SSD Patriot Warp

poruka: 6
|
čitano: 3.381
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
SSD Patriot Warp

U HGschrotu ima za sitnu lovu kupiti SSD patriot warp (900kn za 32gb, 1500 za 64b). Zanima me dali je netko to isprobao?

Prema specifikacijama bi trebao biti "punokrvni" ssd, ali sam nasao na netu da neki modeli pate od zastajkivanja.

"A developer is a machine that converts coffee into code"
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SSD Patriot Warp

Ti jeftiniji modeli su MLC SSDi i dosta su sporiji od daleko skupljih SLC SSDa. Ja nebum to tako skoro uzimo jer tehnologija jos nije sazrela.

To je kao da ides kupit nezrelu jabuku i nju platis jako puno, kad ono probas, sve kiselo i tvrdo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SSD Patriot Warp

fora je u tome sto su ovo neki novi modeli sa brzinama prijenosa 100-150mb/sec, a cijenom starih i sporih modela.

 

http://www.techradar.com/reviews/computing/components/storage/hard-disk-drives-hdd-/patriot-memory-warp-v-2-32gb-479226/review

http://www.fatwallet.com/forums/hot-deals/870793

 

problem je u bugavom JMicron kontroleru, ali nisam siguran dali i ovi ssd patrioti pate od slicnih problema zastajkivanja.

 

"A developer is a machine that converts coffee into code"
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SSD Patriot Warp

mozda ce to popraviti sa novim firmware.om, barem se nadam jer bi jako lijepo bilo imat jedan takav za sistemski disk, npr ovaj model od 32 GB je sasvim dovoljno za stavit win gore a radilo bi sve puuunooo brze, taman sam planirao kupiti jos jedan HDD od samsunga 1TB ali ovaj SSD od 32 GB bi bio sigurno bolja opcija od diska za win stavit gore...

Lenovo L220x, C2D E6600,zalman 9500LED, asus striker extreme, 4GB mushkin redline DDR2 1000, coolermaster stacker 831, BFG gtx 260 maxcore oc , samsung F1 spinpoint 1TB.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.12.2008 15:27 (hyko).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SSD Patriot Warp

Poslao sam hg-u mail da mi kazu tocan model diska, pa cu onda usporediti sa reviewovima na netu. Na testiraju su dosta pohvalili disk, ali sam i pronasao komentare nekih korisnika u svezi spomenutog zastajkivanja u citanju, gdje bi se ovaj smrznuo na 20-30-tak sec u nekim slucajevima.

"A developer is a machine that converts coffee into code"
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: SSD Patriot Warp

ajde onda molimte postavi ovdje sta nades tako da i mi ostali mozemo vidjet sta je s tim i daj ae ako ti nije problem baci linkove da vidim(o) di to gledas za te diskove review jer sam se bas zainteresirao za taj SSD, koji bi mi mozda bio i bolji izbor od harda za sistemski :D

Lenovo L220x, C2D E6600,zalman 9500LED, asus striker extreme, 4GB mushkin redline DDR2 1000, coolermaster stacker 831, BFG gtx 260 maxcore oc , samsung F1 spinpoint 1TB.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice