Pomoc oko popravke diska

poruka: 2
|
čitano: 1.054
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Pomoc oko popravke diska

2012 godine sam izgubio HDD, na kojem je bio win 7 i 20 GB slika koje sam vecer prije razvrsta za backup.

Taj disk sam ostavio sa strane jer sam znao da su na njemu slike, ali nisam znao kako ih izvuci, par godina kasnije, tj za Bozicne blagdane sam uzeo isti i probao malo supati oko njega.

 

Nakon par sati citanja raznih tema po internetu, skuzim da mi je disk jedan od onih 7200.11 koji su imali gresku. greska je bila neki pogresan firmware koji je iskljucivao sata prikljucak, nebitno.

 

Disk je maxtor sata 2, 500 GB, Diamonmax 22, SMT3500320AS. 

 

Nasao sam nacin da se disk popravi, uglavnom preko jumpera se spoji na komp i preko puppy-a se odradi reset firmwarea i to bi trebalo biti to.

U mom slucaju nije bilo. 

 

Imao sam identican disk kuci, frendov i njegov sam od prve uspio vratiti, ali moj nikako. Vidi ga komp, ali nije to to. Onda sam digao Hirens i little Win XP i tamo sam vidio disk, sto u win 10 nisam mogao iz nekog razloga. 

 

Uglavnom usao sam u disk, i vidio sve stvari i poceo kopirati disk i on tada zastopa, jednostavno se zamrzne i ne moze kopirati vise, nekon 2 ili 3 reseta vise se nije pojavljivao. 

 

Sljedeca stvar koju sam nasao i na koju sam sumnjao jest da je elektronika riknula, pa sam ovaj frendov ispravni uzeo i skinuo elektroniku i svoju i odnio kod lokalnog elektronicara i on mi je zamjenio bios chip sa jednog na drugi i ja palim disk i opet nista.

Palim frendov, sa svojom elektronikom njegov radi.

 

Nemam pojma sta raditi sljedece, disk kao disk mi se bas i ne otvara, to je zadnja opcija. 

 

Disk kada se upali, normalno se vrti, nema nekih preskakanja, niti zvizdanja, niti bilo kakvih drugih cudnih zvukova, sve normalno, ali ga racunalo ne prepozna. 

 

Ako ima tko kakvu ideju molim vas pomozite.

 

Savjet, odnesi to u recovery centar, mi ne treba, hvala vam od srca, ali, iskreno govorec, nemam tih 3000-4000 kn koje ce mi traziti za 20 gb slika. Iako su mi te slike neprocjenjive nemam tu lovu. 

 

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoc oko popravke diska

Kad sam i ja čitao o tome, odradio si sve što se može. Poslije promjene elektornike uvijek ide neki centar za povrat podataka.

Moguće da je došlo do fizičkog oštećenja ploče ili glave...

 

Evo, samo da ti odgovorim, možda više ljudi vidi pitanje, pa netko zna još neku foru

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice