Mogu li spasiti HDD? Ako ne pomoć pri kupnji n
Pavilioner kaže...

Nisam ništa izgubio još al prepostavljam da će riknut uskoro al dobro napravit ću backup za to.

Kad kažeš važniji programi misliš na one zahtjevnije (npr. igrice i slično)?

 

Da, na SSD stavljas one programe za koje zelis da se ucitavaju i rade brze, npr. Igre ili Photoshop.  Sve ostalo ide na HDD...slike,video,muzika,dokumenti,itd.

 

11 godina
neaktivan
offline
Mogu li spasiti HDD? Ako ne pomoć pri kupnji novog

Ima još jedna stvar za koju nisam dobio odgovor, dakle postoji li još nešto osim ATA/SATA i veličina na što treba pazit da bi HDD bio kompatibilan sa laptopom?

Inače pogledao sam malo što se nudi i pronašao dva koja mi se čine dobra pa recite što mislite:

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.ac3574cf6d854427992e1837ff602514.tvrdi-disk-wd-scorpio-black-500gb-sata-2-5-aft-wd5000bpkt.aspx

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.a0d432cb1eac4ee9992f971190f9d103.tvrdi-disk-wd-scorpio-black-750gb-sata-2-5-wd7500bpkt.aspx

bio je jedan od toshibe još ali pošto se ovaj kojeg imam trenutno, isto toshiba, nije pokazao najboljim, odustajem od te varijante. Uostalom garancija od 12 mjeseci ne ulijeva povjerenje.

A od SSD-a odustajem, preskupo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2012 21:00 (Pavilioner).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mogu li spasiti HDD? Ako ne pomoć pri kupnji novog

Taj HP je "noviji" laptop tako da u njega idu svi 2.5 SATA I/II/III diskovi.  PATA/ATA je dosta staro sucelje i uglavnom se vise ne koristi...

 

 

Sa WD-om  Scorpio Black ili Blue neces pogrijesit, iz mog iskustva WD je jedan od najboljih i najpouzdanijih proizvodaca HDD-a...nikad nije bilo problema s njima.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2012 21:13 (fade).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Mogu li spasiti HDD? Ako ne pomoć pri kupnji novog

Još jedna stvar me zanima, koliko bi još mogao izdržati taj HDD? Jel se radi o mjesecima, tjednima?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mogu li spasiti HDD? Ako ne pomoć pri kupnji n
Pavilioner kaže...

Imam HP Pavilion dv7 i saznao sam da je hard disk u lošem stanju (http://i46.tinypic.com/w842yw.png). Sad koliko sam shvatio popravit se ne može (ispravite me ako sam u krivu) i mogu samo čekat da rikne, pa mi treba pomoć pri kupji novog. Dakle na što trebam paziti (znam da treba bit poseban za laptop onaj 2,5" i SATA priključak, ima li još nešto) i ima li neko preporuku (barem 500gb, po mogućnosti više)

Provjeri disk i sa HDtuneom.

Jel imaš garanciju slučajno za laptop?

11 godina
neaktivan
offline
Mogu li spasiti HDD? Ako ne pomoć pri kupnji novog

Ja se izvinjavam jer ne znam kome da se obratim na ovom forumu potrebna mi je pomoc? Kako da skinem podatke iz crklog laptopa (grom mi je sprzio maticnu i procesor) sa ispravnog hdd-a na drugi isparavni laptop recite mi postupak! Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mogu li spasiti HDD? Ako ne pomoć pri kupnji n
Esselta kaže...

Ja se izvinjavam jer ne znam kome da se obratim na ovom forumu potrebna mi je pomoc? Kako da skinem podatke iz crklog laptopa (grom mi je sprzio maticnu i procesor) sa ispravnog hdd-a na drugi isparavni laptop recite mi postupak! Hvala

Stavi disk u neko eksterno kuciste ili ga spoji u komp. Prvo provjeri je li disk SATA ili PATA.

--------------------------
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice