HD problem?

poruka: 17
|
čitano: 2.820
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
HD problem?

Ovako od danas mi windows javlja da ovaj moj šitgejt ima problem i da pokrenem back up proces!

Skenirao s HDTUNE ne vidim problema? pomoć

"The war is in your blood.Don't fight it!"-John Rambo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
HD problem?

BUMP

"The war is in your blood.Don't fight it!"-John Rambo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: HD problem?

U BIOS-u omogući SMART i onda provjeri Seagate toolsima.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
online
RE: HD problem?
Don Kihoty kaže...

U BIOS-u omogući SMART i onda provjeri Seagate toolsima.

Objasni SMART i pokrenuo sam na HDTune-u deep scan i bacilo mi je 5-6 bad sectora -.-

"The war is in your blood.Don't fight it!"-John Rambo
16 godina
neaktivan
offline
HD problem?

SpinRite ili HDD Regenerator

Peace and Love _ Frankenstein Build
 
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: HD problem?
pandza94 kaže...
Don Kihoty kaže...

U BIOS-u omogući SMART i onda provjeri Seagate toolsima.

Objasni SMART i pokrenuo sam na HDTune-u deep scan i bacilo mi je 5-6 bad sectora -.-

Dakle disk ti je neispravan.

 

Ako je pod jamstvom -> na reklamaciju.

 

Ako nije -> HD Regenerator, i moli boga da su logički bad sektori, da se ne šire dalje.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
online
HD problem?

Ma još je pod garancijom kupljen u 7 mjesecu u ADM-a!

Nece da pokrene HDDRegenrator neka pogreska u extractu!

"The war is in your blood.Don't fight it!"-John Rambo
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2010 13:50 (pandza94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: HD problem?

HD Regenerator pokrećeš iz DOS-a... -.-'

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
online
RE: HD problem?
Don Kihoty kaže...

HD Regenerator pokrećeš iz DOS-a... -.-'

Ne ušao ti ja u DOS ;)

"The war is in your blood.Don't fight it!"-John Rambo
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: HD problem?
pandza94 kaže...

Objasni SMART i pokrenuo sam na HDTune-u deep scan i bacilo mi je 5-6 bad sectora -.-

  Backup svega i pravac servis. Kazi da ti Windows javlja greske i da si upotrebio Seagateov program koji takode javlja greske (u tvom slucaju malo laganaja nece skoditi)

 

Nemoj spominjati ostale programe. Serviseri su po malo sujetni i ne zele bas svatko da zna sve. Trazi novi disk.

Comodo is like the Soviet Union was in the late 70's. They spent 95% of their GDP to look good at the expense of their own people - Nepoznat autor ;)
13 godina
online
RE: HD problem?
Lazarus Long kaže...
pandza94 kaže...

Objasni SMART i pokrenuo sam na HDTune-u deep scan i bacilo mi je 5-6 bad sectora -.-

  Backup svega i pravac servis. Kazi da ti Windows javlja greske i da si upotrebio Seagateov program koji takode javlja greske (u tvom slucaju malo laganaja nece skoditi)

 

Nemoj spominjati ostale programe. Serviseri su po malo sujetni i ne zele bas svatko da zna sve. Trazi novi disk.

Nemam na što backupat i tražim od ADM SpinPoint F3 od 500Gb !

Ovm Seagate(Šitgejt) više ne vjerujem!

"The war is in your blood.Don't fight it!"-John Rambo
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: HD problem?
pandza94 kaže...

Nemam na što backupat i tražim od ADM SpinPoint F3 od 500Gb !

Ovm Seagate(Šitgejt) više ne vjerujem!

  Ako si u mogucnosti birati onda okay..trazi Sasmunga. Niti WD Caviar Blue 500 nije los izbor ali sad da ne izlazim od okvira teme. Hteo sam reci nesto drugo.

 

Kako to nemam na sto backupirati? Za backup ti preporucam kupnja nekog jeftinijeg diska, recimo WD iz Green serije i neke jeftinije metalne kutije za eksterni na kom ces raditi backupe. Ako ovo radis onda gledaj da kutija ima napajanje. Nemoj uzimati one koje se "hrane" iz USB porta (moguci su problemi usled slabog napona na USB portu koji nije u mogucnosti isporuciti dovoljno napona)

 

Mozda sada nemas potrebe za backup ali doci ce dan da ces imat a onda po marfijevom zakonu dogodit ce se havarija na HDD-u (:

 

P.S

 

Ako kuciste PC-a cuvas gore na stolu zajedno sa zvucnicima nemoj prakticirati glasnu muziku (basovi) zbog vibracija i nemoj lupkati/kuckati/premestati PC kada radi...iako se u tom trenutku ne obavlja nista

Comodo is like the Soviet Union was in the late 70's. They spent 95% of their GDP to look good at the expense of their own people - Nepoznat autor ;)
13 godina
online
HD problem?

Mislim se od WD Blue 500 i Spinpoint F3 500?

 

Seagate tools i smart check nemoze porkenut kaze previse errora!

 

Sad mi black ops nece na jednoj misiji ganjam da je problem u disku!

 

Slat cu ga danas sutra na reklamaciju cim saznam kako to treba!

 

I zanima me koliko ce trajati reklaamacija?

 

I mogu li spojiti svoj stari IDE disk na ovaj pC pa da prebacim na njega podatke?

 

I na tom je XP ocu li moci bootat?

Athlon II x3 435 OverClock Help
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: HD problem?

Mozes spojiti i botati starai IDE hard disk samo ako je bio na tvom racunalu. Ako to nije slucaj onda se nece botati (bar ne bez problema)

Tada ti preostaje da taj stari HDD koristis za backup ili jednostavno preinstaliraj Windowse.

 

 

 

Moze i bez preinstalacije ako odaberes R  prilikom pokusaja "instalacije" Xp-a.  je za Repair

13 godina
online
HD problem?

Ma samo cu backupat na njega nista vise!

 

Caviar Blue 500Gb ili SPinpoint F3 500gb?

Athlon II x3 435 OverClock Help
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: HD problem?
pandza94 kaže...

Ma samo cu backupat na njega nista vise!

 

Caviar Blue 500Gb ili SPinpoint F3 500gb?

  Za Caviar Blue ti mogu reci iz licnog iskustva imam ih 7 (WD5000AAKS) komada x 500 GB. Tihi su (skoro necujni) i brzi. Zadovoljan sam

Imam ih na dva PC-a, na svakom po dva i dva su u eksternim kutijama spojeni na eSATA zbog backupa. Oni nisu spojeni non-stop vec po potrebi za backup.

 

Kvarova nula za godinu dana koristenja a pri tom jedan PC ih koristi full 24/7, ne griju se mnogo niti tokom lijeta.

Za Spinpoint ne mogu nista reci. Vjerujem da su razlike minorne sto se tice performansi u realnom zivotu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.11.2010 22:58 (Lazarus Long).
13 godina
online
HD problem?

Hvala svima!

 

Disk je danas definitivno otišao ,radi on još ali nemože naći User Account.e {#}

!

Sad me zanima kako ga poslat u Adm,znam treba ga u antistaticku vrecicu te u kutiju samo me zanimna moze li se preko poste ili FINE jer nema overseasa u Imotskom!

 

EDIT:Je brz ovaj stari komp sa Sempronom i GeForce 7025 {#}

Athlon II x3 435 OverClock Help
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2011 10:39 (pandza94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice