Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa

poruka: 29
|
čitano: 6.978
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa

Nedavno sam kupio SSD i od kad sam ga ugradio konstantno imam probleme sa HDDom koji sam prije koristio za bootanje/pohranu podataka i koji sada sluzi samo za pohranu podatak.

Otprilike 1 od 2 paljenja PCa ne zali mi ocitati HDD. Takoder mi se nekada zna HDD "nestat"(particije nestanu), valda se ugasi ili pukne konekcija sa portom usred rada. Danas kada sam palio PC pojavilo mi se nesto kao restoring files ili tako nesto i od tada mi ne radi niti jedna igra sa tog diska. 

Ja mislim da je problem u SATA portovima na ploci jer se promjenom porta to poravi ali samo na kratko vrijeme. Takoder skenirao sam HDD sa HDtunom i nije bilo nikakvih errora.

Kako mogu provjeriti ispravnost SATA portova na ploci, da znam dali da nosim plocu na garanciju ili u cemu je problem.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa

-kakvo je napajanje? Imaš dosta komponenti, .. izgleda kao struja ili loš kontakt-kabel, pa i hlađenje.

-provjeri verziju BIOSa (update), provjeri firmware za SSD i proguglaj da vidiš dali je to poznat problem..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa

Sad sam isprobavo portove sve sa SSDom i cini se da svi rade normalno. Malo sam "propuho" kablove/portove i pocistio od prasine. Uskoro ce mi frend updateat biose pa cu vidjet dali ce se i dalje dogadati.

Napajanje je coolermaster 400W i kazu mi da je to i vise nego dosta za moju konfu tako da vjerujem da to nije. hladenje isto nije jer imam 3 venta u kucistu od kojih jedan puse direktno po HDDu.

Vjerojatno je stvar u sata kablovima. Ako se nastavi dogadati pokusat cu njih zamijeniti.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa

zato u moj komop nece ic sdd dog kod  ne budu 100 posto radili i isprobani kak valja,a zasad su hdd zakon{#}

Moj PC  
0 6 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa
Covjeku ssd radi normalno a hdd pravi problem i ti zakljucis da ssd neide u tvoj komp? Imam ga oko 6 mj i radi 100% frend ima 1,5 godinu isto tako!
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa

Si formatirao cjeli sistiem odnosno napravio clean install jer ti možđa mješa boot sa hdd-a.

Dont Believe The Type
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2012 1:05 (WrongType).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa
Najbolje je odspojit sve diskove osim ssd-a pa stavit sistem i onda hard spojit! Ako nista radi backup hdda i formatiraj ga!
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
protjeran
offline
Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa

prije instalacije windowsa na SSD pozeljno je formatirati hard disk bio on store ili sistemski.

nema potrebe za iskljucivanjem mehanickog diska osim ako se sumnja na neispravne sata portove.

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat...@Vlada011
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa
pa mislio sam nakon ugradnje sdd je imao problem s hdd,na to sam i mislio da nije stavljao sdd nebih
bio problem s hdd,a slobodno svako ima svoj izbor za mene su jos uvjek nula iz razloga jer nije puno nista brzi od hdd,sto se pokazalo u testovima,nima ga od recimo 500gb,ili od 1tb,onda su preskupi i malo su gigabajta recimo od 80 gb dode 1000 i nesto kuna,tako da se ne isplati jedno sto je tih,a to meni nist ne znaci,za te pare se slozi skoro dobra komfiguracija ili kupim recimo 3kom po 1tb harda
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa
Hdd-u treba oko 120 s da boota windowse a ssd-u oko 25-30 s da boota...tako da su osjetno brzi ali i nažalost osjetno skuplji
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa
Puno je brzi od hdd-a neznam kakve si testove gledao?
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa
ma da je imao sad nebi takvu glupost izjavio.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Re: Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa
domac5 kaže...
Hdd-u treba oko 120 s da boota windowse a ssd-u oko 25-30 s da boota...tako da su osjetno brzi ali i nažalost osjetno skuplji
i malo prostora imaju tj nemaju puno gb sranje ya mene

 

13 godina
offline
Re: Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa

svakave a ima i tema o tome ovdje na forumu,a i u samom bugu,gdije je nije bitno tko rekao da po testovima ssd nije znatno nista puno brzi od hdd razlika

je nesto bila mala u sekundima koliko se sjecam,jedino sto je tiho {#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa
fight kaže...

svakave a ima i tema o tome ovdje na forumu,a i u samom bugu,gdije je nije bitno tko rekao da po testovima ssd nije znatno nista puno brzi od hdd razlika

je nesto bila mala u sekundima koliko se sjecam,jedino sto je tiho {#}

Jesi ti ikada vidio SSD u radu?

I oprosti ali s obzirom na godiste (ako je to uopce tocno), mislim da bi ti bilo vrijeme da se naucis pisati i koristiti citate. Prijateljski savjet jer ovo je katastrofalno za citati "gdije je nije bitno tko rekao" WTF? {#}

Battlelog ~ UrbanFsk
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2012 14:42 (Sale_ds).
12 godina
protjeran
offline
Re: Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa
domac5 kaže...
Hdd-u treba oko 120 s da boota windowse a ssd-u oko 25-30 s da boota...tako da su osjetno brzi ali i nažalost osjetno skuplji

Sve ovisi o kojem mehaničkom disku je riječ.

Prodao sam prije 10 dana SSD OCZ agility 3 120 GB i nisam baš bio zadovoljan bootanjem, mada sam isključio sve po manualu što bi ga trebalo usporavati (ometati u radu), indeksiranje, defragment, sys restore itd s ovog sitea

 

Bio je na sata 6gbs portu, sve ispravno a bootao je za 40-45 sec dok Samsung F3 1TB boota za 70 sec. Agility 3 ima asinkroni SF kontroler i nije nešto u odnosu na pare koje košta.

 

Ako netko ima dvojbu kupiti npr HD 6870 za 1350 kn ili SSD za te pare, a računalo mu služi za igre i web, uvijek bih preporučio grafičku, jer se bez SSD-a može igrati na visokim rezolucijama a bez dobre grafičke ne može.

 

Opet, tko ima para za sve, nemam ništa protiv SSD-a

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
14 godina
neaktivan
offline
Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa

U BIOS obično mora podesit redoslijed botanja sa hdd!!! Ako naprimjer prvi hdd kojim je botabilna taj mora bit prvi a ssd drugi ili zadnji. Nakon izlaska iz bios onda se on normalno prvi bota i digne windows. Jer kod ugradnje ssd on u biosu automatski namješta prvi i zato ne vidi da je ssdnije botabilna!

 

U BIOS postaviš Hdd prvi, ako ima npr dva hdd-a onda se prva hdd stavlja botabilna a druga kao obični a treći može dvd pržilicu a četvrta sdd ili obratno.

Sam svoj majstor. :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa

Meni se čini da forumaš ima problema sa sata kablom, neispravan ili slabi konektori.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa
Sale_ds kaže...
fight kaže...

svakave a ima i tema o tome ovdje na forumu,gdije nije bitno tko , je sto rekao, da po testovima nema neke velike razlike u brzini,izmedu sdd i harda.

a bila je i tema u bug,ne sjecam se koji je broj ali su bili i rezultati ispitivanja{#}

Jesi ti ikada vidio SSD u radu?

I oprosti ali s obzirom na godiste (ako je to uopce tocno), mislim da bi ti bilo vrijeme da se naucis pisati i koristiti citate. Prijateljski savjet jer ovo je katastrofalno za citati "gdije je nije bitno tko rekao" WTF? {#}

hvala ali za razliku od tebe,sam vidio ssd u svemu,i svakako hvalati ljepa,da mi se nisi javio nebih znao, ali mi ucitelj pisanja ili pravopisa ne treba odavno sam skolu zavrsio za tvoju iformaciju. ja pisem kako ja hocu,a ako to nekom smeta kao tebi,ne moras se javljat,a tvoj ssd stavi u guzicu,da bolje ubuduce prdis,a meni je hdd bolji i uvjek ce bit bolji,jer je jeftiniji ima od 1tb,za 400kn.

a ssd je za mene sranje,iz tog razloga sto je skup i nema ga veceg od 160gb,zadnji koji sam koristio bio je od 60gb,i cijena je mu bila iznad 1000kn,tako da je za mene opce sranje{#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2012 19:42 (fight).
12 godina
neaktivan
offline
Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa

To za HDD se slažem najbolji je jest da je SSD brži al opet nevjerujem mu baš ....O ovo što si izjavio da je 1TB=400KN {#}

Dont Believe The Type
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2012 17:57 (WrongType).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa
fight kaže...

hvala ali za razliku od tebe,sam vidio ssd u svemu,i svakako hvalati ljepa,da mi se nisi javio nebih znao, ali mi ucitelj pisanja ili pravopisa ne treba odavno sam skolu zavrsio za tvoju iformaciju. ja pisem kako ja hocu,a ako to nekom smeta kao tebi,ne moras se javljat,a tvoj ssd stavi u guzicu,da bolje ubuduce prdis,a meni je hdd bolji i uvjek ce bit bolji,jer je jeftiniji ima od 1tb,za 400kn.

a ssd je za mene sranje,iz tog razloga sto je skup i nema ga veceg od 160gb,zadnji koji sam koristio bio je od 60gb,i cijena je mu bila iznad 1000kn,tako da je za mene opce sranje{#}

Ocito da nisi jer bi znao da je SSD visetruko brzi u bilo kakvom radu nego bilo kakav mehanicki disk.
A i tvoja tvrdnja da nema veceg od 160gb pada u vodu - evo samo jedan primjer iz linksa 
I sta se tice cijene odavno ima 30-60gb SSD-a po 500/600+kn

Ali ajde, ako ti kazes da je to smece onda vjerovatno je {#} 

Subjektivno misljenje je subjektivno misljenje, a o korisnosti SSD-a  odlucuje sam korisnik, a ne zato kaj si ti rekao da je to sranje lol

Battlelog ~ UrbanFsk
13 godina
offline
Re: Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa
WrongType kaže...

To za HDD se slažem najbolji je jest da je SSD brži al opet nevjerujem mu baš ....O ovo što si izjavio da je 1TB=400KN {#}

jest ja kupio u linksu,  za 400 i nesto kn, od 1tb,i to western digital,black,sata,64mb,c,prije nekih dva ili tri mjeseca,bila neka akcija{#}

12 godina
neaktivan
offline
Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa
Sale_ds kaže...
fight kaže...

hvala ali za razliku od tebe,sam vidio ssd u svemu,i svakako hvalati ljepa,da mi se nisi javio nebih znao, ali mi ucitelj pisanja ili pravopisa ne treba odavno sam skolu zavrsio za tvoju iformaciju. ja pisem kako ja hocu,a ako to nekom smeta kao tebi,ne moras se javljat,a tvoj ssd stavi u guzicu,da bolje ubuduce prdis,a meni je hdd bolji i uvjek ce bit bolji,jer je jeftiniji ima od 1tb,za 400kn.

a ssd je za mene sranje,iz tog razloga sto je skup i nema ga veceg od 160gb,zadnji koji sam koristio bio je od 60gb,i cijena je mu bila iznad 1000kn,tako da je za mene opce sranje{#}

Ocito da nisi jer bi znao da je SSD visetruko brzi u bilo kakvom radu nego bilo kakav mehanicki disk.
A i tvoja tvrdnja da nema veceg od 160gb pada u vodu - evo samo jedan primjer iz linksa 
I sta se tice cijene odavno ima 30-60gb SSD-a po 500/600+kn

Ali ajde, ako ti kazes da je to smece onda vjerovatno je {#} 

Subjektivno misljenje je subjektivno misljenje, a o korisnosti SSD-a  odlucuje sam korisnik, a ne zato kaj si ti rekao da je to sranje lol

 

 subjektivno  je moje misljenje sto cu ja za 30-60 gb,sto mozes s tim,a ono za i preko 5000kn,sklopim zmaja,da mi ssd i netreba,ja to tako gledam,a ti onako,svako ima pravo na  svoje misljenje,jer tak,tak je.

kod mene ce bit, kad bude bilo od 500gb,ili 1t,za najvise 500kn, recimo koliko sam prije par mjeseci kupio ovaj hdd od 1t,wd caviar black,sata64mb,c.

uostalom nisam ovdje da se sukobljavam,i normalno da ce korisnik odlucit sto mu vise odgovara,ja sigurno ne,ja sam korisnik hdd,i ostacu barem zasad jos neko vrjeme,jer su sdd precjenjeni za mene,a ja sam ovdije dosao s

svojim misljenjem,ne da nekoga povredim,ako jesma ispricavam se,ali sigurno nebih nekoga uvredio zbog kiksa u pisanju i tako necemu sto, sad pogrjesise i to je to.

meni normalno,a korisnicima,svaka cast nemam nista protiv nikoga,a tako ni protiv bilo kojega korisnika,boze moj nekom je ssd bolji,a nekom je hdd bolji i to je to,nema ljutnje samo se ucic o necemu,ali zasad sigurno jos nije vrijeme

ssd to je sigurno,osim za one koji imaju budet,za trgovce koji ga prodaju i raznim trvtkama koji su ga izbacili na trziste.{#}

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2012 19:40 (fight).
14 godina
offline
Re: Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa

SSD se trenutno najvise koristi za OS i boot drive ne za storage jer mu to nije namjena! SSD + HDD je najbolja kombinacija...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa

Tak je!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa
CroVandal kaže...

SSD se trenutno najvise koristi za OS i boot drive ne za storage jer mu to nije namjena! SSD + HDD je najbolja kombinacija...

neka vama,znam ja to odavno,ali me ne zanima zasad jos,jos uvjek mi je draze hdd+hdd,nisam budala za skupa sranja izdvajat pare jos,neisplatise  za mene,a vama kak volja,prije cu za tu lovu nesto

nadogratit u svom racunalu,hvala vam{#}

iskreno nebih rekao,al svjedno hvala.{#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2012 13:36 (fight).
13 godina
offline
Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa
Da samo sta se sa ovim skupim sranjem razlika u performansama itekako osjeti
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Problemi sa HDDom nakon ugradnje SSDa

Eto, nakon što sam prodao asinkroni OCz agility 3 120 GB ja opet kupio SSD i to sinkroni OCz Vertex 3 120 GB.

Jednostavno se čovjek navuče na taj SSD jer sve brže otvara, ne "zapinje" isl. Nije mi to vrijeme butanja toliko bitno, koliko odaziv svih operacija koje radim na disku.

 

Bio sam "na" samsungu F3 1Tb tek nekoliko dana i već sam mislio da se pokvario koliko "zapinje" pa sam morao ponovo kupit SSD. {#}

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice