Spašavanje podataka sa externog hdd

poruka: 19
|
čitano: 4.061
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Spašavanje podataka sa externog hdd

Imam neki malo stariji externi hdd marke "takeMS" USB 2.0 valičine oko 300GB i pun je podataka koje sam pokušao prebaciti ili na računalo ili drugi externi hdd,međutim kad ga stavim na USB 2.0 priključak ne reagira nikako,a na USB 3.0 priključku prvo mi traži da ga formatiram,što sam i planirao uraditi ali kad bio uspio podatke prebaciti,kad pokušam prbacivati podatke malo krene i ubrzo izbacuje grešku i gubi se sa "Moje računalo".Molim pomoć!

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Spašavanje podataka sa externog hdd
soniman kaže...

Imam neki malo stariji externi hdd marke "takeMS" USB 2.0 valičine oko 300GB i pun je podataka koje sam pokušao prebaciti ili na računalo ili drugi externi hdd,međutim kad ga stavim na USB 2.0 priključak ne reagira nikako,a na USB 3.0 priključku prvo mi traži da ga formatiram,što sam i planirao uraditi ali kad bio uspio podatke prebaciti,kad pokušam prbacivati podatke malo krene i ubrzo izbacuje grešku i gubi se sa "Moje računalo".Molim pomoć!

 

 Provjeri da nema bad sectore.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Spašavanje podataka sa externog hdd

Provjerio sam sve je uredu,nema bad sektora.

16 godina
offline
Re: Spašavanje podataka sa externog hdd
soniman kaže...

Provjerio sam sve je uredu,nema bad sektora.

Ako je stvarno tako, onda izvadi HDD iz kućišta i spoji ga direktno na matičnu ploču. Moguće je da je elektronika kućišta otišla k vragu.

Mada... ipak bih rekao da je HDD.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
14 godina
odjavljen
offline
Re: Spašavanje podataka sa externog hdd

pokušat ću to,nisam nikad rastavljao externi hdd,znači ako ga rastavim ima vjerojatno sata priključak?

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Spašavanje podataka sa externog hdd

Opet sam provjeravao i piše "na uređaju ili disku nisu nađeni nikakvi problemi, te je spreman za korištenje"

14 godina
offline
Re: Spašavanje podataka sa externog hdd
soniman kaže...

Opet sam provjeravao i piše "na uređaju ili disku nisu nađeni nikakvi problemi, te je spreman za korištenje"

 Čime si provjerio? Provjeri HD Tuneom.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Spašavanje podataka sa externog hdd

Provjerio sam sa ovim Windowsovim alatom.

14 godina
offline
Re: Spašavanje podataka sa externog hdd
soniman kaže...

Provjerio sam sa ovim Windowsovim alatom.

 Provjeri HD Tuneom i slikaj karticu Health i Error Scan (nakon što ga obaviš, ali makni kvačicu sa Quick Scan).

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Spašavanje podataka sa externog hdd

Evo rezltata sa HD Tuneom

12 godina
offline
Spašavanje podataka sa externog hdd

Taj je spreman za smeće

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Spašavanje podataka sa externog hdd

I ne očekujem od njega ništa posebno,samo da mi je nešto podataka spasit,za sad nešto uspijem prebacit na računaloi.

14 godina
moderator
offline
Re: Spašavanje podataka sa externog hdd
soniman kaže...

Evo rezltata sa HD Tuneom

 Ti si to provjeravao dok je u eksternom kučištu?

Ako jesi to su onda nebitni (i vjerojatno netočni) rezultati.

 

Disk treba izvaditi pa testirati.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Spašavanje podataka sa externog hdd

Tako je testirao sam ga kad je priključen sa USB-om,što je intersantno sad pomalo ide datoteka po datoteka bez prekida.

14 godina
moderator
offline
Re: Spašavanje podataka sa externog hdd
soniman kaže...

Tako je testirao sam ga kad je priključen sa USB-om,što je intersantno sad pomalo ide datoteka po datoteka bez prekida.

 Uzalud si ga testirao...

 

Dobio si upute kako dalje, sad je na tebi...

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
16 godina
offline
Re: Spašavanje podataka sa externog hdd
XXX-Man kaže...
soniman kaže...

Evo rezltata sa HD Tuneom

 Ti si to provjeravao dok je u eksternom kučištu?

Ako jesi to su onda nebitni (i vjerojatno netočni) rezultati.

 

Disk treba izvaditi pa testirati.

Kućišta imaju problema sa vraćanjem SMART podataka, ali read test ide bez problema.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
14 godina
moderator
offline
Re: Spašavanje podataka sa externog hdd
Father_Dougal kaže...

Kućišta imaju problema sa vraćanjem SMART podataka, ali read test ide bez problema.

 Ako je elektronika u kučištu crkla, teško da će odraditi test kako treba...vidio sam ovakav slučaj već nekoliko puta i samo je jednom bio problem u disku, ostalo je sve konverter poblesavio.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
15 godina
offline
Re: Spašavanje podataka sa externog hdd
Father_Dougal kaže...

Ako je stvarno tako, onda izvadi HDD iz kućišta i spoji ga direktno na matičnu ploču. Moguće je da je elektronika kućišta otišla k vragu.

Mada... ipak bih rekao da je HDD.

 s vanjskim HDD-ima često bude problem u tome što nemaju priključke za uobičajen način spajanja (npr. desktop - odvojeno napajanje i SATA), već samo za ploču u kućištu (koja na sebi ima samo kombiniran USB - napajanje i podaci). posebno je po tome poznat WD. dakle, uzalud vađenje. usput, to što na kućištu piše TakeMS uglavnom nema veze sa unutarnjim dijelovima. svi ti "brandovi" u sebi imaju dvije ili tri marke HDD-a, koje u pravilu nemaju veze s onime što piše na kućištu a i kako koja serija - nisu uvijek jednaki. ako HDD u kućištu proizvodi zujeće i/ili klikajuće zvukove, zbogom HDD. ako ne, onda ga računalo u pravilu i ne prepoznaje jer je krepala ostala elektronika. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2015 12:39 (Ajar).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Spašavanje podataka sa externog hdd

Kad sam ga testirao ovim hd tuneom vidio sam da je unutra Toshibin hdd,u njemu se čuju  klikajući zvukovi,pa izgleda da od njega nema ništa,a sreća mi je samo što sam uspio s njega nekako prebaciti podatke.Tražio je formatiranje i kad sam ga pokušao formatirati nije išlo. Možda nikad nije radio kako treba iz razloga što sam ga kupio davno u NJemačkoj na akciji i to sa one hrpe,pa ko znade koliko je puta prebacivan tamo-vamo.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice