Ne vidim vanjski disk

poruka: 7
|
čitano: 1.266
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Ne vidim vanjski disk

Pozdrav!

 

kad spojim vanjski disk cujem onaj tut da je naso uredjaj...

u device mangaru ga vidim...

kad ga otpajam imam za otpajanje hardwera na siguran nacin...

na my computer ga ne vidim...

 

prije nego sto se to desilo mi je radio normalno i nest je tulio...ja bio u kuhinji

ne svjetli mi vise plavo svjetlo koje je inace svjertlilo kad spojim disk...

 

sta mi je ciniti?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ne vidim vanjski disk
Pogledaj ga u disk manageru, mozda ga treba formatirati
15 godina
offline
Re: Ne vidim vanjski disk
dani_os kaže...

Pozdrav!

 

kad spojim vanjski disk cujem onaj tut da je naso uredjaj...

u device mangaru ga vidim...

kad ga otpajam imam za otpajanje hardwera na siguran nacin...

na my computer ga ne vidim...

 

prije nego sto se to desilo mi je radio normalno i nest je tulio...ja bio u kuhinji

ne svjetli mi vise plavo svjetlo koje je inace svjertlilo kad spojim disk...

 

sta mi je ciniti?

 ako je usb3 neće ti baš raditi na usb2 (pretpostavljam - slabo napajanje) pa ga tutni u usb3. ako ni to ne pomogne, pokoj mu duši vidi post ispod. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2018 4:42 (Ajar).
15 godina
offline
Re: Ne vidim vanjski disk

-prvo (kao za svaki problem) moraš otkriti uzrok-kvar, da bi ga eliminirao.

-moguće: crko disk, nestala particija, loš kabel-kontakt, nedovoljan napon, kvar usb kontrolera, pogrešan driver.. i još poneki RND moguć uzrok npr malware ili tweak-postavke i sl.

-tek kad to provjeriš-eliminiraš možeš dalje, npr probaš disk na drugom računalu, radi-ne radi.. itd.

-pogledaš u diskmanageru .. i sysproperties-devices.. vidiš li kontroler, neki uskličnik, driver, ima li particiju, ima li particija slovo, raw.. ili da eliminiraš sve soft uzroke bootaš neki livemedij npr linux/minipe.. i vidiš radi li disk, pa čak i brži način, reboot u bios i vidiš ima ili ne usb diska.. ako ga tako vidiš tad nije HW-kvar nego software i prvi sumnmjivac je tad pogrešan driver ili malware.. a ako livemedij vidi normalno particiju tad je to sigurno (bios ne vidi sadržaj pa to ne znaš..). Ako nema particije, to je ugl najčešći kvar, dovoljno je odspojiti disk bez saferemovea ili nemati malo sreće.. pad napona na usbu. Ponekad se može bezbolno vratiti nazad, ponekad si sve izgubio ali nakon foratiranja disk radi itd.. to ovisi što želiš, što je važno itd.

 

ali, po redu, prvo uzrok, tek tad možeš dalje a uzrok moraš sam otkriti, bootmedijem ili kako već, ne možemo to mi s ove strane foruma :)

 

edit: i win install može poslužiti kao bootmedij, dovoljan za vidjeti disk..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2018 20:50 (ihush).
8 godina
protjeran
offline
Re: Ne vidim vanjski disk
Ajar kaže...
dani_os kaže...

Pozdrav!

 

kad spojim vanjski disk cujem onaj tut da je naso uredjaj...

u device mangaru ga vidim...

kad ga otpajam imam za otpajanje hardwera na siguran nacin...

na my computer ga ne vidim...

 

prije nego sto se to desilo mi je radio normalno i nest je tulio...ja bio u kuhinji

ne svjetli mi vise plavo svjetlo koje je inace svjertlilo kad spojim disk...

 

sta mi je ciniti?

 ako je usb3 neće ti baš raditi na usb2 (pretpostavljam - slabo napajanje) pa ga tutni u usb3. ako ni to ne pomogne, pokoj mu duši. 

 mislim da u vrijeme sastavljanja mog kompa nije postojo usb 3.0, disk je usb 3.0...

 

naso sam ju sad na netu (plocu) kaze usb 2.0/2,1

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2018 12:40 (dani_os).
15 godina
offline
Re: Ne vidim vanjski disk
dani_os kaže...

 mislim da u vrijeme sastavljanja mog kompa nije postojo usb 3.0, disk je usb 3.0

 isprobaj ga na računalu koje ima usb3. ako tamo proradi, postoje usb3 kartice ("pci kontroleri") za računalo. ovako nešto (iako sam ja svojedobno kupio za manje novca karticu s 4 usb3 priključka). guglaj malo po dućanima i sve bu ok. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2018 12:46 (Ajar).
16 godina
neaktivan
offline
Ne vidim vanjski disk

Vidit će ga Sentinel...(alat nije free).  Možda ti stoga netko preporuči nekog drugog dijagnostičara.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice