Formatiranje - problem

poruka: 25
|
čitano: 5.180
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Formatiranje - problem
Dakle instalirao sam windows 7  na jednu posebnu particiju i sad imam na jednij particiji vistu, na drugoj 7icu. I probao sam formatirati ovu particiju gdje je vista ali nece.Mislim da mi je ta particija postavljena kao primarna jer prije nisam imao particije i sad sam ih napravio radi 7ice. E sad, kako da ja formatiram tu particiju?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Formatiranje - problem

Probaj sa ovim programom meni je uspjelo.

LINK: http://www.partitionwizard.com/download.html

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Formatiranje - problem

OK, probat cu, i da, sad imam 2 primarne particije, ova sa 7icom i sa vistom. A ako formatiram ovu sa vistom, oce windows 7 normalno radit??? Mislim necu nista unistit posto je na toj particiji sve sto sam prije imao, ali mi to netreba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Formatiranje - problem

Mislim ta ti se neće dignuti win 7 ako formatiraš tu particiju.

14 godina
neaktivan
offline
Formatiranje - problem

A zasto jednostavno nebi stavio Windows 7 na cijeli diski... formatiras ga i točka ... nevidim razlog zasto se mučiš tolko...??

U proljetnu je noc otisao covjek svirajuci frulu...
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Formatiranje - problem

Zato da mogu ako mi nesto ode jednostavno samo pobrisat win, i nemoram brinut o ostalim podacima, onako bi moro sve spremat na dvdove i to mi je prekompliciranoNamigiva

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Formatiranje - problem
nidjo123 kaže...

Zato da mogu ako mi nesto ode jednostavno samo pobrisat win, i nemoram brinut o ostalim podacima, onako bi moro sve spremat na dvdove i to mi je prekompliciranoNamigiva

pa spremiš "one najvažnije" podatke i eto te

U proljetnu je noc otisao covjek svirajuci frulu...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Formatiranje - problem
nidjo123 kaže...

Zato da mogu ako mi nesto ode jednostavno samo pobrisat win, i nemoram brinut o ostalim podacima, onako bi moro sve spremat na dvdove i to mi je prekompliciranoNamigiva

 

Pa čovjek ti dobro kaže: formatiraj sve, napravi particije, na prvu stavi 7, a drugu ostavi za podatke.. i riješio si problem;

 

jer ako sad obrišeš vistu, a nju si prvu instalirao, 7 se neće podići jer je boot na prvoj..

Never interrupt your enemy when he is making a mistake. Napoleon Bonparte
14 godina
neaktivan
offline
Formatiranje - problem

Ma napravio bi ja to samo sto ja imam preko 100 giga podataka koje bi trebo spremit. A ako bi instaliro 7 na tu particiju i onda obrisem vistu, hoce li onda radit normalno?I kako bi mogo obrisat samo vistu?Da li da samo windows vista - delete ili?

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2010 14:48 (nidjo123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Formatiranje - problem

ma šta pričate gluposti...

upiši u start:    msconfig   i stisni enter

u novom prozoru pod boot imat češ dva boota ( radi to u sedmici ), klikni boot viste i delate. ostat če ti boot win 7

formatiraj particiju i čao...

ako nejde format, desni klik na cmd u startu - run as administrator i unutra pišeš bez navodnika:

"diskpart" enter. "list disk" - pojavit če ti se diskovi ili disk, odabereš onaj gdje su ti particije viste sa komandom "select disk 0" - 0 ili 1 ovisno koji ti je broj diska o kom se radi - enter

"list part" - pojavit če ti se sve particije s pripadajučeg diska

"select part X" - X stavi broj particije na kojoj se nalazi vista

kada je ta particija selektirana upiši

"format" - enter

"exit" enter

 

 
1 1 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Formatiranje - problem

sorry zaboravio, nakon što pobrišeš boot viste u msconfigu restartaj računalo pa onda dalje... tražit če te restart kad klikneš apply pa ok

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Formatiranje - problem

A jel mogu tako napravit samo  sto umjesto da tako formatiram, da formatiram u onom programu partition wizard???

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Formatiranje - problem
mindstorm kaže...

sorry zaboravio, nakon što pobrišeš boot viste u msconfigu restartaj računalo pa onda dalje... tražit če te restart kad klikneš apply pa ok

A jel genije, ako mu je vista na C: a win7 na d: sta ce biti kad formatira c: ? Kako ce dignuti win 7?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Formatiranje - problem
mindstorm kaže...

ma šta pričate gluposti...

upiši u start:    msconfig   i stisni enter

u novom prozoru pod boot imat češ dva boota ( radi to u sedmici ), klikni boot viste i delate. ostat če ti boot win 7

formatiraj particiju i čao...

ako nejde format, desni klik na cmd u startu - run as administrator i unutra pišeš bez navodnika:

"diskpart" enter. "list disk" - pojavit če ti se diskovi ili disk, odabereš onaj gdje su ti particije viste sa komandom "select disk 0" - 0 ili 1 ovisno koji ti je broj diska o kom se radi - enter

"list part" - pojavit če ti se sve particije s pripadajučeg diska

"select part X" - X stavi broj particije na kojoj se nalazi vista

kada je ta particija selektirana upiši

"format" - enter

"exit" enter

 

Pa jel to ne rijesava problem?

14 godina
protjeran
offline
RE: Formatiranje - problem
logic kaže...
mindstorm kaže...

sorry zaboravio, nakon što pobrišeš boot viste u msconfigu restartaj računalo pa onda dalje... tražit če te restart kad klikneš apply pa ok

A jel genije, ako mu je vista na C: a win7 na d: sta ce biti kad formatira c: ? Kako ce dignuti win 7?

a jesi li ti genije, majke ti...

gdje piše da pri bootanju prvo se čita disk C pa D?

čitaju se zajedno i ako obriše iz boota jedan ostat če mu drugi, Genije...

14 godina
protjeran
offline
RE: Formatiranje - problem
mindstorm kaže...
logic kaže...
mindstorm kaže...

sorry zaboravio, nakon što pobrišeš boot viste u msconfigu restartaj računalo pa onda dalje... tražit če te restart kad klikneš apply pa ok

A jel genije, ako mu je vista na C: a win7 na d: sta ce biti kad formatira c: ? Kako ce dignuti win 7?

a jesi li ti genije, majke ti...

gdje piše da pri bootanju prvo se čita disk C pa D?

čitaju se zajedno i ako obriše iz boota jedan ostat če mu drugi, Genije...

to ti sama logika govori a ti se u nicku hvališ nečim čega očito nemaš...

14 godina
protjeran
offline
RE: Formatiranje - problem
nidjo123 kaže...

A jel mogu tako napravit samo  sto umjesto da tako formatiram, da formatiram u onom programu partition wizard???

probaj ali neznam da li češ moči jer ti je vista aktivirana i zato je nemožeš formatirati.

ako nebude išlo možeš umijesto format u cmd upisati deactive ili nešta u tom smislu, ali ako si več u cmd upišeš format

15 godina
odjavljen
offline
RE: Formatiranje - problem
mindstorm kaže...

a jesi li ti genije, majke ti...

gdje piše da pri bootanju prvo se čita disk C pa D?

čitaju se zajedno i ako obriše iz boota jedan ostat če mu drugi, Genije...

Naravno da se čita prvo C: disk, čita se BCD sa njega (prvo MBR koji je UVIJEK na prvom disku - dakle na IDE lokaciji 0:0 pa onda BCD u slučaju viste/win7 ili boot.ini i ntldr kod winNT, 2k i XP).

mindstorm kaže...

probaj ali neznam da li češ moči jer ti je vista aktivirana i zato je nemožeš formatirati.

ako nebude išlo možeš umijesto format u cmd upisati deactive ili nešta u tom smislu, ali ako si več u cmd upišeš format

Kakav deactivate, o čem ti lupetaš?? Svašta. Može obrisat Vistu, stavit DVD od Win7, odabarti Repair i Sedmica sama zapiše novi BCD na C: disk i to je to.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2010 18:19 (Sum_of_all_fears).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Formatiranje - problem
mindstorm kaže...
logic kaže...
mindstorm kaže...

sorry zaboravio, nakon što pobrišeš boot viste u msconfigu restartaj računalo pa onda dalje... tražit če te restart kad klikneš apply pa ok

A jel genije, ako mu je vista na C: a win7 na d: sta ce biti kad formatira c: ? Kako ce dignuti win 7?

a jesi li ti genije, majke ti...

gdje piše da pri bootanju prvo se čita disk C pa D?

čitaju se zajedno i ako obriše iz boota jedan ostat če mu drugi, Genije...

TI si to radio pa znas? Ako ima C i D particiju i instalira win na d particiju boot fileovi su uvijek na c:

Ako formatira C kao sto mu ti savjetujes nece moci uopste uci u win 7. 

Ajd pokusaj formatirati particiju C iz windowsa. Bez obzira bili oni na C ili D. Zasto mislis da ti to windowsi ne dozvoljavaju?

I ubuduce budi oprezniji u savjetovanju jer ljudima nanosis vise stete nego koristi.

 

I mislim da si prvi koji se sam prijavio na HOS ;)

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2010 18:20 (logic).
14 godina
neaktivan
offline
Formatiranje - problem

e još jedno pitanje ma moj prijatelj je instaliro 7-icu kad i ja al je on imo xp nije ga obriso već je 7icu instaliro na drugu particiju na drugom hard disku i jel on sad smije pobrisat xp. kad ode u msconfig-boot nema 2 boot-a nego mu samo pokazuje 7icu

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Formatiranje - problem

Na drugu particiju na drugom disku?

Ima dva diska u kompu?

U principu ako ti je sada xp na C particiji a Windows 7 na nekoj drugoj ne smijes formatirati c particiju jer ces izgubiti mogucnost bootanja windows 7 jer su boot fileovi na C particiji. TJ. smijes ali ces poslije toga morati uraditi repair windowsa 7 I imaces c particiju praznu za podatke. U principu ce to raditi al je malo neobicno. Znaci ako zeis format c: budi spreman posliej toga uraditi repair windowsa 7 sto je kod njih poprilicno automatizovano.

14 godina
neaktivan
offline
Formatiranje - problem

A jel znate mozda u cemu bi mogo bit problem, nama se nece bootat tj.ono se buta i ucita i kad trea doc onaj window gdje se upisuju opcije,nema ga nego samo background slika a na frendovom laptopu sve radi dobro (a na obadva compa se nece pojavit setup window)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Formatiranje - problem

Nakon cega se to pojavilo? Sta si zadnje radio? Probao repair windowsa?

14 godina
neaktivan
offline
Formatiranje - problem

Nista. jednostavno se nece zapocet instalacija. I to samo na kompovima, dok na frendovom laptopu hoce bez problema.Dakle cd se ucita i pokaze se ona slika i samo mogu micati strelicu i nista se ne pokazuje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Formatiranje - problem
nidjo123 kaže...

Ma napravio bi ja to samo sto ja imam preko 100 giga podataka koje bi trebo spremit. 

 

Da, a to je tako puno podataka...ono....za poludit! Smijeh

 

Zar nitko nema od frendova jedan obican vanjski HDD za posudit na dan-dva dok si ne prebacis te vazne podatke na vanjski HDD i kada pokrenes instalaciju svjezih Win te unutar nje same pobrises bas sve particije  i poslozis si odmah kako sve kako hoces te nakon toga vratis tih 100 GB podataka!? Najjednostavnije rijesenje od svih!

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice