Prebacivanje win 7 sa HDDa na SSD

poruka: 7
|
čitano: 1.999
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Prebacivanje win 7 sa HDDa na SSD

Ovako htio bi pokusati prebaciti WIN 7 sa HDDa na SSD bez rusenja windowsa .. da li je to moguce i ako je na koji nacin 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prebacivanje win 7 sa HDDa na SSD
Ne Znam, nisam upoznat za windows. Na macu imas carbon copy cloner koji to radi fantasticno. Pogledaj da Nema windows verzija.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prebacivanje win 7 sa HDDa na SSD
Ne Znam, nisam upoznat za windows. Na macu imas carbon copy cloner koji to radi fantasticno. Pogledaj da Nema windows verzija.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prebacivanje win 7 sa HDDa na SSD
Ne Znam, nisam upoznat za windows. Na macu imas carbon copy cloner koji to radi fantasticno. Pogledaj da Nema windows verzija.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prebacivanje win 7 sa HDDa na SSD

SSD unutra, digneš Acronis Boot CD (potraži ISO image na www.archive.org ga ima, čim noviji da podržava i UEFI), snimi taj CD, bootaj s CD-a i kad se Acronis digne, iskloniraš Windowse s HDDa na SSD:

 

- sve particije osim one koju vidiš kao C: točno tako iskopiraj, nemoj mijenjati veličinu

 

- C: ostavi na ostatak SSD-a makar bio i manji od onoga na HDDu - naravno mora biti taj ostatk na SSDu veći od zauzetog dijela C: particije

 

kad sve prođe, ugasiš komp, za svaki slučaj izvadi (ili samo odspoji HDD), ostavi SSD, upali komp, uđi u BIOS/UEFI, provjeri je li prepoznaje SSD i je li on bootabilan

 

pazi, ako imaš UEFI i Win 7 su instalirani u UEFI modu, možeš vidjeti SSD po modelu, ali moraš vidjeti i bootati s Windows Boot Managera

 

pusti da se Windowsi podignu, pričekaš malo, instaliraj softver proizvođača SSD-a ako ga ima ili

 

sam ručno provjeri/postavi TRIM:

 

http://mywindowshub.com/check-enable-disable-ssd-trim-support-windows-7-windows-8-1/

 

i to je to...

 

Ju je je? Je ju je!
16 godina
online
Re: Prebacivanje win 7 sa HDDa na SSD

Npr. Macrium Reflect radi ok, ali ima hrpa programa za kloniranje odnosno izradu tzv. "image"-a particije na kojoj su Windowsi.

Idealno bi bilo da je particija jednake veličine kao i SSD ... kakvu trenutno situaciju imaš ? koji hard disk, koliko particija, kolika je ona gdje su Windowsi, koliki je SSD ... treba malo više informacija.

 

Kasnim, Stric je već dao detaljniji odgovor :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 13:30 (Mladen).
15 godina
offline
Re: Prebacivanje win 7 sa HDDa na SSD

EaseUS Partition Master ima opciju Migrate OS to SSD. Ja s njim to napravio i nikakvih problema nemam.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice