Windows file explorer vs task manager

poruka: 9
|
čitano: 2.736
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Windows file explorer vs task manager

prilazem slicicu. Koji prikazuje ispravno?

 

Izgleda da sam ipak nasao kupca za eksterni disk, pa upravo kopiram s njega na drugi disk...ne bih bas htio neke nebuloze pred kupcem, jer ce coek doc kod mene doma pogledat kako radi...

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2018 23:43 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows file explorer vs task manager
Gorstak79 kaže...

prilazem slicicu. Koji prikazuje ispravno?

 

 

Štos iz Minhena :)

 

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 1:52 (Flying Dutchman).
6 godina
protjeran
offline
Windows file explorer vs task manager

ja sam ti zeru gluplji neg vecina, morat ces mi nacrtat poantu...

Salt n Pepa - Push It
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Windows file explorer vs task manager

Zar postoje eksterni diskovi (brijem da pričaš o mehaničkim diskovima) koji mogu potegnuti 248 MB/s?

 

Zašto ne bi odvrtio Benchmark u HD Tuneu?

6 godina
protjeran
offline
Windows file explorer vs task manager

mislim da sam ubro...task manager prikazuje transfer oba diska, triba san otvorit resource monitor pa pratit samo jedan...a izgleda da samo kopiranje ovisi o tome sto kopiras. Nije isto kopirati neki lagani fajl od 5gb, tipa iso od windowsa, i matroska mkv video od 5gb....ovi "zasiceniji" se kopiraju sporije...

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 13:04 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows file explorer vs task manager
Gorstak79 kaže...

mislim da sam ubro...task manager prikazuje transfer oba diska, triba san otvorit resource monitor pa pratit samo jedan...a izgleda da samo kopiranje ovisi o tome sto kopiras. Nije isto kopirati neki lagani fajl od 5gb, tipa iso od windowsa, i matroska mkv video od 5gb....ovi "zasiceniji" se kopiraju sporije...

- kopiranje uvjek ovisi o FSu, fileu... overloadu.

- npr kompresiran file, često se u komunikaciji (npr modem, nadalje) koristi lzw (zip) jednako na HW levelu, tad je to dvostruko (gublejnje vremena na kompresiju koja je već napravljena..) ali poželjno jer smanjuje mrežni promet itd..

- veličina filea, npr ikone (obične, pojedinačni file ne upakirane u dll, tj upravo zato su se upakiravale..) su bile doboljno za prekid snimanja CDa dok nije došao burnproof standard, jer jednostavno kontroler nije mogao učitati dovoljno podataka dovoljn obrzo za punjenje buffera tj stvarne količine podataka vs zauzeća clustera na disku. .. jer stvarna brzina diska je ona 'interna', hw-kontroler u disku, njegov transfer je max, može samo manje tj gubitak zbog ostatka, zastoja itd. Tad tisuće malih fileova nisu dovoljno veliki za par KB/MB.. tj cluster 4K je ono što se broji kao brzina neovisno što može biti samo npr jedan byte korisnog podatka u clusteru. .. za usporedbu, standardni A4 text je manje od 4K cca 60x60=3600 chr, nekad ini fileovi, config i sl.. + ikone i eto problema (mali transfer, stvarni vs interno cluster) jer se uvjek čita cluster, ne file-zapis.

- FS, npr fat32 vs ntfs .. ili neki journaling.. kad je 'glup' zapis, tad nema dodatnih stvari kao permisioni, kad nema kontrole zapisa, tad su moguće greške.. za koje se u slučaju npr gašenja tad ne zna jel file ispravan ili neispravan.. (kao bankovna stransakcija), tad kad je potrebno sigurnost, prvo se provjerava jel sve ok (usporedivo s verify..) i tek tad se u podacima-logovima upisuje da je file snimljen, to stvara overload, teoretski dupli promet/sporije. Zato npr (prave) baze ne trebaju ni FS jer su one same svoj FS (indexi i sl., baza interneo zna gdje je što, ne treba joj FS koji prati raspored filea-clustera..). .. itd.

 

naravno, da je tad važan koji fs, koji/kakav file.. dok je ovakav zaključak kao mlaka voda, reinventivno. :))

+ na to sve dodati, npr OS, antivirus, kontroler (ne samo diska, čitav sys, jer čitav sys daje ukupne performanse, dok su zasebno samo teoretske-nazivne perfodmanse).. pa se tako i chipset neke lewend mbo i neke server/hi .. razlikuju a nie razlika samo u broju/cijeni nego i mogućnostima a to je... (što bi to bilo?) .. e pa da, upravo transfer koji je moguće postoići, kao što je to s brojem staza, na vga, ram, pci.. ili autoputu. Naravno da se tad ovisno o svemu tome dobiju stvarne performanse, dok su nazivne-teoretske samo to, ..

pa će tako neki hdd koji je fizički isti, ovisiti o kontroleru, tj na nekom 'jačem' nrp raid/scsi kao i novi ahci će dati bolje rezultate, jer tad takav kontroler rasterećuje sys od tog posla, copy.. sve ostalo radi hw-kontroler dok cpu-sys može raditi nešto drugo/treće, jednaka razlika kao gpu za gaming .. i tad je naravno važno koja vga-gpu (mogućnosti) jednako tako i kontroler, koji mod itd. do ukupne propustnosti chipseta, dok je usko grlo ono koje realno ograničava. To može biti i npr nedovoljno RAMa (nedovoljan 'višak' kojeg bi OS agresivno koristio za keširanje..).

 

zato, ni isti hw ne mora dati iste rezultate, jer ovisi o opcijama-postavkama, osu/softwareu .. o svemu. Opet, usporedivo s autom na cesti, nije dovoljno znati max brzinu auta, nego stanje na cesti, gužvu, .. ograničenja. Tek tad znamo približno (manje od mogućeg), dok se ponekad desi i da je fićo brži od ferarija, ali to je ipak izuzetak. :) .. no kaakv god bio ferari, ako nema npr gume ili goriva, tad je sporiji.. ako je neispravan, tad je to 'usko grlo', kao i driver-vozač tj soft, kao i sam sadržaj ili promet cestom, jer kojom god brzinom vozili, neki šleper može poremetiti matematiku i vratiti nas u RL (ili poslati dalje od života..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Re: Windows file explorer vs task manager
Gorstak79 kaže...

mislim da sam ubro...task manager prikazuje transfer oba diska, triba san otvorit resource monitor pa pratit samo jedan...

Nisam nikad proučavao što točno pokazuje Task Manager. Mogu samo reći da prvi put vidim da to netko uopće gleda. Te da to želi iskoristi za mjerenje brzine diska.

 

Ja jesam više puta bacio pogled na to u Task Manageru, ali ne u svrhu benchmarka, nego da vidim koja aplikacija u danom trenutku šrota po disku.

 

Nisi trebao otvoriti ni Task Manager ni Resource monitor nego si, ako si već nekome htio dati neke informacije, trebao dati screenshot Crystal Disk Marka te eventaulno Benchmarka u HD Tuneu. Iz krivulje benchmarka u HD Tuneu vidi se koliko je disk brz na početku, koliko u sredini, a koliko pri kraju (pri unutarnjem rubu) - u pogledu čitanja. Također se vidi brzina pristupa podacima, što se prevodi u responzivnost.

 

Gorstak79 kaže...

a izgleda da samo kopiranje ovisi o tome sto kopiras. Nije isto kopirati neki lagani fajl od 5gb, tipa iso od windowsa, i matroska mkv video od 5gb....ovi "zasiceniji" se kopiraju sporije...

Prvi put čujem tako nešto. Eventualno ne bi bilo isto da kopiraš na SSD koji u letu komprimira podatke (to je jedno vrijeme popularno, nisam siguran da to današnji SSD-ovi rade) - nisam čuo da bi i mehanički diskovi to radili.

 

Mislim da si nešto pobrkao. Razlika postoji ako kopiraš puno sitnih datoteka ili jednu veliku datoteku - sitne datoteke će se puno sporije kopirati jer ih treba "tražiti" po disku i treba više podataka zapisati u datotečne strukture.

6 godina
protjeran
offline
Windows file explorer vs task manager

evo ihush ti je objasnio. Ako mi ne vjerujes, kopiraj neki iso od windowsa ili linuksa i neki matroska film iste velicine....primjetiti ces da iso ide puno brze....

Salt n Pepa - Push It
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Windows file explorer vs task manager
Gorstak79 kaže...

evo ihush ti je objasnio. Ako mi ne vjerujes, kopiraj neki iso od windowsa ili linuksa i neki matroska film iste velicine....primjetiti ces da iso ide puno brze....

Mislim da ga nisi dobro shvatio.  A ti bi mogao probati to što meni govoriš da probam. ISO fajl će se kopirati jednako dugo kao neki MKV video pod uvjetom da je situacija ista - da su jednako fragmentirani i da se nalaze na sličnom mjestu na disku (znači da nije jedan pri unutarnjem, a drugi pri vanjskom obodu magnetskih ploča).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice