OCZ Vertex 4 128gb problem

poruka: 86
|
čitano: 19.719
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Dobra večer, dobri ljudi, nadam se da cete mi pomoc, imam jedan problem koji me živcira, pa bi molio stručne ljude da mi pomognu, pa molim Vas da ne dajete neke glupe odgovore ako neznate o cemu se radi, zahvaljujem :)

 

Jučer sam kupio SSD OCZ Vertex 4 od 128gb. Sve sam ok napravio, montiro, instaliro sviježe windowse itd.

 

Eh htio sam se malo poigrat sa benchmarkovima da vidim koliko mi je SSD brz. Skinuo sam AS SSD Benchmark i ATTO DISK i oboje prikazivaju da mi je brzina i pisanje oko 220mb/s. Ali pod AS SSD programom mi je upozorenje, evo postavit cu dvije slike pa cete vidjet u cemu se radi.  http://imageshack.us/photo/my-images/35/ssdjj.jpg/    http://imageshack.us/f/600/ssd2j.jpg/  

 

Gledao sam na netu za problem sto se tice pciide problema ali jednostavno ne kuzim kaj trebam napravit. Dali je netko imao takav problem. 

 

Eh sad ja imam matičnu koja podržava sata 2, odnosno 3gb/s sučelje, dali je problem do toga tj da imam samo 220 brzinju pisanja i čitanja, ili jednostavno nekaj nije u redu? Nisam znao da ce bit takva razlika u brzini jer nebi uzeo onda SSD mislim da je njemu max čitanje i pisanje oko 500mb, to mi je velika razlika, a nemam lovu sada zbog ssda kupovat novu matičnu. Dajte mi molim Vas pomognite, neznam vise kaj da radim. 

 

Ugl. Asrock h55-le

    i5 750

    8GB rama.

    Gtx 660 TwinFrozr III OC Edition. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Preračunaj 3gbps/s u MB/s dobit ćeš odgovor. Kombinacija SATA2 sučelja i SSD-a u IDE modu i to ti je otprilike najviše što ćeš izvući iz njega.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2013 18:15 (lllnuclearlll).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Ček, ne kužim sada, problem je do 3gb/s?  Morao bi kupit maticnu koja podrzava sata III odnosno 6gb/s da dobim potpunu brzinu SSD-a?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Da !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OCZ Vertex 4 128gb problem

Tako je. SATA II 3gbit/s naziv je još i SATA300. Dakle propusnost sučelja je 300MB/s, a taj SSD radi skoro pa duplo brže.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2013 18:15 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Re: OCZ Vertex 4 128gb problem

odmah prvi na googlu http://www.ocztechnologyforum.com/forum/showthread.php?100595-AS-SSD-Score-279-pciide-BAD

 

Citiram:

  because you installed in ide storage mode.
  read thru the abc guide linked below, you will find the link there an how to switch from ide to ahci storage mode without re-installing.

11 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Sorry ljudi jednostavno ne kuzim, ovaj zadnji post. Bez ljutnje ali moze pomoć???

 

EDIT: Pročitao sam ja tu stranicu prije par sati, ali ne kuzim kaj bi morao napravit.

 

AKo namjestim u biosu da mi je na AHCI jednostavno nemrem podic kompjuter, mora mi bit na IDE. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2013 18:29 (CrniVrag55).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OCZ Vertex 4 128gb problem

Trebao bi SSD kontroler prebaciti u ACHI mod, ukoliko ga uopće tvoja ploča podržava, s tim bi dobio još nešto sitno na performansama.

12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ Vertex 4 128gb problem

Trebaš staviti na AHCI u biosu i ponovo instalirati Windows,zašto nisi prije kupovanja pročitao nekakva uputstva o instaliranju SSD i instaliranju Windowsa na njih.

Intel i7 3770K - ASUS P8Z77 V-DELUXE - Patriot Viper Extreme 2 x 4Gb 2133 - 2 x Samsung 840 PRO 128Gb Raid0 - Gigabyte HD7850 OC 2GB - Windows 7 64 bit
14 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ Vertex 4 128gb problem
CrniVrag55 kaže...

Sorry ljudi jednostavno ne kuzim, ovaj zadnji post. Bez ljutnje ali moze pomoć???

 

EDIT: Pročitao sam ja tu stranicu prije par sati, ali ne kuzim kaj bi morao napravit.

 

AKo namjestim u biosu da mi je na AHCI jednostavno nemrem podic kompjuter, mora mi bit na IDE. 

kad prebacis na ahci mode, moras nanovo instalirat windowse, jer se traze drugi driveri.

11 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Ali uglavnom to je to, sto se tice brzine? Jednostavno moram imat sata 3 da dobim potpunu brzinu? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ Vertex 4 128gb problem

Dobit ćeš puno više u ahci modu.Dali vidiš u as-ssd onaj sektor gdje piše 4k-64thrd,on će ti skočiti na 200 čitanje i pisanje.Uglavom skočit će ti rezultat na 700 do 800.I nebrini previše za seq. brzine i ovako su 4k najvažnije a one su ti iste i na sata2 i na sata3.

Kad instaliraš windovse u ahci,instaliraj Intel RST driver,isključi indeksiranje,isključi defragmentaciju(obavezno),system restor(poželjno,dobit ćeš 5gb prostora i neće ti non stop pisati po SSD-u),isključi hibernaciju(to će ti dati još 5gb) i stavi power settings na high performance.

Intel i7 3770K - ASUS P8Z77 V-DELUXE - Patriot Viper Extreme 2 x 4Gb 2133 - 2 x Samsung 840 PRO 128Gb Raid0 - Gigabyte HD7850 OC 2GB - Windows 7 64 bit
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2013 18:47 (Novak.Hvar).
11 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ Vertex 4 128gb problem

Kako da insstaliram windowse u AHCI modu? U biosu namjestim da mi je AHCI ali ona lista di su mi spojeni uređaji nestanu, a kada stavim na IDE prikažu se. 

 

A ovo sto si rekao sam sve napravio danas, kada sam instalirao windowse, čak sam isključio onaj page file, stavio sam ga na 0. Imam sada 99gb slobodnog od 118. 

 

Samo mi objasni kako da instaliram u AHCI-u ? Windowse..

12 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Koju ploču imaš

Update:Izvini sad sam vidio h55.

Stavi windows 7 u dvd player,uđi u bios,stavi na ahci,odaberi boot sa dvd-a,pokreni instalaciju,u njoj ćeš formatirati SSD i nakon toga instalirtati.

Naravno da ne možeš vidjeti ssd kad staviš u ahci,glavno da vidiš dvd.

Intel i7 3770K - ASUS P8Z77 V-DELUXE - Patriot Viper Extreme 2 x 4Gb 2133 - 2 x Samsung 840 PRO 128Gb Raid0 - Gigabyte HD7850 OC 2GB - Windows 7 64 bit
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2013 19:26 (Novak.Hvar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Gledao sam upravo neku stranicu kako se promjeni u AHCI tako da kopam po registriju odnosno preko regedit-a. To sam napravio, izmjenio sam neke postavke sa 3 na 0. Ušao u Bios i namjestio iz IDE u AHCI ali kada to stavim windowsi mi se nemreju podici. Te moram ponovno uc u Bios i promjenit na IDE da mi se podigne normalno kompjuter.

 

EDIT: Koristim Win 8. I ako to uspije koliko bi dobio brzinu SSD-a? Bio bi zadovljan barem sa 400mb/s. Ili je to previše?

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2013 19:26 (CrniVrag55).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ Vertex 4 128gb problem

Znam za to,ali nikad to nisam radio.

Nemožeš dobiti 400mb/s,jer je maksimalna propusnost sata na 300mb/s,sa tim da to nikad nitko nije vidio na sata2 nego maksimalno 275mb/s.Ali vjeruj mi,vidje ćeš puno ćeš dobiti u ahci.SSD jednostavno nije napravljen da radi u IDE modu.

Intel i7 3770K - ASUS P8Z77 V-DELUXE - Patriot Viper Extreme 2 x 4Gb 2133 - 2 x Samsung 840 PRO 128Gb Raid0 - Gigabyte HD7850 OC 2GB - Windows 7 64 bit
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2013 19:32 (Novak.Hvar).
11 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Ako se radi o poboljsanju 20-30mb onda mi se ne isplati sve nanovo dizat. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ Vertex 4 128gb problem

Proguglaj slike "Vertex 4 sata2 as-ssd"

Intel i7 3770K - ASUS P8Z77 V-DELUXE - Patriot Viper Extreme 2 x 4Gb 2133 - 2 x Samsung 840 PRO 128Gb Raid0 - Gigabyte HD7850 OC 2GB - Windows 7 64 bit
12 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Evo Vertex 4 na sata2,CDM benchmark

Intel i7 3770K - ASUS P8Z77 V-DELUXE - Patriot Viper Extreme 2 x 4Gb 2133 - 2 x Samsung 840 PRO 128Gb Raid0 - Gigabyte HD7850 OC 2GB - Windows 7 64 bit
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Svejedno tnx, ali necu to radit, jednostavno se mora kupit nova ploča sa SATA 3 sučeljem i to je to, umoran sam vec od svega, trebao sam samo zamjenit grafu svoju za jaču i nadoplatit 500kn za 7950 i riješen problem. A ovak sam si zeznuo 800kn za disk koji ima upola brzinu nego sto moze imat radi vrazije maticne ploce.

 
0 6 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ Vertex 4 128gb problem

Šteta,očigledno ne možeš vidjeti svu moć SSD zbog IDE moda jer inače nebi govorio tako.Brojevi nisu najvažniji,možeš imati i 1000mb/s u IDE modu ali će se SSD i dalje ponašati kao hdd.

Intel i7 3770K - ASUS P8Z77 V-DELUXE - Patriot Viper Extreme 2 x 4Gb 2133 - 2 x Samsung 840 PRO 128Gb Raid0 - Gigabyte HD7850 OC 2GB - Windows 7 64 bit
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2013 21:03 (Novak.Hvar).
16 godina
offline
Re: OCZ Vertex 4 128gb problem

Gle, ako hoćeš poslušaj nas, ako nećeš tvoj gubitak.

 

Paljenjem ACHI moda pali ti se NCQ i TRIM, tehnologije vrlo bitne za SSD. Ova sekvencijalna brzina uopće nije toliko bitna kako ti je netko i napisao. Ukoliko uključiš ACHI disk će ti realno biti sporiji 20-30% nego nekome tko ima SATA3, a ne 50%. Trenutačno ti je sporiji 70%, pa si računaj isplati ti se ili ne. Puno ljudi koristi Vertex4 na SATA2, razlika između toga i HDD-a je nebo i zemlja tako da definitivno nisi bacio 800kn.

 

Također bez TRIM-a SSD će ti usporavati sve više i više i trošiti se brže.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2013 21:20 (lllnuclearlll).
13 godina
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Svakako prabaci SSD u AHCI mode i napravi reinstall windowsa, nećeš požaliti, koristim Vertex 4 512GB u laptopu sa SATA II matičnom, radi odlično, više se na HDD ne vraćam, drugi od 64GB mi je u stolnom PCu na SATA II matičnoj ploči, isto same pohvale.

Valentin
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

i meni nekad kad palim komp nece bootat windovse..moram stisnut ctrl alt del...i swe se digne...kak bi to mogao rijesit?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Dečki sam da Vam javim, ušao u bios isao pod advance i tamo sam iz IDE prebacio na AHCI, spremio postavke BIOS-a, ubacio Win 8 i instalirao sviježe windowse. Eh sad imam jedno pitanje, dolje u system trayu odnosno kod sata stoji mi cijelo vrijeme da sigurno uklonim uređaje, kao da nesto imam ukljuceno u USB-u kliknuo sam na to i vidim da piše SSD I HDD to je sada normalno da stoji tamo? Jer kada sam jucer instalirao windowse nije mi toga bilo jer vjerojatno su windowsi bili instalirani pod IDE. Znači netrebam se zabrinjavat za to kaj je dolje kod sata?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OCZ Vertex 4 128gb problem
CrniVrag55 kaže...

Dečki sam da Vam javim, ušao u bios isao pod advance i tamo sam iz IDE prebacio na AHCI, spremio postavke BIOS-a, ubacio Win 8 i instalirao sviježe windowse. Eh sad imam jedno pitanje, dolje u system trayu odnosno kod sata stoji mi cijelo vrijeme da sigurno uklonim uređaje, kao da nesto imam ukljuceno u USB-u kliknuo sam na to i vidim da piše SSD I HDD to je sada normalno da stoji tamo? Jer kada sam jucer instalirao windowse nije mi toga bilo jer vjerojatno su windowsi bili instalirani pod IDE. Znači netrebam se zabrinjavat za to kaj je dolje kod sata?

Nemam pojma, ja nemam tu opciju. Daj AS SSD pokreni da vidimo sad.

11 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Evo budem za par min, idem sada malo optimizirat SSD odnosno, iskljucit system restore, hibernaciju i to. Javim se brzo.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Evo, nema više errora, sada piše OK,  te su mi se brzine malo povečale, a isao sam izmjerit index sada mi je ocijena 7.3 a bila mi je 7.0, 

 

Evo slike iz benchamrka: http://img692.imageshack.us/img692/253/ssd3p.jpg

 

EDIT: Evo i slike sta sam spomenuo kod system traya. : http://img823.imageshack.us/img823/86/ssd4t.jpg

 

EDIT 2: Ovo u system trayu je normalno konrtoler podržava hot swap diskove.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2013 12:42 (CrniVrag55).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Pa nisu se baš malo povećale.

 

Total score si digao za više od duplo{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Hvala svima!! Jednostavno nisam znao da cu povecat brzinu ako promijenim na AHCI. Restarta se poput munje. {#} 

 
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice