Pospani HDD!

poruka: 7
|
čitano: 2.855
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Pospani HDD!

ovako, mozda ce malo zvucati smjesno, ali bojim se da mi disk voli jako puno spavati! Izlanuo se

 

naime, sve je pocelo kada sam stavio vistu. Jednostavno bih nesto radio i zacuo bih zvuk iz kucista kao da se nesto ugasilo.

Poslije sam shvatio da slican, samo obrnuti zvuk cujem (dakle paljenje) kada krenem otvoriti nesto sto se nalazi na drugom disku.

 

Sad sam otisao na win7 i foobar mi zapinje kada sviram nesto s tog diska iako jos nisam zacuo da se ugasio.

Pokusao sam otvoriti neki fajl na njemu u trenutku kada je glazba zapela i one je tako sporo prikazivao foldere nekih 10 sec, i onda je odjednom zivnuo i radio normalno.

 

Evo sada svira glazbu bez problema, ali sve se bojim da ce ponovno zaspati.

 

Ima li neka opcija koja gasi HDD? S XP-om nisam imao ovakvih problema.

 

Disk je WD 200gb IDE, nisam siguran tocno koja serija.

Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2009 23:48 (pixelatem).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pospani HDD!

Isto se i meni događa s vistom. Hard se ugasi i kad pokrenem nešto na njemu se ponovno zavrti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Pospani HDD!
pixelatem kaže...

ovako, mozda ce malo zvucati smjesno, ali bojim se da mi disk voli jako puno spavati! Izlanuo se

 

naime, sve je pocelo kada sam stavio vistu. Jednostavno bih nesto radio i zacuo bih zvuk iz kucista kao da se nesto ugasilo.

Poslije sam shvatio da slican, samo obrnuti zvuk cujem (dakle paljenje) kada krenem otvoriti nesto sto se nalazi na drugom disku.

 

Sad sam otisao na win7 i foobar mi zapinje kada sviram nesto s tog diska iako jos nisam zacuo da se ugasio.

Pokusao sam otvoriti neki fajl na njemu u trenutku kada je glazba zapela i one je tako sporo prikazivao foldere nekih 10 sec, i onda je odjednom zivnuo i radio normalno.

 

Evo sada svira glazbu bez problema, ali sve se bojim da ce ponovno zaspati.

 

Ima li neka opcija koja gasi HDD? S XP-om nisam imao ovakvih problema.

 

Disk je WD 200gb IDE, nisam siguran tocno koja serija.

 nisam siguran 100posto,al mislim da ima nest da ga stavi tj "pauzira",upravo googlam pa javim ak nadjem kaj..
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
Pospani HDD!

Control Panel -> Power Options -> Change plan settings -> Change advanced power settings -> Hard disk -> Turn hard disk after...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2009 22:06 (zstef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Pospani HDD!
zstef kaže...

Control Panel -> Power Options -> Change plan settings -> Change advanced power settings -> Hard disk -> Turn hard disk after...

 

 

 evo,bravo,na to sam mislio...ako je to vas problem...
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
Pospani HDD!

jep, evo mni za sada radi.

Inace da, disk se gasio svakih 20 minuta neaktivnosti... no zar to nije malo idiotska opcija, jer sam iskreno imao vise problema zbog ovoga nego recimo koristi.. Nekoliko sam puta morao resetirati komp jer se hdd nije htio 'probuditi'.

Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Pospani HDD!
pixelatem kaže...

jep, evo mni za sada radi.

Inace da, disk se gasio svakih 20 minuta neaktivnosti... no zar to nije malo idiotska opcija, jer sam iskreno imao vise problema zbog ovoga nego recimo koristi.. Nekoliko sam puta morao resetirati komp jer se hdd nije htio 'probuditi'.

 a,kolko koristi,tolko i stete,oni hoce da se trosi manje struje,da se manje rabi,tj da mu produze vijek trajanja...al vidis da
nama stvara probleme...zato ja stavim never turn off ...
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice